Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosze wskazac miejsce gdzie mozna zakupic ta pompe za 2000 pln. I co to za pompa konkretnie - bo ja mam samochod VW, tyle ze moze to byc Polo lub Passat.

Co to znaczy tanie kanaly ?

 

Pewnie to ten YORK, co pracuje na strumieniu powietrza ok. 800m3/h. Wyobraź teraz sobie jakie powinieneś mieć kanały nawiewne, żeby taki strumień powietrza przepchać bez dużych oporów. Po drugie - szczelina pod drzwiami, dla zapewnienia cyrkulacji tego powietrza musiałaby mieć chyba z 5cm wysokości ... Przecież to się kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze wskazac miejsce gdzie mozna zakupic ta pompe za 2000 pln. I co to za pompa konkretnie - bo ja mam samochod VW, tyle ze moze to byc Polo lub Passat.

Co to znaczy tanie kanaly ?

Dlaczego mam Panu ujawniać?

 

Propaguję ogrzewanie powietrza klimatyzacją, montuję klimatyzację zamiast gwc , to mam ceny od producenta. Dla mnie komfortowy dom ma klimatyzację. Producent daje mi taniej niż hurtownią.

Poza tym, koszt zwiększonego styropianu w podłodze + kable z automatyką + odwracalna pompa ciepła z kanałami + zasobnik z pompą ciepła - jak będą kosztować mniej niż instalacja ogrzewania opartego na kotłowni zasilanej paliwem stałym - to żaden przygłup nie napisze, że najtańsze są domy ogrzewane węglem.

A kanały... tanie to znaczy, że mogę liczyć w kalkulacji mniej niż kosztują na "ceneo" lub "allegro"

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to ten YORK, co pracuje na strumieniu powietrza ok. 800m3/h. Wyobraź teraz sobie jakie powinieneś mieć kanały nawiewne, żeby taki strumień powietrza przepchać bez dużych oporów. Po drugie - szczelina pod drzwiami, dla zapewnienia cyrkulacji tego powietrza musiałaby mieć chyba z 5cm wysokości ... Przecież to się kupy nie trzyma.

 

Po co sobie wyobrażać, tego nie czuć, to chodzi non stop i znacznie mniej "dmucha" niż grzejnik konwekcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Barth3z, wiem... Ta pisanina mnie wkurza poprostu... Mniej wiecej taka:

 

Mam dom plusenergetyczny, w oparciu o izolacje.

 

Plus energetyczny to dom izolowany z ogniwami PV. Im lepsza izolacja tym większy plus zostaje.

A wkurza, no trudno, ale to normalne, jak się nie zna chińskiego to się człowiek wkurza jak wokół po chińsku gadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum utworzyły się pary ,,przyjaciół" .

Ty utworzyłeś z TB. Przypomnij sobie przypowieść o ciskaniu kamieniem.

Krew nie woda.

Dobry obyczaj nakazuje odpowiedzieć adwersarzowi.

Raczej bym tego nie porównywał. Zauważ, że komentuję posty Brzęczkowskiego w których są oczywiste nieprawdy, jak ta o ucieczce ciepła do gruntu czy generowaniu dźwięków przez gładki kanał. Inne, nawet jeżeli są niekompetente, co mu się często zdarza pomijam. Wy z Kszhu wdajecie się w pyskówki, które są żenujące. Dziecinada straszna. Zamiast wskazać co wam się nie podoba obrzucacie się nawzajem inwektywami. Kszhu najwyraźniej inaczej nie potrafi ale ty mógłbyś być mądrzejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przegrzewa się zimą? Żeby zejść do komfortowych 22-24 *C to trzeba chyba klimę włączyć? Co będzie w lecie? Akumulacja by rozwiązała ten problem.

 

Klima jest standardem w komfortowych domach ( w latach 1990 -2010 był gwc) . A przegrzewać się nie będzie, będzie ustawiona temperatura, włączy się wentylację, ogrzewanie wody.

Poza tym ja już sprawdziłem, że akumulacja podłogi jest wystarczająca.

Jeszcze raz, akumulacja jest droga i nie daje się sterować. Wolę klimę i kable + elektronika. Ustawiam sobie 23st.C i tyle mam.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun TB! Widać, że rozwijasz się - po napisaniu prawie 10 000 postów pierwszy raz widzę, że coś policzyłeś i to jeszcze prawidłowo. Gratuluję!

 

Może Pan nie czytał, ale w wątkach o wentylacji pisałem wielokrotnie o tym ile kWh odzyskuje się z powietrza wentylacyjnego, więc było liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sundez.en.alibaba.com/product/932399479-214393911/abc.html?err_biz_type=null&url_type=pro_mini_pic_url_3&biz_type=&crm_mtn_tracelog_task_id=a94

 

A jak ktoś nie lubi rozprowadzania ciepła powietrzem,to coś takiego,na porządnej sprężarce.Całą resztę tej skomplikowanej maszynerii widać na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można,można. https://www.google.com/search?q=power+thermoelectric+generator&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2xSMVPWuGMXmaLvagrAD&ved=0CDsQsAQ

 

Tyle,że uparli się prąd produkować ze sprawnością kilku procent.

To są urządzenia odwracalne .Jak dasz różnicę temperatur to da trochę watów. Jak dasz trochę watów to da różnicę temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzanie 100kg powietrza o 10oC to +/- 300W. 100kg powietrza/h to akurat dla przeciętnego domu . Powietrze po GWC +/- 5oC .Temp.zużytego powietrza to 22-23oC .DT to -18oC. Strona zimna ogniwa peltiera na powietrzu 22-23oC .Strona ciepła na powietrzu 5oC. Przy zasilaniu peltiera prądem I/Imax=0,1 ,można spodziewać się COP 5. Innymi słowy potrzeba 60Wh by podgrzać 100kg powietrza/h o 10oC. Wydać 130PLN na podgrzanie 100kg powietrza/h w sezonie grzewczym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...