Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No to pochwal się ile to 100m3/h straci energii cieplnej przy spadku temp. z 22oC do 0oC. Bo to ciekawe jest jak ignorant policzył.

Barth pokazał,że są.Ja pokazałem,że są.Ty jesteś po prostu ślepcem.A do tego ,,,,,,,,,,,,,,,,tego fm.

 

Same płytki peltiera może i są tanie, ale do nich trzeba dorobić zasilanie i odpowiednie radiatory. O ile zasilacz 24VDC o mocy 140W można kupić za stówkę, o tyle większe kosztują znaczne kwoty. Do tego sprawny radiator prawdopodobnie będzie potrzebował wymuszonego obiegu czynnika.

 

Co do rozwiązań które przytoczyłem, to z powodzeniem można je w łatwy sposób zaadoptować do domu - w postaci ogrzewania powietrzem. Z CWU będzie więcej zabawy.

 

Model 6401 - http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/pfannenberg_dt_dtt6401_6301.pdf potrafi chłodzić mocą 2kW przy poborze mocy 1kW. COP=2, przy L35/L35. Dla parametrów nydara sądzę, że COP byłby wyższy.

 

EDIT: Model 6801 ma już COP=2,5, z tym, że wymaga strumienia powietrza rzędu 1500-2000 m3/h :)

 

EDIT2: Najciekawszą opcją wydaje się model DTS 3061 HT : http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/pfannenberg_dt_dts3ht_gb.pdf - cena 9 200 zł :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są klimatyzatory na petierach. Bardzo popularne do chłodzenia szaf sterowniczych:

http://www.dacpol.eu/pl/modul-termoelektryczny-peltiera-firmy-delta/product/modul-termoelektryczny-peltiera-firmy-delta

itp.

 

Wystarczy zamienić wyrzut z nawiewem.

Z tych kliatyzatorów jedynie te : http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/pfannenberg_dt_ptm.pdf są na ogniwach peltiera.

Szczyt ich możliwości to COP=1,6-2,0.

Pozostałe to klimatyzatory z tej strony to urządzenia spężarkowe :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie mi dane doświadczyć tych rewelacji i u siebie na budowie będę musiał trzymać kozę gorącą, a to takie staromodne.

 

Tak sobie myślę, że skoro inwestor miał kozę na budowie, to była mu potrzebna. A potem przyszli gorący faceci od Brzęczkowskiego i... trzeba było żarówki wymieniać. Dobrze, że telewizora nie mieli, bo by się bidoki usmażyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś do spalania biomasy, w pasywnym to nie wstyd. Dziwne to ale nawet paląc w piecu C.O czuć ten klimat spalania drewna.

A zauważyłem to przy zmianie metody palenia 3 tygodnie temu, jak siedziałem z tatem i żeśmy sobie gwarzyli przy piecyku ..

nad nową metodą, teraz jest tak że na sztorc idą pniaczki i pali się ładnie buczyna cały dzień. Opału idzie tyle co nic.

 

Teraz zastosowanie pieca RS w nowej formie + bufor na wodę i takie rozwiązanie na wieś jest bardzo dobre.

Przy moich zasobach biomasy= koszt grzania na CWU = 1L benzyny do piły... zwłaszcza że cały wóz patyków haratam w ciągu 30min..

przy prowadnicy 50cm, ale za nie długo sprawię sobie 63 cm ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same płytki peltiera może i są tanie, ale do nich trzeba dorobić zasilanie i odpowiednie radiatory. O ile zasilacz 24VDC o mocy 140W można kupić za stówkę, o tyle większe kosztują znaczne kwoty. Do tego sprawny radiator prawdopodobnie będzie potrzebował wymuszonego obiegu czynnika.

 

Co do rozwiązań które przytoczyłem, to z powodzeniem można je w łatwy sposób zaadoptować do domu - w postaci ogrzewania powietrzem. Z CWU będzie więcej zabawy.

 

Model 6401 - http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/pfannenberg_dt_dtt6401_6301.pdf potrafi chłodzić mocą 2kW przy poborze mocy 1kW. COP=2, przy L35/L35. Dla parametrów nydara sądzę, że COP byłby wyższy.

 

EDIT: Model 6801 ma już COP=2,5, z tym, że wymaga strumienia powietrza rzędu 1500-2000 m3/h :)

 

EDIT2: Najciekawszą opcją wydaje się model DTS 3061 HT : http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/pfannenberg_dt_dts3ht_gb.pdf - cena 9 200 zł :)

 

Zasilacz 12V 30A za stówkę. O reszcie nie ma co pisać,też grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Adama mk , po nowym roku ruszy projekt ,,Peltier"

Główny inżynier firmy zajmującej się termoogniwami podaje COP 4 a was to nie rajcuje? Oczywiście pytanie nie dotyczy kszhu bo do tego potrzeba trochę wyobraźni.

 

kolektor1. Na elektrodzie koledzy wałkują funkcję generatora energii elektrycznej i chłodzenia. A to z racji sprawności jakby bez sensu. Mnie interesuje grzanie z COP >2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny inżynier firmy zajmującej się termoogniwami podaje COP 4 a was to nie rajcuje?

COP=4 jest dla dT=10K pomiędzy stronami ciepłą i zimna ogniwa i dla małych prądów (I/Imax=0,1). W jaki sposób chcesz uzyskać taką dT ?

Jakie zakładasz temperatury powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP=4 jest dla dT=10K pomiędzy stronami ciepłą i zimna ogniwa i dla małych prądów (I/Imax=0,1). W jaki sposób chcesz uzyskać taką dT ?

Jakie zakładasz temperatury powietrza ?

 

Temperatura zużytego powietrza to 22-23oC. Temperatura powrotu z wodnej podłogówki +/- 23oC. To ma działać na zużytym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...