Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temperatura zużytego powietrza to 22-23oC. Temperatura powrotu z wodnej podłogówki +/- 23oC. To ma działać na zużytym powietrzu.
Żeby odebrać to ciepło z powietrza musisz wytworzyć różnicę temperatur, np. dT=5K, podobnie jest z wodą. Razem masz już dT=10K. Ale taką temperaturą ogniwa schłodzisz powietrze ok 1-2K, czyli ze 100 m3/h powietrza odzyskasz na dobę max 1,6kWh. Zakładając COP=4 do ciepłej wody dostarczysz ok. 2,2 kWh/dobę. Trochę mało, nawet jak na dom bardzo energooszczędny (można tym ogrzać w domu pasywnym ok. 9m2 powierzchni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Dysponuje strumieniem do 100m3/h o temp. 22-23oC i wilgotności 40-45%.To jest wszystko co można dać na zimną stronę . Należy zatem odpowiednio skonfigurować stronę ciepłą. A tu mam do dyspozycji powrót z podłogówki 22-23oC i ZWU o temp 5-8oC
Jeżeli chcesz tak podgrzać ZWU, to wzrasta Ci dT, czyli spadnie COP :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor1. Na elektrodzie koledzy wałkują funkcję generatora energii elektrycznej i chłodzenia. A to z racji sprawności jakby bez sensu. Mnie interesuje grzanie z COP >2.

Mam takiego peltiera w samochodowej lodówce, do schłodzenia piwka w ciepły dzień po 10 cio godzinnej pracy w trakcie podróży to może się i nadaje, prądu żre co nie miara. Raz zostawiłem taką lodóweczkę na postoju, trzeba było pchać samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodząc na ziemię to przez przypadek wpadłem na kolejne ciekawe rozwiązanie znów domku z samej izolacji: https://www.facebook.com/video.php?v=747955855266063&set=vb.687248428003473&type=2&theater i więcej http://www.m3system.pl/?page_id=9

Od razu zastrzegam, że to nie reklama a info na temat technologii.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=231059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł netto za m2 tego domu. Nie dałbym.

 

Prędzej poszedłbym w budowę czeskiego Air house w technologii z popup house.

Tanie to nie jest. Dochodzi do tego dosyć przygnębiające poczucie przebywania w piwnicy. Byłem w podobnym domu - kopule tyle, że wykonanym z betonu i nie podobał mi się taki sufit. Coś jak skosy bez okien tylko jeszcze gorzej. Popup house to dla mnie bomba. Jakbyś już nie zaczął to namawiałbym cię do takiego projektu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego peltiera w samochodowej lodówce, do schłodzenia piwka w ciepły dzień po 10 cio godzinnej pracy w trakcie podróży to może się i nadaje, prądu żre co nie miara. Raz zostawiłem taką lodóweczkę na postoju, trzeba było pchać samochód.

Nie chce mieszać , ale miałem 10 takich peltierów w "lodówkach" zwanych chłodziarkami . Niestety po 2 latach 8 padło. Podobno tego się nie naprawia.

Po gwarancji, więc podjechałem do "lodówkowni. "

Nie chcą się tym w ogóle zająć.

Kiedy je kupowałem to nie odróżniałem peltiera od periera .Teraz też nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20141121_08_59_34_Pro.jpgWP_20141121_09_34_53_Pro.jpgWP_20141121_09_00_26_Pro.jpgprzekroj.jpg

Od dawna robimy i nic nie trzeszczy! W styropianie "zatopiona" jest solidna konstrukcja, a alu paroizolacja chroniona jest wygłuszającą wszystko wełną od wewnątrz w kolejnym solidnym stelażu.. Robi się płytę fundamentową na 40 cm styro i ja tylko zwiąże, przywozi się i montuje gotowe elementy domu wykonane w hali.

W latach 90-tych konstrukcja była wypełniana na budowie wełną dom nad Pilicą rok 1994.jpg teraz w hali ciśnieniowo konstrukcję wypełnia się

styropianem.

Dom na zdjęciach jest w miejscowości Granica koło Pruszkowa.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...