Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W budynku który wynajmuję jest taryfa C11 :rotfl: 20gr ... kWh stąd jeszcze grzanie powietrzną pompą split (klimatyzator) wychodzi jak za free..

teraz kiedy w nocy było pod -10 ( choć koło Gorlic wiem że padło w tym roku -17) mniejsza oto.

To wstępnie przełamuje się nagrzewnicą 9kW czyli nadmuchem tak czy siak jest grzane .. czyli można ? można wg mnie.

Zwłaszcza że dom jak mój potrzebuje naście razy mniej .. i piko nawiew powietrza starczy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynku który wynajmuję jest taryfa C11 :rotfl: 20gr ... kWh stąd jeszcze grzanie powietrzną pompą split (klimatyzator) wychodzi jak za free..

 

A pozostałe składniki na fakturze ? Sprawdź. Nie będzie już taki zadowolony.

 

Zwłaszcza że dom jak mój potrzebuje naście razy mniej .. i piko nawiew powietrza starczy ..

 

czyli będziesz grzał peltierami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma bilansowania i póki co to przy tych cenach prądu, i na kilka następnych lat, PV słabo się kalkuluje.

 

Ceny paneli maleją, sprawność rośnie, ceny inwerterów też spadają. A cena prądu rośnie :)

To tylko kwestia czasu kiedy będziemy budować coraz więcej instalacji PV. Ale już teraz warto wziąć to pod uwagę przy projektowaniu domu. Warto już teraz wybudować dom z wyeksponowaną połacią idealnie na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o cenę, z tego co wiem to było 14gr minus podatek.

Istotniejszy fakt, to od kiedy jest dostępne rozwiązanie odbierania w tych samych kosztach 1:1 tego co się dostarczyło? Z tego co wiem, to operatora nie bilansuje jednego z drugim czyli płaci zawsze jedną kwotę za dostarczony i bierze inną kwotę za sprzedany.

 

Na 100% jest aktualnie 1:1 oddane odebrane, natomiast od kiedy, to nie pamiętam by było inaczej. Tak jak Pan interpretowali to dziennikarze i prosumenci.

Tylko nadwyżki są sprzedawane. I tu jest "nieuczciwość" jak dostarczy Pan 100kWh a pobierze 150 to po ( jak u mnie z ostatniej FV 40gr +23%) jak Pan dostarczy 200 kWh a pobierze 150 to wtedy jest - ostanio było po 18gr brutto, ale to było raz w zeszłym roku, na ogół nie ma nadwyżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB pisze o bilansowaniu. To rzeczywiście zmieniłoby podejście do sposobu ogrzewania domu jak w temacie. Póki co tego nie ma.

Jest, przecież mamy na Bartyckiej!! Poza tym co by zmieniło? W jakim systemie bez OZE można zejść do 15kWh/m2 z 200l cwu dziennie?

W jakim systemie ma Pan zapewnione chłodzenie, dziś mało kto chce dom czy mieszkanie bez klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba w wypadku przedsiębiorcy a nie fizycznego "prosumenta."

 

A może mu chodzi o dwukierunkowe liczniki ? W takim przypadku rzeczywiście można mówić o bilansowaniu, ale w czasie rzeczywistym. Nie ma tak, że możesz odebrać energię po chwili. To nie jest jednak bilansowanie które mamy na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi, że taki dom istnieje ale nie przedstawia bo inwestor/właściciel nie zgadza się to trudno z czymś takim dyskutować.

Przecież inwestor z Granicy wyraził zgodę na publikację zdjęć WP_20141121_09_00_26_Pro.jpg oglądanie, Pan ( Szanowny asolt) dostaliście nawet kosztorysy z dokumentacją.

Jak to można sfingować? I po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi, że taki dom istnieje ale nie przedstawia bo inwestor/właściciel nie zgadza się to trudno z czymś takim dyskutować.

No, nie do końca. Zawsze można zrobić dokumentację fotograficzną bez ujawniania o kogo chodzi. Jest to potrzebne do uwiarygodnienia takich inwestycji.

Na moim przykładzie: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=galeria jak mało to znajdę wszystkie swoje publikacje w fachowych czasopismach.

I na podstawie tego nikt nie jest mi w stanie zarzucić, ze jestem tylko dziwolągiem w temacie. Gadanie, że się coś robi od 25 lat pozostanie nadal gadaniem bez jakiegokolwiek uwiarygodnienia swojego dorobku.

I to się powinno zrobić na samym początku tego tematu. A jest jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież inwestor z Granicy wyraził zgodę na publikację zdjęć [ATTACH=CONFIG]294707[/ATTACH] oglądanie, Pan ( Szanowny asolt) dostaliście nawet kosztorysy z dokumentacją.

Jak to można sfingować? I po co?

OOOOO. Jest pierwszy od 25 lat. Tylko pytanie:

pierwszy w którym się maczało ręce, czyli pierwszy od 25 lat,

czy pierwszy mozliwy do opublikowania od 25 lat a poprzednie to tajemnica inwestora.

Wiarygodność: pierwsza jaskółka wiosny nie czyni. Czekamy na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie do końca. Zawsze można zrobić dokumentację fotograficzną bez ujawniania o kogo chodzi. Jest to potrzebne do uwiarygodnienia takich inwestycji.

Na moim przykładzie: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=galeria jak mało to znajdę wszystkie swoje publikacje w fachowych czasopismach.

I na podstawie tego nikt nie jest mi w stanie zarzucić, ze jestem tylko dziwolągiem w temacie. Gadanie, że się coś robi od 25 lat pozostanie nadal gadaniem bez jakiegokolwiek uwiarygodnienia swojego dorobku.

I to się powinno zrobić na samym początku tego tematu. A jest jak zawsze.

 

Z którego roku ma Pan najstarsze publikacje?

Czy kompletną dokumentacje domu z kosztorysem, też jestem w stanie sfałszować? Szanowny kszu i asolt prosili o taką, a ja poprosiłem projektanta/wykonawcę i przesłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez sensu bo raczej rzadko produkujesz wtedy gdy konsumujesz.

 

 

 

Nigdy nie twierdziłem, że w pewnych elementach tego co TB przedstawia nie ma niejednoznaczności.

Jednak ogół jest bardzo sensowny i to akurat od pierwszego postu.

 

 

 

Jeśli ktoś twierdzi, że taki dom istnieje ale nie przedstawia bo inwestor/właściciel nie zgadza się to trudno z czymś takim dyskutować.

Jeśli ktoś jednak twierdzi, że określone urządzenia są dostępne na rynku chociaż nie potrafi przedstawić ani jednego nie pisząc też dlaczego, to jest to ewidentna głupota.

Dziwne, że do tego nie odnosisz się w ogóle.

 

Nie chce mi się o tym pisać bo to znowu o człowieku a nie o temacie.

Z mojej strony EOT.

 

Ktoś również twierdzi,że należy sobie urządzenie zbudować bo serce urządzenia jest ogólnie dostępne i to za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Magazynie Instalatora chyba z 2003r. A wcześniej od 1997 roku nabierałem praktyki aby podczas premiery pierwszej publikacji nie zrobić na starcie z siebie błazna, bo czytają to ludzie czasami bardziej qumaci w temacie niż ja. A Pan?
W Magazynie instalatora pierwsze publikacje to 1999 - kilka i nie chyba!

A za instalacje wyróżnienie dostałem na targach w 1994.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...