Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Pamietaj o tym przy "wymianie" pogladow z N!

 

Gdy spytalem jaka powierzchnie ogrzewa to napisal ze po co mi to wiedziec! On nie ogrzewa klimatyzatorem... W innym poscie bylo ze obniza nim rachunki... A w jeszcze innym bylo " jak ladnie dzis pracuje ( zima ) "

 

Takze przestan moze bezwArunkowo bronic i tlumaczyc jego kretactwo...

Ponoc nie lubisz....

Tonie lub u wszystkich!

 

Grzejniczkem wyregulyjesz temp co do 0.1*

 

A slownictwo jest istotne....

Slowa grzanie, ogrzewanie, dogrzewanie, itp to cieplownictwo.... Nieuctwo itd. Przeciez wiesz...

Daj spokój. Szefa przecież nie będzie krytykował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kszhu! Pisz co chcesz.... On ludzi w latach 90' oszukiwal, znajac definicje.... Wedlug siebie....

GWC wciskal...,

Dalej bajtloczy

Sam sobie zaprzecza....

A ty go jak zawsze tlumaczysz....

Masz racje, end of topic :)

Jest niewiarygodny i tyle

Nic na to nie poradzisz. To miłość od pierwszego wejrzenia. Zainspirował go. :D:D:D Brzęczkowski wymyślił grzanie kabelkami, klimę, dom pasywny. I to już dawno. Prawda pewnie jest bardziej prozaiczna. Gdzieś tam się poznali, współpracują pewnie więc jak tu się wzajemnie krytykować. Można się tylko z tego śmiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nic z tego nie wymyślił, twierdzi wręcz przeciwnie, jest tylko użytkownikiem.
Nie wymyśliłem ogrzewania kablami tylko jak zrobić, by kablami było taniej jak gazem, a wtedy (1990) 1kWh prądu = 1m3 gazu.

Po prostu dałem 30 cm styropianu od gruntu u uszczelniłem bryłę dokładając odzysk ciepła z wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby te twarde dowody :D ?

 

Widze poczucie humoru Cie nie opuszcza :)

 

I pamietaj ze 15kWh/m2 ma byc na chlodzenie / grzanie ( bo to cieplownik ) i CWU!

 

I to bez PC! Pamietasz?

Bez OZC i PC ... Tak bylo powtarzane!

 

Wedlug mnie nie przedstawiono faktow, domow, rachunkow ani kosztow budowy.

Kilka zdjec... Tez wbrew zalozeniom...

Sciany maja izolacje i brak duzych przeszklen.

 

Mamy... Bajtloczenie... :)

Daj spokój Varme... Nie nauczysz. Ciężki przypadek. Brzęczkowskiego za to fajnie poczytać, bo humor poprawia swoimi niestworzonymi pomysłami i tępym uporem. Dał 30 cm do gruntu :D . Jakie to proste, nikt na to nie wpadł a tu gieniusz cyk i wymyślił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kombinacja dotacyjna na PC, PV itd. standardowa nie jest choć to jakaś alternatywa;)

Musisz tego jeszcze jednak doświadczyć więc jeszcze trochę. Doświadczenia takich jak jasiek71 (izolacja też wewnątrz, kable) lobo_m (kable i split) czy miloszenko tylko potwierdzają idee TB.

 

Przecież wiesz, że nigdy nie podważałem ogrzewania kablami ze splitem. To jest po prostu opcja.

Podważałem niektóre teorie Brzęczkowskiego, które dorabiał to tej niby swojej ideii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fantastyczna sprawa. Te pływające we Wro (jeden znam dobrze) to idealne miejsce do indywidualnego mieszkania albo w centrum albo jak się zechce to raz na jakiś czas za miastem:)

Ten nasz jest prostszy i tańszy ,

Płyta fundamentowa styropianowca

zakotwiona jest do podłoża dwoma równoległymi rurami na przegubach w których idą media. Gdy woda się podnosi styropian dom unosi, a gdy opada, dom wraca na miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić tani fundament na ławach, dobrą izolację od wewnątrz (ale taką Z DEFINICJI - bez mostków cieplnych i wilgoci), rekuperację 95% i tanie grzanie - najlepiej tanimi w inwestycji kablami, żeby inwestor poczuł tę taniość chociaż przez chwilę. To jest GIENIALNA IDEA BRZĘCZKOWSKIEGO.

 

Zupełnie osobną kwestią jest jak tego dokonać, ale po to jest forum. Tutaj Brzęczkowski wrzuci swoje gołe założenia, ubrawszy je jedynie w kuse, działające na najniższe instynkty wdzianko pseudo-pewności siebie, która może zaistnieć wyłącznie dlatego, że nie da się przez monitor komputera zauważyć nerwowego tiku w oku jego chytrego posiadacza.

 

Znajdzie się więc jakiś naiwny forumowicz wiedziony chęcią pomocy, lub drwiący bystrzak celnie punktujący mentalną mizerię. Z tego Brzęczkowski nauczył się korzystać, ponieważ zrozumiał, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy myślą, że ich zdanie jest potrzebne - niechby nawet do pokazania innym jego natury. Brzęczkowski wystawia się na ostrzał z pluszowej amunicji, ale w zamian za to obrywa czasem solidnym kawałem porządnej wiedzy. Niektórzy uczą się zadając pytania, ale on jest na to zbyt dumny. Cóż.

 

Dzisiejszy post powstał w ramach zajęć Domowego Uniwersytetu Psychologii Internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nasz jest prostszy i tańszy ,

Płyta fundamentowa styropianowca https://www.youtube.com/watch?v=1P35_dIQHjg zakotwiona jest do podłoża dwoma równoległymi rurami na przegubach w których idą media. Gdy woda się podnosi styropian dom unosi, a gdy opada, dom wraca na miejsce.

:D:D:D Hurra! Dwie rury, dwa przeguby. Prosimy o model w mikroskali. Albo, niech tam w makroskali. Nie ma co bać się śmiałych wizji, one popychają świat do przodu. A co z domami podwieszonymi do balonów? takie to już w ogóle nie boją się niczego oprócz huraganu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się Brzęczkowski!

 

My robimy domy z izolacją próżniową. Dwie warstwy blachy z dystansami z tworzywa sztucznego, a pomiędzy blachami próżnia. Tylko próżnia gwarantuje izotropowość izolacji, a przy tym jest śmiesznie tania. Tylko człowiek ograniczony mentalnie zastosuje drogi i nieekologiczny styropian w miejsce taniej i ekologicznej próżni. Albo ktoś, kto należy do lobby izolatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić tani fundament na ławach,

 

albo zrobić ławo-fundament. All-in-one.

Mnie trochę poniosło. Zamiast dwóch rzędów bloczku fund. 14, musiałem zrobić 4rzędy 12cm.

 

 

Zupełnie osobną kwestią jest jak tego dokonać, ale po to jest forum. Tutaj Brzęczkowski wrzuci swoje gołe założenia, ubrawszy je jedynie w kuse, działające na najniższe instynkty wdzianko pseudo-pewności siebie, która może zaistnieć wyłącznie dlatego, że nie da się przez monitor komputera zauważyć nerwowego tiku w oku jego chytrego posiadacza.

 

Znajdzie się więc jakiś naiwny forumowicz wiedziony chęcią pomocy, lub drwiący bystrzak celnie punktujący mentalną mizerię. Z tego Brzęczkowski nauczył się korzystać, ponieważ zrozumiał, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy myślą, że ich zdanie jest potrzebne - niechby nawet do pokazania innym jego natury. Brzęczkowski wystawia się na ostrzał z pluszowej amunicji, ale w zamian za to obrywa czasem solidnym kawałem porządnej wiedzy. Niektórzy uczą się zadając pytania, ale on jest na to zbyt dumny. Cóż.

Dzisiejszy post powstał w ramach zajęć Domowego Uniwersytetu Psychologii Internetowej.

 

Jo sem ze chłop prosty, zem nie zaaaakumał ...

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D Hurra! Dwie rury, dwa przeguby. Prosimy o model w mikroskali. Albo, niech tam w makroskali. Nie ma co bać się śmiałych wizji, one popychają świat do przodu. A co z domami podwieszonymi do balonów? takie to już w ogóle nie boją się niczego oprócz huraganu.

 

A co z autami ?!

http://2.bp.blogspot.com/_EvWcVYK9yVw/TFtYXxgJf0I/AAAAAAAAAmg/iE7YJlsxk54/s1600/1218629123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry masz link do listy moderatorów to sprawdź a nie pytaj.

A bardziej konkretnie to nie zmyślaj w kółko tylko tego co będzie bo to jak na razie fantazje i teoretyzowanie.

Co będzie to będzie.

Pokaż co jest tu i teraz.

 

http://www.hesta.com.pl/sklep/product.php?id_product=21

To jest przykład tego co jest( są i inne). ,co można kupić za kilka PLN.

Co z tym zrobisz,to wolna wola. Ty się tym pobawisz jak piszesz,ja zrobię coś użytecznego.Taka między nami różnica:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...