Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może to was przekona?

http://www.buildingscience.com/documents/insights/bsi-009-new-light-in-crawlspaces?full_view=1

 

Nie wiem co mówi ci ten z lustra, kolego kszhu ale dla mnie bardziej wiarygodny jest ten link.Mają chłopaki w tym spore doświadczenie.

Ale skoro mówisz ,że nic się nie stanie przy wypełnieniu EPS czy PP, to można w ruletkę zagrać.

Ściana jest już bardziej poprawnie zaprojektowana, bo wydaje się ,że szkielet z wypełnieniem styropianowym,pokryty jest dodatkową warstwą EPS od zewnątrz.

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie różnica jest .Na korzyść podłogi z pustką.Tam panują łagodniejsze warunki.Dach to skrajnie niekorzystne.

Mam prośbę do ciebie. Idź na spacer czy co ,bo z każdego tematu robisz tradycyjnie bagno .

Gnicie konstrukcji drewnianych istnieje i tylko twoje głupkowate teksty tradycyjnie rozmydlają problem.

Nie masz nic ciekawego do pisania to się powstrzymaj .Pisz pamiętnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, zajrzalem do artykulu bardzo pobiezenie .

I po pierwsze pisza o miesiacach letnich, gdzie pod domem jest zazywczaj duzo chlodniej, po drugie mowia o wymianie powietrza 1kubatura /h. To zdecydowanie inne warunki niz dla dachu. Zwlaszcza latem.

 

Dla kondensacji nie jest ważne czy jest zimno czy ciepło.Warunkiem jest pkt. rosy. A ten może wystąpić przy + 30 .Przy klimie to dopiero problem .

Myślisz,że paroizolacja na połaci dachu jest na tyle skuteczna ,że nic zimą się nie wydostanie.Dlaczego zatem jest tak ciężko uzyskać szczelność domu 50Pa.No i w końcu z jakiego powodu przy budynkach szkieletowych styropian między belki jest odradzany,ba, nawet na zewnątrz przy wypełnieniu wełną mineralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest wentylowana kantówka konstrukcyjna,gdzie na dłuższych bokach ściśle przylegający styropian czy PP,od dołu paroizolacja. Jak tam ten wiatr hula? No i ciekawe w którą stronę przemieszcza się para wodna i kondensuje jak dach kryty blachą czy dachówką a w domu 22oC bo ma być komfortowo i bez splita ani rusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :( A miałem być ewangelistą...

 

No właśnie to rozdzielenie zużycia pomiędzy grzanie, a chłodzenie wymaga trybu manualnego. Zatem dokładność sterowania 0,1stC można włożyć między bajki i może się zdarzyć, że w słoneczny zimowy dzień temperatura wzrośnie nawet o kilka stopni, bo chłodzenie będzie wyłączone.

Przy okazji oznacza to sztywne wejście na polecenie inwestora w sezon grzewczy, którego ponoć nie ma.

 

Leżysz TB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma domkow, nie ma cen, nie ma rachunkow...

Nie ma domkow z duzymi przeszkleniami i brakiem izolacji scian.

I chyba nadal nie ma adresu.... ;)

Jest za to "wielbiciel" talentu bajkopisarskiego Brzęczkowskiego. Tak się zaangażował aż uwierzył. Takie ma Brzęczkowski fajne pomysły a tu się wszyscy czepiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, naprawdę nie rozumiesz, na czym polega dokładność sterowania kabelkami czy "też nie rozumiesz";)

 

Nie rozumiem sensu. Świeci słońce - mam w domu 26stC. Zachodzi - w ciągu 30 minut robi się niefajnie. Co mi da nawet megawat kabli i sterownik z rozdzielczością 0,00001stC, skoro czujnik jest tylko jeden i pokazuje temperaturę średnią w podłodze, a i tak nie wiadomo ile tam powinno być, żeby w domu było jak trzeba.

 

Sam pisałeś, że dom to nie laboratorium i amplituda nawet 2-3 stopnie jest do przyjęcia. A teraz jeszcze okazuje się, że kanałówka w zimie nie "utrzymuje temperatury", tylko grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na ścianie a nie w podłodze, kable są płytko (pod kaflami/panelami) i szybko grzeją kiedy chcą (płaska taryfa).

Ustawiasz przykładowo 21*C i jeśli w pomieszczeniu temp. spadnie poniżej 20,9*C to się załączają, jeśli wzrośnie do 21,1*C to się wyłączają. Ot i cała filozofia.

 

Takie precyzyjne sterowanie wymaga splita, który uzupełni brakujące ciepło. Sterowanie z dokładnością 0,1oC nie ogrzeje Ci domu, bo w zależności od temp. zewn. będę to różne temperatury. Taki sterownik musiałby być spięty z pogodówką.

 

EDIT: Przepraszam, myślałem, że napisałeś, że czujnik jest w podłodze.

Sterowanie z dokładnością 0,1oC pomiaru temperatury powietrza jest nie realne w normalnym domu, ponieważ masz zawsze jakąś akumulację, a ta wprowadza bezwładność.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem.

Co ma dokładne sterowanie do ogrzewania domu? Dlaczego niby mniej dokładne miałoby nagrzać a dokładne nie? I po co do tego split?

To jest tylko ustalenie dokładnie dolnej granicy komfortowej temp. w domu. Przy takim systemie temp. nie spadnie nigdy poniżej zadanej bo od pilnowania tego jest sterownik a od dostarczenia wymaganej porcji energii wydajny, szybki i precyzyjny system grzewczy - odpowiednia ilość w odpowiednim momencie i w odpowiednim miejscu.

 

Źle odczytałem poprzedni twój post. Dopisałem w poprzedniej odpowiedzi - EDIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na ścianie a nie w podłodze, kable są płytko (pod kaflami/panelami) i szybko grzeją kiedy chcą (płaska taryfa).

Ustawiasz przykładowo 21*C i jeśli w pomieszczeniu temp. spadnie poniżej 20,9*C to się załączają, jeśli wzrośnie do 21,1*C to się wyłączają. Ot i cała filozofia

 

Ale idea TB to precyzyjne ustawienie temperatury podłogi. Wiele razy o tym pisał. Nie chce mi się już szukać, ale się znajdzie. Wielokrotnie zwracano mu uwagę na bezwładność takiego sterowania i przez to bezsens, ale twierdził, że aby utrzymać w pokoju np. 22 stopnie, trzeba zawsze mieć podłogę o około 1stC cieplejszą, bo odbierze ewentualne szybkie zyski i szybko uzupełni straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nydar w jednej ze głupkowatych teorii coś takiego proponował (podłoga grzewcza czy jakoś tak) i TB się z tym nie zgadzał.

To albo ja czegoś nie rozumiem albo oni, nie wiedząc dlaczego, się ze sobą nie dogadali jak o tym samym prawili.

 

Wigilia się zbliża. Bydlęta gotują się do gadania ludzkim głosem .Ty jesteś twardy. Ty po ludzku nie dasz rady . Bełkot,bełkot...

Całe te styropiany od środka,kable, PC do ogrzewania-chłodzenia,PC do ZWU o kant rozbić w porównaniu do prostej akumulacji . No ale z czegoś sprzedawcy kabli żyć muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydlęta się szykują a ty dalej kszhu szczekasz psim głosem .Większość domów korzysta z akumulacji .Ty tego nie dostrzegasz bo masz ograniczone możliwości poznawcze. Sztuczka polega na tym by akumulacja pod stopami była równa max. zapotrzebowaniu dobowemu. Wtedy nawet piec na węgiel da radę w domu pasywnym . A pieprzenie o centralnym czy niecentralnym zastosuj w swojej kupie styropianu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...