Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jednostronne oświadczenie to podstawa w cywilizowanych krajach ale widać, że dużo wody musi upłynąć aby większość naszych rodaków chociaż zaczęła pojmować w jakim świecie żyje:D

 

Podstawa to wiarygodność.

 

Co mi da wiedza o tym, że taki dom istnieje lub nie? Jak nie istnieje to mam się nie budować a jak istnieje to mam budować taki sam?

 

Zamiast ostatniego "mam" wstaw "mogę" i będzie dobrze. Dla innych to ważne.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też tak kiedyś myślałem. Gdyby tak było nadal to musiałbym się pozbyć nawet rodziny i zostać pustelnikiem;)

Miałem murarza, który żonę na prawo i lewo zdradzał, baby owijał wokół palca jak chciał a łgał przy tym jak pies.

Ale murował aż miło, robota go lubiła a efekty były rewelacyjne - szybko, dobrze i nie drogo.

 

Jak będziesz miał coś w domu do zrobienia, to nie musisz go pilnować. Żona niech tylko zostanie i mu obiad zrobi, a ty w tym czasie na to zarób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz. Na sterowniku ściennym ustawiamy temp. podłogi? Nie ustawiamy żadnej temp. pomieszczenia?

 

Dokładnie. Termostaty "powietrzne", mierzą temperaturę ściany, są zakłócane ciepłem z elektroniki, Oj.Electronic przestali je produkować 15 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takich gości:D

Nie wie o co chodzi, nie ma żadnych argumentów a jednym stwierdzeniem chce obalić zasady prawodawstwa znane od tysiącleci.

Karolek, pisałem ci nie raz, że jeśli czegoś nie wiesz, nie widziałeś, nie rozumiesz to wcale nie znaczy, że tego nie ma lub tak nie jest.

Zapoznaj się chociaż pobieżnie co to jest "ciężar dowodu" czy też "zasada kontradyktoryjności" a później pisz takie śmieszne rzeczy.

 

Pieprzysz bzdury. Jak sie czyms chwale to na mnie spoczywa ciezar dowodu.

 

A opowiadalem ci jakie domki letniskowe buduje na Marsie ? 5 kWh/m2 na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udowodniłem TB kłamstwo, oraz niekompetencję na podstawie jego własnych oświadczeń, które były wewnętrznie sprzeczne.

 

Ostatnio pisał o zużyciu energii przez kanałówkę na grzanie i chłodzenie. Skąd może mieć takie dane, jeśli urządzenie "utrzymuje temperaturę" przez całą zimę?

 

Może to są te rzeczy niemożliwe, a my tylko staramy się udowodnić, że bezpłodny nie może być ojcem?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udowodniłem TB kłamstwo, oraz niekompetencję na podstawie jego własnych oświadczeń, które były wewnętrznie sprzeczne.

 

Ostatnio pisał o zużyciu energii przez kanałówkę na grzanie i chłodzenie. Skąd może mieć takie dane, jeśli urządzenie "utrzymuje temperaturę" przez całą zimę?

Dane o zużyciu czerpie się z podliczników. WP_20141203_12_27_22_Pro.jpg tu akurat pokazują chwilowy pobór mocy dwóch central 400m3/h na I biegu. Jeżeli teraz z podlicznika, odczyta się dane, za sam sezon grzewczy, to wyjdzie zużycie bez chłodzenia.

A Pan skąd czerpie Swoje dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie, tylko szkoda, że nie chcesz się podzielić na forum z innymi tymi rewelacjami, żeby inni też z tego mogli skorzystać jeśli to faktycznie takie dobre a nie kolejna bzdura:D

 

To samo mozna powiedziec o domach TB. 3 zdjecia na krzyz, historie z ogrzewaniem sufitowym i proznia, ktore bezmyslnie poparles.

aaaa, przeciez sie dziele - wlasnie napisalem ze robie. Co wiecej, wczesniej nie chcialem sie przechwalac, ale sa juz setki takich domow zbudowanych od 1990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane o zużyciu czerpie się z podliczników. [ATTACH=CONFIG]295461[/ATTACH] tu akurat pokazują chwilowy pobór mocy dwóch central 400m3/h na I biegu. Jeżeli teraz z podlicznika, odczyta się dane, za sam sezon grzewczy, to wyjdzie zużycie bez chłodzenia.

A Pan skąd czerpie Swoje dane?

 

Swoje dane chłonę oczami z twoich postów.

 

Pisałeś wielokrotnie, że w domach izolowanych nie ma klasycznego sezonu grzewczego, tylko ustawia się całoroczną temperaturę i zapomina o sterowaniu. Okazuje się jednak, że sezon grzewczy jest całkiem klasyczny i wymaga odgórnej decyzji użytkownika o jego rozpoczęciu. Okazuje się również, że zimą amplituda wahań temperatury może być całkiem niekomfortowa i przy tym znacznie większa niż w klasycznym domu murowanym, bo nie ma ani stabilizującej akumulacji, ani reagującej na przegrzanie klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczył, że tak jest więc jeśli wiesz, że to nie prawda to na tobie spoczywa ciężar dowodu. Potrafisz zatem udowodnić, że się myli czy pozostajesz przy zasadzie rozkapryszonego dzieciaka - "nie bo nie i już"?

 

Ten kto oswiadcza lub twierdzi powinien to udowodnic, nie pytającący czy wątpiacy. TB z tego nie moze i nie powinien byc zwolniony, tym bardziej ze na ogół przedstawia tezy kontrowersyjne. Ale jak sie wyznaje filozofie Kalego to i nic dziwnego ze sie obdarza TB innymi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, gdzie są oszukani? Czy wpuszczeni w tzw maliny, przecież coś przez te 25 lat się zrobiło! Centralnego nie sprzedaję.

 

Nie ma ani oszukanych, ani zadowolonych, ani zdjęć z realizacji, ani projektów, ani szczegółowych opisów, ani odpowiedzi na większość pytań.

 

W PKD masz wpisane:

 

"Sprzedaż hurtowa wyrobów metalowych oraz sprzętu i dodatkowego wyposażenia hydraulicznego i grzejnego"

 

i twierdzisz, że nie sprzedajesz centralnego. Czy to znaczy, że pytasz klienta po co mu to kolanko i jak mówi, że mu brakło do centralnego, to odsyłasz z kwitkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne oświadczenie nie wymaga dowodu vel oświadczenie o ojcostwie.

 

Ale jak ktoś chce udowodnić, że ojcem nie jest, to oświadczenie nie wystarczy.

W przypadku TB oświadczenie nie wystarcza, bo stracił wiarygodność w oczach wielu. Jeśli Tobie wystarczy, to OK - Twoja sprawa. Ja jednak i inni, niektórzy, chcą dowodów, bo oświadczenie TB brzmi dla nas jak rewolucyjna teoria wioskowego głupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne oświadczenie nie wymaga dowodu vel oświadczenie o ojcostwie.

A pytanie czy wątpienie to nie próba obalenia oświadczenia.

Oświadczenie obalić możesz tylko dowodem.

 

To jest tylko Twoje zdanie, skoro nie wymaga dowodu znaczy mozna plesc rózne androny i szukac ich poparcia, co trzeba przyznac sie Tobie udaje.

Oswiadczenie/twierdzenie powinien udowodnic je wygłaszajacy, dotyczy to wszystkich, takze TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to prawo naszej cywilizacji, pisałem już to jednemu więc postudiuj odnośniki z tego postu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6714040&viewfull=1#post6714040

 

 

I znowu to tylko twoje zdanie, to jest tylko forum kazdy moze pisac co mu sie zywnie podoba, odnosniki dotyczą twojego zdania na ten temat czyli nie są obowiązująca wykładnią i czy tez ogolnie przejetymi normami, twierdzeniami, tezami. Jeszcze raz powtórze to tylko twoje prywatnie zdanie w omawianej kwestii, a przyjmuje je jako jeden z wielu głosów w tej dyskusji, ani nie decydujący, ani najmądrzejszy, po prostu jeden z wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie "Moda na sukces" - odcinek 1527 :)
:)

 

"Potrafię fruwać!",

"Nie nie potrafisz. Nikt nie potrafi!".

"Ale ja umiem"

"Udowodnij!",

"To ty udowodnij, że nie potrafię"

(Autentyczna rozmowa dzieci z przedszkola).

 

Idąc tokiem rozumowania mojego ulubieńca rozpaczliwie próbującego zasłużyć na pochwałę zimna fuzja w garażu miała miejsce. Nikt nie udowodnił, że jest niemożliwa.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...