Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Kuriozalne rozwiązanie rozrzucające po całym mieszkaniu wszystko to co znajdzie się w jego środku."

 

W zasadzie jak nie zapomni się wystawić kadzi ze stopionym ołowiem czy cynkiem, w domu jest czyste powietrze z optymalnym stężeniem pary wodnej i CO2.

Każde pomieszczenie ma swój anemostat wyciągowy,więc nie rozumiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 25-30 m3/h/osobe gwarantuje do 1000ppm i +/- 40% wilgotności . Przy wilgotności +/- 40% wilg. ze wskazaniem na 25m3.

Należy zdefiniować co to ,,coś lepszego". Coś lepszego - większa wymiana pozwoli na niższe stężenie CO2 ale doprowadzi do niższej wilgotności powietrza. Pytanie co człowiek wyczuwa jako dyskomfort. Wg. mnie niższą wilgotność powietrza. Zawartość CO2 w zakresie 1000-1500ppm jest dla ludzkiego organizmu nie wyczuwalna,choć jak mówią medycy ma wpływ na nasze organizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł sponsorowany przez http://www.swedon.pl . Pewnie bez znaczenia i całkowity przypadek .:D

Wentylacja 25-30m3/h/osobę to max . Czy nazwiesz to byle wietrzeniem ,to nie ma znaczenia bo przy WW jest optymalne .

Z logicznego pkt. widzenia WW musi być efektywniejsza od wentylacji mieszającej .Polecam doświadczenie z bykobojem .To taki sposób na picie spirytusu z wykorzystaniem cieczy o różnych gęstościach .W końcu powietrze należy traktować jak ciecz.

 

ps. Poczytaj w dziale wentylacji ,co ludzie robią z WM, by ograniczyć wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiejsze odczyty temperatur:

Pod płytą 9,5

Na zewnątrz -2

wewnątrz 3

 

Ot i położyłeś na łopatki teorie o przenikaniu ciepła przez izolację posadzki. Skoro masz wewnątrz 3oC a pod spodem 9,5oc i obok ,bez wzgledu czy W-wa,Bydzia czy Wrocek 5oC,to coś tu nie gra. Naginanie na 40cm pod posadzką nic wspólnego z logiką nie ma. Raczej z naciąganiem .

Wyobraźmy sobie,ze latem ten obszar można regenerować:D

Wesołych Świąt drogi TB i kszhu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej sponsorowane to są ustawy i rozporządzenia dotyczące projektowania:D

 

 

 

Z logicznego punktu widzenia o WW się nie wypowiadaj bo nie rozumiesz co to jest.

Pomiędzy WW a tym co zrobiłeś jest taka różnica jak pomiędzy fundamentem a podłogą na gruncie - to zupełnie różne rzeczy:D

 

Z logicznego punktu widzenia mam jakieś doświadczenie,bez względu na to ,czy zrobiłem to wg. ciebie dobrze czy źle.Moja przewaga nad tobą polega na tym,ze ja to mam i działa w zakresie 1000ppm i +/-40% wilg. A ty gdybasz ,jak zwykle,że nie da rady . Z prozaicznego powodu. Zbyt tanie by było popularne. Na WW w domach jednorodzinnych firmy wentylacyjne nie napasą się.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz to może wiesz a to co podajesz na forum... Cóż, był czas na niezależne pomiary ale się nie zgodziłeś.

Dla mnie takie postępowanie to jednoznaczna odpowiedź.

 

No wiesz. Propozycja zainstalowania czujnika CO2 w sypialni jest dwuznaczna. Odkryło by pośrednio aktywność seksualną . Po co komu taka informacja ?

Potrzebna tobie? Masz jakiś problem porównawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam myślenie i poprawną wentylację ale jak ktoś chce byle co aby działało to nie mam nic przeciw.

Tyle, że nie ma co dorabiać do tego historii jak o cudownych piaskach akumulująco-izolujących sucho-mokrych czy idealnej grubości styro powodującym straty itd.

Kto ma te wszystkie cudowne rozwiązania? Nydar? Czyje jest najlepsze? Nydara:D

 

Nie sądzę by to były cudowne rozwiązania,ale optymalne dla mojego domu. Faktem jest,że suchy piasek jest izolacją,faktem jest,że styropian przepuszcza tyle, co wynika z gradientu.No ale skoro twierdzisz,że 40cm izolacji pod posadzką jest optymalne to należało by udowodnić.Rozważyć ,co po latach usiądzie,czy nie, czy lambda w stałych warunkach 100%wilg. będzie bez zmian , i takie tam .No ale to wymaga publikacji z realizacji z wieloletnią przeszłością. Ty ich nie posiadasz. Czyli tylko teoretyzujesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromnie powiem ,że współczesna wiedza nic a nic nie kłóci się z moimi poglądami . Kłóci się natomiast z marketingowcami twojego pokroju czy TB.

Panowie raczą w jedną tutkę marketingową pier...ć. Co nie wątpliwie Wam wolno,bo to wolny kraj :D

Może warto pisać prawdę?

...współczesna Pana wiedza...

Jeżeli zaś chodzi o marketing, to zdecydowanie sprzedawałbym centralne pompy ciepła z gruntowym DŹ i nawet rurki umieszczałbym w podłodze.

Jest tylko jedno ale... To się nie nadaje do domów izolowanych. Propagowanie izolowania, gdy się go nie sprzedaje, pisanie o tanich systemach, które na dodatek można montować we własnym zakresie, nie jest dobrym pomysłem marketingowym. Przynajmniej jeszcze nie. Ale trzeba nieść kaganek oświaty w świecie, gdzie marketing i brak wiedzy, powodują, że wciąż inwestor rozważa gaz, węgiel a nawet pompę ciepłą zasilającą rurki w podłodze.

Walka z brakiem podstawowej wiedzy, to nie marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...