Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Notowania z najzimniejszej do tej pory doby w tym sezonie najniższa temp.-10,2 najwyższa 5,8;

Klima 9,8 kwh,kable 5,6 kwh.Kable żarły nad ranem,bo moja ciepłolubna wyłączyła klimę o północy bo za gorąco jej było.

Co prawda jeszcze za wcześnie na wnioski końcowe,ale cosi sie mi widzi co te kable to na h.... potrzebne:bash:,no nic poczekam do wiosny i osądzę ostatecznie,a już dziś mogę stwierdzić,że efekt ciepłej podłogi która ma 24st.można między bajki włożyć mając w pomieszczeniu 22-23st.no może jak z 17-18 st.i będąc na golasa da się to odczuć u mnie niestety na golasa i bez kapci się nie chodzi(dziecko),a jak już taka możliwość jest to temp.podłogi, powietrza,czy jakakolwiek nie ma znaczenia:) Niestety pojawił się problem wilgotności dziś było najmniej 31%

No trudno człowiek całe życie się uczy,a i tak głupi umiera,ale tak jak powyżej to dopiero wstępne wnioski po 3 miesiącach mieszkania,być może błędne,ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy projektować dom parterowy (będzie certyfikowany)

Czujniki temperatury zamontujemy w następujących miejscach:

- pod płytą fundamentową (pod styrodurem)

- na styrodurze

- w betonie

- w jastrychu

- w ścianie południowej pod strukturą

- w ścianie południowej pomiędzy styropianem, a murem

- w tynku wewnętrznym

- w ścianie północnej pod strukturą

- w ścianie północnej pomiędzy styropianem, a murem

- w warstwie ocieplenie stropu (od strony wewnętrznej)

- w warstwie ocieplenie stropu (od strony zewnętrznej na strychu)

- w warstwie ocieplenie stropu (w środku docieplenia)

- w systemie WM + GGWC - razem 6 sztuk

 

I moje pytanie:

- czy macie jakieś propozycje, gdzie przydałyby się dodatkowe czujniki?

Dom ma być małym "poligonem badawczym".

 

Dom będzie posiadał dwa niezależne sposoby ogrzewania:

- ogrzewanie podłogowe + PC gruntowa (polska w bardzo rozsądnej cenie) - PC załatwi temat CWU

- ogrzewanie kablami grzewczymi

 

Oba systemy w pełni opomiarowane.

 

Jeśli ktoś ma sugestie, propozycje chętnie wysłuchamy.

Ja mam jedną czy to będzie dom w którym będzie mieszkała normalna rodzina,czy króliki doświadczalne:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski tak, a dlaczego pytasz?

Chodzi Ci o zmianę temp?

Opaska w domu izolowanym jest bardzo ważna, chodzi o to, by grunt pod domem, nie miał ujemnej temperatury, opaska przeciwwysadzinową

ogrzewanie podłogowe + PC gruntowa (polska w bardzo rozsądnej cenie) - PC załatwi temat CWU

Nie łączy się ogrzewania domu z ogrzewaniem wody. Po pierwsze - pompa ciepła nie może wtedy chłodzić, po drugie, po sezonie grzewczym, pompa jest przewymiarowana, więc zużyje więcej. I na koniec, oddzielając te funkcje, jest taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowania z najzimniejszej do tej pory doby w tym sezonie najniższa temp.-10,2 najwyższa 5,8;

Klima 9,8 kwh,kable 5,6 kwh.Kable żarły nad ranem,bo moja ciepłolubna wyłączyła klimę o północy bo za gorąco jej było.

Co prawda jeszcze za wcześnie na wnioski końcowe,ale cosi sie mi widzi co te kable to na h.... potrzebne:bash:,no nic poczekam do wiosny i osądzę ostatecznie,a już dziś mogę stwierdzić,że efekt ciepłej podłogi która ma 24st.można między bajki włożyć mając w pomieszczeniu 22-23st.no może jak z 17-18 st.i będąc na golasa da się to odczuć u mnie niestety na golasa i bez kapci się nie chodzi(dziecko),a jak już taka możliwość jest to temp.podłogi, powietrza,czy jakakolwiek nie ma znaczenia:) Niestety pojawił się problem wilgotności dziś było najmniej 31%

No trudno człowiek całe życie się uczy,a i tak głupi umiera,ale tak jak powyżej to dopiero wstępne wnioski po 3 miesiącach mieszkania,być może błędne,ale pożyjemy zobaczymy.

Może nie ma Pan czujników w podłodze w każdym pomieszczeniu?

Co do wilgotności... należy zmniejszyć wentylację do 20, maksymalnie 30m3/h na osobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma Pan czujników w podłodze w każdym pomieszczeniu?

Co do wilgotności... należy zmniejszyć wentylację do 20, maksymalnie 30m3/h na osobę .

 

Panie Tomaszu ,Pan ostrzej jedzie niż ja. 3 osoby x 25m3/h i wyłem wyklęty a Pan proponuje nawet 20m3/h . Coraz ciekawiej się robi . Po co w takim razie reku?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska w domu izolowanym jest bardzo ważna, chodzi o to, by grunt pod domem, nie miał ujemnej temperatury, opaska przeciwwysadzinową

.

 

 

Opaska - nie zawsze jest potrzebna.

Zapraszam do poczytania literatury Pani Karoliny Kurtz-Orecka.

 

Nie łączy się ogrzewania domu z ogrzewaniem wody. Po pierwsze - pompa ciepła nie może wtedy chłodzić, po drugie, po sezonie grzewczym, pompa jest przewymiarowana, więc zużyje więcej. I na koniec, oddzielając te funkcje, jest taniej.

 

PC ma taką fajną funkcję, że może także grzać CWU :-)

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska - nie zawsze jest potrzebna.

Zapraszam do poczytania literatury Pani Karoliny Kurtz.

Ta Pani nie zajmuje się domami izolowanymi. Dlaczego więc mam studiować Jej opracowania?

 

PC ma taką fajną funkcję, że może także grzać CWU :-)
Także czyli też i chłodzić. To dlaczego Pan daje rurki w podłodze a nie prawidłowo na suficie? Poza tym nie neguję grzania, tylko rozdzielenie funkcji. Może na innym przykładzie indeks.jpeg Rower i taczkę kupi Pan oddzielnie taniej i będzie Pan miał więcej pożytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowania z najzimniejszej do tej pory doby w tym sezonie najniższa temp.-10,2 najwyższa 5,8;

Klima 9,8 kwh,kable 5,6 kwh.Kable żarły nad ranem,bo moja ciepłolubna wyłączyła klimę o północy bo za gorąco jej było.

Co prawda jeszcze za wcześnie na wnioski końcowe,ale cosi sie mi widzi co te kable to na h.... potrzebne:bash:,no nic poczekam do wiosny i osądzę ostatecznie,a już dziś mogę stwierdzić,że efekt ciepłej podłogi która ma 24st.można między bajki włożyć mając w pomieszczeniu 22-23st.no może jak z 17-18 st.i będąc na golasa da się to odczuć u mnie niestety na golasa i bez kapci się nie chodzi(dziecko),a jak już taka możliwość jest to temp.podłogi, powietrza,czy jakakolwiek nie ma znaczenia:) Niestety pojawił się problem wilgotności dziś było najmniej 31%

No trudno człowiek całe życie się uczy,a i tak głupi umiera,ale tak jak powyżej to dopiero wstępne wnioski po 3 miesiącach mieszkania,być może błędne,ale pożyjemy zobaczymy.

 

Nie mów hop. Jeszcze zima się nie zaczęła. Dopiero późna jesień. W pasywniakach dopiero kapcie zakładają. Do włączenia ogrzewania jeszcze nie pora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...