Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twierdzi Pan,że jak ustawię temp. podłogi na dajmy na to 22st.to bez względu na to czy na zewnątrz -10st.czy +10st.temp.w pomieszczeniu będzie stała

+-1st.,że o 0,1 nie wspomnę;).Zaczynam eksperyment ustawiłem czujnik temp.podłogi na 22st.

Co do wentylacji to producent wymyślił,że poniżej 100m3/h nie zejdę no chyba że może zrobić to instalator.

Tak, temperatura bedzie stabilna.

Co do wentylacji... dlatego nie przepadam za tanimi w produkcji centralami. Na tanich wentylatorach nie da się ustawić komfortowej wentylacji, bo przy małych wydajnościwydajnociach tracą spręż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kanalowke mitsubishi, ta sama kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, temperatura bedzie stabilna.

Co do wentylacji... dlatego nie przepadam za tanimi w produkcji centralami. Na tanich wentylatorach nie da się ustawić komfortowej wentylacji, bo przy małych wydajnościwydajnociach tracą spręż.

No patrz Pan zaś mi jakieś chińskie badziewie Zehnder wcisnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, Szanowny Panie nydar, źle Pan liczy. Proponował bym nie dodawać nawiewow w pokojach do wywiewow w łazienkach i kuchni.

Poza tym, norma budowlana nie wie, ile bedzie osób, dlatego jest w centrali regulacja.

 

Fakt rozpędziłem się nieco. Dwie łazienki i kuchnia to nadal 130-170m3/h do 70m3/h jakie Pan proponuje. Nadal coś nie gra.Skoro ona,ta norma, nie wie ile osób to wydaje się nieprzydatna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samsung podaje cenę za jednostkę zewnętrzną i jedną wewnętrzną,zaznaczając jednocześnie ,że to do 25m2.Twój dom będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt rozpędziłem się nieco. Dwie łazienki i kuchnia to nadal 130-170m3/h do 70m3/h jakie Pan proponuje. Nadal coś nie gra.Skoro ona,ta norma, nie wie ile osób to wydaje się nieprzydatna?
To norma budowlana, coś musi przyjąć. W tej samej normie ma Pan 20-30m3/h na osobę. Po to jest regulacja.

Ps. A jak Panu "gra" wentylacja grawitacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung podaje cenę za jednostkę zewnętrzną i jedną wewnętrzną,zaznaczając jednocześnie ,że to do 25m2.Twój dom będzie większy.

Notowania z najzimniejszej do tej pory doby w tym sezonie najniższa temp.-10,2 najwyższa -5,8;

Klima 9,8 kwh,kable 5,6 kwh.Kable żarły nad ranem,bo moja ciepłolubna wyłączyła klimę o północy bo za gorąco jej było.

I też podają "Obsługiwana powierzchnia do 25 m2";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu można całkiem wyłączyć,tylko jak oddychać Panie TB,jak oddychać i czym:bash:
Wentylacja ma odprowadzać namiar wody i CO2 . Nie chodzi o wyłącznie a ustawienie komfortu wilgotności i temperatury.

Nie jestem fanem zagranicznych central, bo by konkurować, muszą dawać tańsze komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już co innego. Jedna jednostka wewnętrzna w jednym pomieszczeniu nie ogrzeje całego domu. Kwestia jedynie hałasu bo to wojskowy wentylator.

 

Jaki wojskowy ?! :) Głupoty piszą.

Tak samo ten z serwerów HP: http://allegro.pl/wentylator-ebmpapst-6324-19hp-24-v-dc-30-w-i4920259567.html - "Towar wyprodukowany na potrzeby wojska, cechuje go naprawdę solidne wykonanie." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba zabudować w pudło, zrobić kanały i może dodatkowy wentylator. Szczęśliwie kupiłem dwa EBM-y 550m3/h po 9,99zł :)

 

Tutaj opisywałem co mi po głowie chodzi:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221677-Pompa-ciep%C5%82a-do-CO-jako-klimatyzator-z-funkcj%C4%85-grzania&p=6610543&viewfull=1#post6610543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić nawiewy przy podłodze, a kanały puścić w styropianie.

 

Tylko jak dobrać przekrój takiego kanału? Przepływ powietrza to jakieś 500-600m3/h, więc trzeba chyba zrobić główny kanał fi 250, odnogi fi 180, no i potem coraz mniejsze, aż do wylotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...