Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Tomaszu moze zamiast komantarza o przyjaciołach przedstawic konkretnie link lub ofertę do w/w klimatyzatora w cenie 2900 brutto.

Czy to jest w ogole mozliwe skoro oferta z linku opiewa na ok 5900 zł brutto. Cena którą Pan proponuje jest ok 50% mniejsza (czyzby supermega promocja lub akcja charytatywna)

Noże ciut przesadziłem ale jak się dojazd doliczy to będzie blisko.

KOMPLET YEHJZH 018 BAMTAFX inv. scienny 5,3kW kosztuje netto 2490.

a kanałówka 6,4kW 3700.

 

Przykładowo aktualna sprawa ( kanajpa 64m4 ba Bemowie - materiał + montaż wentylacja z odzyskiem ciepłą 400m3/h split york 5,3 kW FV brutto 11 000zł . Jest tańszy system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noże ciut przesadziłem ale jak się dojazd doliczy to będzie blisko.

KOMPLET YEHJZH 018 BAMTAFX inv. scienny 5,3kW kosztuje netto 2490.

a kanałówka 6,4kW 3700.

 

Przykładowo aktualna sprawa ( kanajpa 64m4 ba Bemowie - materiał + montaż wentylacja z odzyskiem ciepłą 400m3/h split york 5,3 kW FV brutto 11 000zł . Jest tańszy system?

 

Nie chciałbym byc upierdliwy ale 3700 netto to przy 23% VAT to ponad 4550 zł czyli ok 56%, a przy 8% VAT ponad 3900 zł czyli 36 % wiecej. Dla mnie ciut wiecej to 5-10% a nie 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym byc upierdliwy ale 3700 netto to przy 23% VAT to ponad 4550 zł czyli ok 56%, a przy 8% VAT ponad 3900 zł czyli 36 % wiecej. Dla mnie ciut wiecej to 5-10% a nie 50%

 

Nie było o kanałówce, tylko o splicie z montażem - koszt zakupu netto 2490 + montaż + 8 %

Kanałówkę wstawiłem jako przykład, że bardziej się ją opłaca niż kombinować obudowywanie splita i dokładać wentylator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy sobie rozpisać co Ci w domu potrzebne. Później do tego dobrać system.

Najpierw skreślić z listy 50% najbardziej niepotrzebnych,następnie kolejne 50% tych prawie potrzebnych,i na koniec zamontować 50% z tego co zostało,czyli tych niezbędnych.Na pilocie od telewizora i nie tylko jest +- 30 przycisków,ze wszystkich korzystasz tydzień max dwa po zakupie,później,włącz,wyłącz,zmień kanał i ciszej,głośniej tyle.;)

Przykład:

W WM zastanowiłbym się nad sterowaniem czujnikiem CO2 (w salonie i sypialni) oraz czujnikiem wilgoci w łazience dla chwilowego zwiększenia wentylacji. Ale porównując koszty, wybieram pokrętło.

Nad czujnikiem CO2 się sam zastanawiam,ale nad czujnikiem wilgoci w łazience nie myślę w ogóle,biorąc pod uwagę ilość czasu spędzonego w łazience,zwłaszcza jak się ma 2 łazienki i osobno 3 wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie jednego z forumowiczów na temat "zbyt dużej akumulacji":

wydawalo mi sie ze moja plyta to czolg nad ktorym nie bede wstanie zapanowac

na dzis uwazam ze to tir ktory rozpedzony leci do celu i nie ma potrzeby w sezonie grzewczym go wychamowywac jak tira na drodze a w razie potrzeby to i sterowac sie da - mam NCO) (NieCentralne Ogrzewanie) sterownik w kazdym pomieszczeniu

Każdy kto miał z dużą akumulacją do czynienia wie, że bardziej komfortowego i do tego darmowego regulatora temperatury nie ma. Wystarczy w takim domu pomieszkać, by stwierdzić, że zdanie jakiegoś sklepikarza o jej wadach jest tyle warte ile inne jego wypowiedzi. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT ale kol. asolt, czy wiesz coś więcej na ten temat:

 

Ustawa prawo budowlane, art. 57. 1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć: 7) kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 7;

 

Przepis uchylający pkt 7 w ust. 1 w art. 57 wchodzi w życie z dn. 1.03.2015 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 1200).

 

Wynika to z rozbieżności z ustawą. W ustawie nie ma obowiązku robienia charakterystyki energetycznej w nowych domach, więc nie może być dalej obowiązek dołączania kopii świadectwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem o co chodzi a szykuje się po znajomości kolejny odbiór i to tak przy okazji wyszło. Jeśli nie ma potrzeby to na pewno nikt niepotrzebnie takiego świadectwa robił nie będzie.
Nie może być obowiązku dołączania kopii jak nie ma obowiązku wykonywania oryginału.

Następna genialna i niepodważalna statystyka permanentnego teoretyka.
Stabilna temperatura jest dzięki termostatom a nie akumulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Stabilna temperatura jest dzięki termostatom a nie akumulacji.

Jak ktoś ma za dużo pieniędzy do wydania w sklepie na Bartyckiej to pewnie się na podobną głupotę skusi. Skuteczny system z akumulacją kontra głupiejący z byle powodu system "precyzyjnego" utrzymywania temperatury. Można zrozumieć kogoś kto klientom to wciska. Z czegoś żyć trzeba. Trudno jednak zrozumieć inwestora, który się na podobne g... decyduje. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie jednego z forumowiczów na temat "zbyt dużej akumulacji":

Każdy kto miał z dużą akumulacją do czynienia wie, że bardziej komfortowego i do tego darmowego regulatora temperatury nie ma. Wystarczy w takim domu pomieszkać, by stwierdzić, że zdanie jakiegoś sklepikarza o jej wadach jest tyle warte ile inne jego wypowiedzi.

 

A jaki dom ogrzewa ? I czym jest źródło ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth. Ty myślisz o entalpicznym wymienniku? Ty chyba pisałeś o alergii ?
Pan myli wymiennik z odzyskiwaniem wilgoci (Paul lub RE400 czy rotor) z papierowymi wymiennikami chińskimi w centralach 300-500$ samsung mitsubishi LG ... Te papierowe są zagrzybione, w pozostałych membrana nie przepuszcza wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...