Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tak, tak... pytanie o kabelki czy farelki, a odp.? Domków jak nie było tak nie ma...

Pytanie czy klasyczna PC czy peltierki, a odp.? Domków jak nie było tak...

Pytanie o requ czy pomyje-powietrze, a odp.? Domków jak nie...

 

Ale przynajmniej jesteś równy pajac, wiadomo czego się spodziewać! Domków...:D

 

Barth załączył tabelkę o wpłwie pleśni na człowieka. Poczytaj i odetnij to swoje GWC. Ciebie mam w doopie, ale młodego szkoda.

Odzysk z pomyj od trzech lat doskonale działa.

Peltierki kupisz na alibabie albo aledrogo . Co z tym zrobisz to też wiesz gdzie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwlaszcza zimą masz dużo więcej .:lol2: Twoja ignorancja czasami poraża. Kszhu zimą entalpia powietrza jest cieniutka bywa ze znakiem minus. Ta dla 22oC i 45% wilg. to 25kWh/dobę,możliwe z obecną techniką do odzyskania. Kumasz? Ty to wykorzystałeś dla 360PLN/rok a potencjał to 25kWh/dobę.

 

O pleśń to musisz Klaudiusza spytać .

Adam zawodowo zajmuje się montażem GWC?

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego sezon grzewczy w domu pasywnym ze średnią miesięczną temp. zewnętrzną i korzystaniem z zalet rekuperatora? Jak chcesz liczyć efektywność rekuperatora? Wg. jakiego klucza? Jeżeli od listopada do końca lutego , to efektywność tego urządzenia - cena ,wyjdzie jeszcze gorzej .

 

Wtedy pomijasz straty dla wentylacji i liczysz straty przez przegrody. Przecież reku nie grzeje.

 

Tu tylko somorubka ma jakikolwiek sens i to taka do 1000PLN.

 

kszhu, zapisz ten cytat :)

 

Straszna bzdura. Nie ma czegoś takiego jak sezon grzewczy. To mają ci, których grzeje jakiś zakład ogrzewania - kilka dni poniżej jakiejś temp. i sezon startuje.

W indywidualnym domu grzeje się gdy straty są większe niż zyski oraz temp. pomieszczeń < temp. oczekiwanej. W 2014 przez kilka dni w maju było pochmurnie, wietrznie i kilkanaście *C - coś ogrzewanie u wielu "pyknęło" jak to jasiek71 mówi.

Sezon był czy nie?

A jak kilka dni w tym samym roku w styczniu nie grzałem bo słońce non stop i do 10*C to sezon był czy nie?

 

Jeśli średnia miesięczna jest poniżej progru przy którym zaczynasz grzać to można twierdzić, że dany miesiąc jest miesiącem grzewczym. Można też liczyć dzień po dniu, czy nawet godzina po godzinie z uzwględnieniem usłonecznienia. Zależy co się chcę osiągnąć.

 

Nydar zaczyna coś qmać:D

 

Jak tylko się wybuduję to zakuma w pełni, bo będzie miał i temperatury i zdjęcia z realizacji ;)

 

Oszczędność to iloczyn strat na wentylację z OZC i średnia sprawność wymiennika (uwzględniając wentylatory) w okresie temp. zewn. wymagających ogrzewania mieszkania.

Jeśli moje straty na wentylację to np. 2MWh x sprawność 0,6 w tym okresie to oszczędzam 1,2MWh tj. ~360zł. Przy requ za 1.000zł zwrot w 3 lata.

 

I parę kWh z "klimatyzacji".

 

Tymczasem wentylacja 100m3/h ,22oC i 45% wilg, to 25kWh/dobę .

 

A ja mam reku, więc komfortową temperaturę na nawiewie non stop i do tego dysponuję jeszcze 100m3/h powietrza o temp. 8oC i wilgotności 99%. Policzysz ile to kWh/dobę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te swoje liczenie to zostaw mądrzejszym bo jak tak liczysz to wychodzi, że więcej tracę niż dostarczam do domu! Istne perpetuum mobile i to nawet nie na cudownym piasku:D

 

 

 

No nie wszyscy jakiś ściek w GWC jak Klaudiusz mają ale jak uważasz, że każde GWC gnije i pleśnieje to gratuluję postrzegania świata:D

 

Po twoim zachowaniu na FM, sądzę że pleśnieje,zresztą ogłosiłeś,że nie używasz. Kręcisz jak zwykle.

Do pierwszej części twojego postu nie będę się odnosił, bo nie ma z kim dyskutować:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pomijasz straty dla wentylacji i liczysz straty przez przegrody. Przecież reku nie grzeje.

 

 

 

kszhu, zapisz ten cytat :)

 

 

 

Jeśli średnia miesięczna jest poniżej progru przy którym zaczynasz grzać to można twierdzić, że dany miesiąc jest miesiącem grzewczym. Można też liczyć dzień po dniu, czy nawet godzina po godzinie z uzwględnieniem usłonecznienia. Zależy co się chcę osiągnąć.

 

 

 

Jak tylko się wybuduję to zakuma w pełni, bo będzie miał i temperatury i zdjęcia z realizacji ;)

 

 

 

I parę kWh z "klimatyzacji".

 

 

 

A ja mam reku, więc komfortową temperaturę na nawiewie non stop i do tego dysponuję jeszcze 100m3/h powietrza o temp. 8oC i wilgotności 99%. Policzysz ile to kWh/dobę ? ;)

 

Barth.Nie chcę się z tobą spierać ,bo to bez sensu. Entalpia powietrza o temp. 8oC i 99 % jest niskiej wartości użytkowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam bo to była pleśń azjatycka, przyciągnęła jak u klaudiusza azjatyckie biedronki żywiące się wypalaną ceramiką a te france zeżarły wszystko.

Potem co po nich zostało to się zapadło do jądra ziemi i teraz piszę z takiej zajeb|$tej piwnicy, że w minecrafcie nie wykopiesz:D

 

No widzisz,jak chcesz to potrafisz coś z sensem napisać.

 

ps. Daj adres na priwa,to każę chłopakom na produkcji zrobić miarkę,gdzie 5mm=1cm . Wyślę ci . W prezencie. Gratis.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek!

 

Dywagowałeś o domu z blachy itp. a może tak inaczej.

Obudować istniejący dom blachą a tam wyrzucać powietrze wentylacyjne? Nydar liczy straty wentylacyjne i co chwilę lepiej - chłop leży a mu rośnie. Zaraz będzie, że wentylacją wyrzucam ze 100kWh/dobę a przecież do zera bezwzględnego jeszcze daleko! Coś się na peltierach skręci,na alledrogo sprzedają już na pęczki w cenie pietruszki.

No i wtedy straty przez przegrody koło zera no to i dom zero.

Postawić to na 2m i tyleż wokół cudownego piasku lambda 0,2 i mamy straty do gruntu jak w pasywnym.

Przecież to jest genialnie nadnydarne! Wszystkie requ, kalsyczne PC czy zwykłe WM jeszcze w tym roku znikają z półek sklepowych a my jak pączki w maśle już do końca życia!

I jak? Daje radę, nie?;)

 

Trzeba by ustawić wentylację na jakieś 300m3/h bo powietrze wyrzucane zbytnio się ochłodzi i jednak będą straty przez przenikanie. RSŚ nie da jednak rady i będzie zimy nawiew, przez co nawet dwie pary skarpet nie wystarczą żeby wysiedzieć na forum muratora.

 

Rozwiązanie to zużywać jeszcze więcej ciepłej wody - można przecież płukać nią kibel, bo zabija zarazki, skuć wylewkę i odsprzedać styropian spod spodu i samemu poszukać gościa, który zrobi TIRa z transportem brykietu do casto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wentylacja na 300 spoko, pomyj-odzyskiwacz też da radę - otwierasz klapę i mieszasz chochlą - lepsza wymiana, jak łyżką w zupie.

 

 

 

To ma sens, miski bezpośrednio na tym cudownym piasku, sauna party dla panien z okolicy, woda przecież jest za darmo.

 

Chłopcy. Wy okazuje się potraficie myśleć !!! Brawo chłopcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee... woda jest z geotermii made by Rydzyjko więc leje się na równi z szampanem!

A leje się na ten piach spod Lichenia więc wszystko wokół pizga energią i cudami na odległość.

 

EEE tam.

Postawić dom na polach wydobywczych JSW.

Zapadający się teren sprawia, iż z górotworu wydowywa się metan.

To lepsze od innych wynalazków. :p

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytecznej do odebrania,teoretycznie 12KWh. Pytanie czym chcesz to zrobić.

 

czyli reku + powietrze wyrzucane to mniej więcej to samo co twoje 100m3/h o temp. 22oC i 45% wilg.

 

Tylko właśnie czym to odebrać ? Inwerterowych pomp ciepła dedykowanych do CWU jeszcze nie ma, więc można stosować tylko takie on-offy, których zalecana ilość godzin pracy to raptem 8h/dobę. To za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...