Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ja mam na przykład ściany działowe budowane. Możecie sprawdzić w linku w stopce jak to wygląda. Z domami izolowanymi podobnie - ktoś zaczął, ale wlazł na rusztowanie, a tu zawrót głowy... dom izolowany... 3 lata.

 

Dom izolowany to taki co jest izolowany od 25 lat. Twój za świeży. Zwolnij, bo skończysz izolować i wpadniesz w pasywniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli reku + powietrze wyrzucane to mniej więcej to samo co twoje 100m3/h o temp. 22oC i 45% wilg.

 

Tylko właśnie czym to odebrać ? Inwerterowych pomp ciepła dedykowanych do CWU jeszcze nie ma, więc można stosować tylko takie on-offy, których zalecana ilość godzin pracy to raptem 8h/dobę. To za mało.

 

To jest temp i wigotność mało użyteczna dla PC, nawet jak byś to rozrzedził z GWC , bo wpadasz w pułapkę zamarzania skroplin. Idealnym są peltiery bo tam moc można dopasować do ilości powietrza i entalpii. Dysponujesz powrotem z CO o temp.+/- 23oC i wodą ,zimą +5-8oC. Dysponujesz powietrzem o temp. 22oC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom izolowany to taki co jest izolowany od 25 lat. Twój za świeży. Zwolnij, bo skończysz izolować i wpadniesz w pasywniaka.

 

No takich domów nie znam, ale jest jeden gostek w Mielcu, co ma goły styropian już chyba z 15 lat. Może ma jakiegoś znajomego, któremu ocieplenia nie skończył, więc razem byli by pierwsi w okolicy, którzy robią domy izolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo drogi praktyku.... nie ma ... a wiec sie tak nie spinaj... sam nie potrafiles pokazac 1go.... 1 wsrod tysiecy.

 

I nie potrafisz odpowiedziec czy dom pasywny to dom izolowany czy nie?

 

Czy zaraz napiszesz znowu o czepianiu sie, i teoretykach... :D

 

Ty za to rowny nie jestes... a kim to raczej czytelnicy widza... :)

Daj spokój. Musi biedaczyna zasłużyć na lizaka i stara się jak może. Brzęczkowski hojny pan, wynagrodzi pracownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie idealne, że aż nikt ich nie używał, nie używa i używał nie będzie.

No chyba, że nydarność pokaże w końcu światu jakieś swoje dzieło a nie tylko bełkot o tym jak to ma być cudownie ale g... z tego jest:D

 

Może ,choć nie wiadomo. Puki co jak pokaże ,to zobaczymy. Ty pokazałeś GWC . Uwierz. Jest sławne. Ludzie o nim na mieście o nim mówią. Ostatnio słyszałem w warzywniaku jak Tereska pytała się Marylki (bez obrazy,to cytat) ,, co za idiota Marylko wydał kasę ,wybudował i nie używa?,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temp i wigotność mało użyteczna dla PC, nawet jak byś to rozrzedził z GWC , bo wpadasz w pułapkę zamarzania skroplin. Idealnym są peltiery bo tam moc można dopasować do ilości powietrza i entalpii. Dysponujesz powrotem z CO o temp.+/- 23oC i wodą ,zimą +5-8oC. Dysponujesz powietrzem o temp. 22oC .

 

Masz na myśli urządzenie oparte o moduły Peltiera o mocy 1kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, ale ja poważnie.

Twierdzisz, że 100m3/h o temp. 22oC i wilgotności 45% ma 25kWh/dobę.

Się kuźwa wystraszyłem,aż poleciałem liczniki sprawdzić;) też wentyluję +-100 m3/h temp.w chacie 22-23st.no wilgotność tylko 37% se myśle 25kwh poszło? Sprawdzam ostatnie 24h klima 4,1 kWh,dajmy jej COP3( temp.zew. coś między 1,5 a 2,5) daje to 12,3kWh +kable 2,2kWh to daje razem14,5kWh wpompowane w chatę i teraz pytanie ile z tego zostało w chacie,a ile poszło w komin,jest ktoś w stanie to policzyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli,że z tego za dużo nie uzyskasz, coś do ZWU. Podgrzejesz trochę wodę z jakimś COP-em +/-2, Co też jest jakąśwartością.

 

Z jednej strony piszesz o potencjale 25kWh w twoim powietrzu dyskryminując 12kWh wyrzucane z mojego reku. A teraz z tego potencjału chcesz czerpać tylko troszkę ? O co chodzi ?

 

Wracając jeszcze do tych peltierów. Aby wykorzystać te 25kWh musiałbyś zbudować pompę o mocy 1kW, czyli ok. 10 sztuk peltierów. Ale wysokie COPy grzania Peltier osiąga przy obciążeniu mocą raptem 10% wartości prądu znamionowego. W takiej sytuacji potrzebowałbyś już 100szt. takich płytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się kuźwa wystraszyłem,aż poleciałem liczniki sprawdzić;) też wentyluję +-100 m3/h temp.w chacie 22-23st.no wilgotność tylko 37% se myśle 25kwh poszło? Sprawdzam ostatnie 24h klima 4,1 kWh,dajmy jej COP3( temp.zew. coś między 1,5 a 2,5) daje to 12,3kWh +kable 2,2kWh to daje razem14,5kWh wpompowane w chatę i teraz pytanie ile z tego zostało w chacie,a ile poszło w komin,jest ktoś w stanie to policzyć;)

 

,,AS" To zobowiązuje . 100m3/h o temp. 23oC i 37% wilg. ,niesie w sobie ładunek energii do odzyskania bez zamrażania kondensatu w ilości 23,95KWh/dobę. Skąd się to bierze? Przecież wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony piszesz o potencjale 25kWh w twoim powietrzu dyskryminując 12kWh wyrzucane z mojego reku. A teraz z tego potencjału chcesz czerpać tylko troszkę ? O co chodzi ?

 

Wracając jeszcze do tych peltierów. Aby wykorzystać te 25kWh musiałbyś zbudować pompę o mocy 1kW, czyli ok. 10 sztuk peltierów. Ale wysokie COPy grzania Peltier osiąga przy obciążeniu mocą raptem 10% wartości prądu znamionowego. W takiej sytuacji potrzebowałbyś już 100szt. takich płytek...

 

Zapytam,czy jesteś przekonany o tym,że wysokie COP-y to moc 10%?.Jeżeli nie,to nie będę udowadniał,że kszhu jest wielbłądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej pomyśl ile, w normalnym świecie, jest tej energii w otaczającym dom powietrzu. Po co marne kilowaciki jak tam są megawaciki o wiele łatwiejsze do pozyskania.

Nie chodzi o to aby być psem ogrodnika i pilnować swojego za koszmarne pieniądze tylko pozyskać to samo skądkolwiek ale dużo, dużo taniej.

To jak, Przemek kupuje splita, ja drugiego, Barth3z też? Na elektrycznym poza miloszenko i Lobo ma już kilku. Nydar, kupisz sobie coś czy będziesz budował tę swoją bieda pompę, która i tak jak zwykle nic nie da?

 

 

 

Ale możesz udowadniać! Przecież w twoim świecie wszystko da się udowodnić. Ja osobiście czekam z nieukrywaną ciekawością!

 

Możesz kupować.I nikt nie neguje,że można. Natomiast jak ci wiadomo. Jest jedna fizyka dla mnie i co wydaje się nie możliwe dla ciebie. Ta pompa da:D

W przeciwieństwie do twojego GWC . Powiedzmy ,że mój RSŚ dał, działa i daje powietrze świeże o komfortowej temp. Dzisiaj 18,5oC . Dał też GMC , bo mam pod posadzką kilka stopni więcej niż ty. Powiedzmy,że w tej dzidzinie ty jesteś teoretykiem ,bez urazy,o nędznej renomie.

ps. Pisałem poważnie o miarce,każę taką zrobić i wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,AS" To zobowiązuje . 100m3/h o temp. 23oC i 37% wilg. ,niesie w sobie ładunek energii do odzyskania bez zamrażania kondensatu w ilości 23,95KWh/dobę. Skąd się to bierze? Przecież wiesz.

Wychodzi na to,że jak wyłączę wentylację to przy tej temp.zew. będzie trzeba okna otwierać bo będzie za gorąco:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że jak wyłączę wentylację to przy tej temp.zew. będzie trzeba okna otwierać bo będzie za gorąco:lol2:

 

Pisałem ,że AS zobowiązuje. Temperatura i energia to nie to samo . Z energii możesz odzyskać sporo . Tą energię ma twoje powietrze o temp. 23oC i 37% wilgotności . Skoro nie wierzysz,spytaj Przemka. Stawiam 1PLN, że wyliczy użyteczną +/-25kWh/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilku by się jeszcze znalazło.

Jest jeszcze tło do tego - oszukiwać z premedytacją oraz oszukiwać bo jest się forumowym głupkiem.

 

 

 

Wg nydara oczywiście.

Ale to jest inny świat, taka Alicja w krainie czarów, co ma problem z czyimś GWC a nie swoimi idiotyzmami:

 

Chłopie ja z sympatii martwię się o ciebie i twoje spleśniałe GWC .Młodego szkoda.

Rozumiem ,że forumowy głupek to nie do mnie. Nie chcemy chyba przejść na wyższy poziom przekazywania emocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...