Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więc zdradź w końcu CZYM będziesz odbierał ze zużytego powietrza aby odebrać z niego te zmyślone ponad 20kWh/dobę!

Co to za radiator czy chłodnica?

 

Wybacz ale to nie jest zmyślone 20KWh/dobę, ale więcej przy 100m3/h. Załóż ,że 25KWh ,skoro nie wierzysz,sprawdź i skoryguj.

No ale to trzeba umieć przeliczyć.

Odbierał będę grabiami ,podobnie jak dym z szyszkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście mieli nawet COP 100 (sprawność 99%), to i tak nie zejdziecie poniżej entalpii chłodnicy korzystając z peltierów. Wydaje się to oczywiste, ale próby jak widać trwają.

 

Ludzie uważają mnie za lenia, bo opierdalam się jak oni harują, a mimo to mam to samo co i oni, a czasem i więcej. Znajomy - starszy już pan z którejś z poprzednich firm, w których pracowałem powiedział mi kiedyś, że lepiej tydzień myśleć i dzień robić, niż odwrotnie uzyskać ten sam efekt. Żona też się złości jak widzi moje lenistwo, ale jakoś tak coraz mniej, bo jest skuteczne.

 

Ogólnie ci co bezmyślnie zapierdalali kiedyś, zapierdalają i teraz, chyba, że im dysk wypadł i zostało cieciowanie. Ci, co myśleli kiedyś, teraz często denerwują mnie swoimi osiągnięciami. A ci, co nie myśleli i nie zapierdalali toczą się do rowu, z którego najprawdopodobniej nigdy się nie wyczołgają.

 

Ale po co ja to? Aha... myśleć, zanim wydacie kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście mieli nawet COP 100 (sprawność 99%), to i tak nie zejdziecie poniżej entalpii chłodnicy korzystając z peltierów. Wydaje się to oczywiste, ale próby jak widać trwają.

 

Ludzie uważają mnie za lenia, bo opierdalam się jak oni harują, a mimo to mam to samo co i oni, a czasem i więcej. Znajomy - starszy już pan z którejś z poprzednich firm, w których pracowałem powiedział mi kiedyś, że lepiej tydzień myśleć i dzień robić, niż odwrotnie uzyskać ten sam efekt. Żona też się złości jak widzi moje lenistwo, ale jakoś tak coraz mniej, bo jest skuteczne.

 

Ogólnie ci co bezmyślnie zapierdalali kiedyś, zapierdalają i teraz, chyba, że im dysk wypadł i zostało cieciowanie. Ci, co myśleli kiedyś, teraz często denerwują mnie swoimi osiągnięciami. A ci, co nie myśleli i nie zapierdalali toczą się do rowu, z którego najprawdopodobniej nigdy się nie wyczołgają.

 

Ale po co ja to? Aha... myśleć, zanim wydacie kasę.

 

Ale ty brzydko piszesz Przemek . Skąd tyle złości ? ePC to tylko dla domów energooszczędnych -pasywnych . Tych w najbliższym okresie za dużo nie będzie,więc ta technologia jest niszowa.

Chyba,że chłopaki wymyślą lepsze kolumienki w Peltierach . Takie co prąd i owszem a ciepło gorzej . Wtedy faktycznie nie będzie to produkt niszowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście mieli nawet COP 100 (sprawność 99%), to i tak nie zejdziecie poniżej entalpii chłodnicy korzystając z peltierów. Wydaje się to oczywiste, ale próby jak widać trwają.

 

Ludzie uważają mnie za lenia, bo opierdalam się jak oni harują, a mimo to mam to samo co i oni, a czasem i więcej. Znajomy - starszy już pan z którejś z poprzednich firm, w których pracowałem powiedział mi kiedyś, że lepiej tydzień myśleć i dzień robić, niż odwrotnie uzyskać ten sam efekt. Żona też się złości jak widzi moje lenistwo, ale jakoś tak coraz mniej, bo jest skuteczne.

 

Ogólnie ci co bezmyślnie zapierdalali kiedyś, zapierdalają i teraz, chyba, że im dysk wypadł i zostało cieciowanie. Ci, co myśleli kiedyś, teraz często denerwują mnie swoimi osiągnięciami. A ci, co nie myśleli i nie zapierdalali toczą się do rowu, z którego najprawdopodobniej nigdy się nie wyczołgają.

 

Ale po co ja to? Aha... myśleć, zanim wydacie kasę.

 

Przemek, ale ty chcesz kupić ten wymiennik entlapiczny recaira za 460euro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, najlepiej pitolić cudowne wizje ale unikać konkretów bo wyjdzie, że pitolący znów nazmyślał:D

 

kszhu, daj jeszcze poczytać o tych peltierkach. Jakby nie patrzeć, oprócz powietrza wyrzucanego 8oC/100% mam w tym samym pomieszczeniu szarą wodę zrzutową o znacznej temperaturze. Ale to już mi się mniej podoba, bo nie mam zrzutu ciągłego i potrzebna byłaby automatyka, co dyskwalifikuje takie zabiegi.

nydar u siebie może to zrobić prościej, tj. uzależnić włączenie peltierów od załączenia pompy podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty brzydko piszesz Przemek . Skąd tyle złości ? ePC to tylko dla domów energooszczędnych -pasywnych . Tych w najbliższym okresie za dużo nie będzie,więc ta technologia jest niszowa.

Chyba,że chłopaki wymyślą lepsze kolumienki w Peltierach . Takie co prąd i owszem a ciepło gorzej . Wtedy faktycznie nie będzie to produkt niszowy.

 

Ja nie jestem zły nydarku, boś nic mi nie zrobił złego. Co ty mi w ogóle możesz? Napisać "kutasie"? Może i gorzej, ale lepiej uważaj na ortografię.

 

Piszę co myślę, a myślę co mi się podoba. Czasem się cenzuruję, ale coraz bardziej mnie to brzydzi. Może lepiej popracuję nad lepszym opanowaniem bardziej kulturalnych form wyrażania pogardy?

 

Lepiej zatem zajmij się czymś, co lepiej wyeksploatuje twój potencjał umysłowy - troglodyto z kalkulatorem, który wziąłeś się za myślenie!

 

Przemek, ale ty chcesz kupić ten wymiennik entlapiczny recaira za 460euro ?

 

Ta laska z Recair potwierdziła, ze to zwykły RS160 obudowany zaworami. Ja sobie takie zawory zrobię chyba dużo taniej. Taki mam plan i na pewno pokażę co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zły nydarku, boś nic mi nie zrobił złego. Co ty mi w ogóle możesz? Napisać "kutasie"? Może i gorzej, ale lepiej uważaj na ortografię.

 

Piszę co myślę, a myślę co mi się podoba. Czasem się cenzuruję, ale coraz bardziej mnie to brzydzi. Może lepiej popracuję nad lepszym opanowaniem bardziej kulturalnych form wyrażania pogardy?

 

Lepiej zatem zajmij się czymś, co lepiej wyeksploatuje twój potencjał umysłowy - troglodyto z kalkulatorem, który wziąłeś się za myślenie!

 

 

 

Ta laska z Recair potwierdziła, ze to zwykły RS160 obudowany zaworami. Ja sobie takie zawory zrobię chyba dużo taniej. Taki mam plan i na pewno pokażę co z tego wyszło.

 

Tia tradycyjnie.

Liczyć nie potrafisz ale pyskolisz przyznaję dzielnie. Dobraliście się z kszhu . Geny takie same czy co?

Tylko chłopaki z sensem . Udowodnijcie coś.

Moja oferta jest aktualna . Miarka ,gdzie 5mm pokazuje 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czytaj bo jak Przemek mówi - można się w cholerę narobić (naczytać) zamiast raz pomyśleć.

Jak nie znajdziesz wymiennika ani odp. na pytanie po co cokolwiek odzyskiwać z tych resztek a nie z o wiele tłustszego na około, to będziesz stał w miejscu.

 

kszhu, o moje myślenie nie musisz się obawiać. Daję radę ;) I nie zapier...lam jak koledzy Przemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się;)

Ale dziwię się tym pomysłom bez celu.

Już bardziej Przemek powinien rozważać efektywny odzysk bo i dom nie taki i temp. zimowe tam a tu to inny świat.

U mnie dzisiaj się trochę pogotowało, trochę w okienka przyświeciło i ogrzewanie ani nie drgnęło. A ten "dziadkowy" buduję jeszcze bliżej naszej przyszłej stolicy czyli jeszcze w ciut cieplejszym regionie to co sobie głowę zawracać odzyskiem z jakichś ochłapów?

 

Ja jego. Ale to żałośnie zabrzmiało. Błagasz by nie próbował, bo a nuż wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz tego ziarna?

A jak plewisz to pługiem a nie łyżeczką;)

 

Mam na wyrzucie powietrze 8oC/100%. Mogę w bardzo prosty sposób i jak się okazuje dość tani przenieść tą energię na nawiew. Mogę podbić nawiew do nawet 30oC. Nie wiem czy z tego skorzystam, ale zaciekawiło mnie.

Gdybym miał kable w posadzce tak jak ty to nawet mocniej bym nad tematem przysiadł, bo dogrzewanie powietrzem z COP'em to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz w końcu jaki wymiennik zastosujesz czy będziesz nadal mataczył i unikał konkretnych odpowiedzi?

 

Pod warunkiem,że powiesz ile 4-ro osobowa rodzina w niedużym domu wentylując dom +/- 100m3/h o parametrach 22oC/45% RH ,wywala KWh/dobę na rekuperator. I ile ta nieduża rodzina potrzebuje w domu pasywnym 100m2 energii do jego ogrzewania przy -15oC w KWh/dobę. Wszak jesteśmy w temacie o domach energooszczędnych.

Tylko nie proś Przemka o pomoc bo cuda wyjdą. Sam policz.

ps. Tak przy okazji,skoro liczenie jest bez sensu wg. ciebie, to czy ty kwestionujesz obliczenia cieplne budynku? To jakaś nowa teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...