Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Czyli jesteśmy świadkami epokowej chwili:

 

OD DZISIAJ DOMY IZOLOWANE MOGĄ MIEĆ CENTRALNE OGRZEWANIE, NATOMIAST NIE MOGĄ MIEĆ OGRZEWANIA HYDRAULICZNEGO

Błąd w myśleniu - pisałem o tym do TB i najwyraźniej się z tym zgadza:

Mam Pan całkowitą rację.

Domy izolowane to kategoria domów, która istnieje wyłącznie w Pana wyobraźni, więc ma Pan prawo w nich montować takie ogrzewanie, jakie uzna Pan za stosowne.

Domy izolowane należą do kategorii fantasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to niestety jest jedyna wielkosc ze swiadectwa która ma jakąs wartośc porównawczą

Osobiście wolę jeśli zobaczę Htr i Hve w tedy wiem ile zje dom przy dowolnej temperaturze.

 

Oczywiście... jeżeli 60 cm gazobetonu uznamy za mostek termiczny... to OK. niech i tak będzie...
ależ nie przejmuj się Kolego

tu chodzi o wredne załamanie izoterm, spowodowane różnicą w przewodności cieplnej.

A ile to będzie ? 0,05 W/mK ? tego mostka ? może pod 0,1 ... ale na to pytanie może odpowiedzieć ktoś kto wstawi to do SAT'a czy therma

lub innego programu i będzie wyniki tip top .

Jak Henok napisał czy opłacało by się coś kombinować ? jak widać nie, po rachunkach.

 

a Kolega Sunrise test oblany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w " tamtym " świecie wszystko jest możliwe - " on " rządzi się swoimi prawami...

Oczywiście, że tak. Kto wie może niedługo TB ogłosi, że swój dom izolowany ogrzewa z wykorzystaniem tachionów?

To w końcu najprostszy sposób - wystarczy energię słoneczną z lata przenieść na zimę. Nie trzeba nic akumulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB proponuje naloty dywanowe w epoce, pocisków crusie.

Energia mu się w betonie rozprasza winny grunt ! Pomieszanie z poplątaniem, ponieważ chce z betonu uczynić grzejnik !

który rozprasza tą energię jak może ! a na prądzie boleśnie można się przejechać.

Mając pompę ciepła która zje 1/3 prądu można sobie pozwolić na luksus ogrzewania podłogowego wodnego i jest bardzo przyjemne.

Ponieważ to kosztów nie zrujnuje. co z tego że zje mi 500kWh prądu jak ta te 1500 kWh ciepła ..

"prąd" zje 500 kWh i da 500 kWh .. stąd TB tak krzyczy jak oszalały... bo dla niego każdy wat jest cenny !

stąd larum gra o izolacji ! jakieś hipotezy z du wyciągnięte o tym 6x razy ... :bash: a zrób sobie tak w sosenkę.

 

Straty proporcjonalne, to chyba TB tylko błądzi gdzieś w izonarnii

Gdzieś tam przebąkuje z tymi stratami że nie są proporcjonalne ! one liniowe ! ale w skali oporu cieplnego! poprawność ręcznych wyliczeń bada się

czy uzyskuje się linie.

Chcesz nam wykrzyczeć że jeden błąd przy super izolacji jest nie współmiernie duży, przecież my to wiemy nie od dziś .

Że jakaś wartość nie istotna dla domu z lat 70 ... przy budynku pasywnym równa się np 50% strat!

Ja wiem że traktujesz nas jak nieduków po uczelniach gdzie są wydziały ogrzewania !

Ale to tylko świadczy o twoim dyletanctwie, a nie naszym

Wrzeszczysz na nas ... że straty nie są proporcjonalne ! są ...

tylko margines błędu robi się bardzo bardzo mały przy domu co potrzebuje 15 kWh/m^2 i 10 wat mocy ...

Każdy błąd odbija się czkawką !

Gdzie dla domu 200 kWh to są jakieś marginesy !

Każdy błąd odbija się przy pasywniaku być albo nie być ... co dla zwykłego domu jest nie istotne !

To nam wciskasz niczym cygan perfumy !

 

tak samo jest jak ze sportem ... początkowy przyrost formy można uzyskać bardzo szybko z dnia na dzień ... potem jest coraz trudniej.

Aby zrobić skok z tętna spoczynkowego 40 na 35 uderzeń trzeba już mieć organizm przez lata trenowany .

i w tedy nawet po przerwie da się szybko wrócić do tego stanu

ale amator nie da sobie rady ... od razu osiągnąć wyników ...tego typu ...

 

Zastanawiam się tylko czy przyrost jest w skali logarytmicznej czy

ilości rosną izolacji w skali kwadratowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych wykresach :

http://www.budynkipasywne.pl/modules/PagEd/medipics/schematystr19ekonom340.jpg

http://www.dompasywny.com/dom_pasywny/artyku_-1-_files/koszty---wykres.gif

Wykresy pochodzą ze stron : http://www.budynkipasywne.pl i http://www.dompasywny.com

Mają one obrazować zasadność rezygnacji z ogrzewania i uzyskania standardu pasywnego (15kWh/m2 rocznie).

Czy jednak tego rzeczywiście dowodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wykresy są kompletnie niekompletne, brakuje na nich domów izolowanych które są ,,tanie i komfortowe''. Mam nadzieję że TB szybko wypełni tą lukę wstawiając odpowiedni wykres opisany np. w języku mandaryńskim.

No i tu się mylisz - przynajmniej ten pierwszy wykres dostał błogosławieństwo TB :

Dziękuję bardzo. Z tym, że ja chciałbym przywrócić nazwom właściwe znaczenie - pasywny - to pasywny - nie pobiera energii na ogrzewanie.
Później napiszę co sądzę o tych wykresach :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o takim potwierdzeniu, że najpierw ja liczyłem projektując, później liczył wystawiający świadecwo energetyczne a na końcu liczył licznik z elektrowni... zawsze wynik był bardzo podobny...

i nie interesują mnie współczynniki : nakładu, wartości Eu itp.

Dla mnie istotne jest że za ogrzewanie prądem za ubiegły sezon zapłaciłem 270 zł.

Witam. Musisz się zdecydować która suma jest prawdziwa, bo w podstawie piszesz, że ogrzewanie klimatyzatorem w sezonie 2012/2013 wyszło 590 zł. 270 zł odpowiada zużyciu 450 kWh/71m2 co daje 6,5 kWh/m2. Bardzo mało jak na nieocieplone ściany kolankowe i szczytowe. Cofasz licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz - przynajmniej ten pierwszy wykres dostał błogosławieństwo TB :

Prof. Krzysztof Żmijewski ( twórca KAPE) powiedział: Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

 

Mnie interesowała ta ekonomia - i wyszło - że takim punktem gdzie kończy się ekonomiczne budownictwo jest 30kWh/m2 .

Podałem to wiele lat wcześniej niż Pan, Panie Henryku pokazał te wykresy. Ucieszyłem się, że ktoś doszedł do tych samych wniosków co ja, a nie opierałem się na tych wykresach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musisz się zdecydować która suma jest prawdziwa, bo w podstawie piszesz, że ogrzewanie klimatyzatorem w sezonie 2012/2013 wyszło 590 zł. 270 zł odpowiada zużyciu 450 kWh/71m2 co daje 6,5 kWh/m2. Bardzo mało jak na nieocieplone ściany kolankowe i szczytowe. Cofasz licznik?

No i jeszcze ciekawe podłączenie kabli grzewczych do centralnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musisz się zdecydować która suma jest prawdziwa, bo w podstawie piszesz, że ogrzewanie klimatyzatorem w sezonie 2012/2013 wyszło 590 zł. 270 zł odpowiada zużyciu 450 kWh/71m2 co daje 6,5 kWh/m2. Bardzo mało jak na nieocieplone ściany kolankowe i szczytowe. Cofasz licznik?

A słyszałeś ekspercie od siedmiu boleści o dwutaryfowym systemie sprzedaży energii elektrycznej?

Z tego co pamiętam, to korys za energię do ogrzewania płaci 0,29zł/kWh, czyli za 270zł ma 930kWh energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś ekspercie od siedmiu boleści o dwutaryfowym systemie sprzedaży energii elektrycznej?

Z tego co pamiętam, to korys za energię do ogrzewania płaci 0,29zł/kWh, czyli za 270zł ma 930kWh energii.

 

klimatyzator za 590 zł, to wartość urządzenia z faktury - trochę wyszedł skrót myślowy, ale tak jak piszesz jeżeli ktoś ma minimalne umiejętności z tabliczki mnożenia, to nie powinien się tak ośmieszać.

A tak z innej beczki , to właśnie podpisałem nową umowę na dostawę energii z gwarancją ceny do końca 2016 r z ceną brutto drugiej taryfy 0. 20 zł z małym ogonkiem.

Poprawiłem też trochę opaskę antywysadzinową, co razem wpłynie na wysokość rachunków za prąd w przyszłych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to będzie ? 0,05 W/mK ? tego mostka ? może pod 0,1 ... ale na to pytanie może odpowiedzieć ktoś kto wstawi to do SAT'a czy therma

lub innego programu i będzie wyniki tip top .

Jak Henok napisał czy opłacało by się coś kombinować ? jak widać nie, po rachunkach.

Ponieważ zajmuję się tym od 1990 roku ( pierwszy w Polsce sklep z ogrzewaniem podłogowym izolacjami termicznymi i wodnymi )

133.jpg Bartycka 133 ( już las zarósł to miejsce)

To może mi Pan napisać... jaki był wtedy program do obliczeń, jaki do niego komputer, kto tego uczył... kto w ogóle używał styropianu, czy wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zajmuję się tym od 1990 roku ..... już las zarósł to miejsce

 

To jednak klienci nie wydeptali sobie ścieżki do pana firmy.

 

kto w ogóle używał styropianu, czy wełny?

 

Nikt ,każdy lepił z błota i gliny .

W 1990 roku zastał pan Polskę glinianą a zostawi pan Polskę izolowaną . TB na prezydenta ;)

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...