Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak się chyba nie da. Obecne pompy ciepła (splity) potrzebują strumienia ok. 1500m3/h żeby przenieść odpowiednią moc. Nawet 500m3/h przeciągane przez GWC spowoduje, że taki GWC będzie musiał być potężny (zarówno powierzchniowo jak i cenowo ;) )

Popatrz na pompę ciepła do CWU Aristona. Ona potrafi pracować na powietrzu wentylacyjnym z przedziału 100-200m3/h i z 250W mocy elektrycznej potrafi dostarczyć 850W mocy grzewczej. To nawet dla prawdziwego pasywniaka jest za mało. Taki układ w skrajnych warunkach zewnętrznych musi być wspomagany grzałką.

Mój GWC to tylko pod Aristona się nadajae.

A co do pp, to miałem na myśli pp z GWC tylko do WM.

Ewentualnie podpiąć pod aristona dodatkowo nagrzewnicę pod WM przed requ anty zamrożeniowo.

Tyle tylko że nie planuję aristona :p

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GWC to tylko pod Aristona się nadajae.

A co do pp, to miałem na myśli pp z GWC tylko do WM.

Ewentualnie podpiąć pod aristona dodatkowo nagrzewnicę pod WM przed requ anty zamrożeniowo.

Tyle tylko że nie planuję aristona :p

Zepsuje Pan pompę. te wentylatory mają bardzo mały spręż nie nadają się do gwc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Pan nie zepsuje. Wywala Pan wentylator . Powietrze do PC podaje wentylator z GWC. W takiej ilości jaką PC potrzebuje ,czyli 200m3, o sprężu pozwalającym pokonać opory GWC i PC.

Ten wentylator jest połączony z automatyką pompy. On nie pracuje na jednakowym wydatku. Pompa bez wentylatora nie ruszy i straci Pan gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defrost?

 

Normalne zjawisko w kazdej PC P/P jak i P/W.... Podczas pracy zima wymiennik sie oszrania.... potem nastepuje defrost...

w moim przypadku cyt: "o cyklu odszraniania decyduje algorytm, w którym rolę odgrywa czas, temperatura zewnętrzna i temperatura wymiennika."

 

Do czego mam sie odniesc?

 

Wydaje mi sie ze jasno napisal:

 

"Pojawiają się też pytania o koszt odszraniania i jego udział w kosztach eksploatacji. Daikin podaje dwie tabele mocy. Jedna z nich, to tzw. integrated value, która uwzględnia cykl odszraniania w mocach urządzenia i jego wpływ na COP. I tak to wygląda. Żadnej magii – tylko specyfika pracy urządzeń. Choć miło by było, gdyby odszraniania nie było"

 

To nadal sprawne urzadzenia warte uwagi... nie maja COP 4 przy -20*C tak jak niektorzy staraja sie ludza wmowic....

Ale nadal oddaja wiecej anizeli pobieraja.

 

Ze spadkiem temp spada COP jak i moc.... tu moga byc roznice pomiedzy urzadzeniami.

 

Blog do ktorego jest link wiele zagadnien tlumaczy i obala miedzy innymi wiele bajek mprzedstawianych w tym watku.

Warto poczytac.

 

Odnieść do faktu,że w niskich temp. PC zamarzają i wymagają odmrażania zwanego defrostem .

 

,,To nadal sprawne urzadzenia warte uwagi... nie maja COP 4 przy -20*C tak jak niektorzy staraja sie ludza wmowic....

Ale nadal oddaja wiecej anizeli pobieraja."

 

Też tak uważam, choć niektórzy starają się ludziom wmówić ,że w niskich temp. nie zamarzają. Mimo tej wady oddają więcej niż pobierają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...