Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Włączyłem wentylator i lecę z termometrem.

Po odczekaniu stosownego czasu, czyli kilku minut, wyciągam i patrzę 4*C.

Po godzinie pracy ustabilizowało się na prawie 4,5*C.

W piwnicy +1*C powietrza po dokonaniu drugiego pomiaru.

Piwnica nieogrzewana, dach nieocieplony.

Grzeję tylko parter elektrycznie by utrzymać plusowe temperatury.

 

EDIT:

Później pokaże biedronki z wełny miedzy krokwiowej (tylko skosy poddasza mam ocieplone).

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompy to chyba jakiś przezytek. Ja znalazłem uzasadnienie lepszego ogrzewania, moze trochę droższe ale jak zbawienne.

""Ciepło podczerwone wspomaga uwalnianie toksyn, które zostają wypłukane z ciała. Pacjenci z reumatyzmem bardzo pozytywnie reagują na brak cyrkulacji powietrznej i stałą wilgotność , dzięki temu mają mniej bóli. Pacjenci z astmą i alergicy zyskują dzięki powietrzu wolnemu od kurzu, tak samo jak osoby noszące szkła kontaktowe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy to chyba jakiś przezytek. Ja znalazłem uzasadnienie lepszego ogrzewania, moze trochę droższe ale jak zbawienne.

""Ciepło podczerwone wspomaga uwalnianie toksyn, które zostają wypłukane z ciała. Pacjenci z reumatyzmem bardzo pozytywnie reagują na brak cyrkulacji powietrznej i stałą wilgotność , dzięki temu mają mniej bóli. Pacjenci z astmą i alergicy zyskują dzięki powietrzu wolnemu od kurzu, tak samo jak osoby noszące szkła kontaktowe."

 

Wyjdź na słońce :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem wentylator i lecę z termometrem.

Po odczekaniu stosownego czasu, czyli kilku minut, wyciągam i patrzę 4*C.

Po godzinie pracy ustabilizowało się na prawie 4,5*C.

W piwnicy +1*C powietrza po dokonaniu drugiego pomiaru.

Piwnica nieogrzewana, dach nieocieplony.

Grzeję tylko parter elektrycznie by utrzymać plusowe temperatury.

 

EDIT:

Później pokaże biedronki z wełny miedzy krokwiowej (tylko skosy poddasza mam ocieplone).

 

Na -2m ,w styczniu jest 4-5oC . Nie może więc być więcej . Chyba,że GWC pod budynkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jego GWC nie jest w stanie pobrać pełnej temperatury gruntu, bo za mały ?

 

Kiedyś liczyłem powierzchnie wymiany. Jest tego sporo, nie wiem czy nie z 200m2. Musiałbym to ponownie przeliczyć.

Uwzględniając nawet słabą wymianę, nagrzane maxy powinny w początkowej fazie wymiany dać znacznie wyższą temperaturę, a tak nie jest.

Mam sybir w mojej okolicy.

Sprawdź sobie temperatury w studni.

PS.

Może jutro sprawdzę temperaturę wody z wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczyłem powierzchnie wymiany. Jest tego sporo, nie wiem czy nie z 200m2. Musiałbym to ponownie przeliczyć.

 

To jest powierzchnia wymiany powietrza w GWC, a to nie to samo co powierzchnia wymiany GWC z gruntem. Moim zdaniem to drugie jest ważniejsze. U mnie powierzchnia wymiany powietrza z GWC to zapewne w km2 trzeba liczyć. Natomiast powierzchnia wymiany z gruntem (samego żwirowca pod domem) to ok. 100m2 + ok. 18m2 rozbiegówki.

 

Może jutro sprawdzę temperaturę wody z wodociągu.

 

To będzie wiarygodny punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego że powierzchnia samego GWC jest mała, to w przypadku startu, czyli rozpoczęciu wymiany powietrza, rozgrzane maxy powinny znacząco podnieść temperaturę.Podawałem wyniki także latem przy dużych upałach.

Wtedy to działało.

W każdym razie przy około 48 godzinnym działaniu non stop, GWC spełniało swoją funkcję.

Może krótko wentylowałem. Testy były robione przez kilka dni non stop + reszta działania, następne dni, tylko za dnia.

Zresztą, pomierzysz, będziesz wiedzieć czego spodziewać się u Siebie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką temperaturę miałeś na samym starcie ? bo ta temperatura będzie wiarygodna.

Pisałem, 4*C

Jutro postaram się zatkać czerpnie i poczekać godzinkę. Zobaczymy co pokaże.

Podobne testy robiłem w podlinkowanym temacie z moich doświadczeń z lutego 2012r

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy to chyba jakiś przezytek. Ja znalazłem uzasadnienie lepszego ogrzewania, moze trochę droższe ale jak zbawienne.

""Ciepło podczerwone wspomaga uwalnianie toksyn, które zostają wypłukane z ciała. Pacjenci z reumatyzmem bardzo pozytywnie reagują na brak cyrkulacji powietrznej i stałą wilgotność , dzięki temu mają mniej bóli. Pacjenci z astmą i alergicy zyskują dzięki powietrzu wolnemu od kurzu, tak samo jak osoby noszące szkła kontaktowe."

 

Nie bądz taki tajemniczy, a ci którzy w to nie wierzą powinni sie zaznajomic z karbonowymi foliami grzewczymi gdyz to o nich mowa.

Tu na forum nie ma co prawda magików, którzy to głoszą ale na konkurencyjnym forum tych rewelacji co niemiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...