Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tak wmawiam sobie że latem przy upałach bez klimy mam 23-24C. Pan się nie boi , przyjedzie zobaczy , uwierzy - 1h dojazd - nawet na paliwo Panu dam.
Dlaczego mam nie wierzyć, choć to pewnie bardziej zasługa strat do gruntu niż niecałego 1 kW mocy chłodniczej gwc

Fizyki Pan nie oszuka.

Pompa ciepła daje więcej i jeszcze grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to nie Pan czasem pisał że cieplej pod domem mają tylko ,,ciepłownicy '' tacy co nie dają 50 cm styro pod podłogę ? A skąd to ciepło jak nie z domu - przeciei to Pan pisze ze grunt doskonale i natychmiast każdą ilość energii odbiera. oj czyżby brak konsekwencji .

Zapewniam Pana, że +3 to wyższa temperatura niż +1 czy -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-J w miejscu gdzie GWC dał znacznie więcej izolacji niż obok.

 

Faktem jest, że instalacja GWC j-j'a nie jest wzorcowa pod kątem energetycznym. Przytaczając jego GWC miałem na myśli konstrukcję.

 

Co do temperatur pod domem:

 

Podobnie będzie, tylko nieco mniejsza delta temperaturowa dla domu z 30cm izolacją podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że instalacja GWC j-j'a nie jest wzorcowa pod kątem energetycznym. Przytaczając jego GWC miałem na myśli konstrukcję.

 

Co do temperatur pod domem:

 

Podobnie będzie, tylko nieco mniejsza delta temperaturowa dla domu z 30cm izolacją podłogi.

Popatrz a Pan TB podaje iż w zimie pod domem max 3C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Barth jest niezbędne do regeneracji GWC ? Woda i to nie tylko ta z kondensacji . A pod domem w/g ciebie będzie jej więcej czy mniej niż obok ? dlaczego więcej energii wyciągniesz z gliny niż z piasku ??

Wprawdzie ja mam GGWC a ty piszesz o żwirowcu ale w dalszym ciągu mnie nie przekonałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że instalacja GWC j-j'a nie jest wzorcowa pod kątem energetycznym. Przytaczając jego GWC miałem na myśli konstrukcję.

 

Co do temperatur pod domem:

 

Podobnie będzie, tylko nieco mniejsza delta temperaturowa dla domu z 30cm izolacją podłogi.

 

Piękny przykład na teorie,że nie +1. Masz może coś takiego ale bez piwnicy a z opaską pionową . Tam już był bąbel ciepła a co dopiero z opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth. Słynne oddziaływanie na 50cm od rury. Przy 20m to 19m3 piachu i trochę wody. Razem ok.10kWh/ 1oC.

Powietrza 100kg z -5 na +5oC ,podgrzać przez 15 dni ,to 100kWh .

 

Co to jest dla pojemności cieplnej piachu. Promil ?

 

Symulacja głębszego posadowienia GWC powoduje, że masz większe przesunięcie fazowe dla temperatur. Polega to na tym, że takie GWC będzie potrafiło Ci chłodzić przez cały sezon letni jednocześnie ładując tam ciepełko, które w jakimś stopniu przeniesiesz aż do zimy. Choćby 1oC więcej dla takiego gruntu to masa energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Barth jest niezbędne do regeneracji GWC ? Woda i to nie tylko ta z kondensacji . A pod domem w/g ciebie będzie jej więcej czy mniej niż obok ? dlaczego więcej energii wyciągniesz z gliny niż z piasku ??

Wprawdzie ja mam GGWC a ty piszesz o żwirowcu ale w dalszym ciągu mnie nie przekonałeś.

 

Sądzisz, że woda z deszczu wsiąka w grunt w linii prostej i nie przenosi energii na boki ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zastosowanej opasce drenażowej na wysokości stopy fundamentowej - tak uważam że pod domem mam mniej wody niż obok domu.

 

Ale masz. Wystarczy jej trochę do transportu energii. Więcej wody nie oznacza, że więcej energii przetransportujesz. Więcej wody to kłopot, bo raczej tą energię wypłuczesz niż zaakumulujesz. Prawda nydar ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze poniżej 9 nie zeszło

Posadzką podgrzewasz.

Bo Ty się plusfoto nie znasz . Pan TB napisał że max 3C to tak ma być a nie żadne +9C :rolleyes:

Z tym 3*C to może przesadził, ale nie jestem pewien co będzie w marcu.

 

Podeślijcie mi swój termometr kto.

Bo pomalutku zaczynam dawać wiarę TB z tymi 3 stopniami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz. Wystarczy jej trochę do transportu energii. Więcej wody nie oznacza, że więcej energii przetransportujesz. Więcej wody to kłopot, bo raczej tą energię wypłuczesz niż zaakumulujesz. Prawda nydar ? ;)

 

Jak pojawi się niespodziewanie źródełko to pewnie tak .

Normalnie to się odbywa poprzez ruch pary wodnej od miejsca ciepłego do zimnego . Zimą GWC odbiera ciepło więc para wodna przechodzi do zimnego z dołu,kondensując oddaje energię. GwC zabiera wilgoć poprzez parowanie, więc wychładza. Porąbane to jest.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawi się niespodziewanie źródełko to pewnie tak .

Normalnie to się odbywa poprzez ruch pary wodnej od miejsca ciepłego do zimnego . Zimą GWC odbiera ciepło więc para wodna przechodzi do zimnego z dołu,kondensując oddaje energię. GwC zabiera wilgoć poprzez parowanie, więc wychładza. Porąbane to jest.:confused:

 

W zimie nic Ci nie kondensuje. Zimne powietrze podgrzewane jest w GWC co tym samym zwiększa się jego pojemność na parę wodną. Dlatego w zimie GWC osusza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...