Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są pompy gruntowe 4,7 dla 0/35 ;)

 

Są i 3kW, ale DZ to bezpośrednie parowanie (zasypują wtedy 75m rurki miedzianej) - http://www.ochsner.pl/ochsner-produkte/produktdetail/?tx_chproducts_pi1%5Bch_products_productid%5D=96&tx_chproducts_pi1%5Blinkrefererpid%5D=23&cHash=1167ceb4d0

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie strasz mnie, bo ja będę zamiawał aquarea 3 lub 5kW :)

 

Pewnie że są, Ale w mniejszości. Jak kable niskotemperaturowe:). Ty o tym wiesz najlepiej- puki nie znalazłeś Aquarea, to długo trzymałeś się Aristona, moim zdaniem właśnie z powodu niedoborów rynkowych:). Do tego Aquarea z korektą sensowności zakupu- bo nabyta zagranicą. Kiedyś badałam rynek- wielu producentów skupia się na wyższych mocach. Zwłaszcza tych japońskich, szwedzkich. A jak już coś mają, to ceny bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że są, Ale w mniejszości. Jak kable niskotemperaturowe:). Ty o tym wiesz najlepiej- puki nie znalazłeś Aquarea, to długo trzymałeś się Aristona, moim zdaniem właśnie z powodu niedoborów rynkowych:). Do tego Aquarea z korektą sensowności zakupu- bo nabyta zagranicą. Kiedyś badałam rynek- wielu producentów skupia się na wyższych mocach. Zwłaszcza tych japońskich, szwedzkich. A jak już coś mają, to ceny bolą.

 

Aristonek miał być tylko do CWU, ponieważ wówczas pompy do CO + CWU były jak dla mnie za drogie. Okazuje się, że tą Aquarea 5kW można kupić ok. 10 tys zł netto, w Polsce, więc dla mnie to już jest cena na poziomie akceptowalnym.

Co do mocy pomp ciepła, to nie można patrzyć na etykietę producenta, który podaje moc przeważnie dla ok. 0oC. Większość pomp na rynku, przy -20oC ma kilkukrotnie niższą moc od tej na naklejce. Wyjątkiem są właśnie aquarea, które gwarantują poziom mocy w całym zakresie temperatur.

Zatem można spokojnie kupić pompę ciepła o mocy 6-8kW, która przy -20oC będzie miała raptem 1,8kW, czyli idealna do pasywniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ produkują kable od wielu lat, a wiele lat temu nie było domów pasywnych .

Ot co ;)

 

Jeśli czegoś jeszcze Pan nie wie, to proszę pytać,

Postaramy się wspólnie pomóc. :)

 

Montuję kable na 30 cm styropianu od 1990 r. A domów pasywnych nie lubię, bo są drogie i mało komfortowe. Zużywają też za dużo kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że on sprzedaje maty, a nie kable. Przy kablach można sobie ułożyć 20-30W /m2. :)
Nie można. Kable mają 17W/m2 i nie mogą być rzadziej niż co 20 cm, bo będą paski. Poza tym jest instrukcja. Mniejszą moc na m2 dają tylko osoby nie znające się na ogrzewaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Kable mają 17W/m2

 

A to co?: http://allegro.pl/elektryczne-ogrzewanie-podlogowe-kabel-300w-30m-i4996359585.html

 

i nie mogą być rzadziej niż co 20 cm, bo będą paski. Poza tym jest instrukcja. Mniejszą moc na m2 dają tylko osoby nie znające się na ogrzewaniu.

 

Dobrze Henok pisał, że do lustra gadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co?: http://allegro.pl/elektryczne-ogrzewanie-podlogowe-kabel-300w-30m-i4996359585.html

 

 

 

Dobrze Henok pisał, że do lustra gadasz.

 

Bez przesady, Panika wśród źle wykształconych ciepłowników jest aż nadto widoczna. Pompa ciepła jest odwracalna, chłodzi i grzeje, więc tylko nie znający się na pompach ciepła daje do nich rurki w podłodze.

Nawet nie wiedzą, że ogrzewanie podłogi podczerwienią jest efektywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i dziwię się,że koledzy dają się wkręcać. Pan TB uprawia darmową reklamę, a my, jak te owce dajemy się w to wciągnąć. Każdy nasz post to woda na młyn dla TB . Dużo mówić o czymś co oczywiste czy nie warto. Absurdalna sytuacja. Kłócimy się o domy których nie widać ,o technologie które są wyssane z palca.Nie prościej przestać odpowiadać na zaczepki TB ?

Wg. mnie to chora sytuacja . TB powtarza mantrę ,a my pyskujemy. Wyłączę się na tydzień i proponuję to innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i dziwię się,że koledzy dają się wkręcać. Pan TB uprawia darmową reklamę, a my, jak te owce dajemy się w to wciągnąć. Każdy nasz post to woda na młyn dla TB . Dużo mówić o czymś co oczywiste czy nie warto. Absurdalna sytuacja. Kłócimy się o domy których nie widać ,o technologie które są wyssane z palca.Nie prościej przestać odpowiadać na zaczepki TB ?

Wg. mnie to chora sytuacja . TB powtarza mantrę ,a my pyskujemy. Wyłączę się na tydzień i proponuję to innym.

 

Ja się wyłączyłem już dawno, a że ostatnio mało wpisów, więc dawałem "Zobacz Post" na wypowiedzi Brzęczkowskiego, żeby sprostować co wypisuje obrażając przy tym innych zdrowo myślących inwestorów. Ale przyjmuję twój apel i się wyłączam. Na amen. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... a mnie taką mniejszą moc zaproponował lubiany przez Pana producent:). Mam nadzieję, że się zna:).

 

Ps: jestem za. bo najwyraźniej moderator nie zadziała, i to gadanie do lustra, na uciechę jednej osobie. Wracam do edycji osób ignorowanych:).

Edytowane przez mwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i dziwię się,że koledzy dają się wkręcać. Pan TB uprawia darmową reklamę, a my, jak te owce dajemy się w to wciągnąć. Każdy nasz post to woda na młyn dla TB . Dużo mówić o czymś co oczywiste czy nie warto. Absurdalna sytuacja. Kłócimy się o domy których nie widać ,o technologie które są wyssane z palca.Nie prościej przestać odpowiadać na zaczepki TB ?

Wg. mnie to chora sytuacja . TB powtarza mantrę ,a my pyskujemy. Wyłączę się na tydzień i proponuję to innym.

 

Widzi Pan myślący człowiek z MODEROWANO nie wdaje się w dyskusję, bo przegra. Ja tak postępuję i radzę Panu to samo.

Widzi Pan, gdy brak jest wiedzy i doświadczenie, lepiej się pisze o osobie niż temacie.

Czy Pan widzi, czy nie widzi, to kable grzewcze z termostatami w każdym pomieszczeniu, na 40 cm styropianu od dołu, plus powietrze dogrzewane z klimatyzacji są od wodnej podłogówki na 20 cm styropianu:

- bardziej komfortowe

-zużywające w sumie mniej kWh

-Tańsze w zakupie

- prostsze we własnym montażu.

- trwalsze.

Mamy też skuteczną klimatyzację.

To jest proste, oczywiste i merytoryczne. Dlatego też ciepłownicy tak walczą z izolacją i bezpośrednim ogrzewaniem.

Edytowane przez finlandia
Obraźliwe określenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrale wentylacyjne do domów jak w temacie.

Ponieważ gruntowy wymiennik został zastąpiony, tańszą i znacznie skuteczniejszą klimatyzacją, to bypass w centrali stał się zbędny, a nawet szkodliwy. W centralach wentylacyjnych do domów jak w temacie, stosuje się większy wymiennik w miejsce bypassu. Zwiększa to odzysk ciepła zimą, chłodu z klimatyzacji latem i zmniejsza opory przepływu. Przy okazji obniża koszt produkcji centrali, co wpływa na cenę. WP_20150116_09_09_07_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze przepychanki i mam dojść.

Kszhu jakoś trzymał temat. Teraz to trzeba dać do ignorowanych. Same personalne ***

Wcześniej kszu był tym obiektem (po TB) do bicia. Trzymał się twardo :p

Tamat jest o chałupach do 20kWh.

Wiele z tego tematu można było zaczerpnąć do innych domów, czasem wiadrolitrowych.

Teraz nie ma sensu tu zaglądać.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze przepychanki i mam dojść.

Kszhu jakoś trzymał temat. Teraz to trzeba dać do ignorowanych. Same personalne ***

Wcześniej kszu był tym obiektem (po TB) do bicia. Trzymał się twardo :p

Tamat jest o chałupach do 20kWh.

Wiele z tego tematu można było zaczerpnąć do innych domów, czasem wiadrolitrowych.

Teraz nie ma sensu tu zaglądać.

Kszhu owszem trzymał temat. Wrzaskliwe, kłamiąc, wkładając w usta tych co się z nim nie zgadzali wymyślone i nieprawdziwe argumenty. Większej mendy tu nie było i mam nadzieję nie będzie. Temat jest o głupocie i megalomanii założyciela. O niczym więcej. Domów "jak w temacie" nie ma i nie będzie, bo sama teza, że dom pasywny może być tańszy od energooszczędnego jest wymysłem paranoika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nieporozumień wynika z braku wiedzy i delikatnie pisząc "rozumu". Temat dotyczył instalacji w domu, który jest zaizolowany tak, by np grzejąc kablami zużył do 20kWh/m2. Domy źle zbudowane, zużywają ponad 30kWh/m2. W ten temat weszli ciepłownicy, czyli ludzie "jak w pierwszym zdaniu" i pisali o instalacja w domu źle izolowanym, które to mają doprowadzić do zużycia poniżej 20kWh/m2 .

Do zejścia poniżej 20 kWh/m2 można dojść izolacją i odzyskiem ciepła z wentylacji, jak i pompą ciepła z fotovoltaiką i inną energią darmową czy bardziej naukowo, odnawialną.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że ktoś kto stosuje pompę ciepła, która grzeje i chłodzi do zasilania rurek w podłodze a nie w suficie, nie może być osobą znaczących walorach intelektualnych, dlatego nie wdawałem się w poza merytoryczne pyskówki.

"instalacje w domu nieizolowanym, tak aby był komfortowy i zużywał do 20kWh/m2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nieporozumień wynika z braku wiedzy i delikatnie pisząc "rozumu". Temat dotyczył instalacji w domu, który jest zaizolowany tak, by np grzejąc kablami zużył do 20kWh/m2. Domy źle zbudowane, zużywają ponad 30kWh/m2. W ten temat weszli ciepłownicy, czyli ludzie "jak w pierwszym zdaniu" i pisali o instalacja w domu źle izolowanym, które to mają doprowadzić do zużycia poniżej 20kWh/m2 .

Do zejścia poniżej 20 kWh/m2 można dojść izolacją i odzyskiem ciepła z wentylacji, jak i pompą ciepła z fotovoltaiką i inną energią darmową czy bardziej naukowo, odnawialną.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że ktoś kto stosuje pompę ciepła, która grzeje i chłodzi do zasilania rurek w podłodze a nie w suficie, nie może być osobą znaczących walorach intelektualnych, dlatego nie wdawałem się w poza merytoryczne pyskówki.

"instalacje w domu nieizolowanym, tak aby był komfortowy i zużywał do 20kWh/m2"

 

Co to się stało, rurek nie daję się już w podłodze tylko w suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...