Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie wyjdzie taniej chodzenie kanałówką?

 

Widziałem ile kosztują kapilary i czytałem o ich wspaniałych zaletach. Widziałem też twoje Tomku zdjęcia zainstalowanych mat - wszystkie jakby zza granicy. Czy to oznacza, że nie dysponujesz polskimi przykładami? Nie potrafisz nawet pokazać ich zainstalowanych u siebie, co zważywszy na twoje wieloletnie doświadczenie każe domniemywać, że nie są takie wspaniałe, albo cię na nie nie stać.

 

Dlaczego obrażasz ludzi, którzy stosują ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła? Nie świadczy to o tobie w żaden sposób korzystnie - tym bardziej, że sam propagujesz kable elektryczne... w podłodze. Pompa ciepła do domu jak w temacie to faktycznie kontrowersyjny wybór, ale mało jest domów jak w temacie. Ty nie potrafiłeś pokazać ani jednego.

 

Ciągle piszesz o izolacji poniżej 20kWh/m2*rok, ale bez szczegółów, a nawet przedstawiasz błędne rozwiązania. Robiłeś GWC korzystając ze sknoconego wykresu pojemności gruntu. Robiłeś porównanie kosztów eksploatacji PC i kabli w sklepie nieizolowanym i taniej wyszły ci kable... Robiłeś badanie rozpraszania energii przez piasek w wiadrze... Wydałeś milion złotych na badania, których wyników nie można obejrzeć. A teraz proponujesz 15kW instalację grzewczą do domu, który potrzebuje 10x mniej.

 

Jak mamy traktować cię poważnie? Chcesz rozgłosu, to podstaw głowę. Jak Lepper. Ten to miał jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wyjdzie taniej chodzenie kanałówką?

 

Widziałem ile kosztują kapilary i czytałem o ich wspaniałych zaletach.

Kanałówką wyjdzie dużo taniej i lepiej, dlatego nie robię hydraulicznego chłodzenia. Ale jak ktoś ma kasę i chce hydrauliczne chłodzenie, to rurki w suficie są dużo lepsze niż w podłodze.

A jak przyjdzie zima i pompa się odwróci, to ogrzewanie podłogi podczerwienią jest bardziej efektywne, od grzania betonu przez przewodzenie.

Widziałem też twoje Tomku zdjęcia zainstalowanych mat - wszystkie jakby zza granicy.
Wysyłamy nawet do Chin, nie ma więc skąd sprowadzać. Robimy najlepsze!

Dlaczego obrażasz ludzi, którzy stosują ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła?
Jeżeli ktoś tak robi to nie ma pojęcia o pompach ciepła. Jeżeli ktoś jedzie autostradą pod prąd, to nie ma pojęcia o ruchu drogowym i gdy mu się zwróci uwagę, nie powinien się obrażać.

Ciągle piszesz o izolacji poniżej 20kWh/m2*rok, ale bez szczegółów, a nawet przedstawiasz błędne rozwiązania.
Tłumaczyłem szczegóły, nawet podawałem plany kosztorysy i zdjęcia domów. Wg mnie nie mogą tego pojąć tylko ciepłownicy. Ale temu się nie dziwę.

 

Ciągle piszesz o izolacji poniżej 20kWh/m2*rok
Wiedza budowlana kończy się na 30 kWh/m2 . Czy Pan uważa, że należy gloryfikować, czy w ogóle wspominać brak wiedzy, czy nawet zwykłą tępotę?

Jak mamy traktować cię poważnie? Chcesz rozgłosu, to podstaw głowę. Jak Lepper. Ten to miał jaja.
Nie wiem ilu Panów się pod nickiem kryje ( my ), ale nie zabiegam o Pana względy. Poważnie zacznie mnie Pan traktować jak Pan zrozumie o czym piszę. Jedni rozumieją tekst szybciej, inni wolniej, jeszcze inni wcale, dlatego nie da się pisać dla wszystkich jasno. Są ludzie mądrzy, przeciętni, głupi, są ciepłownicy, Ja dzielę się tylko swoim doświadczeniem.

A tak na razie, to jest Pan bardzo nielogiczny... Z jednej strony, piszę Pan o sprzedaży kabli, wciskaniu izolacji , a z drugiej: nie ma takich domów, nikt tego nie kupuje.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na mój okres grzewczy to raczej bliżej 5000 godzin ...:yes:

muszę się z tym "przespać" bo mogę mieć taki zestaw pakietów do mojej chałupy za ok 3k więc czas zwrotu po kilku sezonach ...:cool:

 

Źle liczysz. Policz sobie stopę zwrotu z inwestycji dla "normalnych" pakietów dwukomorowych o U=0,5. Później licz różnicę pomiędzy pakietem 0,5 a tym co chcesz zrobić - 0,25. Obawiam się, że różnica może wyjść min. kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle liczysz. Policz sobie stopę zwrotu z inwestycji dla "normalnych" pakietów dwukomorowych o U=0,5. Później licz różnicę pomiędzy pakietem 0,5 a tym co chcesz zrobić - 0,25. Obawiam się, że różnica może wyjść min. kilkanaście lat.

 

ale ja chcę wymienić to co mam u siebie w chałupie od 11 lat ...:yes:

po prostu wywalam badziewie a zakładam te pakiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Pakiety dwukomorowe o U=0,5 będziesz miał zapewno za ok. 2tys. Czy warto dokładać 1tys., żeby zyskać 240kWh rocznie ?

 

a jaką mam gwarancję na to 0,5 i czy przypadkiem po 5-8 latach nie będzie to już 0,8 ...:cool:

a to około to równie dobrze może się okazać 2,7k ..., ja mogę mieć te czterokomorowe za równiuśko 3k z transportem na podwórko ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nie co zamiera.

Pamiętacie jak Brzęczkowski "badał" baterie słoneczne? Pochwalił się swoimi "badaniami":

Badałem te "15%"... od nowości miały około 1%. Z 0,3 m2 przy prostopadłym nastawieniu miałem chwilowo najwiwecej 3.2W

To narazie dobre do ładowania komórki...

Przyznaje, że nie znam producenta badanego ogniwa. Nadawało się tylko do ładowania telefonu. Otrzymałem go z Danii przy okazji z solarami do wentylacji (solarventi) .

Ależ się natrudził aby dojść do takiego wniosku, wyszło jemu 1% sprawności. Ciekaw jestem metodologii "badawczej" tego geniusza.

Teraz wiadomo skąd taka nie chęć do kolektorów słonecznych, pewnie sprawność wyszła mu na poziomie 0,5% na poziomie kolektora i do zasobnika docierały same straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...