Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

30m rozbiegówki fi 200 nie pozwoli na spadek temp. poniżej zera przy normalnej eksploatacji do 100m3/h.

Jestem przeciwnikiem GWC pod domem bo jest to energetyczny absurd

 

Skoro po rozbiegówce będę miał zawsze dodatnią temperaturę to czy w ogóle można mówić o wychładzaniu gruntu pod domem ?

 

ale i niebezpiecznie dla konstrukcji.

 

Dlaczego ? Przecież sypią żwir pod drogi, parkingi itp. Przecież to bardzo stabilny i wytrzymały "grunt".

 

Cykliczne nawadnianie i wysychanie gruntu pod fundamentem to nie jest dobry pomysł.

 

Mój GWC jest oddalony o ok. 1,5m od fundamentu. GWC nie działa tak daleko.

 

masz 30m rozbiegowego wiec do czego ta skomplikowana i dość kosztowna reszta skoro ten rozbieg w zupełności wystarczy dla poprawnej pracy centrali wentylacyjnej...:confused:

 

GWC nie robiłem tylko ze względu na niezamarzanie reku, lecz przede wszystkim ze względu na czystość powietrza. Liczę też na to, że w lecie będzie skutecznie chłodził.

 

To są pozostałości pewnych koncepcji,ale i świadoma chęć oczyszczania powietrza z pyłków.Choć wydaje się,że w zakresie pyłków robi to doskonale deszcz czy podlewanie na terenie odsłoniętym a nie pod domem.

 

Zależało mi na żwirowcu, a ten wymaga przykrycia izolacją od góry. A mojej koncepcji GWC w układzie Tichelmanna potrzebowałbym znacznej ilości izolacji. W czym zatem problem, że nad izolacją jest dom ?

 

Albo filtr.

 

Który filtr oczyszcza powietrze tak jak tu opisują?:

http://www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/18.pdf

http://www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/19.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) O ile pamiętam Brzęczkowski twierdził, że tym paniom postawiono "zarzuty" za te badanie czy może wnioski z niego. Co to za zarzuty misiu oczywiście nie napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek. Z tego co pamiętam to masz ścianę południową bez okien. Może przy okazji termomodernizacji ,pasywne chłodzenie? 10cm styropianu a na to 5cm ryflowanego .Ściana latem porządnie się nagrzewa i ma wpływ na przegrzewanie chałupy.

 

generalnie to u mnie praktycznie nie istnieje temat przegrzewania się chałupy ale doklejenie 12 cm do tej ściany na pewno też w jakimś stopniu wpłynie na wnętrza latem, dla przypomnienia dodam że ta ściana ma ok. 50% powierzchni wszystkich ścian w domu a że jest bez żadnych otworów więc nie ma wielkiego problemu z dodatkowym ociepleniem tym bardziej że i tak szykuje się jej remont bo wygląda już dość okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom to nie sala operacyjna ani izolatka dla chorych po przeszczepieniu szpiku. Żyjemy w świecie otoczeni przez bakterie, grzyby i wirusy , szacuje się iż każdy z nas nosi na sobie (skóra) i w sobie (jelita) ok. 1 kg bakterii i jakoś nie umieramy. Oczywiście nie jest korzystne mieszkanie w domu pełnym wilgoci z obecnymi źródłami ciągłej produkcji grzybów ale nie należy przesadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...