Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nikt nie twierdzi ,że jest odwrotnie. Tylko po co w domu jaki Pan promuje 3kWh chłodu? Najpierw namawia Pan na budownictwo wymagające prawie nic energii,potem na urządzenia energetyczne z olbrzymim przerostem mocy. Czyżby Pana wiara w domy energooszczędne a właściwie w możliwości ich wybudowania podupadła?

Bo wie Pan ludzie weryfikują teorie ,montując tu i tam czujniki. Padła ostatnio o temp. pod płytą . W nie ogrzewanym domu bez okien jest pod płytą teraz 9,6oC . Nie jest prawdą co Pan pisał że blisko zera, argumentując 30cm i więcej styropianu pod podłogą.

 

Inwerter pracuje od 90W a 3kW to maksymalna wydajność. Kolejna kwestia ( już o tym pisałem ) Nie ma mniejszych jednostek, więc proponuję najmniejszą. Może to się zmieni, bo na targach w Niemczech zaprezentowano sprężarki o pojemności tłoka 1cm3.

Szanowny Panie, technologia i ekonomia spowodowały to, że wolę pompować ciepło z powietrza niż z gruntu. Taniej kosztuje, znacznie lepiej chłodzi, rewelacyjnie dogrzewa i NIE MUSZĘ OGRZEWANIA I CHŁODZENIA ŁĄCZYĆ Z WENTYLACJĄ, czego alergicznie nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://wentylacja.com.pl/news/najmniejsza-sprezarka-na-swiecie-31949.html

Wygląda na to,że w końcu będzie można sensownie wykorzystać zużyte powietrze.

Zużyte powietrze oddaje ciepło świeżemu, a dzięki Panom CCC

wolę zabierać ciepło bezpośrednio z powietrza a nie pośrednio z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gorzej.

Chodzi o to,że technologia już pozwala na inne podejście do energooszczędności.

Zawsze możesz wysłać zapytanie ofertowe o ile jesteś zainteresowany takim maleństwem.

 

I pewnie za 1 szt. takiej pompki dostane ofertę na 1000$ ... To musi wejść globalnie na rynek w jakimś urządzeniu. Inaczej nie będzie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wywiewać zimne powietrze. Założyć wentylację odzyskującą ciepło z powietrza wywiewanego .

 

Panie Tomaszu moze bardziej szczegółowo niech Pan przyblizy temat odzysku ciepła z odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych. Jakiego rzedu korzysci mozemy sie spodziewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu moze bardziej szczegółowo niech Pan przyblizy temat odzysku ciepła z odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych. Jakiego rzedu korzysci mozemy sie spodziewac?
Nigdy tego nie robiłem. Jestem pewien, że się nie opłaca, ale pomijając sens ekonomiczny, nie znam innych sposobów jak wymiennik ciepła.

Ze ścieków też ciepła nie odzyskuję, ale są tacy co to czynią i jestem pewien, że na wymiennikach jak w wentylacji domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, aby ograniczyć ilość ciepła, jaka wylatuje przez wywiewki kanalizacyjne? Na obrazie termowizyjnym wyglądają jak rury grzejne.

 

A czy dobre zaizolowanie tej rury na sporej wysokości nie pomoże wiele? Ja tak planuję zrobić. Powietrze w przewodzie kominowym też nie pcha się jakoś mocno do mieszkania ruchem w dół, zatem zakładam , że podobne czynności, co przy obróbce komina pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, aby ograniczyć ilość ciepła, jaka wylatuje przez wywiewki kanalizacyjne? Na obrazie termowizyjnym wyglądają jak rury grzejne.

 

A czy dobre zaizolowanie tej rury na sporej wysokości nie pomoże wiele? Ja tak planuję zrobić. Powietrze w przewodzie kominowym też nie pcha się jakoś mocno do mieszkania ruchem w dół, zatem zakładam , że podobne czynności, co przy obróbce komina pomogą.

 

Rury w części mieszkalnej są zaizolowane. Zastanawiam się, na ile można ograniczyć prześwit, żeby wywiewki spełniały zadanie. Wstawić kawałek rury 32mm? 16mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...