Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Grube dechy, gruba wykładzina... przy ogrzewaniu podłogi podczerwienią lepiej się sprawdzają.

Co do zużycia, te zależy od izolacji. W domach izolowanych, ma to mniejsze znaczenie, ale przy symbolicznym 20 cm styropianie jest spora różnica czy wylewka na styropianie ma 26 czy 16 stC.

Ale najważniejsze jest brak możliwości ustawienia temperatury latem.

 

 

Z tym, że ja wolę 40 cm styropianu, kabelki lub grzejnik i klimatyzację kanałową, są tańsze materiały i prościej wykonuje się taką instalację we własnym zakresie. Dzięki temu może być sporo tańsza, nawet od starych instalacji na paliwa stałe.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grube dechy, gruba wykładzina... przy ogrzewaniu podłogi podczerwienią lepiej się sprawdzają.

Co do zużycia, te zależy od izolacji. W domach izolowanych, ma to mniejsze znaczenie, ale przy symbolicznym 20 cm styropianie jest spora różnica czy wylewka na styropianie ma 26 czy 16 stC.

Ale najważniejsze jest brak możliwości ustawienia temperatury latem.

 

 

Z tym, że ja wolę 40 cm styropianu, kabelki lub grzejnik i klimatyzację kanałową, są tańsze materiały i prościej wykonuje się taką instalację we własnym zakresie. Dzięki temu może być sporo tańsza, nawet od starych instalacji na paliwa stałe.

 

Przy kabelkach grube dechy mogą być? nie wydaje mi się.

Ta spora róznica to jaka, same ogólniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kabelkach grube dechy mogą być? nie wydaje mi się.

Ta spora róznica to jaka, same ogólniki.

 

Lepszy grzejnik. Może być ostatecznie folia na suficie. Pomieszczenia rozpatruje się indywidualnie.

Coraz częściej np. w łazience , zamiast podłogówki jest gorący nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest drobna różnica, rurki umieszczone w podłodze, wykluczają ustawienie temperatury latem i podnoszą zużycie kWh zimą.

W innym temacie napisał mi Pan "po co ciepło pod sufitem?". To jak chcemy dmuchnąć ciepłe powietrze górą jak go mamy nadmiar to źle a jak chcemy dać kaloryfer wodny w suficie to już ok. Proszę się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie napisał mi Pan "po co ciepło pod sufitem?". To jak chcemy dmuchnąć ciepłe powietrze górą jak go mamy nadmiar to źle a jak chcemy dać kaloryfer wodny w suficie to już ok. Proszę się zdecydować

 

Przy ogrzewaniu podłogi podczerwienią, powietrze najcieplejsze jest przy podłodze. To podłoga ogrzewa powietrze, nie podczerwień. Na co mam się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wg TB promieniujacy cieplem sufit nie ogrzewa powietrza bo dziala to jak slonce. Zapomnial tylko o braku prozni hahahaha

Nie zapomniałem, zawsze piszę o próżni. Pan poczyta, czy coś innego można spotkać w czaszkach ciepłowników.

 

Pompa ciepła jest urządzeniem transportującym ciepło z wartości niższych do wyższych. Jest urządzeniem odwracalnym. Ogrzewanie powierzchni podłogi podczerwienią jest nieporównywalnie ekonomiczniejsze niż grzanie betonu w podłodze. A chłodzenie rurkami na suficie nie ma sobie równych.

Tylko próżnia w czaszce może usprawiedliwić rurki w podłodze zasilane pompą ciepłą. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki pomiar 16-05-2015 i wyciąg z pliku po jednym pomiarze:

DATA CZAS TEMPERATURA

2014-12-31;09:43;16,5

2015-01-23;10:55;15,9

2015-02-14;09:52;15,3

2015-04-04;10:40;15,1

2015-04-22;16:36;15,0

2015-04-27;15:10;14,8

2015-04-29;15:52;14,8

2015-05-05;20:07;14,9

2015-05-16;09:15;15,1

 

ogrzewanie wyłączone 20-04-2015

od tamtej pory do dziś włączone trzy razy po 45 min

kilka pomieszczeń (łazienka, WC i kuchnia z jadalnią)

16-05-2015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie :D. Bo natura taka.

Czego za ..........TB nie pojmie. Choć może i pojmuje ale natura sprzedawcy nie pozwala.

Swoją drogą to trzeba mieć charakter by zaprzeczać oczywistemu:p

Myślę, że jednak trzeba mieć nie charakter bo to jest mu obce a jedynie próżnię w czaszce.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie zam się wniosków wyciągał nie będę,przedstawie tylko co zaobserwowałem u siebie.

Dom jest posadowiony na 20cm. płycie,mam 2 czujniki nie pod płytą a na płycie,a na tym 30cm.ocieplenia (nie chciało mi się wiercić dziur,i w D mam latać i odczytywać dane bo może mi tam uciekło 2kwh,a jak nie tam to gdzie?????????? i cheja obliczenia szukanie dziury w całym,mam to gdzieś te dwa czujniki to tak z ciekawości założone w ostatniej chwili dlatego te dziury nie wywiercone) jeden z nich jest 30cm.od zew. krawędzi ściany północnej,a drugi prawie na środku domu,na tym pierwszym w chwili obecnej jest 8,2st.i na nim temp.czasami wzrasta jak wzrasta temp. na zewnątrz,ale to nie kwestia godzin a dni na początku grudnia jak nastały przymrozki to spadła nie pamiętam do ilu później wzrosła też nie wiem do ilu,natomiast na drugim czujniku ta temp. spada non stop nie podskoczyła ani razu na początku października było to coś koło 15 czy 16 st. dziś pokazuje 13,3 Tak jak stwierdziłem na początku mój dom to dom nie laboratorium badawcze:no:ale może komuś coś z tych informacji się przyda.Sie wysiliłem,ale spadam bo mnie małżowina atakuje,ponoć Sylwester jakiś przyjechał,czy jest:lol2:Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem,i ciut więcej dystansu do wszystkiego z dystansem włącznie;) A za grudzień coś cirka 750kwh:yes: na wszystko szczegóły jak Sylwester wyjedzie.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!!!!!!

To pisałem 31-12-2014 przypomnieliście mi i poszedłem sprawdziłem,na czujniku przy ścianie zewnętrznej wzrosła do 11,1 st. ale ten na środku domu ani drgnie jak było 13,3 st. tak jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...