Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A butyl przypadkiem nie wchodzi w reakcję ze styropianem tak jak papa czy lepik? Nie lepiej tam dać taśmę rozprężną?

 

Taśma paroprzepuszczalna nie powinna wchodzić w reakcję ze styropianem.

A taśmę rozprężną można zastosować dodatkowo. O tak:

https://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/18379553/

https://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/18379635/

https://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/8013897/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamarzło przy - 20? Chyba tylko morze.

I przy - 40 działa , chwalą sobie na forach sybiracy [ATTACH=CONFIG]324373[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324374[/ATTACH]

 

http://www.tchw.pl/pl/oferta/gazy--i--oleje/czynniki-chlodnicze/przyszlosciowe-hfc/r410a.html

 

 

 

To są Tureccy sybiracy

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Dziś, po kolejnej fali upałów, powietrze wyrzucane z GWC osiągnęło już temperaturę 13,4 oC ;) Dalej rewelacja. Ciekawe co będzie na koniec sierpnia.

 

Wczoraj przełączyłem zasilanie wentylatora z PV na sieć. Od wczoraj wentylator pracuje non stop.

Dziś temp. na zewn. ok. 26oC, a temp. nawiewu z GWC na koniec dnia - 13,2oC Spadła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przełączyłem zasilanie wentylatora z PV na sieć. Od wczoraj wentylator pracuje non stop.

Dziś temp. na zewn. ok. 26oC, a temp. nawiewu z GWC na koniec dnia - 13,2oC Spadła :)

To chyba przyjdzie wam w środku lata w swetrach łazić. :) Przyznam, że jestem zaskoczony wydajnością twojego układu GWC. Pewnie nie tylko ja. Nawet gdyby te temperatury były o kilka stopni wyższe nie ma sensu inwestowanie w rekuperację i klimę. Ile kosztował cię ten GWC żwirowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przyjdzie wam w środku lata w swetrach łazić. :) Przyznam, że jestem zaskoczony wydajnością twojego układu GWC. Pewnie nie tylko ja. Nawet gdyby te temperatury były o kilka stopni wyższe nie ma sensu inwestowanie w rekuperację i klimę. Ile kosztował cię ten GWC żwirowy?

 

Też jestem zaskoczony tymi temperaturami. Czytałem różne wątki o GWC i chyba nikt tak niskiej temperatury jeszcze nie osiągnął.

Okazuje się, że eksperyment w postaci GWC w układzie Tichelmanna i dodatkowo ulokowany metr pod domem zdaje egzamin.

 

A może dlatego, - tak jak jasiek pisał - że to dopiero pierwszy letni sezon tego GWC? Za rok dam znać, czy jest to samo.

 

Cena ok. 3000zł. Tanio nie jest, bo dałem 30 metrów rury fi 200 jako rozbiegówka. Okazuje się, że nie potrzebnie, bo główną robotę odwala GWC pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony tymi temperaturami. Czytałem różne wątki o GWC i chyba nikt tak niskiej temperatury jeszcze nie osiągnął.

Okazuje się, że eksperyment w postaci GWC w układzie Tichelmanna i dodatkowo ulokowany metr pod domem zdaje egzamin.

 

A może dlatego, - tak jak jasiek pisał - że to dopiero pierwszy letni sezon tego GWC? Za rok dam znać, czy jest to samo.

 

Cena ok. 3000zł. Tanio nie jest, bo dałem 30 metrów rury fi 200 jako rozbiegówka. Okazuje się, że nie potrzebnie, bo główną robotę odwala GWC pod domem.

Pierwszy sezon bez zimy to raczej powinieneś mieć wysokie temperatury. Może ten Tichelmann jest taki wydajny? Koszt bez rury to jakieś 2 tyś zdaje się? Dla mnie bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Pewnie czytałeś blog karbona? Z reguły pisze mądre rzeczy ale jeżeli chodzi o GWC to niestety wyciąga błędne wnioski, bo założenia przyjął niewłaściwe. Fakt jest faktem, że GWC nawet najlepszy nie dogrzeje czy nie ochłodzi domu. By obniżyć lub podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni trzeba klimatyzacji lub systemu grzejnego. Pytaniem, którego sobie nie zadał jest czy w domu pasywnym albo energooszczędnym występuje potrzeba schładzania czy ogrzewania a jeżeli tak to w jakim zakresie. Wygląda na to, że w takich domach ilość energii dostarczona lub odebrana przez GWC jest wystarczająca do podtrzymania komfortowych warunków. Jakoś tego nie dostrzegł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...