Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na http://www.infiltec.pl/infiltec-w-polsce/spb/ można przeczytać :

i oni prowadzą szkolenia!!!

 

Nie mając zielonego pojęcia o badaniu!! Straszne. Kanały wentylacyjne się szczelnie zamyka, nie ma więc wpływu na wynik rodzaj wentylacji. Poza tym, przy wentylacji grawitacyjnej czy w ogóle bez odzysku ciepła badanie jest bez sensu.

 

Firma z linku nie kontestuje norm które opisała na swojej stronie, przeciwnikiem wszystkiego i wszystkich jest Pan, dlaczego nie zwróci sie Pan do ministra który owa norme zatwierdził do stosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.10' zamyka się szczelnie kanały wentylacyjne. Jakie więc wpływ na wynik ma rodzaj wentylacji??

Po co w ogóle test szczelności jak jest wentylacja grawitacyjna.

Pan jest pewien, że stanowisko ministra zwalnia z myślenia?

Może minister jest ciepłownikiem, więc wszystko jasne i usprawiedliwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.10' zamyka się szczelnie kanały wentylacyjne. Jakie więc wpływ na wynik ma rodzaj wentylacji??

Po co w ogóle test szczelności jak jest wentylacja grawitacyjna.

Pan jest pewien, że stanowisko ministra zwalnia z myślenia?

Może minister jest ciepłownikiem, więc wszystko jasne i usprawiedliwione.

 

Stanowisko ministra nie zwalnia z myslenia ale jest obowiązujacym prawem w danej dziedzinie.

Nie wiem czy minister jest ciepłownikiem, podejrzewam ze tak, jak i cały rzad i komisja UE, podejrzewam ze ciepłownicy niczym wspólczesni masoni sa zakamuflowani w kazdym rządzie (moze za wyjatkiem ciepłych krajów, ale tam tez jest potrzebna cwu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko ministra nie zwalnia z myslenia ale jest obowiązujacym prawem w danej dziedzinie.

Nie wiem czy minister jest ciepłownikiem, podejrzewam ze tak, jak i cały rzad i komisja UE, podejrzewam ze ciepłownicy niczym wspólczesni masoni sa zakamuflowani w kazdym rządzie (moze za wyjatkiem ciepłych krajów, ale tam tez jest potrzebna cwu).

Jeżeli ktoś "wymyślił" badanie szczelności domu z wentylacją grawitacyjną, to tłumaczenie mu bezsensowności tego pomysłu mija się z celem.

Przecież to samo ministerstwo "wymyśliło" audyt i certyfikaty, by zwalczać wszelkie przejawy oszczędzania energii, głównego źródła dochodu.

Myśli Pan, że tym co uznają takie praktyki ministerstwa, można wytłumaczyć, że szczelność domu z wentylacją grawitacyjną, czy program OZC są mydleniem oczu. sztuką dla sztuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym miałem robiony test szczelności. Domek jest jeszcze bez ocieplenia a w łazienkach mam gołe bloczki silikatowe jeszcze wiec tylko zamykanie spoin od zewnątrz buduje szczelność. Wynik średni dla podciśnienia i nadciśnienia to 0,39.

Jestem zadowolony :)

 

Dobry wynik. I nie potrzebne szkło wodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem i ja mam szansę na dobre efekty. Niedługo będę miał cały styropian przyklejony i drzwi wstawione, więc przyjdzie czas na test.

 

I muszę przyznać że zgadzam się z TB w kwestii sensowności badania przy wentylacji grawitacyjnej i ciepłowników w ministerstwie. Jak się jest kolonią, to nie ma się rządu, tylko gubernatora, który dba o interes kolonialisty. Jeden ma interes drogo gaz sprzedać, a drugi swoje firmy bez opodatkowania wypasać i drogie maszyny, kotły, kolektory, pompy ciepła sprzedawać.

 

Tak sobie tylko głupio gadam. Co taki wariat jak ja może mądrego powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies zdjecia, typ urzadzen pomiarowych, metodyka pomiarów, opis "tymi recami" jest bardzo enigmatyczny.

 

Temu ręcami to praca przy uszczelnieniach. Test został wykonany przez profesjonalistów z firmy .... Obecnie czekam na dokumentacje i stosowny certyfikat. Pare moich zdjeć

image.jpg

image.jpg

 

To drugie zdjęcie to przy 50 pa w nadciśnieniu. Podany wcześniej wynik jest uśredniony zgodnie z metodyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło wodne czemu innemu ma służyć. Ograniczeniu dyfuzji.

W następnym tygodniu mam zamiar decydować w tej sprawie. Najpierw sprawdzę koszty.

 

Nie chce mi się szukać, ale w tym wątku jak pisałem o wyniku poniżej 0.6 - to się śmiano. A w domach ze szczelną folią WP_20141121_08_59_41_Pro.jpg dochodziliśmy do jeszcze lepszych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać, ale w tym wątku jak pisałem o wyniku poniżej 0.6 - to się śmiano. A w domach ze szczelną folią [ATTACH=CONFIG]326516[/ATTACH] dochodziliśmy do jeszcze lepszych rezultatów.

 

W domach w konstrukcji szkieletowej łatwiej o szczelność !

W Niemczech są firmy co ten parametr osiągają nawet 0,2 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Czyli chcesz jeszcze po tym maziać szkłem wodnym ?

 

Opowiedz jeszcze o tym jakie miałeś przepusty na zewnątrz i jak je zabezpieczałeś.

 

Chce maziać jak to ładnie ująłeś :p

Co do przepustów to tylko kilka kablowych, kanalizacja, zasilanie wody i podłogówki. Zużyłem sporo taśmy na pełnym butylu typu flex. Więcej napisze jak będę pisał z kompa bo teraz mały urlop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach w konstrukcji szkieletowej łatwiej o szczelność !

W Niemczech są firmy co ten parametr osiągają nawet 0,2 !!

 

Mam zamiar powtórzyć test w drugim sezonie grzewczym tak by termowizja podczas testu była skuteczniejsza. Bedzie elewacja, pare detali jeszcze poprawie. I może nic nie zepsuje.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar powtórzyć test w drugim sezonie grzewczym tak by termowizja podczas testu była skuteczniejsza. Bedzie elewacja, pare detali jeszcze poprawie. I może nic nie zepsuje.

 

Kiedyś wklejałem symulację jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło w przypadku szczelności budynku przy założeniu 0,6 i 0,2. Różnica była kilkanaście %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wklejałem symulację jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło w przypadku szczelności budynku przy założeniu 0,6 i 0,2. Różnica była kilkanaście %.

 

Mozna jeszcze raz tą symulację, sprawdziłem na ostatnich obliczeniach, wyszła róznica na zapotrzebowaniu ok 3.1 %, na obciazeniu cieplnym ok 1,55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...