Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gos**c
Taki krótkie dodatkowe pytania: na górce czy w dolinie, na otwartej przestrzeni czy nie, w Suwałkach czy w Szczecinie?:rolleyes:

 

Nie wiem czemu tak męczycie chłopaka. Obliczałem, tak jak większość z Was, grubość izolacji w zależności od opłacalności na przestrzeni kilkunast lat. Chłopak chce coś podobnego tylko zamiast grubości ważne dla niego jest jak najlepiej zainwestować 150zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak męczycie chłopaka. Obliczałem, tak jak większość z Was, grubość izolacji w zależności od opłacalności na przestrzeni kilkunast lat. Chłopak chce coś podobnego tylko zamiast grubości ważne dla niego jest jak najlepiej zainwestować 150zł/m2.

 

Powiedz, jak to liczyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem straty przez dach do powietrza o temp. -10oC będą niższe od strat do gruntu o temp. +10oC ?

 

 

 

Mogłeś wybrać kierunek szkoły z przedmiotami ścisłymi. Tam jest fizyka. A nie kierunek humanistyczny o specjalizacji wierszoklectwo ...

 

TB wybrał kierunek techniczny, ale został wywalony za politykę(?), patrząc na jego obecne dokonania niewiele sie zmienił od tamtych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB wybrał kierunek techniczny, ale został wywalony za politykę(?), patrząc na jego obecne dokonania niewiele sie zmienił od tamtych czasów.

 

Obliczenia są zupełnie zbędne, to zwykłe naciąganie. Poza tym, świadczą o nieznajomości podstaw fizyki. Nie wie Pan jak zachowuje się opór cieplny w warunkach innych niż stabilne ( przy których oblicza się lambdę) . Nie wie Pan jaki wpływ mają mostki termiczne i nieszczelności, które są dynamiczne.

Najlepszym dowodem na oszustwa w liczeniu jest licznik i wynik.

Przez 25 lat żaden, ale to żaden dom (nawet taki z cegły) po marginalizacji strat instalacji ( błędów instalatora) i strat wentylacji nie zużył na ogrzewanie więcej jak 30kWh/m2 .

 

WSZYSTKO CO POWYŻEJ TO BŁEDY INSTALACYJNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 10mm tynku wapiennego- 250mm cegły - 10mm tynku wapiennego ma U=1,91.

 

http://www.termoswiat.pl/kalkulator-przenikalnosci-cieplnej

 

Mały dom z lat 60-tych ma powierzchnię około 80m2 i wymiary jakieś 7,5x10,5m .

 

http://ogloszeniapodkarpacie.pl/dom_z_lat_60tych_w_dobrym_stanie_technicznym_z_piwnic_pod_polow,2156.html

 

Zatem ścian dookoła jest około 90m2, delta T = 20K, U = 1,91

 

Daje to 1,91*20*90*24*5*30 = 12 376,8 kWh, co w przeliczeniu na 80m2 podłogi daje 154,71 kWh/m2*rok PRZENIKALNOŚCI PRZEZ SAME ŚCIANY. Jak do tego dodamy resztę, to wyjdzie około 350 kWh/m2*rok, co było normalne w tamtym czasie:

 

http://www.dachy.org/files/Image/2871big.jpg

 

Dom z cegły 30kWh/m2*rok? Może jeszcze wmawiasz ludziom, żeby po zakupach u ciebie nie liczyli reszty?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 10mm tynku wapiennego- 250mm cegły - 10mm tynku wapiennego ma U=1,91.

 

http://www.termoswiat.pl/kalkulator-przenikalnosci-cieplnej

 

Mały dom z lat 60-tych ma powierzchnię około 80m2 i wymiary jakieś 7,5x10,5m .

 

http://ogloszeniapodkarpacie.pl/dom_z_lat_60tych_w_dobrym_stanie_technicznym_z_piwnic_pod_polow,2156.html

 

Zatem ścian dookoła jest około 90m2, delta T = 20K, U = 1,91

 

Daje to 1,91*20*90*24*5*30 = 12 376,8 kWh, co w przeliczeniu na 80m2 podłogi daje 154,71 kWh/m2*rok PRZENIKALNOŚCI PRZEZ SAME ŚCIANY. Jak do tego dodamy resztę, to wyjdzie około 350 kWh/m2*rok, co było normalne w tamtym czasie:

 

http://www.dachy.org/files/Image/2871big.jpg

 

Dom z cegły 30kWh/m2*rok? Może jeszcze wmawiasz ludziom, żeby po zakupach u ciebie nie liczyli reszty?

Pisaliśmy to już. Normalnego przekonasz ale to nie jest ten przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z cegły 30kWh/m2*rok? Może jeszcze wmawiasz ludziom, żeby po zakupach u ciebie nie liczyli reszty?

To może inaczej -

Robiłem sporo instalacji

Dom 150m2 uszczelniony , ogrzewany grzejnikami promiennikowymi, bo nie ma izolacji od gruntu, z dobrym rekuperatorem

Czy rachunek miesięczny za samo ogrzewanie (bez gotowania, prania, oświetlenia i ciepłej wody) 540 zł to jest mało?

Ściana 10mm tynku wapiennego- 250mm cegły - 10mm tynku wapiennego ma U=1,91.

 

http://www.termoswiat.pl/kalkulator-przenikalnosci-cieplnej

 

Mały dom z lat 60-tych ma powierzchnię około 80m2 i wymiary jakieś 7,5x10,5m .

 

http://ogloszeniapodkarpacie.pl/dom_z_lat_60tych_w_dobrym_stanie_technicznym_z_piw nic_pod_polow,2156.html

 

Zatem ścian dookoła jest około 90m2, delta T = 20K, U = 1,91

 

Daje to 1,91*20*90*24*5*30 = 12 376,8 kWh, co w przeliczeniu na 80m2 podłogi daje 154,71 kWh/m2*rok PRZENIKALNOŚCI PRZEZ SAME ŚCIANY. Jak do tego dodamy resztę, to wyjdzie około 350 kWh/m2*rok, co było normalne w tamtym czasie:

To są wyssane z palca bzdury.

 

Robiłem wiele instalacji - i sugestia, że samo ogrzewanie w domu 150m2 z grzejnikami elektrycznymi i dobrym rekuperatorem wyjdzie 1100 zł za miesiąc (60kWh/m2 ) czy 2200 zł za miesiąc (120kWh/m2 ) oznacza, że Pan za bardzo ufa ciepłownikom.

 

Mogę iść o każdy zakład, że po uszczelnieniu i odpowiedniej instalacji nie przekroczę 540 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej -

Robiłem sporo instalacji

Dom 150m2 uszczelniony , ogrzewany grzejnikami promiennikowymi, bo nie ma izolacji od gruntu, z dobrym rekuperatorem

Czy rachunek miesięczny za samo ogrzewanie (bez gotowania, prania, oświetlenia i ciepłej wody) 540 zł to jest mało?

To są wyssane z palca bzdury.

 

Robiłem wiele instalacji - i sugestia, że samo ogrzewanie w domu 150m2 z grzejnikami elektrycznymi i dobrym rekuperatorem wyjdzie 1100 zł za miesiąc (60kWh/m2 ) czy 2200 zł za miesiąc (120kWh/m2 ) oznacza, że Pan za bardzo ufa ciepłownikom.

 

Mogę iść o każdy zakład, że po uszczelnieniu i odpowiedniej instalacji nie przekroczę 540 zł miesięcznie.

W ogóle nie trzeba ocieplać. To wymysł "ciepłowników". Dawaj misiu! Dobrze! Dzień bez wica dniem straconym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mogę iść o każdy zakład, że po uszczelnieniu i odpowiedniej instalacji nie przekroczę 540 zł miesięcznie.

 

 

Z umową u notariusza, z karami umownymi za przekroczenie kosztów, bez okresowego obnizania temperatury, czyli z utrzymywaniem stałej temperatury?

Oczywiscie dom z cegły lub podobnie bez zadnego ocieplenia. To nie bedzie zakład to bedzie umowa notarialna, zakład to zabawa umowa juz nia nie jest bo rodzi okreslone skutki prawne i finansowe. Moze znajdę chetnych, któż by nie chciał miec ogrzewania za ok 2600-2700 rocznie nieocieplonego domu i to jeszcze z bezobsługowym ogrzewaniem. Nawet jakby było przekroczenie to TB dopłaci. Całkiem niegłupia ta propozycja Panie Tomaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę iść o każdy zakład, że po uszczelnieniu i odpowiedniej instalacji nie przekroczę 540 zł miesięcznie.

 

Nie 540 zł miesięcznie, tylko 30kWh/m2*rok. Umowa -> licznik -> weryfikacja z udziałem osób trzecich -> rozstrzygnięcie zakładu.

 

Jest taki domek w mojej rodzinie właśnie z cegły, bardzo podobny do tego z linka. Aktualnie nikt tam nie mieszka, ale możemy zrobić instalację i w ramach tej weryfikacji ogrzewać go przez zimę i utrzymywać stałe 20stC. Po zimie zobaczymy jaka była średnia temperatura, oraz ile wyniosło zużycie energii, a potem przeliczymy to zużycie do temperatur obliczeniowych (20st w środku i 0st na zewnątrz) i wyjdzie czysty wynik bez manipulacji. Wcześniej spiszemy umowę i nich nagrodą będzie co tam chcesz. Może być nawet mój dom jeśli ty zastawisz swoje mieszkanie, samochód, wypłata, albo prawo do kopnięcia drugiego ze szpica w rów.

 

Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest możliwe o ile nie myle sie w obliczeniach:

 

540 zł = 1040 kWh

1040 kWh/150 m2 = około 6,9 kWh m2 * miesiąc

6,9kWh * 12 miesięcy = 83 kWh * m2* rok

 

Biorąc że przez wentylację ucieka 30% energii i biorąc sprawność rekuperacji na dobrym poziomie przy normalnym domku wyszłaby wartość o około 25% wyższa więc:

 

83kWh*m2*rok * 1,25 = około 104 kWh* m2* rok

 

 

Przyjmując dobry remont, szczelne dobre okna, niewielka ilośc izolacji lub dobrą izolacje muru, zwartą bryłę, lokalizacja miejska nienarażona na zbyt duże wiatry...optymalizację ogrzewania uważam że jest to do uzyskania. A przy stosunkowo niskiej wilgotności temperatura byłaby nawet komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...