Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jego firma istnieje, wiec chyba tak, czy jednak jest tak wesoło jak tu w kontaktach z rzeczywistymi klientami nie wiadomo.

 

Bardzo wesoło. Klienci głównie z polecenia, wszak od 25 lat to robię i wszyscy zadowoleni. Gdyby komuś wyszło ponad 20kWh/m2 to bym się wstydził, samo dno, to 30kWh/m2 (40 na wszystko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wesoło. Klienci głównie z polecenia, wszak od 25 lat to robię i wszyscy zadowoleni. Gdyby komuś wyszło ponad 20kWh/m2 to bym się wstydził, samo dno, to 30kWh/m2 (40 na wszystko).

 

Cieszymy się Pana szczesciem, a panscy klienci jako dodatek otrzymują solidną porcję wiedzy na temat szkodników ciepłowników, spisku koncernów energetycznych, zapewnienie o tym ze uchronił ich przed tymi krwiozerczymi energetycznymi bestiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, mata wygląda ciekawie.

Wydaje mi się jednak, że sama mata to za mało. Zgodzi się Pan ze mną ?

 

Napisałem tylko, że takie 5mm pianki z paroizolacją od wewnątrz da większy efekt energetyczny niż 20 cm styropianu za betonową ścianą na fundamencie.

Natomiast stwierdzenie "za mało" niewiele mi mówi. Za mało, by osiągnąć 30, 20 czy 10kWh/m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zejść do poziomu 20 kWh/m2*rok, trzeba:

 

1. Brać dwuminutowy prysznic.

2. Zamienić okna z murem miejscami

3. Zamienić izolację z murem miejscami

4. Podłogówkę układać na suficie

5. Centralnego najlepiej nie robić wcale,

5a. ale jak już, to koniecznie powietrzne

6. Spędzać w domu 330 dni rocznie

7. Nie ogrzewać pomieszczeń w których nikogo nie ma

 

Ostatnio ponoć ludzie na Bartyckiej widzieli, jak Geniusz z Baraku mur na lewą stronę stawiał, a w dodatku pustaki były w nim do góry nogami... Czyżbyśmy mieli wkrótce być świadkami kolejnego przełomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zejść do poziomu 20 kWh/m2*rok, trzeba:

 

1. Brać dwuminutowy prysznic.

2. Zamienić okna z murem miejscami

3. Zamienić izolację z murem miejscami

4. Podłogówkę układać na suficie

5. Centralnego najlepiej nie robić wcale,

5a. ale jak już, to koniecznie powietrzne

6. Spędzać w domu 330 dni rocznie

7. Nie ogrzewać pomieszczeń w których nikogo nie ma

 

Ostatnio ponoć ludzie na Bartyckiej widzieli, jak Geniusz z Baraku mur na lewą stronę stawiał, a w dodatku pustaki były w nim do góry nogami... Czyżbyśmy mieli wkrótce być świadkami kolejnego przełomu?

 

Uzupelnienie:

1. prysznic o wydajnosci 3-4 l/min

8. zakaz jakichkolwiek obliczen, zarówno ozc jak i opłacalnosci.

9. zastosowac kable o mozliwie najwiekszej mocy, takiej na jaką pozwala moc najbliższej stacji trafo

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KanOZC wychodzi dla Twewn=20stC i Tzewn=3,3stC (dt=16,7K), oraz płyty betonowej 22cm (U=2,95), że spadek temperatur w samej ścianie to tylko 8,3 K.

 

Zatem 2,95*8,3*24*222= 130 kWh

 

Po ociepleniu ściana ma U=0,152, a dT przez ścianę wynosi 16,4K.

 

Zatem 0,152*16,4*24*222= 13,28 kWh.

 

Różnica 116,71kWh po stawce 0,27zł jest warta 31,51zł.

 

Czyżby to tak się liczyło? Nie rozpatrywałem nigdy przypadku tak wielkiego U, bo to poza moim zainteresowaniem.

 

p.s. Pisałeś że to ma być 8,8zł/m2, więc oszczędność w skali zwykłego domu to byłoby z 2 tyś złotych. Trochę mało, skoro ludzie po ociepleniu lepszych domów schodzili o 2 tony węgla na grzaniu.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem to tak:

Zelbet bez docieplenia:

płyta żelbetowa 250mm - współczynnik przenikania ciepła =2,96[W/m2*K]

koszt 1kWh energii dla kotła tradycyjnego = 0,27zł

Policzyłem to w ten sposób:

(2,96 *(16,7*24h*222dni grzewcze))/1000 = 263KWh/m2 na rok - ilość

traconej energii przez ścianę

263kWh*0,27zł = 71,01zł - koszt traconej energii przez ścianę

 

Zelbet z dociepleniem:

płyta żelbetowa 250mm + styrop graf 200mm - współczynnik przenikania

ciepła = 0,152[W/m2*K]

koszt 1kWh energii dla kotła tradycyjnego = 0,27zł

Policzyłem to w ten sposób:

(0,152 *(16,7*24h*222dni grzewcze))/1000 = 13,52kWh

13,52kWh* 0,27zł = 3,65zł

 

Czy oszczędność wynosi?

koszt energii traconej przez ścianę bez ocieplenia -(minus) koszt energii

traconej przez ścianę z dociepleniem.

71,01zł - 3,65zł=67,36zł?

 

koszt docieplenia w wysokości 110zł zwróci się teoretycznie w ciągu

2lat? 2x67 = 134zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KanOZC wychodzi dla Twewn=20stC i Tzewn=3,3stC (dt=16,7K), oraz płyty betonowej 22cm (U=2,95), że spadek temperatur w samej ścianie to tylko 8,3 K.

 

Zatem 2,95*8,3*24*222= 130 kWh

 

Po ociepleniu ściana ma U=0,152, a dT przez ścianę wynosi 16,4K.

 

Zatem 0,152*16,4*24*222= 13,28 kWh.

 

Różnica 116,71kWh po stawce 0,27zł jest warta 31,51zł.

 

Czyżby to tak się liczyło? Nie rozpatrywałem nigdy przypadku tak wielkiego U, bo to poza moim zainteresowaniem.

 

p.s. Pisałeś że to ma być 8,8zł/m2, więc oszczędność w skali zwykłego domu to byłoby z 2 tyś złotych. Trochę mało, skoro ludzie po ociepleniu lepszych domów schodzili o 2 tony węgla na grzaniu.

Jak obliczyłeś 8,3K ???

Nie liczyłem tego w ten sposób, przy liczeniu straty energii pomnożyłem przez 16,7K

 

130KWh - to jest strata energii w ciągu roku bez docieplenia? mi wyszło dwa razy tyle z tego względu że mnożyłem przez 16,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KanOZC wychodzi dla Twewn=20stC i Tzewn=3,3stC (dt=16,7K), oraz płyty betonowej 22cm (U=2,95), że spadek temperatur w samej ścianie to tylko 8,3 K.

 

Zatem 2,95*8,3*24*222= 130 kWh

 

Po ociepleniu ściana ma U=0,152, a dT przez ścianę wynosi 16,4K.

 

Zatem 0,152*16,4*24*222= 13,28 kWh.

 

Różnica 116,71kWh po stawce 0,27zł jest warta 31,51zł.

 

Czyżby to tak się liczyło? Nie rozpatrywałem nigdy przypadku tak wielkiego U, bo to poza moim zainteresowaniem.

 

p.s. Pisałeś że to ma być 8,8zł/m2, więc oszczędność w skali zwykłego domu to byłoby z 2 tyś złotych. Trochę mało, skoro ludzie po ociepleniu lepszych domów schodzili o 2 tony węgla na grzaniu.

 

Spadek temp. w ścianie. To jedno .Drugie to spadek temp. powietrza po stronie wewnętrznej .Nie możesz tego pominąć,więc 8,3K zaniża blisko dwukrotnie.

 

Wg. U-wert dla 250 mm betonu 236kWh/m2 / (połowy października do kwietnia) .Po dołożeniu 200mm styro ,13kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt robocizny 25-40 zł/m2. Koszt materiałów 50-60zł/m2.

 

Spadek temp. w ścianie. To jedno .Drugie to spadek temp. powietrza po stronie wewnętrznej .Nie możesz tego pominąć,więc 8,3K zaniża blisko dwukrotnie.

 

Tak mi się też wydaje. Trzeba chyba wziąć całą deltę, a do U ściany wliczyć to powietrze, w którym następuje zmiana temperatury. Powietrze jest w ruchu i izolator z niego marny, ale coś tam izoluje. To się chyba uwzględnia w oporach przejmowania, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...