Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Koszt robocizny 25-40 zł/m2. Koszt materiałów 50-60zł/m2.

 

 

 

Tak mi się też wydaje. Trzeba chyba wziąć całą deltę, a do U ściany wliczyć to powietrze, w którym następuje zmiana temperatury. Powietrze jest w ruchu i izolator z niego marny, ale coś tam izoluje. To się chyba uwzględnia w oporach przejmowania, tak?

 

Tak. Dla powietrza wew. 20oC/40%wilg. ściana ma 9,9oC od wewnątrz. Potrzeba sporo energii aby to zstępujące powietrze ochłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

?

 

No co Ci mam tłumaczyć ? Aby odebrać ciepło z przegrody o lambdzie 1,7 (żelbet) trzeba mieć ośrodek, który z takim strumieniem przyjmie tą energię. Powietrze nie jest w stanie przekazać z tą prędkością energii do żelbetu, jak również odebrać ją po stronie zewn.

 

PS. Dlaczego podłogówka pędzona powietrzem jest mniej wydajna od podłogówki pędzonej wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ci mam tłumaczyć ? Aby odebrać ciepło z przegrody o lambdzie 1,7 (żelbet) trzeba mieć ośrodek, który z takim strumieniem przyjmie tą energię. Powietrze nie jest w stanie przekazać z tą prędkością energii do żelbetu, jak również odebrać ją po stronie zewn.

 

PS. Dlaczego podłogówka pędzona powietrzem jest mniej wydajna od podłogówki pędzonej wodą ?

 

Musisz pamiętać,że średnia prędkość wiatru w sezonie zimowym to blisko 30km/h ( blisko 50Pa :D)

Musisz pamiętać ,że ściana o temp. 9,9oC wobec temp. wewnątrz 20oC powoduje spory ruch powietrza- prąd zstępujący.

ps. Pojemność cieplna powietrza i wody są diametralnie różne,stąd woda jako nośnik energii jest efektywniejsza.Co nie oznacza,że przy delcie 10,1oC powietrze nie przenosi nic.

 

A w nawiązaniu do rewelacji TB o domach z lat 70-tych z płyty żelbetowej bez izolacji ,straty 30kWh/m2 ,przy stratach przez same ściany powyżej 230kWh/m2 to jakby z kapelusza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w nawiązaniu do rewelacji TB o domach z lat 70-tych z płyty żelbetowej bez izolacji ,straty 30kWh/m2 ,przy stratach przez same ściany powyżej 230kWh/m2 to jakby z kapelusza .

 

Należy odwiedzić sąsiada i pooglądać u niego wspólne z naszymi ściany, a potem podłączyć się do jego gniazdka. W razie pretensji trzeba spokojnie opowiadać chłopu o podłogówce na suficie, spisku ciepłowników, komfortowych półsuchych prysznicach po 2 minuty i folii aluminiowej zamiast ocieplenia.

 

Poprzewracam to co stoi

I połamię konwenanse

Od normalnych tu się roi

Tylko dureń ma dziś szansę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zużywająca ponad 30kWh/m2 to tylko brak wiedzy. OZC to już kompletnie wyprany mózg. To program komercyjny nie mający nic wspólnego z fizyką. Nie liczy się strat ciepła dla przegród skończonych.

Mądry Don Kichot, gdy na świat rzucony

Okazał się głupcem blachą obleczonym

Zaś głupi Sanczo, wierny giermek

jego Mędrcem, w wirze z życia codziennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo! Tu ziemia...

 

Pan uważa, że na ziemi trzeba mieć wyprany mózg? Robię instalacje od ćwierć wieku i wiem ile może zepsuć ciepłownik, choćby dając grzejniki pod oknem. Czy Pan uważa, że ktoś kto dopuszcza montaż grzejników pod oknem, termostat na górze grzejnika, "drabinkę" w łazience, czy instalację zużywającą ponad 30kWh/m2 na jakąś wiedzę o termodynamice? Czy nawet mniej izolacji od gruntu niż w dachu. To świadczy o brakach wiedzy, a nie o wiedzy.

30kWh/m2 to granica podstawowej wiedzy o instalacjach. 20kWh/2 to już wiedza zaawansowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. W kawalerkach z wielkiej płyty w 40kWh/m2*rok razem z ciepłą wodą i mikrofalówką, a w domach jednorodzinnych 20kWh/m2*rok dodatkowo z wibratorem i patelnią.

 

... i w domach 1000m2. To prosta wiedza, trzeba znać termodynamikę i fizykę budowli. Oczywiście nie taką jakiej uczą na "ogrzewnictwie" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i w domach 1000m2. To prosta wiedza, trzeba znać termodynamikę i fizykę budowli. Oczywiście nie taką jakiej uczą na "ogrzewnictwie" !

 

Głowa izolowana, uszy zneutralizowane, okulary spolaryzowane w kierunku przewodzenia wyłącznie właściwego przekazu.

 

http://aluminumfoilhatsociety.com/wp-content/uploads/2010/05/the_optimist.jpg

 

i w kawalerce nawet 4 osoby z CWU zmieszczą się w 40kWh, a 1 kWh kosztuje poniżej 5gr.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry Don Kichot, gdy na świat rzucony

Okazał się głupcem blachą obleczonym

Zaś głupi Sanczo, wierny giermek

jego Mędrcem, w wirze z życia codziennego

Głupi gdy ładne ubranie włoży

jest dotąd mądrym gdy gęby nie otworzy.

Potrafi Pan zejść z kWh poniżej 5 gr bez OZE? Ja nie mam z tym problemu.

Jak ktoś wiesza kaloryfer pod oknem, to znaczy, że nie myśli, to znaczy, że przeszedł pranie mózgu.

Pozwoliłem sobie zebrać, czy jeszcze o czymś zapomnieliśmy?

Żeby zejść do poziomu 20 kWh/m2*rok, trzeba:

 

1. Brać dwuminutowy prysznic.

1a.. prysznic o wydajności 3-4 l/min

2. Zamienić okna z murem miejscami

3. Zamienić izolację z murem miejscami

4. Podłogówkę układać na suficie

5. Centralnego najlepiej nie robić wcale,

5a. ale jak już, to koniecznie powietrzne

6. Spędzać w domu 330 dni rocznie

7. Nie ogrzewać pomieszczeń w których nikogo nie ma

8. zakaz jakichkolwiek obliczeń, zarówno OZC jak i opłacalności.

9. zastosować kable o możliwie największej mocy, takiej na jaką pozwala moc najbliższej stacji trafo

10. zastosować klimatyzator ( pod żadnym pozorem nie nazywać tego PC P/P ) , do obniżania rachunków zima i chłodzenia latem.

12. Nie patrzeć na dane producentów urządzeń. Zakładać COP'y co by forumowicze w zachwyt padli

13. Grzać i chłodzić przez 365 dni w roku aby otrzymać komfortowa temp 23*C z dokładnością 0,1*.

14. Przyjąć do wiadomości ze Inwerter to odwracalność a nie modulacja mocy, tym samym stosując go w lodowce możemy mieć cieple lub zimne piwo.

15. Rozwiązania których gieniusz nie promuje nie mają prawa istnieć a urządzenia działać.

16. Kolektory słoneczne grzeją wodę o wiele drożej niż prądem a więc stosowanie ich to zbrodnia przeciw ludzkości.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa izolowana, uszy zneutralizowane, okulary spolaryzowane w kierunku przewodzenia wyłącznie właściwego przekazu.

 

http://aluminumfoilhatsociety.com/wp-content/uploads/2010/05/the_optimist.jpg

 

i w kawalerce nawet 4 osoby z CWU zmieszczą się w 40kWh, a 1 kWh kosztuje poniżej 5gr.

 

Jest Panu dobrze żyć w nieświadomości, OK! Ma Pan prawo. Tylko po zaśmieca Pan mój wątek? Ciepłowników rozumiem, mają w tym cel, by "lud trzymać w ciemnocie" ale Pan? Jaki ma cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tylko po zaśmieca Pan mój wątek?

Przemek, masz jeszcze szansę na poprawę, bo ja jako ciepłownik nr1 już dawno zostałem spisany na straty bez możliwości zreformowania. Dla czego nie spytałeś szanownego Pana o możliwość się wypowiadania na jego wątku, i swoimi rysunkami i wypowiedzią zaburzasz miszczowi nieść ten kaganek oświaty. Jaki masz w tym cel?

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaśmiecam wątek? A jaki ty człowieku masz cel w wypisywaniu tych bredni? Klientów nie szukasz, bo przez Internet ponoć nie handlujesz, masz ich z polecenia. Zakładów nie przyjmujesz, dowodów nie podajesz, zadowolonych klientów nie wskazujesz, ani nikt sam się nie ujawnia. W zamian za to wciskasz swoje rewelacje w wątku na każdy temat, pierdzielisz od rzeczy i unikasz odpowiedzi na pytania, wywracasz wszystko do góry nogami, mieszasz w głowach, upierasz się przy brzmiących absurdalnie i nie potwierdzonych przez nikogo tezach i wymyślasz wszystkim uważającym cię za dziwaka od ciepłowników, wypranych mózgów i szkodników.

 

Nie żebym uważał że nie da się zejść poniżej 20kWh/m2*rok ze wszystkim, tylko że tobie się to nie udało. Kombinacja pompa ciepła do CWU, klimatyzacja i ciepła zima może dać ładne wyniki na liczniku energii, ale to nie zmienia faktu, że normalnie (normalna zima i brak pc) byłoby 3-4 razy tyle, co daje dom 50-120 kWh/m2*rok.

 

Robisz tak jak wszyscy - owijasz gówno w papierek i mówisz że cukierek, a jak ktoś odwija to niestety wychodzi kupa smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, masz jeszcze szansę na poprawę, bo ja jako ciepłownik nr1 już dawno zostałem spisany na straty bez możliwości zreformowania. Dla czego nie spytałeś szanownego Pana o możliwość się wypowiadania na jego wątku, i swoimi rysunkami i wypowiedzią zaburzasz miszczowi nieść ten kaganek oświaty. Jaki masz w tym cel?

 

Trzeba się czasem wyładować, a jak się ktoś sam wypina, to grzech nie kopnąć. Tomek lubi obrywać - myśli wtedy że cierpi za miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...