Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co za głą* ! :D

 

EDIT: Sprężarka wykonuje pracę związaną z "transportem" energii. Przeniesienie energii z temp. 0oC do 25oC to jest praca na którą przeznaczyć x kWh. Jeśli nawet wynajdą sprężarkę, która nie ma żadnych oporów i strat, czyli osiągnie współczynnik doskonałości 100% to i tak nie przekroczy teoretycznego COP'a.

 

Widzi Pan miałem rację, że nie zrozumie Pan, ale nie tracę nadziei. Nie ma co się oburzać, profesor Sabiniak z PŁ też tego nie może pojąć, że jak jest dwa razy oszczędniejsza sprężarka to i COP wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomaszu, leć po nobla! Chłopaki zaraz Ci pewnie podpowiedzą gdzie go odebrać ;)

 

PS. Przecież o cyklu Carnota było na lekcjach fizyki w szkole średniej, a nie wyższej. A mówiłeś, że wywalili Cię ze studiów. Sprawdź raz jeszcze co to za szkoła była.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wykonana nad ciałem równa jest sile jaka na niego działa pomnożonej przez odległość na jaką zostało przemieszczone. Jeśli znajdę idealnie sprawny silnik, to właśnie tyle energii będę musiał temu ciału dostarczyć, żeby go przesunąć o daną odległość w jednorodnym polu sił.

A potem przychodzi Tomek i mówi, że potrzebna energia spadnie o połowę - wystarczy tylko silnik dwa razy sprawniejszy od doskonałego. Tomek ma takie w swoim Baraku od lat. Nawet 3 razy sprawniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie od 25 lat zawiedzionych brak.

A jakże byłem w "sklepie", rozmawiałem z guru, jak zaczął karmić mnie reklamą z ulotek dałem dyla bo o czym było dalej rozmawiać.

Również złożyłem ofertę założenia instalacji według jedynie słusznej teoryji, to się przestraszył konsekwencji i odpisał, ze mam nieszczere intencje.

Ot taki to kabaret.

Nie nikt! Inaczej pisanie nie miałoby sensu? Pisać, by tracić ? Ma Pan bardzo złe danie o tym forum, nie jest prawdą, że tu wszyscy mają ptasie móżdżki!!

Panowie!!!

Dajcie sobie spokój z tłumaczeniem TB jak działa sprężarka i co to jest cykl Carnota. Dawno już temat przećwiczyłem z nim na FB. Podając podstawowy wzór na sprawność układu w cyklu Carnota TB wręcz stwierdził, że ten to ciepłownik i nic takiego według jego fizyki nie ma prawa istnieć.

A jeżeli chodzi o jego inwertorową pompę, klimatyzator, to bzdury napisali w dtrce bo on ma COP na poziomie 10 przy -25stopni i można nią ogrzewać dom o powierzchni 150m2.

Ci producenci tych pomp jeszcze nie wiedzą co produkują a tak na marginesie to przecież głąby piszący bzdury w danych technicznych.

On jedynie wie naprawdę jakie to dobre i wydajne urządzenia.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, leć po nobla! Chłopaki zaraz Ci pewnie podpowiedzą gdzie go odebrać ;)

 

PS. Przecież o cyklu Carnota było na lekcjach fizyki w szkole średniej, a nie wyższej. A mówiłeś, że wywalili Cię ze studiów. Sprawdź raz jeszcze co to za szkoła była.

 

To może tak:

Ma Pan dwie pompy ciepła o podobnych parametrach, jedna AC druga DC

I teraz przy wydajności 100%

AC pobiera 800W a DC 750W

Przy 50%

AC 550 W a DC 150W

przy 30%

AC 450W a DC 50W

 

Jeżeli teraz COP dla 100% wynosi 4 - to jakie będzie przy 50% wydajności i przy 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta kolejność: najpierw wnioski, a potem dane.

 

Tak robiliśmy sprawozdania na chemii na studiach, bo najpierw były jedynie słuszne wnioski, a potem po rozpisaniu całych rzędów byle jakich obliczeń wystarczyło po ostatnim równa się wstawić odpowiednią wartość, pogubić ją żeby się nic więcej w oczy nie rzucało i na koniec pierdzielnąć ładny wykres. Czasem gotowe sprawozdania z innych grup wystarczyło podrasować zmieniając czcionkę, układ tekstu i ten wynik, a jak był gotowy wykres to kawałek Painta i po sprawie.

 

Tą drogą można udowodnić nawet wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, albo zbawienny wpływ zmian faz księżyca na rozwój populacji gibonów afrykańskich. Tyle tylko, że on za to kasę bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak:

Ma Pan dwie pompy ciepła o podobnych parametrach, jedna AC druga DC

I teraz przy wydajności 100%

AC pobiera 800W a DC 750W

Przy 50%

AC 550 W a DC 150W

przy 30%

AC 450W a DC 50W

 

Jeżeli teraz COP dla 100% wynosi 4 - to jakie będzie przy 50% wydajności i przy 30?

Ciekaw jestem skąd nasz misiu wziął te dane. Klimatyzator inverterowy DC. Minimalny pobór mocy, przy grzaniu 170W i moc grzewcza 660W, przy chłodzeniu podobnie. Skąd te 50W przy 30%???

Daikin podobnie. Pobór min 100W wtedy moc 600W. COP rewelacyjny ale gdzie mu do 20?

Daikin Ururu

 

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum budowlanym miszcz przeszedł samego siebie:

 

Montowanie klimatyzacji w mieszkaniu czy domu z wentylacją mechaniczną, świadczy o zupełnym skretynieniu instalatora. Coś takiego jest szkodliwe dla inwestora.

Dlatego warto ostrzegać przed szkodliwymi kretynami na każdym kroku.

Miszcz napierdziela posty jak automat nie czytając co biedaczysko napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pan naprawdę nic nie rozumie? Podaje Pan opis cyklu Carnota, to nie ma nic wspólnego z poborem prądu przez sprężarkę. Jeżeli sprężarkę w pompie ciepła z COP 4 zamienimy na 4 x oszczędniejszą, to COP się nie zmieni? Co ma do tego cykl Carnota? Ja wiem, że jak ktoś zalewa ruki w podłodze, to nie może znać fizyki , ale tu nawet nie o fizykę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja z odzyskiem ciepła, to w domu 150m2 przynajmniej 4000kWh.

 

Kolejne kłamstwo.

Zakładając ,że ten dom ma trzech mieszkańców,potrzebuje dla poprawnych parametrów powietrza,90kg/h

Zakładając parametry,wewnątrz 20oC/40% i średnia z sezonu zimowego 3oC/90%,tracimy miesięcznie,bez rekuperacji 272kWh. Wynika to z różnicy entalpii powietrza wewnętrznego i zewnętrznego ,0,00798kWh/kg do 0,00378kWh/kg.

Zakładając kilkadziesiąt metrów GWC, dostajemy powietrze o średniej 8oC/63,5% ,co skutkuje stratami miesięcznymi ok.182kWh.

 

Rozumiem,że przynajmniej 4000kWh to wielkość kapeluszowa.

 

Co do sprężarek w PC. To musi Pan uwierzyć na słowo ,że puki co nie istnieją ze sprawnością 100% i nie będą istniały. Obieg Carnota określa co można max. osiągnąć przy 100% sprawności .Sprężarka 3-4ro krotnie sprawniejsza od jakiejś tam zawsze będzie poniżej 100% ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kłamstwo.

Zakładając ,że ten dom ma trzech mieszkańców,potrzebuje dla poprawnych parametrów powietrza,90kg/h

Zakładając parametry,wewnątrz 20oC/40% i średnia z sezonu zimowego 3oC/90%,tracimy miesięcznie,bez rekuperacji 272kWh. Wynika to z różnicy entalpii powietrza wewnętrznego i zewnętrznego ,0,00798kWh/kg do 0,00378kWh/kg.

Zakładając kilkadziesiąt metrów GWC, dostajemy powietrze o średniej 8oC/63,5% ,co skutkuje stratami miesięcznymi ok.182kWh.

 

Rozumiem,że przynajmniej 4000kWh to wielkość kapeluszowa.

 

Co do sprężarek w PC. To musi Pan uwierzyć na słowo ,że puki co nie istnieją ze sprawnością 100% i nie będą istniały. Obieg Carnota określa co można max. osiągnąć przy 100% sprawności .Sprężarka 3-4ro krotnie sprawniejsza od jakiejś tam zawsze będzie poniżej 100% ,

 

Pan naprawdę uważa, że można policzyć ile ciepła tracimy gdy jest wentylacja grawitacyjna?

Przecież Pan nawet nie wie jaka powinna być izolacja od gruntu, czy dlaczego hydraulicznego ogrzewania nie daje się w podłodze.

To jest wątek dotyczący komfortowych domów zużywających na ogrzewanie, chłodzenie i cwu (200 l /24h) do 20kWh/m2 rocznie. Jak Pan ma jakieś pytania to proszę bardzo, jak Pan chce tylko mącić to radzę najpierw poznać podstawy termodynamiki. Radzę dowiedzieć się, dlaczego OZC jest oszustwem marketingowym itp. Będzie mi łatwiej Pan coś tam tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprężarek w PC. To musi Pan uwierzyć na słowo ,że puki co nie istnieją ze sprawnością 100% i nie będą istniały. Obieg Carnota określa co można max. osiągnąć przy 100% sprawności .Sprężarka 3-4ro krotnie sprawniejsza od jakiejś tam zawsze będzie poniżej 100% ,
Jeżeli ktoś pisze o cyklu Carnota w aspekcie silnika do sprężarki, to mi ręce opadają. Takie same bzdury jak Pan, powtarzał prof. Sabiniak z PŁ.

Jest sobie cykl, parowanie i skraplanie, ma on swoje parametry i OK. Ja tylko wymieniam silnik z sprężarce z AC na DC i sterowanie z ON?OFF na pracę ciągłą.

Gdyby miał Pan wentylację z odzyskiem ciepłą, mógłby Pan Sobie sprawdzić i porównać jak pobierają moc do wykonania zadania silnik DC a jak AC.

Nie ma znaczenia, czy silnik zasila wentylator czy sprężarkę czy samochód , da Pan 4 x oszczędniejszy, to zużycie spadnie 4x, czy jest Carnot czy inny wihajster

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan naprawdę uważa, że można policzyć ile ciepła tracimy gdy jest wentylacja grawitacyjna?

Przecież Pan nawet nie wie jaka powinna być izolacja od gruntu, czy dlaczego hydraulicznego ogrzewania nie daje się w podłodze.

To jest wątek dotyczący komfortowych domów zużywających na ogrzewanie, chłodzenie i cwu (200 l /24h) do 20kWh/m2 rocznie. Jak Pan ma jakieś pytania to proszę bardzo, jak Pan chce tylko mącić to radzę najpierw poznać podstawy termodynamiki. Radzę dowiedzieć się, dlaczego OZC jest oszustwem marketingowym itp. Będzie mi łatwiej Pan coś tam tłumaczyć.

 

Podważam jedynie bzdury jakie Pan wypisuje,że rekuperator dla domu 150m2 to oszczędność 4000kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś pisze o cyklu Carnota w aspekcie silnika do sprężarki, to mi ręce opadają. Takie same bzdury jak Pan, powtarzał prof. Sabiniak z PŁ.

Jest sobie cykl, parowanie i skraplanie, ma on swoje parametry i OK. Ja tylko wymieniam silnik z sprężarce z AC na DC i sterowanie z ON?OFF na pracę ciągłą.

Gdyby miał Pan wentylację z odzyskiem ciepłą, mógłby Pan Sobie sprawdzić i porównać jak pobierają moc do wykonania zadania silnik DC a jak AC.

Nie ma znaczenia, czy silnik zasila wentylator czy sprężarkę czy samochód , da Pan 4 x oszczędniejszy, to zużycie spadnie 4x, czy jest Carnot czy inny wihajster

Co za matolstwo! Ten człowiek kompletnie nie rozumie o czym mówi. Z katalogu Daikin:

Daikin.jpg

Sukcesem jest w sprężarkach inverterowych DC, że COP nie spada wraz z wydajnością. Nie ma mowy o małej wydajności i wysokim COP. Bęcwalizm tego człowieka jest coraz bardziej widoczny.

Jakim cudem silnik elektryczny może być 4 razy oszczędniejszy skoro już teraz osiągają one sprawność 80%? Mistrza tu mamy, naprawdę. Mistrza głupoty.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...