Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jeżeli ktoś pisze o cyklu Carnota w aspekcie silnika do sprężarki, to mi ręce opadają. Takie same bzdury jak Pan, powtarzał prof. Sabiniak z PŁ.

Jest sobie cykl, parowanie i skraplanie, ma on swoje parametry i OK. Ja tylko wymieniam silnik z sprężarce z AC na DC i sterowanie z ON?OFF na pracę ciągłą.

Gdyby miał Pan wentylację z odzyskiem ciepłą, mógłby Pan Sobie sprawdzić i porównać jak pobierają moc do wykonania zadania silnik DC a jak AC.

Nie ma znaczenia, czy silnik zasila wentylator czy sprężarkę czy samochód , da Pan 4 x oszczędniejszy, to zużycie spadnie 4x, czy jest Carnot czy inny wihajster

 

To jest chyba największy hit Brzeczkowskiego. Przeszedł samego siebie. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już wiem jak misiu wpadł na te niesamowite oszczędności silników DC. Silnik inverterowy DC nie traci na sprawności przy zmniejszaniu wydajności. Silnik AC, wskutek niedoskonałości sterowania traci. Jakim cudem wyciągnął z tego misio wniosek o tym, że silnik DC potrzebuje 4 razy mniej prądu trudno zgadnąć. Wesoło tu jest, wesoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak misiu wpadł na te niesamowite oszczędności silników DC. Silnik inverterowy DC nie traci na sprawności przy zmniejszaniu wydajności. Silnik AC, wskutek niedoskonałości sterowania traci. Jakim cudem wyciągnął z tego misio wniosek o tym, że silnik DC potrzebuje 4 razy mniej prądu trudno zgadnąć. Wesoło tu jest, wesoło.

 

Najciekawsze jest to, jak z tego wyciągnął COP = 20 :)

On nie wie co to COP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350W przy 100% wydajności i 50W przy 30% wydajności. Wzrost sprawności 3 krotny. Z COP 5.5 zrobił się COP 20. Żart jeden wielki ten Brzęczkowski. Tak się ośmieszać.

 

A teraz zagadka.

Mam taki układ: GWC + wentylacja grawitacyjna (coś na wzór instalacji nydara). Przy temperaturze zewnętrznej -15oC mam nawiew z GWC +5oC i to bez udziału wentylatora. Wylicz COP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagadka.

Mam taki układ: GWC + wentylacja grawitacyjna (coś na wzór instalacji nydara). Przy temperaturze zewnętrznej -15oC mam nawiew z GWC +5oC i to bez udziału wentylatora. Wylicz COP :)

Bedzie równy 0. :) COP to stosunek energii uzyskanej do włożonej. Chyba, że wliczysz energię potrzebna do machania łopatą. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto spala mi 7L ON. Wymiana silnika na 3x oszczędniejszy i po sprawie.

 

Mam kable grzejne, które zużywają rocznie dajmy na to 3000kWh. Wystarczy je wymienić na 3x oszczędniejsze.

 

Pompa studzienna pompuje 700L wody na wysokość 5m, przy sprawności 100%. Zużywa na to Ep=mgh, czyli 700*9,81*5=34335J=0,009kWh. Wystarczy wymienić silnik na 2x sprawniejszy i zużycie energii spadnie o połowę.

 

Pompa ciepła transportuje czynnik chłodniczy ze sprawnością 30%. Wystarczy wymienić silnik na 4x sprawniejszy, lub znaleźć taki punkt pracy, w którym ma on 120% sprawności.

 

Tomek to wszystko u siebie robi. Między uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar prosil o punktowanie.... to niech bedzie...

 

Re tego jego 1go na swiecie Rekuperatora.... z pudelek.... nikt tego wczesniej na swiecie nie robil .....

 

Bahco Minimaster 1985r.

 

http://www.jockesbyggochvent.se/assets/images/acf_kpa_liten.jpg

 

 

 

Na tym pudełku pisze takimi małymi literkami mejd baj Brzęczkowski. :)

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie równy 0. :) COP to stosunek energii uzyskanej do włożonej. Chyba, że wliczysz energię potrzebna do machania łopatą. :)

 

Skoro energie uzyskałem, ale nic nie włożyłem (trochę to dziwnie brzmi ;) ) to COP będzie raczej http://3.bp.blogspot.com/-Ul2TMzG92y4/UBnV7rEhcLI/AAAAAAAAAQ4/J_brSMwWXmw/s1600/Infinity-Sign.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to próba ucieczki z kompromitujących teorii o COPach ? ;)

 

Raczej ostatnia spróchniała deska ratunku.

 

Niewiarygodne! Ktoś jednak wpłacił 5 zł na moje konto:

 

29 1140 2004 0000 3802 7446 1240

 

Dziękuję, ale trochę to mało. Jak się jednak zbierze 300zł to OBIECUJĘ, że zajmę się Tomka najpewniej mizernym przyrodzeniem. Robota ciekawa i nie wymaga obrzydliwego dla mojej dłoni kontaktu fizycznego, ale niestety muszę przejechać prawie 350km w jedną stronę w drodze do specjalistki, z której pomocą obrzęd będzie skuteczny. Trudno to wytłumaczyć. Straszny (serio) obrzęd, ale ma wielbicieli. Na sobie nie próbowałem (choć by mi raczej nie zaszkodził:D), ale na obcym co mi za różnica? - już widziałem i jednak żyję. Koszty o których wspominam to wyłącznie paliwo i wyżywienie w drodze, bo nie chcę brać na siebie jakichkolwiek skutków (korzyści ani strat). Przejadę się kawałek, porozmawiam z kobieciną, posiedzę półprzytomny, zjem coś potem i wrócę do domu. Żadnych konsekwencji.

 

Tomek dzisiaj ma najgorszy dzień od lat. Możecie połączyć się z nim w bólu i stanąć za nim obronnym szykiem, albo uznać że warto poświecić szaleńca dla dobra ogółu i kryć swoje zady.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takie spostrzeżenie. Jak izolacja od wewnątrz to koniecznie potrzeba ,,KLIMATYZACJI".

A to tylko kawałek od sugestii,że ten system wymaga większych nakładów na budowę 1m2 domu.

Co ty na to Barth?

Logika podpowiada,że dziesiątki ton podgrzane lipcowym słońcem stygną wolno . Tynk na izolacji zewnętrznej stygnie błyskawicznie.Od października do marca słońca jest tyle co nic. Zresztą nocny mróz w nieocieplonej ścianie od zewnątrz działa tak jak w lipcowy ukrop. Tyle,że odwrotnie.

No ale można słuchać TB i izolować od środka.

TB jest szkodnikiem -ciepłownikiem namawiającym ludzi do utopijnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...