Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co ty na to Barth?

 

Mnie to nie dotyczy. Ja na zewnątrz będę miał 6cm wełny i elewację z modrzewia syberyjskiego.

 

EDIT: Poza tym moja ściana to najcieplejsza wersja bloczka komórkowego. On nie potrafi się tak nagrzać jak ściana z bloczku silikatowego.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i takie spostrzeżenie. Jak izolacja od wewnątrz to koniecznie potrzeba ,,KLIMATYZACJI".

A to tylko kawałek od sugestii,że ten system wymaga większych nakładów na budowę 1m2 domu.

Co ty na to Barth?

Logika podpowiada,że dziesiątki ton podgrzane lipcowym słońcem stygną wolno . Tynk na izolacji zewnętrznej stygnie błyskawicznie.Od października do marca słońca jest tyle co nic. Zresztą nocny mróz w nieocieplonej ścianie od zewnątrz działa tak jak w lipcowy ukrop. Tyle,że odwrotnie.

No ale można słuchać TB i izolować od środka.

TB jest szkodnikiem -ciepłownikiem namawiającym ludzi do utopijnych rozwiązań.

 

Niecałe 3kWh na dobę w domu 150m2 zużywa klimatyzacja, chodząc non stop , więc nie jest to problem. Gorzej zimą. Wie Pan dlaczego PN-EN-13370 i fizyka budowli wykluczają ocieplanie za murem na fundamencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma PN-EN-13370 nic nie wyklucza, to jest tylko panska (chora) nadinterpretacja, gdyby wykluczała nie przeszedłby zaden projekt z ociepleniem za murem na fundamencie.
:) Dalej próbujesz coś wlać do tego dziurawego dzbanka? Pożartuj sobie, inna forma rozmowy z Brzęczkowskim nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma PN-EN-13370 nic nie wyklucza, to jest tylko panska (chora) nadinterpretacja, gdyby wykluczała nie przeszedłby zaden projekt z ociepleniem za murem na fundamencie.

 

Skąd Pan to wie, skoro stosuje OZC ? Napisałem kiedyś, że jak ktoś rurki zalewa w podłodze, to ciężko takiemu coś wytłumaczyć, ale (jak widać ) nie straciłem jeszcze nadziei .

Wyjaśnię. Wyklucza takie marnowanie izolacji, fizyka budowli. Izolacja to współczynnik przewodzenia ciepłą. W definicji jest prostopadły kierunek i ciągłość .

 

Musi Pan przestać myśleć kategoriami twórców OZC, bo dalej będzie Pan układał rurki w podłodze a wiedzą nazywał coś co zużywa 30 czy więcej kWh/m2 . Naprawdę nie warto być tak zacofanym. Nie warto tak walczyć z postępem i propagować ciemnotę, tylko dlatego, że sprzedaż energii to biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal niebiznesowy handlarz... ktory bezinteresownie wymienia sprezarki na 4 razy efektwniejsze( w glowie ).... a kable do niedocieplonych domow doradza bezinteresownie :D

 

Mógłby ktoś podać ile pobiera jego klima w tym momencie/ względnie na dobę? Przy jakiej powierzchni, jakie urządzenie? Będą w tedy jakieś dane porównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Pan to wie, skoro stosuje OZC

 

Bo czytam dokładnie zapisy w tej normie, nie znalazłem tam słow: "wyklucza", "zakaz stosowania" itp. Prosze zacytowac ten fragment teksu w/w normy, który literalnie mówi o wykluczeniu stosowania ocieplanenia za murem na fundamencie. Nic nie ma do tego ozc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze inaczej....

Twierdzi ze jego klima u niego w baraku czy tam sklepie pobiera zazwyczaj 20W.... nierzadko mniej....

 

Znajdziesz urzadzenie gdzie min zuzycia to 15-20W?

 

Potem jak porownac.... klimat, pomieszczenie etc.

 

I nie chodzi o katalogi.... ile realnie jest 1,25kW wstanie schlodzic?

 

Katalogowo nigdzie tak nie ma. Najmniej widziałem w katalogu 81W. Istnieje zatem jedno rozwiązanie... wybrać się do sklepu na Bartyckiej i sprawdzić. Ktoś chętny na miejscu? LUB krótkie wideo od właściciela, względnie parę zdjęć z podlicznika o różnym czasie.

 

Opcja kolejna uruchomić klimę ustawić na powiedzmy na temp. o 2 C niższą od tej w pokoju i sprawdzić ile pobiera a potem wrócić do tej jaka panuje w pomieszczeniu. Teoretycznie powinna pobierać najmniej ile się da... No i przydałaby się jakaś Toshiba :). Ja pod ręką nie mam żadnej ściennej klimy inwerterowej niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ktoś niezależny musiałby się pobawić. A u nas klim w Polsce będzie co roku więcej. Rozumiem, że nikt klimy i podlicznika pod ręką nie ma

 

Nie wierzysz TB?, znaczy sie ciepłownik z Ciebie, a przy okazji szkodnik i nieuk. Nie wolno kwestionowac pomiarów TB, on na badania i pomiary wydał juz 1 mln złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale aktualnie nie jestem jej w stanie uruchomić. Nie jest zepsuta tylko to problemy natury instalacyjnej - tymczasowe.

 

Nie wiem też niestety ile zużywała prądu kiedy działała, ale to model 5kW i wydawał się móc dać radę na całą chatę 128m2. Zainstalowany jest w salonie połączonym z kuchnią, a obydwa pomieszczenia są najbardziej nasłonecznione w całym domu. Dalej będę to powietrze z salonu pchał po pokojach kanałami ocynkowanymi schowanymi w styropianie pod wylewką.

 

Zaznaczam że mam spore okapy, które bardzo pomagają. O samym zużyciu trudno dyskutować, bo to zależy od klasy urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wszystkie wiodące urządzenia mają bardzo porównywalne współczynniki EER/SEER. Wiadomo, klasa urządzenia jakieś tam znaczenie ma. Nie zmienia to faktu, że wszystko składane w Chinach. Mało tego główne marki przejmowane są teraz przez nich, np. Gree przejmuje powoli Daikin i podobno kolejni czekają na fuzje. Tymczasem urządzenie o jak najmniejszej mocy będzie pobierać odpowiednio mniej. W każdym razie na wschodzie coraz więcej ludzi korzysta do ogrzewania i chłodzenia z takich właśnie klimatyzatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pan Tomasz twierdzi, że nadal dmucha chłodnym. I poniekąd jestem się w stanie z tym zgodzić bo po wyłączeniu się sprężarki przez pewien czas urządzenie może jeszcze dmuchać chłodem ale nie bez przerwy.

 

"Panie Tomaszu" gada jak połamany. Wszystko mu się miesza. Może lepiej zapytać go ile też papieru toaletowego zużywa? Jak nic okaże się, że mu rolka na miesiąc wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...