Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie Pan Tomasz twierdzi, że nadal dmucha chłodnym. I poniekąd jestem się w stanie z tym zgodzić bo po wyłączeniu się sprężarki przez pewien czas urządzenie może jeszcze dmuchać chłodem ale nie bez przerwy.

 

Jakoś działa bez przerwy. Spory wzrost poboru mocy jest, gdy temperatura wokół jednostki zewnętrznej przekroczy 45st.C . wtedy nawet do 600W dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... pobawic sie mozna.... jak ktos zejdzie do 20W stawiam piwo :)

D

No to będę wyciskał z mojej pompki aby dojść do tych 20W dla zimnego piwka, a na chwilę obecną:

W tej chwili 19.7W !!!!

Dlatego tak sr... w portki spece od GWC czy ciepłownicy.

13 00 - 20,2W

 

http://static.urzadzone.pl/gallery/1776/0_e5f231483ad36918b8cfe84071bf5bf240b169d9.jpg

Moja pompka też w tej chwili bierze tyle co na zdjęciu, czyli 25,5W.

I jako ciepłownik Nr1. sram w portki z tych fantastycznych osiągów.

 

http://static.urzadzone.pl/gallery/1776/0_32638c54121303865a2713df7ea2ef1f1da9e1f3.jpg

 

i wieje chłodnym powietrzem... ? ciekawe zatem jaki ma teraz eer, ile rzeczywiście daje.

A to trzeba by obliczyć, a to dla Tomka już za trudne.

Wystarczy, że Tomek powie, że chłodzi i to powinno wszystkim wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś działa bez przerwy. Spory wzrost poboru mocy jest, gdy temperatura wokół jednostki zewnętrznej przekroczy 45st.C . wtedy nawet do 600W dochodzi.

 

A jakże działa bez przerwy, bo chodzi wentylator w jednostce wewnętrznej pobierając te 20W jak klima jest włączona. Ale wzrost mocy jest gdy trzeba z chłodzić pomieszczenie wewnątrz bo czujnik temp. jest też wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator od rekuperatora bierze około 20W (bardzo dobry zresztą), a znośnie cicho można nim pogonić 200m3/h powietrza.

 

Tak, tylko w reku są dwa wentylatory: ten w jednostce wewnętrznej bierze ok. 20 W a ten w jednostce zewnętrznej chodzi razem ze sprężarką i nie wiadomo ile bierze, ale mam jeszcze jedną jednostkę i zajrzę do środka , będzie gdzieś będzie napisane.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator od rekuperatora bierze około 20W (bardzo dobry zresztą), a znośnie cicho można nim pogonić 200m3/h powietrza.
Czyli mniej więcej 20W pobiera w klimie wentylator dmuchający powietrzem jednostki wewnętrznej. reszta klimy wtedy stoi. Stoi sprężarka, stoi wentylator zewnętrzny. Dla misia to sygnał, że mu klima chłodzi zużywając 20 W. Ciekawy przykład bezmyślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w reku są dwa wentylatory: ten w jednostce wewnętrznej bierze ok. 20 W a ten w jednostce zewnętrznej chodzi razem ze sprężarką i nie wiadomo ile bierze, ale mam jeszcze jedną jednostkę i zajrzę do środka , bierze gdzieś będzie napisane.
Minimum, całość klimy jakieś 150W dla najmniejszych. Tak jest w specyfikacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w reku są dwa wentylatory: ten w jednostce wewnętrznej bierze ok. 20 W a ten w jednostce zewnętrznej chodzi razem ze sprężarką i nie wiadomo ile bierze, ale mam jeszcze jedną jednostkę i zajrzę do środka , bierze gdzieś będzie napisane.

 

Ja też uważam, że te 20 czy mniej W to mielenie powietrza tymczasem Toshiba Pana T.B. przy takim poborze nadal daje chłód. Zatem proszę obserwować jak to będzie u Pana z poborem. Według mnie j. wewn. nie jest w stanie zejść poniżej swojego minimum, ale może podam przykład. Urządzenie kanałowe 3,5Kw na maksymalnym poborze pracowało na poziomie 1,4 kwh a na minimum na 200W czyli potrafiło zejść na 14%. Zatem jest duży zakres modulacji tego typu urządzeń ale poniżej 20W?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że te 20 czy mniej W to mielenie powietrza tymczasem Toshiba Pana T.B. przy takim poborze nadal daje chłód.

 

A skąd wiesz, że daje ? A jeśli daje, to prawdopodobnie przez chwilę, w której lamele jednostki wewnętrznej są jeszcze zimne po niedawnym wyłączeniu sprężarki.

 

Zatem proszę obserwować jak to będzie u Pana z poborem. Według mnie j. wewn. nie jest w stanie zejść poniżej swojego minimum, ale może podam przykład. Urządzenie kanałowe 3,5Kw na maksymalnym poborze pracowało na poziomie 1,4 kwh a na minimum na 200W czyli potrafiło zejść na 14%. Zatem jest duży zakres modulacji tego typu urządzeń ale poniżej 20W?!

 

Te 14% nie wynika z modulacji, ponieważ ta w najlepszych jednostkach nie schodzi poniżej 25%. W tych 14% brakowało zapewne pracy sprężarki, albo wentylatora zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że daje ? A jeśli daje, to prawdopodobnie przez chwilę, w której lamele jednostki wewnętrznej są jeszcze zimne po niedawnym wyłączeniu sprężarki.

 

 

 

Te 14% nie wynika z modulacji, ponieważ ta w najlepszych jednostkach nie schodzi poniżej 25%. W tych 14% brakowało zapewne pracy sprężarki, albo wentylatora zewnętrznego.

 

tak pisałem też o tym że chłodzi jeszcze przez chwilę po wyłączeniu się sprężarki :) Zaobserwowałem na urządzeniu, które miałem okazję obserwować u gościa że trwało to nawet i 20 minut zanim temp. się wyrównała i mieliło powietrzem z domu.

 

Co do 14% to również miałem okazję sprawdzić, ba nawet w DTR'ce tak podaje producent (pobór od 0,20 - 1,4kw). Sprężarka działała. Podpięcie robione na 2 podlicznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...