Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

COP = 5. Do COP 20 jeszcze trochę brakuje.

 

Nie twierdzę że możemy oczekiwać COP 20 :). Podałem tylko takie urządzenie z niewielkim stosunkowo poborem mocy. Jedno jest pewne, że im mniej pobierają tym więcej proporcjonalnie dają. Oczywiście mówię o pracy sprężarki z j. wewn. żeby ktoś od razu do tych 20W się nie przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP = 5. Do COP 20 jeszcze trochę brakuje.

 

Zdaje się że Tomek wspominał o COP=30.

 

Widzę że obrona jest taka, że COP może być momentami bardzo wysoki. To jasne, ale absolutnie niczego nie daje użytkownikowi - podobnie jak chwilowa prędkość, spalanie, transfer z internetu, ani promocyjna cena masła. Czy w związku z tym, że auto spala kilkadziesiąt litrów/100km przy przyspieszaniu, to mam nie przyspieszać? Czy skoro klima bierze dużo energii kiedy chłodzi, to mam jej używać tylko jako wentylator?

 

Czy jest tutaj jeszcze ktoś, dla kogo Tomek nie jest oszustem?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że możemy oczekiwać COP 20 :). Podałem tylko takie urządzenie z niewielkim stosunkowo poborem mocy. Jedno jest pewne, że im mniej pobierają tym więcej proporcjonalnie dają. Oczywiście mówię o pracy sprężarki z j. wewn. żeby ktoś od razu do tych 20W się nie przyczepił.
Jest takie zjawisko ale tę różnicę można liczyć w 20 - 30%. Brzęczkowski twierdzi, że jest kilkukrotna. Z tą różnicą, że on odnosi to tylko do silników elektrycznych. Jak widziałeś w tej jego śmiesznej tabelce silnik DC, przy 30% wydajności pobiera tylko 50W a silnik AC 350W. (przykładowo) Wg niego, sprawność silnika elektrycznego można zwiększyć kilkukrotnie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie. To jakieś nieszczęście. Mam wątpliwości, czy powinniśmy się nabijać. Ciężko się jednak powstrzymać. :)

Wy tu się z niego nabijacie a on myśli, że wobec tych rewelacyjnych wiadomości sracie po gaciach :

Dlatego tak sr... w portki spece od GWC czy ciepłownicy.

Nie przebije się pompy powietrze powietrze. Pompy powietrze woda - z natury rzeczy są właczane termostatem i chodzą okresowo na 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś działa bez przerwy. Spory wzrost poboru mocy jest, gdy temperatura wokół jednostki zewnętrznej przekroczy 45st.C . wtedy nawet do 600W dochodzi.

Ciekawa ta jego klima, całość jemu moduluje w zależności od temp. zewnętrznej. Moja moduluje głównie w zależności od temp. wewnętrznej.

No ale moja jest trochę nowsza a jego trochę starsza więc pewnie nie ma tego bajeru z modulacją

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta jego klima, całość jemu moduluje w zależności od temp. zewnętrznej. Moja moduluje głównie w zależności od temp. wewnętrznej.

No ale moja jest trochę nowsza a jego trochę starsza więc pewnie nie ma tego bajeru z modulacją

 

Jaką masz zamontowaną tę klimę? Można prosić o model? Jeśli możesz to uruchom jutro od rana i sprawdzimy ile zje/ile będzie pobierać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz zamontowaną tę klimę? Można prosić o model? Jeśli możesz to uruchom jutro od rana i sprawdzimy ile zje/ile będzie pobierać :).

 

To ile może brać klimatyzacja, gdy w 35m2 blaszanym sklepie zużycie prądu za lipiec - 71 kWh ( z oświetleniem, ekspresem...) za sierpień 85 kWh. Poza tym, gdy na urządzeniu jest napisane 25W, to nie znaczy, że nie może pobierać 5W. Centrala 650 passiv na małym biegu pobiera 20W ( dwa wentylatory i elektronika(około 5W)

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile może brać klimatyzacja, gdy w 35m2 blaszanym sklepie zużycie prądu za lipiec - 71 kWh ( z oświetleniem, ekspresem...) za sierpień 85 kWh. Poza tym, gdy na urządzeniu jest napisane 25W, to nie znaczy, że nie może pobierać 5W. Centrala 650 passiv na małym biegu pobiera 20W ( dwa wentylatory i elektronika(około 5W)
W czasie pracy średnio 0.250kWh tyle, że pracuje w ciągu doby jakieś 8 godzin a może mniej. Jak 2kWh dziennie podzielisz przez 24 to faktycznie wyjdą jakieś mikre ilości tyle, że klima nie pracuje 24/24.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, gdy na urządzeniu jest napisane 25W, to nie znaczy, że nie może pobierać 5W. Centrala 650 passiv na małym biegu pobiera 20W ( dwa wentylatory i elektronika(około 5W)

 

http://www.frapol.com.pl/produkt/213/Onyx-Passiv-850

 

"Wentylatory EC RadiCal - EBM Papst"

"Moc wentylatorów 25 - 770 [W]"

 

Te 770W to chyba przesada i powinno być 170, i to któryś z tych wentylatorów:

 

http://www.ebmpapst.com/en/products/centrifugal-fans/radical_1/radical.php?reset=1

 

Frapol podaje moc minimalną wentylatora (jednego!) na 25W. Mamy takie dwa i do tego elektronika i jak nic wychodzi 20W, prawda?

 

Edycja. To nie to urządzenie, tylko to:

 

http://www.frapol.com.pl/produkt/217/Onyx-Passiv-650

 

"Moc wentylatorów 25 - 350 [W]"

 

Raczej więc tutaj wchodzą wentylatory 2x170W + 10W elektronika.

 

Sorry. Ale od razu widać, że te 20W w klimie to wyłącznie wentylator, chodzący na ~200 m3/h.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz zamontowaną tę klimę? Można prosić o model? Jeśli możesz to uruchom jutro od rana i sprawdzimy ile zje/ile będzie pobierać :).

Przykro mi Maiak ale dziś nie sprawdzę, bo na dworze jest 23 stopnie a wewnątrz w biurze mam 22 stopnie. Co by tu nie mówić to jednak nie lubię jak mi wieje chłodem bo ten komfort o którym drze się Tomek jest do bani. Co prawda mogę zmniejszyć temp. do 20 stopni ale co to zmieni jak na początku będę musiał przebywać w pomieszczeniu gdzie wieje chłodem a wierz mi to bardzo duży dyskomfort.

To ile będzie pobierać to już sprawdziłem: na początku chodzi z pełna mocą czyli w moim przypadku pobiera w granicach 650-700W dla deklarowanej mocy chłodniczej 2625W. W momencie jak dojdzie do nastawionej żądanej temp. w pomieszczeniu sprężarka wyłącza się i chodzi tylko wiatrak w jednostce wewnętrznej (20W), po ponownym wzroście temp. znów uruchamia się sprężarka z pełną mocą po czym zaczyna modulować zmniejszając swoją moc dostosowując się do szybkości nagrzewania pomieszczenia. U mnie jest bardzo niekorzystnie bo pomieszczenie jest małe i "modulacja szybko zjeżdża do zera i znów mieli powietrzem wiatrak.

Mając na myśli modulacja, jednostka wewnętrzna wieje zimniejszym powietrzem ale też i o zmniejszonej wydajności w stosunku do pełnej mocy. A więc i sprężarka w związku z mniejszymi obrotami też proporcjonalnie daje mniej. A ile mniej to ja nie jestem w stanie jeszcze pomierzyć bo do tego trzeba paru urządzeń.

Maniak, spytaj jak to Tomek mierzy bo on nie widzi moich postów. Ciekawe jak pomierzył wydajność sprężali w trybie chłodzenia gdy ona z wiatrakami pobiera mp. 300W.

Widzisz Maniak, problem jest całkiem gdzie indziej. Tomek próbuje wciskać kity wszystkim, że jeżeli klima pobiera 20W to wtedy daje pełną moc chłodniczą, co jak tu już wszyscy , nawet ci co nie maja klimy potwierdzili, ze to chodzą na jałowo tylko wentylatory i nic więcej. Stąd te jego idiotyczne COPy. Facet nie potrafi rozróżnić co to jest silnik a co sprężarka, wypisując dalej głupoty w stylu:

Poza tym, gdy na urządzeniu jest napisane 25W, to nie znaczy, że nie może pobierać 5W.

Jeżeli na urządzeniu jest napisane, że pobiera 25W to jakim cudem może pobrać tylko 5W. Tylko kompletny kretyn może tak napisać. Oczywiście my możemy dostarczyć te 5W ale wtedy urządzenie nie pójdzie bo do prawidłowej pracy potrzebuje 25W.

Na takich kretynizmach Tomuś opiera wszystkie swoje teoryje jedynie słuszne.

A to, że jego blaszak jak twierdzi bierze tak mało prądu na klimatyzacje, to zasługa styropianu w podłodze (min30cm) oraz to, że z 3 stron jest izolowany innymi blaszakami a od alejki posiada tylko witrynę a więc ciepło/chłód ucieka tylko jedną ścianą/witryną.

No i oczywiście doświadczenia z blaszaka to doświadczenia domów jednorodzinnych.

Tak, że nie licz na to, że klimatyzator będzie chodził ze sprawnością COP na poziomie większym niż w dokumentacji. To chory wymysł Tomka.

Jeszcze jeden szwindel Tomka przypomniał mi się. Pisze wszędzie, ze jednostkę zewnętrzną ma na dachu i wzrost poboru mocy ma jak papa się rozgrzeje, jednak jak byłem w ubiegłym roku to jednostkę zewnętrzną widziałem na tylnej ścianie jego blaszaka od okapem.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor, tu fajnie gdybys zerknol ( jak masz ) w dane jaka min moc twoje urzadzenie jest w stanie oddac....

tu sa roznice na rynku.... i te urzadzenia co maja relatywnie wysoka min moc do potrzeb beda czesciej sie "wylanczac".

Te co potrafia zejsc do niskich wartosci maja mozliwosc chodzic stale

Najmniej jak zauważyłem to klima pobierała ok. 170W czyli ok 25% swojej maksymalnej mocy, niżej nie zeszła, prócz już tylko prądu do zasilania wentylatora. Ale ile tego chłodu dawała tego nie powiem, ale na pewno sporo mniej bo to się wyczuwa. Ot wiał sobie chłodny zefirek. Na maxa wieje nie do zniesienia szczególnie w tak małym moim pomieszczeniu.

Ale tak jak piszesz.... u niego sprzet chodzi lepiej anizeli producenci podaja w swoich i tak sprzyjajacych warunkach :)

 

Mysle ze pan handlarz juz dawno zostal zdemaskowany ;)

U niego sprzęt nie chodzi lepiej, tylko pomieszczenie potrzebuje mniej. Ale to tez nie wiemy jak ma to wszystko nastawione. Na pewno w czasie upałów (30 stopni) nie miał nastawionej temp. 20 stopni bo w jego wieku załatwił by się na amen. Takie skoki temp. są już niebezpieczne dla zdrowia, z tego co wiem może być max 6 stopni czego sam doświadczyłem.

Zwróć uwagę, że jak trzeba zaprezentować jakąś rurę, czy rozdzielacz, którą handluje to zaraz wynosi przed blaszak i fotografuje, w tym przypadku nie mamy do czynienia z żadną dokumentacją a więc można przyjąć, że fantazjuje jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej jak zauważyłem to klima pobierała ok. 170W czyli ok 25% swojej maksymalnej mocy, niżej nie zeszła, prócz już tylko prądu do zasilania wentylatora. Ale ile tego chłodu dawała tego nie powiem, ale na pewno sporo mniej bo to się wyczuwa. Ot wiał sobie chłodny zefirek. Na maxa wieje nie do zniesienia szczególnie w tak małym moim pomieszczeniu.

 

U niego sprzęt nie chodzi lepiej, tylko pomieszczenie potrzebuje mniej. Ale to tez nie wiemy jak ma to wszystko nastawione. Na pewno w czasie upałów (30 stopni) nie miał nastawionej temp. 20 stopni bo w jego wieku załatwił by się na amen. Takie skoki temp. są już niebezpieczne dla zdrowia, z tego co wiem może być max 6 stopni czego sam doświadczyłem.

Zwróć uwagę, że jak trzeba zaprezentować jakąś rurę, czy rozdzielacz, którą handluje to zaraz wynosi przed blaszak i fotografuje, w tym przypadku nie mamy do czynienia z żadną dokumentacją a więc można przyjąć, że fantazjuje jak zawsze.

 

Jaką masz tą klimę, model?

 

Ja zaraz też będę miał dane z poboru kanałówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...