Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo wygodna postawa. Jak się klientowi uda zbudować dom izolowany (dla przypomnienia - dom izolowany, to twór z dziedziny fantazy - istniejący jedynie w wyobraźni TB),.....

 

Z tym bym sie nie zgodził gdyz są tacy którym TB telepatycznie przesyła dane tego domu tak by i oni mieli ow dom w swojej wyobrazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po to jest ta dyskusja, aby zebrać więcej wiadomości przy budowie domu. Dom będzie prosty, ze zdjęciami z każdego etapu budowy i podlicznikami z ogrzewania bezpośrednio prądem oraz CWU, aby udowodnić cenę budowy i koszty eksploatacji. Mam nadzieję, że bez trudu zmieszczę się w stratach ciepła 15 kWh/m2 rocznie i dla NFOŚiGW nie będzie potrzebny weryfikator tylko prosty odczyt licznika. Jednak nie spodziewam się, że przyznasz mi rację widząc jego wskazania, bo jak pokazuję zdjęcia z prawidłowego i prostego osadzenia okien w warstwie ocieplenia, to nie ma dyskusji: "dlaczego tak a nie inaczej" tylko jest: "to są Twoje hipotezy nie poparte faktami". Dla chcącego i szukającego podstaw do podważania wszystkiego, kij się znajdzie i pies się znajdzie.
Być może NFOŚiGW uwierzy Ci, że Twój dom zużywa taką ilość energii, ale na pewno nie wystarczy to do wypłaty dofinansowania do budowy domu NF15. Aby takie dofinansowanie uzyskać trzeba spełnić cały szereg innych warunków.

Twoje twierdzenia na temat okien uważam za hipotezę, bo z temat ten wałkujesz od ponad ponad 3 lat (najpierw jako AUTO-DOM : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165246-Ile-za-monta%C5%BC-w-warstwie-ocieplenia&p=4247633&viewfull=1#post4247633, potem jako krzysztof49 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165246-Ile-za-monta%C5%BC-w-warstwie-ocieplenia&p=4252239&viewfull=1#post4252239 - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze&p=5306732&viewfull=1#post5306732 , a obecnie jako sunrise121 : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze&p=6002063#post6002063 , być może pisałeś też pod innymi nickami, ale na nie nie trafiłem) a nadal nie pokazałeś żadnego przekonywującego dowodu świadczącego o "zgubnych skutkach stosowania stalowych łączników do montażu okien".

O projektowaniu i budowie domów pasywnych, czy energooszczędnych nie masz zielonego pojęcia, a wypowiadasz się o nich tonem eksperta, który zjadł na nich zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wiesz to napisz, to nie jest quiz tylko forum wymiany wiedzy. Nie zaśmiecaj tematu.

Robiłeś wykład o oknach, chciałem się dowiedzieć, quiz oblany, jak widzę temat nie wygodny omijasz, aby potem kąsać dalej

i głosić swoje hipotezki .

 

Ocieplony mur to jest komfort bytu, w odróżnieniu do domów szkieletowych w których wilgotność trzeba zapewnić w sposób sztuczny. Masz coś do powiedzenia to napisz.
mur jako nawilżacz powietrza :jawdrop:

Nic innego nie można na twoje hipotezy napisać, enty raz tłumaczyć o co chodzi.

 

strop ze stalowymi mostkami, mur nośny jako klimatyzacja - jesteś idiotą i mówię to z pełną świadomością...
:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważa Pan izolowanie za herezję - to w czym problem? Pan nie izoluje domu!

Ja np. tych co wypisują, że izolację można dawać za murem na fundamencie, czy, że ogrzewanie hydrauliczne ma sens jeszcze w XXI wieku TO OLEWAM, nie dyskutuję, bo po co? Jak ktoś podlegał indoktrynacji na studiach - w XXI wieku robi obliczenia, poleca ogrzewanie hydrauliczne uważa, że dom może zużywać nawet ponad 30kWh/m2 rocznie i że standard zeroenergetyczny to brak wiedzy - to po co z takim zacofanym człowiekiem dyskutować???

Zacofanych i źle wykształconych ludzi jak odpuszczam, nie czytam.

 

Izolacja zaczyna się od 30 cm styropianu od grunty, z tym, że odradzam robienie najgorszej możliwej izolacji. Jeżeli da Pan 20 cm - to niezależnie od reszty izolacji - przekona się Pan, że ma Pan dom nieizolowany . Zużycie bez wynalazków ponad 30kWh/m2 rocznie - I CO TU UDOWADNIAĆ - TO MOŻE KAŻDY SPRAWDZIĆ, KOMU DOM PROJEKTOWAŁ NIE ZNAJĄCY SIĘ NA IZOLOWANIU ARCHITEKT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuję. Ale to nie ja mam coś udowadniać. Ja nie głoszę herezji.
Problem z Panem Tomaszem jest taki że

przyswaja wiedzę która jest mu wygodna, choć każdy nazywa jego hipotezy ob najgorszych.

Nie przyzna się że źle zinterpretował działanie swoich kabli ! stąd z tyłka wydarł ...

to gie o 6x razy lepszym przewodzeniu ciepła przez grunt.

 

Niech będzie najlepszy grunt około 0,8 W/mK i powietrze 0,025 W/mK to różnica wynosi

nie 6x tylko 32 x !

na suchej lambdzie !

tylko po warunkiem że powietrze nie wykonuje żadnego ruchu !

Stąd ktoś mądrzejszy od TB przeliczył opory zastępcze powietrza i współczynniki przejmowania ciepła.

Pokazuje to że pustka powietrzna większa jak 2cm mija się z celem !

 

Tak samo przed ucieczką ciepła z zewnątrz broni tylko liczba o wymiarze .. 0,04 m^2K/W ... przy średniej prędkości wiatru 4 m/s .

A tak energia która trafia do powietrza jest natychmiast rozpraszana, stąd tylko decyduje izolacja ile przepuści tej energii

z wymiarem 1x1x1 ... 1st x 1m^2 x 1Wat ... aby sobie można było szybko przeliczyć dla dowolnej delty strumień w watach

na m^2 ...

Natomiast grunt nie dość że już przy grubości ... około 4 cm równoważy opór cieplny przejmowania ciepłą powietrza te 0,04 .

To jeszcze jest bardzo "gruby" co dodatkowo zwiększa opór cieplny i jeszcze delta jest mniejsza.

 

A grunt jest wstanie zjeść tyle ile na talerzu da izolacja ! qrfa czy to takie trudne ?

 

Ale nasz miszcz ... władował kale grzejne w beton ... i niczym uzyskał pożądaną temperaturę ...

masę energii rozproszył po betonie !! itp...

 

Ponieważ opór przejmowania ciepła między powietrzem a betonem ... jest ... wartości 0,17 m^2K/W ...

właśnie to jeszcze staje na drodze energii z betonu ... aby podgrzewać powietrze .

plus panele ... i mamy niezłą banię ... niczym zacznie grzać!

ale nie to cygan grunt kradnie energię !

 

Panie Tomaszu weź się Pan przyznaj w końcu.

 

Ja np. tych co wypisują, że izolację można dawać za murem na fundamencie, czy, że ogrzewanie hydrauliczne ma sens jeszcze w XXI wieku TO OLEWAM

Ty jesteś jeden ! ... my mamy czym lać ...

Jak ktoś podlegał indoktrynacji na studiach - w XXI wieku robi obliczenia, poleca ogrzewanie hydrauliczne uważa,
jak ktoś poleca zamiast tego kable grzejne

w betonie ! to jest idiotą i uważa że to cygan grunt kradnie tą energię .

 

to jest w porządku ... tylko qrfa grzanie betonu kalkami jest cacy .

ale pexem z PC już nie ! idź ...nie pier ...

 

Jeżeli da Pan 20 cm - to niezależnie od reszty izolacji - przekona się Pan, że ma Pan dom nieizolowany
pierdoły ! jak nie będę miał ogrzewania w betonie ...

to nie będę tracił ..czasu na wygrzewanie tego...

 

Nie rozumiesz że to samo ogrzewanie tylko z PC i pexem ... jest ekonomiczniejsze niż

to co wciskasz kablami.

Liczbowo wyjdzie że potrzeba 10cm izolacji ... zamiast 30cm pod kable !!

nie rozumiesz i koniec !!

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj mi w usta słów których nie wypowiedziałem. Skup się w końcu na temacie wątku i go udowodnij - kompleksowo.
:rotfl:

Optymista jak uważasz że TB .. to zrobi .

 

zaraz będzie wstawka :

rolą izolacji jest marginalizacja C.O. etc.

 

Znowu wiadro pomyj .

Dr duda uważa,.

Wiadro uryny

twórca KAPE .. czy jak tam .. uważa ... izolacja ekonomiczna to tak... etc.

wiadro kału na niego ...

to znowu da przykład z izolacją za "odbiornikiem"

nic zerowy progres .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop ze stalowymi mostkami, mur nośny jako klimatyzacja - jesteś idiotą i mówię to z pełną świadomością...

Witam. Ale z Ciebie krętacz, wyraźnie napisałem: strop bez stalowych mostków termicznych. Za takie pisanie zdań przekręcających sprawę, powinieneś być wyrzucony z tego forum, bo robisz to celowo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Panem Tomaszem jest taki że

przyswaja wiedzę która jest mu wygodna, choć każdy nazywa jego hipotezy ob najgorszych.

Nie przyzna się że źle zinterpretował działanie swoich kabli ! stąd z tyłka wydarł ...

to gie o 6x razy lepszym przewodzeniu ciepła przez grunt.

 

Niech będzie najlepszy grunt około 0,8 W/mK i powietrze 0,025 W/mK to różnica wynosi

nie 6x tylko 32 x !

na suchej lambdzie !

tylko po warunkiem że powietrze nie wykonuje żadnego ruchu !

Stąd ktoś mądrzejszy od TB przeliczył opory zastępcze powietrza i współczynniki przejmowania ciepła.

Pokazuje to że pustka powietrzna większa jak 2cm mija się z celem !

 

Tak samo przed ucieczką ciepła z zewnątrz broni tylko liczba o wymiarze .. 0,04 m^2K/W ... przy średniej prędkości wiatru 4 m/s .

A tak energia która trafia do powietrza jest natychmiast rozpraszana, stąd tylko decyduje izolacja ile przepuści tej energii

z wymiarem 1x1x1 ... 1st x 1m^2 x 1Wat ... aby sobie można było szybko przeliczyć dla dowolnej delty strumień w watach

na m^2 ...

Natomiast grunt nie dość że już przy grubości ... około 4 cm równoważy opór cieplny przejmowania ciepłą powietrza te 0,04 .

To jeszcze jest bardzo "gruby" co dodatkowo zwiększa opór cieplny i jeszcze delta jest mniejsza.

 

A grunt jest wstanie zjeść tyle ile na talerzu da izolacja ! qrfa czy to takie trudne ?

 

Ale nasz miszcz ... władował kale grzejne w beton ... i niczym uzyskał pożądaną temperaturę ...

masę energii rozproszył po betonie !! itp...

 

Ponieważ opór przejmowania ciepła między powietrzem a betonem ... jest ... wartości 0,17 m^2K/W ...

właśnie to jeszcze staje na drodze energii z betonu ... aby podgrzewać powietrze .

plus panele ... i mamy niezłą banię ... niczym zacznie grzać!

ale nie to cygan grunt kradnie energię !

 

Panie Tomaszu weź się Pan przyznaj w końcu.

 

 

Ty jesteś jeden ! ... my mamy czym lać ...

jak ktoś poleca zamiast tego kable grzejne

w betonie ! to jest idiotą i uważa że to cygan grunt kradnie tą energię .

 

to jest w porządku ... tylko qrfa grzanie betonu kalkami jest cacy .

ale pexem z PC już nie ! idź ...nie pier ...

 

pierdoły ! jak nie będę miał ogrzewania w betonie ...

to nie będę tracił ..czasu na wygrzewanie tego...

 

Nie rozumiesz że to samo ogrzewanie tylko z PC i pexem ... jest ekonomiczniejsze niż

to co wciskasz kablami.

Liczbowo wyjdzie że potrzeba 10cm izolacji ... zamiast 30cm pod kable !!

nie rozumiesz i koniec !!

Witam. Napisz jeszcze raz, bo nie wiadomo o co Ci chodzi. Pisz wolniej i z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale z Ciebie krętacz, wyraźnie napisałem: strop bez stalowych mostków termicznych. Za takie pisanie zdań przekręcających sprawę, powinieneś być wyrzucony z tego forum, bo robisz to celowo !!!

A no widzisz...

to mi umknęło :mad:

Nie ładnie nie ładnie.

 

Z tą klimatyzacją pojechałeś ...ponieważ było lato tego roku dość powiedzieć bardzo ciepłe

efektów zabetonowanej piwnicy ... i grubych murów .. nie było

I regulacją wilgotności ! wentylacja 99.9 % ...

 

Witam. Napisz jeszcze raz, bo nie wiadomo o co Ci chodzi. Pisz wolniej i z sensem.
Wczytaj się dobrze, ja wiem że wiele z tych rzeczy nie pojmujesz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj mi w usta słów których nie wypowiedziałem. Skup się w końcu na temacie wątku i go udowodnij - kompleksowo.

Przecież komuś kto się nie zna na izolowaniu i nie chce się znać - nie można nic udowodnić - Pan posłucha pisowców - czy można im udowodnić, że to wina pilotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale z Ciebie krętacz, wyraźnie napisałem: strop bez stalowych mostków termicznych. Za takie pisanie zdań przekręcających sprawę, powinieneś być wyrzucony z tego forum, bo robisz to celowo !!!

Ty natomiast notorycznie łamiesz regulamin forum- http://forum.muratordom.pl/misc.php?do=showrules , a konkretnie ten jego punkt :

2.3 Użytkownik ma prawo do posiadania wyłącznie jednego konta w serwisie http://www.muratordom.pl

Pisałem o tym tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6207969&viewfull=1#post6207969 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież komuś kto się nie zna na izolowaniu i nie chce się znać - nie można nic udowodnić - Pan posłucha pisowców - czy można im udowodnić, że to wina pilotów?

 

Ty chyba rzeczywiście jesteś z PIS u ;)

Ty tak pięknie potrafisz "nie odpowiadać" na dany temat, że dyskusja z tobą może trwać wieki.

Po 163 stronach wątku, dalej nie wiemy jak ma wyglądać tani i komfortowy dom zyżywający od 0 - 20 kWh. Przypomnę, że autorem wątku jesteś Ty i to nie my mamy cokolwiek udowadniać. I jeśli uważasz, że ja się nie znam na izolowaniu, to chyba jestem idealnym odbiorcą tego wątku ? Zatem słucham, jak taki dom wybudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ciepło idzie do góry i zbiera się pod sufitem, to trzeba się zastanowić jak taki ciepły strop wykonać bez stalowych mostków termicznych, to powinien być temat do dyskusji.

 

Co z tego, że strop będzie np. z żelbetonu ? Tam jest mnóstwo stali. Zaraz się dowiem, że metalowa doniczka stojąca na podłodze to mostek termiczny do gruntu, albo co gorsze, dowiemy się, że bednarka dokręcona do zbrojenia płyty fundamentowej to taki mostek, że pasywniaka z takiego domu nigdy nie wybuduję.

 

Czy stalowa konstrukcja domu przy 30cm styro pod płytą fundamentową, 30cm na ścianach i 30cm na krokwiach to jeden wielki mostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stalowa konstrukcja domu przy 30cm styro pod płytą fundamentową, 30cm na ścianach i 30cm na krokwiach to jeden wielki mostek ?

Mostek jak sama nazwa wskazuje musi coś "mostkować"

Mostkiem można nazwać element który przecina izolację na wskroś !

A nie element który siedzi 30cm pod EPS"em .. lub nad i nijak się łączy z wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...