Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Kocioł gazowy zużywa około 200-300kWh rocznie.

Że co ? Proszę nie żartuj. Chyba że grzejesz jeden pokój albo m3 pomyliły Ci się z kWh jeśli tak to pomnóż to x 10 czyli 2000 -3000 kWh. Przy pompie byś potrzebował max 1000-1500 w podobnej cenie za kWh.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czołgisto,Barth. Jakiś komentarz ?

,, 26-09-2015 "pyknęło" ogrzewanie do dziś (13 dni)

naciągnęło 75kWh cena 20,-

Włączonych mam połowę obwodów

na niedzielę i poniedziałek rano na pogodzie narysowali

śnieg w sobotę dołącze reszte obwodów."

75kWh przez 13 dni przy średniej dobowej 8-9oC to niecałe 6kWh/dobę na straty .Zysków słonecznych w Bielsku Białej to tak niezbyt dużo w tym okresie.

Izolacja pod szlichtą 10cm a temp. przeszło 19oC .

Najwyraźniej TB wała robi z ludzi i z izolacją pod posadzką i z 90% prawdy objawionej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... u mnie 3 cm od gruntu...

 

W domu 22-23*C.... PC wlonczona na grzanie ale sie nie zalancza gdyz temp odpowiednio nie spadla w moim nieizolowanym domu.

 

Jakos slabo ten grunt ssie.... Temp na zewnatrz spada ostatnio a wiec mysle ze lada chwila moj system utrzymania komfortu termicznego z XX wieku, aczkolwiek z Inverterem .... ba 2ma, sie zalonczy.... alternatywnie bedzie kozystane z 1 systemu XXI wieku... ale niestety nie z COP 20 :(

 

Oj ssie Tomasz coś niedozwolonego . Ja rozumiem ,badania izolacyjności piachu pod budynkiem jako niedoskonałe, bo stworzenie modelu matematycznego jest praktycznie nie do zrobienia. Drobiny są różnej wielkości i kształtu,stąd rozrzut w ocenie przewodności piachu o kilkaset procent.

Bazą do podejmowania decyzji o pchaniu kasy w izolację pod dom mogą być jednak pomiary Krzyśka bb czy niedługo Karolka.Nawet Twoje 3cm daje dużo do myslenia.:D.

A diabeł pewnie tkwi w szczelności domu a nie 30cm izolacji pod podłogą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... u mnie 3 cm od gruntu...

 

W domu 22-23*C.... PC wlonczona na grzanie ale sie nie zalancza gdyz temp odpowiednio nie spadla w moim nieizolowanym domu.

 

Jakos slabo ten grunt ssie.... Temp na zewnatrz spada ostatnio a wiec mysle ze lada chwila moj system utrzymania komfortu termicznego z XX wieku, aczkolwiek z Inverterem .... ba 2ma, sie zalonczy.... alternatywnie bedzie kozystane z 1 systemu XXI wieku... ale niestety nie z COP 20 :(

 

Grunt na razie nie ssie bo jeszcze się nie wychłodził :) potem może zacząć ssać. A poważnie masz 3cm pod podłogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy zużywa około 200-300kWh rocznie. Gdzie znajdę pompę, która ogrzeje mi dom za tyle?

 

Pan założy podlicznik.

Poza tym, napisałem, że za abonament + zużyty prąd. Nie ma droższego ogrzewania niż gazem, domy nawet te starsze zużywają do 30kWh/m2 wszystko co powyżej to straty instalacji, łatwo więc policzyć efektywność ogrzewania gazem. Prądem bez klimatyzacja jest taniej, a co dopiero z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ? Proszę nie żartuj. Chyba że grzejesz jeden pokój albo m3 pomyliły Ci się z kWh jeśli tak to pomnóż to x 10 czyli 2000 -3000 kWh. Przy pompie byś potrzebował max 1000-1500 w podobnej cenie za kWh.

 

Włączyłem w domu 150m2 z 2000 r podlicznik na klimatyzację kanałową, mitsubishi 3.5kW pracuje non stop ma ustawione 22 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26-09-2015 "pyknęło" ogrzewanie do dziś (13 dni)

naciągnęło 75kWh cena 20,-

Włączonych mam połowę obwodów

na niedzielę i poniedziałek rano na pogodzie narysowali

śnieg :) w sobotę dołącze reszte obwodów.

 

Dlaczego Pan nie zrobi odzysku ciepła z wentylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgisto,Barth. Jakiś komentarz ?

,, 26-09-2015 "pyknęło" ogrzewanie do dziś (13 dni)

naciągnęło 75kWh cena 20,-

Włączonych mam połowę obwodów

na niedzielę i poniedziałek rano na pogodzie narysowali

śnieg w sobotę dołącze reszte obwodów."

75kWh przez 13 dni przy średniej dobowej 8-9oC to niecałe 6kWh/dobę na straty .Zysków słonecznych w Bielsku Białej to tak niezbyt dużo w tym okresie.

Izolacja pod szlichtą 10cm a temp. przeszło 19oC .

Najwyraźniej TB wała robi z ludzi i z izolacją pod posadzką i z 90% prawdy objawionej .

 

Jak zamieszkam to napiszę jak u mnie, ale zapewne do dziś nie musiałbym w ogóle grzać.

 

Te 19oC pod domem Krzyśka to dość wysoka temperatura. Ja obecnie mam 12oC przy 30cm grafitu, i to w części, w której nie ma GWC. Czy to dobrze czy źle, nie mam pojęcia. Póki nie zamieszkam i nie przejdę pełnego roku to moje wyniki pomiaru temp. pod domem nie można porównywać do Krzyśka BB.

 

Obecnie w chałupie mam prawie taką samą temp. jak z GWC, ponieważ nie mam jeszcze żadnej izolacji na stropie. Nie mam też ogrzewania podłogowego, więc nie mam jak utrzymać wyższej temperatury pod domem.

 

W każdym bądź razie, na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć, że wrzucanie więcej jak 20cm EPSa pod podłogę i liczenie względem kosztów eksploatacji nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia.

 

Ale u siebie i tak dałbym te 30cm. Baaa, powiem więcej, zamiast 30cm EPS'a 031, dałbym dziś 40cm EPS'a 036, bo wyszłoby taniej. Te 40cm EPS'a w moim przypadku spowodowałoby, że w ogóle nie musiałbym dosypywać pospółki, dzięki czemu zaoszczędziłbym na samym piasku, zagęszczarce i pracy przy jego rozgrabianiu/zagęszczaniu.

 

Zamiast takiego układu:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310725&d=1427721230

miałbym taki:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310726&d=1427721430

który nieco poprawiłby mi rozkład izoterm pod domem.

 

Pisałem o tym swego czasu w swoim dzienniku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214768-EX-House-pasywna-stodo%C5%82a&p=6824827&viewfull=1#post6824827

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] "jego" wyimaginowane domy maja zuzycie , nie zapotrzebowanie na cieplo.....

 

Czytając już prawie rok wypociny TB, ciągle mam szacunek do Was, że chce się Wam kopać z koniem. Swoją drogą kłamstw nie można ot tak sobie zostawić. Widząc powyższe stwierdzenie (padające z ust, a raczej palców TB) przypomina mi się fragment książki M. Mazura "Cybernetyka i charakter":

 

Pewien europejski podróżnik stwierdził na małej egzotycznej wyspie, że większość tamtejszej ludności nosi ubrania czarne, mniejszość zaś białe, a po powrocie ogłosił sensacyjne odkrycie: noszenie czarnego ubrania jest przyczyną trądu! Uzasadnienie? Bardzo proste i oparte na niezwykle mocnej empirii: wszyscy ubrani na czarno byli chorzy na trąd, natomiast wszyscy ubrani na biało byli zdrowi. Nie wiedział, że na tej wyspie wydano zarządzenie nakazujące trędowatym nosić czarne ubrania, a zdrowym białe, aby ułatwić rozpoznawanie jednych i drugich z daleka.

Podobnie można by postawić „teorię”, że najgroźniejszym dla człowieka miejscem jest łóżko, empiria bowiem poucza, że tam właśnie najwięcej ludzi umiera.

Morał z tego jest taki, że nawet bardzo mocna empiria może być zgodna z zupełnie błędną teorią. Stawiając teorię trzeba szukać transformacji jednych faktów w drugie, a nie skojarzeń między tymi faktami. W teorii nie wolno uzasadniać niczego empirią. Teoria, w której choć jedno ogniwo dowodowe jest zaczerpnięte z empirii (np. „ponieważ we wszystkich znanych przypadkach stwierdzono, że…”), nie jest żadną teorią.

Dla kompletności należy tu również wymienić rozmaite zbiory ogólnikowe wypowiedzi, nazywane równie beztrosko, co bezpodstawnie „teoriami”.

 

Ale to pewnie ciepłownik był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamieszkam to napiszę jak u mnie, ale zapewne do dziś nie musiałbym w ogóle grzać.

 

Te 19oC pod domem Krzyśka to dość wysoka temperatura. Ja obecnie mam 12oC przy 30cm grafitu, i to w części, w której nie ma GWC. Czy to dobrze czy źle, nie mam pojęcia. Póki nie zamieszkam i nie przejdę pełnego roku to moje wyniki pomiaru temp. pod domem nie można porównywać do Krzyśka BB.

 

Obecnie w chałupie mam prawie taką samą temp. jak z GWC, ponieważ nie mam jeszcze żadnej izolacji na stropie. Nie mam też ogrzewania podłogowego, więc nie mam jak utrzymać wyższej temperatury pod domem.

 

W każdym bądź razie, na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć, że wrzucanie więcej jak 20cm EPSa pod podłogę i liczenie względem kosztów eksploatacji nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia.

 

Ale u siebie i tak dałbym te 30cm. Baaa, powiem więcej, zamiast 30cm EPS'a 031, dałbym dziś 40cm EPS'a 036, bo wyszłoby taniej. Te 40cm EPS'a w moim przypadku spowodowałoby, że w ogóle nie musiałbym dosypywać pospółki, dzięki czemu zaoszczędziłbym na samym piasku, zagęszczarce i pracy przy jego rozgrabianiu/zagęszczaniu.

 

Zamiast takiego układu:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310725&d=1427721230

miałbym taki:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310726&d=1427721430

który nieco poprawiłby mi rozkład izoterm pod domem.

 

Pisałem o tym swego czasu w swoim dzienniku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214768-EX-House-pasywna-stodo%C5%82a&p=6824827&viewfull=1#post6824827

 

Prawidłowo wykonana izolacja, 30 cm dawało się w zeszłym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod płytą obserwuję powolny spadek temp. Max było 12,9 a w tej chwili 12,4. Spadek zaczął się gdzieś miesiąc temu. W domu 11,4 a na dworze w tej chwili 3,4.

 

Tymczasem,max w tym roku na -100cm było 21oC na nieosłoniętym terenie. Teraz jest 14,8oC. Wniosek . Dom blokuje dopływ ciepła od słonka i opadów.

Ale i blokuje odpływ ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl trochę TB. Do starego "Gierkowskiego" domu, wstawiasz inwerter z COP 20 i rachunki roczne maleją do kilkuset złotych. Po co ocieplenie?

 

Zawsze byłem wrogiem głupoty, czyli ocieplania też!!!

Co do myślenia: osoba myśląca nie wkłada rurek zasilanych z pompy pompą ciepła do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...