Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwsze pracę ogrganiczą trzeba zacząć od tych

"projektantów" dla mnie to jest rokoko budowlane, nie wiem czym jest powodowana chęć wymiarowania 2x razy wymiaru wysokości okna 140?

...

Tu nie wiem co chciał projektant osiągnąć izolując ścianę szczytową (temat jest w podgrupie izolacje)

Takim sposobem :( balkon goły i w ogóle czy taki jest potrzebny, jak ściana szczytowa obustronnie izolowana.

 

Stąd masz całkowitą rację o przeciętnym inwestorze.

Półka wystarczająca to 3-5 litrowce.

 

Witam,

 

Mawiaja,ze kto pyta nie bladzi...

Co tak bardzo nie tak jest w tej izolacji sciany szczytowej ? Czyz nie jest to minimalizacja mostka termicznego?

Oczywiscie mozna zrobic jak Kszhu czyli bez sciany, lub pogodzic sie z faktem jak Korys, ale mozna pewnie inaczej ?

 

Pytam w szczegolnosci dlatego, ze w moim projekcie rowniez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyscie wrocic na chwile do korzeni... czyli fundamentow i ich izolacji termicznej i hydro

 

Wstepnie, musze dodatkowo zadeklarowac, ze:

1. Uwielbiam fantastyke...

2. Nie bede mial plyty fundamentowej i przyznaje, przykleje izolacje za murem na fundamencie...ale by zminimalizowac mostek zastosuje albo isomur albo pustak zasypany perlitem.

3. Warunki gruntowe: to gliny piaszczyste przewarstwione piaskami drobnymi w stanie plastycznym/twardoplastycznym, wody gruntowe na 1,76(plastyczne) 2,2(twrdoplastyczne) - szyty domu zachodni/wschodni

 

Pytania:

1. Czy termoizolowac fundament od zewnatrz i wewnatrz? Czy warto sie wykosztowac sie na XPS majac na uwadze jego niska nasiakliwosc?

2. Wg projektu po adaptacji hydroizolacja to

- pozioma: 2x papa termo na poliestrze, wywinieta na 35cm na sciane zew. nad poziom terenu lub tarasu

- pionowa: obustronnie abizol/dysperbit + zalecenie geologa: "pobocza po zrealizowaniu stanu zerowego wypełnić uplastycznioną gliną i ubijać warstwami 0,2 m do stropu glin celem zatrzymania migracji wód atmosferycznych w strefę posadowienia fundamentu"

Czy hydroizolacja fundamentow jest ok?

Drenaz odpada - nie ma gdzie odprowadzic wody wiec prosze nie pisac o folii kubelkowej :p

3. Jaka hydroizolacje chudziaka zastosowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu....

Juz gdzieś na to pytanie odpowiadałem : NIEROZSĄDNIE zaakceptowany projekt z rożnym poziomem posadzek, (wybrany przez ta piękna połówkę) zanim zacząłem czytać co to jest DOM. A adaptacja do płyty wymusza zmiany nie akceptowalne przez NIĄ . Bo dotyczą wejścia do kuchni. Wiec brniemy z tym zgniłym kompromisem...

 

Zby byc szczery sam jej linka podeslalem jako jedna z propozycji ....i było juz za pozno. Mea culpa

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak bardzo nie tak jest w tej izolacji sciany szczytowej ? Czyz nie jest to minimalizacja mostka termicznego?

To tak jak byś balkon ustawił w pionie, niepotrzebne izolowanie czegoś co szkoda izolować.

Balkon żebyś dał 10cm na około ... i tak zostanie mostkiem ... wartość będzie tylko inna .. bo z około 1 wat spadnie na 0,3 ...

jak masz 30cm grafitowego .. to tak jak by 1mb zjadł 3 metry kw ...izolacji . mało ... ale to jest jedne mostek !

wolę mieć te 15cm ale bez jakiegokolwiek mostka niż 30cm ... najeżone ... takimi .no .

 

Pytam w szczegolnosci dlatego, ze w moim projekcie rowniez tak jest.
No to proste wedle mnie ... zamiast ciągnąć ścianę .. do końca ...

dać płytę OSB ... odpowiednio wspartą ... i zamontować ją po rozłożeniu izolacji .. aby jedno z drugim zagrało.

te parę mkw ... izolacji przyda się gdzie naprawdę jej potrzeba.

 

Sławek mistrzu ciętego języka :) dzięki że mnie wyręczasz bo mnie już siły z pewnymi opadają.

ogłaszam publiczną zbiórkę podpisów pod moim wnioskiem
e coś tam sobie po mitorzy ... ale bars(bardzo) .. niegrzeczny nie jest

Wierzę ..? w nawrócenie ... jak widzicie że z tej wiary nic ... to jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy termoizolowac fundament od zewnatrz i wewnatrz? Czy warto sie wykosztowac sie na XPS majac na uwadze jego niska nasiakliwosc?
Coś takiego jak hydropian ... EPS parkingowy ... spokojnie starczy.

Pomyśl nad ławą ... która będzie płycej posadowiona w szalunku i pod którą dasz XPS'a 500 czy 700 kPa .

Jest norma i praktyka skandynawska ... aby posadowić ... budynek możliwie płytko.

wymagania opaska przeciw wysadzinowa. norma PN EN ISO 13 793 .

Można poprzeć obliczeniami pola temperatur ...

 

2. Wg projektu po adaptacji hydroizolacja to

- pozioma: 2x papa termo na poliestrze, wywinieta na 35cm na sciane zew. nad poziom terenu lub tarasu

tylko z hyrdo pionową trzeba połączyć godnie. to już musiał bym sobie rozrysować, niby proste a trzeba dobrze zrobić .

 

pionowa: obustronnie abizol/dysperbit + zalecenie geologa: "pobocza po zrealizowaniu stanu zerowego wypełnić uplastycznioną gliną i ubijać warstwami 0,2 m do stropu glin celem zatrzymania migracji wód

Wodę trzeba zebrać z powierzchni i spadkiem odprowadzić poza budynek ..

a nie liczyć ... na to że glina nie przepuści wody opadowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyscie wrocic na chwile do korzeni... czyli fundamentow i ich izolacji termicznej i hydro

 

Wstepnie, musze dodatkowo zadeklarowac, ze:

1. Uwielbiam fantastyke...

2. Nie bede mial plyty fundamentowej i przyznaje, przykleje izolacje za murem na fundamencie...ale by zminimalizowac mostek zastosuje albo isomur albo pustak zasypany perlitem.

3. Warunki gruntowe: to gliny piaszczyste przewarstwione piaskami drobnymi w stanie plastycznym/twardoplastycznym, wody gruntowe na 1,76(plastyczne) 2,2(twrdoplastyczne) - szyty domu zachodni/wschodni

 

Pytania:

1. Czy termoizolowac fundament od zewnatrz i wewnatrz? Czy warto sie wykosztowac sie na XPS majac na uwadze jego niska nasiakliwosc?

2. Wg projektu po adaptacji hydroizolacja to

- pozioma: 2x papa termo na poliestrze, wywinieta na 35cm na sciane zew. nad poziom terenu lub tarasu

- pionowa: obustronnie abizol/dysperbit + zalecenie geologa: "pobocza po zrealizowaniu stanu zerowego wypełnić uplastycznioną gliną i ubijać warstwami 0,2 m do stropu glin celem zatrzymania migracji wód atmosferycznych w strefę posadowienia fundamentu"

Czy hydroizolacja fundamentow jest ok?

Drenaz odpada - nie ma gdzie odprowadzic wody wiec prosze nie pisac o folii kubelkowej :p

3. Jaka hydroizolacje chudziaka zastosowac ?

Perlit nie jest izolatorem

A izolacja fundamentu --- jest na stronach firm tym się zajmujących np isover

isover.jpg fundament izol.jpg

 

Można i tak jak producent izolowanych fundamentów w Michałowicach, ale PO CO GRZAĆ ŚCIANĘ I FUNDAMENT?:

izolacja fundamentów.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perlit nie jest izolatorem

A izolacja fundamentu --- jest na stronach firm tym się zajmujących np isover

[ATTACH=CONFIG]222868[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]222869[/ATTACH]

Sam sobie Pan po raz kolejny zaprzecza - wg Pana przecież

Izolacja zaczyna się od 30cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś balkon ustawił w pionie, niepotrzebne izolowanie czegoś co szkoda izolować.

Balkon żebyś dał 10cm na około ... i tak zostanie mostkiem ... wartość będzie tylko inna .. bo z około 1 wat spadnie na 0,3 ...

jak masz 30cm grafitowego .. to tak jak by 1mb zjadł 3 metry kw ...izolacji . mało ... ale to jest jedne mostek !

wolę mieć te 15cm ale bez jakiegokolwiek mostka niż 30cm ... najeżone ... takimi .no .

 

No to proste wedle mnie ... zamiast ciągnąć ścianę .. do końca ...

dać płytę OSB ... odpowiednio wspartą ... i zamontować ją po rozłożeniu izolacji .. aby jedno z drugim zagrało.

te parę mkw ... izolacji przyda się gdzie naprawdę jej potrzeba.

 

Sławek mistrzu ciętego języka :) dzięki że mnie wyręczasz bo mnie już siły z pewnymi opadają.

e coś tam sobie po mitorzy ... ale bars(bardzo) .. niegrzeczny nie jest

Wierzę ..? w nawrócenie ... jak widzicie że z tej wiary nic ... to jestem za.

Witam. Mistrzu, może lepiej będzie jak się balkon zrobi płytszy i krótszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 30cm ( 0.1W/m2 xK) jak widać na przekrojach.

Nie wiem co ma oznaczać to ( 0.1W/m2 xK) ?

Załóżmy, że mamy przegrodę takim parametrze i powierzchni 10m2 oraz różnica temperatur pomiędzy obu stronami tej przegrody wyniesie 20K.

Ile kWh ciepła przez nią przeniknie w ciągu godziny ? Proszę podać sposób liczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak hydropian ... EPS parkingowy ... spokojnie starczy.

Pomyśl nad ławą ... która będzie płycej posadowiona w szalunku i pod którą dasz XPS'a 500 czy 700 kPa .

Jest norma i praktyka skandynawska ... aby posadowić ... budynek możliwie płytko.

wymagania opaska przeciw wysadzinowa. norma PN EN ISO 13 793 .

Można poprzeć obliczeniami pola temperatur ...

tylko z hyrdo pionową trzeba połączyć godnie. to już musiał bym sobie rozrysować, niby proste a trzeba dobrze zrobić .

Wodę trzeba zebrać z powierzchni i spadkiem odprowadzić poza budynek ..

a nie liczyć ... na to że glina nie przepuści wody opadowej.

Witam. Na której uczelni wykładasz. Pisz więcej, jesteś słodki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma oznaczać to ( 0.1W/m2 xK) ?

Załóżmy, że mamy przegrodę takim parametrze i powierzchni 10m2 oraz różnica temperatur pomiędzy obu stronami tej przegrody wyniesie 20K.

Ile kWh ciepła przez nią przeniknie w ciągu godziny ? Proszę podać sposób liczenia.

Witam. Mistrzu, to jest roczna strata ciepła dla domu o parametrach 10 kWh/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na której uczelni wykładasz. Pisz więcej, jesteś słodki !!!
Zobaczyłeś parę fachowych określeń i szczęka opadła ?

O to wykładanie uczelni nie martw się! Jest jeszcze wiele łazienek do wyłożenia kafelkami na uczelniach. Dla Ciebie też wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma oznaczać to ( 0.1W/m2 xK) ?

Załóżmy, że mamy przegrodę takim parametrze i powierzchni 10m2 oraz różnica temperatur pomiędzy obu stronami tej przegrody wyniesie 20K.

Ile kWh ciepła przez nią przeniknie w ciągu godziny ? Proszę podać sposób liczenia.

A dlaczego Pan nie założy, że to liczenie jest do niczego. Przecież zostało wymyślone przez ciepłowników typu ITC itp? A rolą izolacji termicznej jest pozbycie się ITC z budownictwa.

Definicja współczynnika przenikania ciepła - tak naprawdę wyklucza liczenie!!!

- utrzymanie stałych parametrów przegrody, przy zmiennej różnicy temperatur, przy zmiennej różnicy ciśnień - jest niemożliwe

- zachowanie prostopadłego kierunku przepływu ciepła - też nie jest możliwe

- marginalizacja roli odbiornika w wielkości strumienia ciepła - to zwykłe oszustwo

- cel obliczeń - zapotrzebowanie... zupełnie bezsensowny przy standardzie zeroenergetycznym

Dlaczego Pan nie przyjmie, że ITC musi zwalczać izolowanie domów! po prostu musi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Pan nie założy, że to liczenie jest do niczego.

 

Bo Heniek jest wredny ;) i musi liczyć , ten typ tak ma . Może dlatego że mikołaj przyniósł mu kiedyś kalkulator pod choinkę a może dlatego że na tej szerokości geograficznej ludzie muszą liczyć by zbudować dobrze dom? i nawet jakby Heniek mieszkał w środku afryki to też by liczył ,tylko nie ogrzewanie a klimatyzowanie.

Na pańskim miejscu Panie TB też bym zbytnio nie liczył ....... że ktoś uwierzy w to co Pan tu w tym temacie wypisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...