Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

 

Natomiast uważam, że kupowanie PC tylko do CWU bez żadnych dotacji jest bez sensu. Chyba, że tak jak niektórzy, zmodyfikuje się układ, żeby zasilał również CO.

 

Dotacje są bez sensu gdy mówimy o takich które każą Ci brać kredyt i latać z papierkami tu i tam. Generalnie co jest dotowane to jest droższe! Przerabiałem ten temat z solarami oraz PV. Teraz sam jestem w stanie taniej sprzedać PC niż jakby ktoś miał to z dotacją kupować. Co do zużycia to przy małym na prawdę nie opłaca się kupować zbiorników, pomp ciepła, kolektorów etc. tylko grzanie punktowe/przepływowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie potrafi pojac ze sa wstanie miec 2 rozne tryby pracy... grzc CWU i zasilac podlogowke wedlug potrzeb modulujac moc... nie mowioc o fakcie ze moga tez chlodzic.

Ale to chyba normalne?

 

PS. Moja nawet w najwieksze mrozy nie pracuje na 100% ;)

Moja w zasadzie nie wykracza poza godziny taniej taryfy, więc musi nadganiać czasami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje są bez sensu gdy mówimy o takich które każą Ci brać kredyt i latać z papierkami tu i tam. Generalnie co jest dotowane to jest droższe! Przerabiałem ten temat z solarami oraz PV. Teraz sam jestem w stanie taniej sprzedać PC niż jakby ktoś miał to z dotacją kupować.

To się chwali, że tak możesz. Ja na chwilę obecną, nie znalazłem takiej możliwości, żeby PV bez dotacji było tańsze niż z dotacją. Jeszcze zależu jaka dotacja, jaka instalacja, etc. W moim przypadku bez dotacji zwyczajnie mi się nie opłaca.

Co do zużycia to przy małym na prawdę nie opłaca się kupować zbiorników, pomp ciepła, kolektorów etc. tylko grzanie punktowe/przepływowe :)

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie ma pojęcia o czym chciał by nawet skrytykować ..Program OZC ? Pan powiadasz .. a co on takiego ma w sobie .. żeś się Pan tak uwiąż nań..

może to że obala Pańskie głupoty ?

Dlaczego odwraca Pan kota ogonem, przecież to nie ja umieściłem te symulacje, to dlaczego nie mam pojęcia. Ciepło w gruncie nie rozchodzi się tak jak na Pana symulacjach, wystarczy wsadzić w grunt czujniki NTC na różnych głębokościach i sprawdzić.

a co on takiego ma w sobie

Głównie błędy i błędne założenia. To program pozbawiony jakiegokolwiek sensu, poza marketingiem i ochroną rynku.

Pan napisze, jakim cudem prawidłowo wykonana instalacja ( bez pomp ciepła i OZE ) w domu z lat 50-tych nie zużyje więcej jak 30kWh/m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan napisze, jakim cudem prawidłowo wykonana instalacja ( bez pomp ciepła i OZE ) w domu z lat 50-tych nie zużyje więcej jak 30kWh/m2?
Pan nie ma pojęcia o czym pisze .. 30kWh/m2 w dom z cegły gluśkiej cegły ..dobre..

inaczej jak oszustwem nie da się ogrzać tego domu .. te domu zjadają na czysto 300 kWh/m2 .. a nie 30..

Panu się liczby już gubią ..

Dlaczego odwraca Pan kota ogonem, przecież to nie ja umieściłem te symulacje, to dlaczego nie mam pojęcia.
masz chłopie bez rolny pojęcie o tym co to jest metoda elementów skończonych, czy nie masz .. i na czym polega przepływ ciepła ..

 

bo chłopczyno już pisałeś motek do gruntu to 400 kWh/mb .. różne inne rzeczy wypisywałeś ..

progres jest nie powiem ..

 

mostek.jpg tak sobie komp zamienia na elementy -

 

 

jak te domy budowane z palonej gliny mają 30 kWh/m2 to czemu z nie palonej gliny

energiia ma inaczej przechodzić ? wypalona glina na ścianach ok . pod domem be..

inne zasady towarzyszą ...

dobierasz sobie Pan jak chcesz

 

Tomasz_Brzeczkowski

Superużytkownik

 

Plusy: 7773

Dołączył: 16.03.2006

Posty: 17653

Skąd: Warszawa

cytuj

Wysłany: 12.05.2006, 10:14

Temat postu:

Kosty ogrzewania zależą od potrzeb cieplnych domu, czyli od skuteczności izolacji i wentylacji. Natomist co do systemu ogrzewania to zasada jest ptosta "Im mniej potrzeba ciepła tym należy używać droższych szlachetniejszych źródeł energii."

Co to znaczy ? Jeżeli izolacja domu zapewni zużycie > 200 kWh/m2 rocznie to najtańsze w eksploatacji będą centralne systemy na paliwa stałe węgiel owies pollet itp wchodzi też w grę ciepła pompa. Jeżeli jest to 200 - 100 kWh/m2 rocznie najtaniej wyjdzie gazem i olejem. Notomiast w domach izolowanych < 100kWh/m2 najtaniej będzie ogrzewać niecentralnie elektrycznie.

http://www.forumbudowlane.pl/vt/2300/0/najlepsze-i-najtansze-ogrzewianie-na-powierzchni-300m2 miś robi sobie jaja nie od dziś..

kiedyś domy izolowane to było 100 .. teraz 0-20 .. dobry jest ..każdemu życzę być tak głuchym jak pień .. i tylko słyszeć to co jakoś przejdzie przez te 4m betonu

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolega poda więcej danych z odczytów wraz z temperaturami w domu na zewnątrz. Jak dobrze dom izolowany?

 

Dom to szkielet 150m2 z 2000r ogrzewany elektrycznie (NOIROT i maty Elektra)

ustawione 22 st. WP_20140530_003 (2).jpgWP_20140702_001.jpg Założyłem podlicznik i doradziłem gospodarzowi, by klimatyzacji/grzania nie wyłączał lub zmniejszał na czas nieobecności. Dziś rano ( od 30 09 2015 wieczorem założony podlicznik) 42.3kWh

0_bd92155580d7d5b2e613156333bb78daecd72a79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ogrzania m3/do 55 st. zimą to 8 zł . czy się opłaca... pompa? Zależy od zużycia. Co do skąd brać? Z zewnątrz . Długi czas grzania... 300 litrów, jest cały dzień i cała noc. Z tym - 7 st. to przesadzają, w VIVITHERM jest R410a - temperatura wrzenia -52 stC więc dlaczego ma nie parować (odbierać ciepło z - np. 15.

 

... bo ma za mały radiator i wentylatorek.

 

Cyrkulacja to pompka i druga rurka, czyli dwa razy większa powierzchnia chłodzenia i coś jeszcze na pompkę. Lepsze są kable samoregulujące do cwu HWAT raychem

 

A jak one działają ?

 

Nie moje, nie toleruje ogrzewania i chłodzenia hydraulicznego. Jest drogie i nie wykorzystuje możliwości inwertorowych pomp ciepła. Pompa tam pracuje ON/OFF na 100% a ja wolę znaczny wzrost wydajności z 1kWh przy ciągłej pracy, bo wtedy jest poniżej 50% nominału i znaczny wzrost efektywności. Ale to tylko powietrze powietrze.

 

Są już od dawna inwerterowe pompy ciepła powietrze-woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może ..

bo zakładasz że woda w ruchach osiągnie ile ? +20 w ciągu paru min ..

w dobrej izolacji będzie 2 godziny i jeszcze będzie ciapła.. i momentalnie pojawi się ponownie .. empirycznie dowiedzione ;P

 

Zakładam jedną osobę, która bierze prysznic raz na dobę. Im więcej członków rodziny, którzy kąpią się zaraz po sobie, tym mniejsze straty na przesyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie ma pojęcia o czym pisze .. 30kWh/m2 w dom z cegły gluśkiej cegły ..dobre..

inaczej jak oszustwem nie da się ogrzać tego domu .. te domu zjadają na czysto 300 kWh/m2 .. a nie 30..

Panu się liczby już gubią ..

NIE SZANOWNY PANIE, Wszystko powyżej 30kWh/m2 na taki dom z cegły to straty instalacji i wentylacji a nie przez przegrody, na tym między innymi polega oszustwo tych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzą znakomitą większość czasu na 100% a mnie chodzi o pracę na 30%

 

Temp. wody w obiegu będę miał niską, więc nie musi jej grzać do wysokich wartości. Dzięki temu PC nie będzie musiała pracować na 100%, bo to inwerter. Identycznie jak w powietrznej, tylko tam zamiast pompki obiegowej jest wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopczyno
Myśli Pan, że kompletny brak wiedzy technicznej nadrobi Pan czymś takim? Jest Pan źle wykształconym człowiekiem oszukującym Swoimi symulacjami!!

300kWh /m2 to 180zł - czyli 150 m2 dom - to 27000zł / 5 miesięcy 5400 zł miesięcznie!!

540 zł miesięcznie na samo ogrzewanie to już jest sporo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? Liczyłeś wszystko dobrze?!

Tak. Oczywiście zakładałem te same warunki startowe - całość spoczywa w rękach firmy, po mojej stronie jest płatność i podpis pod umową. W innym przypadku (np. robocizna własna w wersji bez dotacji) porównanie, jak w większości robót budowlanych nie ma najmniejszego sensu.

 

Oczywiście, zawsze można znaleźć oferty absurdalnie wysokie (np. 8 kpln za 1 kWp, mimo że koszty kwalifikowane są 6 kpln), wtedy to się nie domyka biznesowo. No ale mówmy o zasadzie, nie o wyjątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. wody w obiegu będę miał niską, więc nie musi jej grzać do wysokich wartości. Dzięki temu PC nie będzie musiała pracować na 100%, bo to inwerter. Identycznie jak w powietrznej, tylko tam zamiast pompki obiegowej jest wentylator.

 

To nie ma znaczenia, skraca się czas pracy nie wydajność. Tak jest ustawione, że ma dogrzać w najkrótszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzą znakomitą większość czasu na 100% a mnie chodzi o pracę na 30%

Według Ciebie moja PC pw jest jakąś aberracją. Moja pompa znakomitą większość czasu chodzi 16-30% mocy. I tak mają (a nawet lepiej) pompy innych użytkowników. Może czas zrewidować poglądy i przyjrzeć się obecnie występującym na rynku PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie moja PC pw jest jakąś aberracją. Moja pompa znakomitą większość czasu chodzi 16-30% mocy. I tak mają (a nawet lepiej) pompy innych użytkowników. Może czas zrewidować poglądy i przyjrzeć się obecnie występującym na rynku PC?

 

To skąd takie gigantyczne zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...