Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Po likwidacji strat instalacyjnych i marginalizacji strat na wentylację, dom traci przez przegrody do 30kWh/m2 rocznie. Przy dogrzewaniu powietrza klimatyzacją jest to znacznie mniej. Co za problem zrobić klimatyzację autonomiczną [ATTACH=CONFIG]334023[/ATTACH] . Cieszę się, że niedługo nie będzie trzeba robić składaków, bo midea będzie sprzedawać komplety inwerter z PV (podobno od przyszłego roku).

 

Przeważnie jest tak, że jak potrzebujemy grzać w domu to nie ma słońca. Taka instalacja autonomiczna działa tylko w lecie - czyli tylko do chłodzenia.

 

Niestety, w prosumenta mogą wierzyć tylko naiwni, lub głupcy.

Chwilowy zastrzyk MWh ja wyjdzie słońce nie będzie miał wpływu na produkcje, bo bloków energetycznych nie da się zwolnić, to tylko kłopot dla sieci.

 

A co mnie to interesuje? Państwo zapewnia bilansowanie, to niech energetyka martwi się o wydajność i przestoje bloków energetycznych. Ja na to nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeważnie jest tak, że jak potrzebujemy grzać w domu to nie ma słońca. Taka instalacja autonomiczna działa tylko w lecie - czyli tylko do chłodzenia.
Sprawdził Pan to, czy tak wysssane?

A co mnie to interesuje? Państwo zapewnia bilansowanie, to niech energetyka martwi się o wydajność i przestoje bloków energetycznych. Ja na to nie mam wpływu.

Nie chodzi o "wpływ" a o mamienie ludzi, że będzie się oddawało kWh do sieci, a kiedy indziej odbierało i jeszcze za nadwyżki producen zapłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy na jednej ze stron....

"Oferta firmy XXX została poszerzona o kolejne produkty marki Midea - pompy ciepła powietrze-woda oraz pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Midea mogą zstanowić jedyne zródło ciepła w domu.

Zastosowanie technologii inwerterowej w pompach Midea umożliwia automatyczną regulację obciążenia urzązeń zgodnie z zapotrzebowaniem. Pozwala to osiągnać wysokie parametry według klasyfikacji energooszczędności, przyczynając się do obniżenia kosztów zużycia energii elektrycznej. "

 

Czyzby zachwalal produkty "cieplownikow".... nie ma tez nic o odwracalnosci odnosnie technologii Inverterowej

 

O... a tu energia jutra w on/off .... ponoc nie ma takich w XXI wieku ;)

 

http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/Klimatyzator-scienny-Midea-2,6-kW-ONOFF-MSR-09HRN1-Zestaw-Split/721

 

No sa tez z Inverterem... zeby nie bylo.... tylko te COPy nie chca sie jakos zgadzac :D

 

http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/Zestaw-Split-Midea-Premier-MS11P-09HRFN1-klimatyzator-scienny-i-jednostka-zewnetrzna/418

 

Zobaczymy jak będzie. Jak przyjdzie do mnie Midea z panelem w tandemie to nie omieszkam relacjonować jak to działa i czy się to opłaci. Bo ceny nadal nie znamy. Na razie u mnie na kanałówce dzisiaj zjadło 4kwh, ale w domu 22C. Na zewnątrz 6-8C. Wiało, lało...jesień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie. Jak przyjdzie do mnie Midea z panelem w tandemie to nie omieszkam relacjonować jak to działa i czy się to opłaci. Bo ceny nadal nie znamy. Na razie u mnie na kanałówce dzisiaj zjadło 4kwh, ale w domu 22C. Na zewnątrz 6-8C. Wiało, lało...jesień :)

 

Działają składaki, dlaczego ma nie działać zestaw fabryczny. A ciepłownikami nie ma co się przejmować, jak ktoś w ogóle dopuszcza insnalawnie komuś ogrzewania hydraulicznego, to myślącym nazwać go, byłoby gruuubą przesadą. Może tylko hejtować, bo bez myślenia nic do tematu nie wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

 

Mam miernik CO2. Do tej pory mierzyłem sobie stężenie w mieszkaniu. Ostatnio zabrałem ze sobą miernik na budowę i zostawiłem na noc. Rano przychodzę a tam takie wskazanie:

co2.jpg

 

Nie wiem jak u Was, ale stężenie CO2 na poziomie 230 ppm wydaje się zajebiście niskie. Wcześniej mierzyłem CO2 w mieście, na zewnątrz i nie osiągnąłem stężenia poniżej 300ppm.

 

Czy możliwe jest, że GWC może wpływać na obniżenie CO2 w przetłaczanym przez siebie powietrzu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni huu huuu.

 

Stezenie CO2 wystepujace na naszej planecie w sposob naturalny, w obszarze dostepnym czlowiekowi to ca 400ppm. Z miernikami CO2 zazwyczaj jest tak, ze maja autokalibracje uzywajac jako punktu odniesienia najnizszej zmierzonej wartosci w ostatnich 7 dniach i przyjmuja to jako 400 ppm. Wiec jesli uzywales w miescie, gdzie w sposob naturalny moze byc wiecej, to masz odpowiedz. Taka jeszcze uwaga - reczna kalibracja powinna byc wykonywana najlepiej na dworze od polnocy w sloneczny dzien.

 

edit: w instrukcji do twojego ani slowa o kalibracji. Daj mu troche czasu.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 10 dni nadal bedzie tyle ci pokazywał to go wyrzuć.

 

Dziwne, bo w mieście, nigdy nie pokazał poniżej 300ppm, co zgadzałoby się z ogólnie występującym stężeniem CO2. Jednak obecnie buduję się na wiosce, na zboczu, z którego widzę całą Świdnicę, która jest w dole. Dookoła mnie praktycznie same pola. Ale te 230ppm też wydało mi się zbyt niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stężenie poniżej 300 to w komorze tlenowej. Ostatni raz na ziemi było przed upowszechnieniem sie maszyny watta.

 

Mówisz o średniej.

Niskie stężenie CO2 występuje przy lasach. W okolicy mam lasy i pola. Może to ma wpływ?

 

Może ktoś ma jakiś "skalibrowany" miernik CO2, który mógłby wypożyczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miernik nie jest uszkodzony ale źle skalibrowany. Pan sprawdzi:

- czy przy podłodze jest o 20-50ppm mniej niż pod sufitem?

-czy w pokoju około 50m3 z wyłączoną wentylacją i jedną osobą CO2 przybywa około 100 na 5-6 minut.

 

Jeżeli miernik działa poprawnie a tylko zaniża wartość, to można dodawać te 100ppm i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miernik nie jest uszkodzony ale źle skalibrowany. Pan sprawdzi:

- czy przy podłodze jest o 20-50ppm mniej niż pod sufitem?

-czy w pokoju około 50m3 z wyłączoną wentylacją i jedną osobą CO2 przybywa około 100 na 5-6 minut.

 

Nie mam takich warunków, aby wykonać te testy.

 

Jeżeli miernik działa poprawnie a tylko zaniża wartość, to można dodawać te 100ppm i będzie OK.

 

Najlepiej porównać z innym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że mieszkając w Świdnicy, w mieszkaniu na 3 piętrze i wystawiając miernik na zewnątrz CO2 oscylowało ok. 330 - 340ppm. Tutaj nagle 230 ..

 

Fakt, że miernik to najtańszy jaki znalazłem w necie i nie można zbyt wiele oczekiwać od niego. Druga rzecz, to nie jestem ekspertem od zmian klimatycznych i nie wiem jakie stężenia CO2 występują w różnych miejscach typu las, pole, miasto, Kraków i na różnych wysokościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...