Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

30 kWh/m2 czego prądu ? na pompę ciepła ? ...

bajki Pan piszesz dalej - za grosz pokory ! jak nadęty puzon Pan raczysz grać ciągle fałszywy ton.

Dom bez izolacji - zjada co najmniej 250 kWh/m2 jak nie lepiej... ale

 

Bez pompy ciepła. Prawidłowo i fachowy wykonana instalacje nie zużyje więcej. 70 czy 100 kWh - to tylko ciepłownik może uzyskać.

Szanowny Panie - 30kWh/m2 to nie dobry wynik, to najgorszy z możliwych, wszystko powyżej to wstyd! To brak wiedzy.

Podstawowe błędy popełniane przez niedouczonych instalatorów i projektantów:

1) Instalowanie ogrzewania w “durszlakach” dziury w ścianie i dachu czyli tzw. wentylacja grawitacyjna.

2) umieszczanie grzejników konwekcyjnych pod oknami – grzeją one ścianę szczytową i szybę. Zdarza się też zasłona czy firanka.

3) instalacja ogrzewania podłogowego na izolacji mniejszej niż w dachu - w takim wypadku, powinny być grzejniki na ścianach działowych

4) Instalacja ogrzewanie centralnego! Przewymiarowanie mocy ogrzewania i rozprowadzanie ciepłą z bufora i rurkami

5) Instalowanie grzejników drabinkowych i konwekcyjnych w łazience gdzie jest wentylacja z dołu do góry.

6) montaż termostatów w górnej części grzejnika konwekcyjnego

To powoduje, że zuzycie przekracza 30kWh/m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo się cieszę, że tanieją kanałowe inwertery,

Na dom 150m2 można już dobry kupić za 5000-6000zł brutto do tego np taki niedrogi rozdzielacz WP_20151022_08_45_14_Pro (2).jpg kilkadziesiąt mb kanału izolowanego, najlepiej antybakteryjny, kilka anemostatów i mamy najtańszą kWh ogrzewającą i chłodzącą powietrze.

 

kanałówka z belimo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pompy ciepła. Prawidłowo i fachowy wykonana instalacje nie zużyje więcej. 70 czy 100 kWh - to tylko ciepłownik może uzyskać.

Szanowny Panie - 30kWh/m2 to nie dobry wynik, to najgorszy z możliwych, wszystko powyżej to wstyd! To brak wiedzy.

Podstawowe błędy popełniane przez niedouczonych instalatorów i projektantów:

1) Instalowanie ogrzewania w “durszlakach” dziury w ścianie i dachu czyli tzw. wentylacja grawitacyjna.

2) umieszczanie grzejników konwekcyjnych pod oknami – grzeją one ścianę szczytową i szybę. Zdarza się też zasłona czy firanka.

3) instalacja ogrzewania podłogowego na izolacji mniejszej niż w dachu - w takim wypadku, powinny być grzejniki na ścianach działowych

4) Instalacja ogrzewanie centralnego! Przewymiarowanie mocy ogrzewania i rozprowadzanie ciepłą z bufora i rurkami

5) Instalowanie grzejników drabinkowych i konwekcyjnych w łazience gdzie jest wentylacja z dołu do góry.

6) montaż termostatów w górnej części grzejnika konwekcyjnego

To powoduje, że zuzycie przekracza 30kWh/m2 .

Dawaj Brzęczkowski! Twój fanklub czyma za ciebie kciuki i inne członki. Nie daj się ciepłownikom! Styropianem go! Po nerkach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że tanieją kanałowe inwertery,

Na dom 150m2 można już dobry kupić za 5000-6000zł brutto do tego np taki niedrogi rozdzielacz [ATTACH=CONFIG]334947[/ATTACH] kilkadziesiąt mb kanału izolowanego, najlepiej antybakteryjny, kilka anemostatów i mamy najtańszą kWh ogrzewającą i chłodzącą powietrze.

 

[ATTACH=CONFIG]334948[/ATTACH]

Ja też się cieszę jak ty się cieszysz. Wszyscy się cieszymy a najbardziej rajcują nas te kanały. Miękkie w środku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że tanieją kanałowe inwertery,

Na dom 150m2 można już dobry kupić za 5000-6000zł brutto do tego np taki niedrogi rozdzielacz [ATTACH=CONFIG]334947[/ATTACH]

 

Ile kosztuje ten rozdzielacz ? Rozumiem, że ręczny, a w wersji z automatyczną regulacją przepływu w zależności od temp. w danym pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ten rozdzielacz ? Rozumiem, że ręczny, a w wersji z automatyczną regulacją przepływu w zależności od temp. w danym pokoju ?

 

kanałówka 10.jpg Nie stosuję z regulacją mechaniczną, bo w cenie "do przyjęcia" są dwu pozycyjne.

Z kanałówką 5 kW midea i 60mb izolowanej 125 antybakteryjnej z anemostatami - 7600, brutto

Robimy próby z rozdzielaczem "wzmacniającym" strumień a nie tłumiącym, czyli ciche wentylatorki zamiast przepustnic. Pompka na większym strumieniu zyskuje nawet 20% na efektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]334969[/ATTACH] Nie stosuję z regulacją mechaniczną, bo w cenie "do przyjęcia" są dwu pozycyjne.

Z kanałówką 5 kW midea i 60mb izolowanej 125 antybakteryjnej z anemostatami - 7600, brutto

 

A sama skrzynka ?

 

Robimy próby z rozdzielaczem "wzmacniającym" strumień a nie tłumiącym, czyli ciche wentylatorki zamiast przepustnic. Pompka na większym strumieniu zyskuje nawet 20% na efektywności.

 

To jest dobry pomysł. Zgłoś patent o ile to twój pomysł i nikt jeszcze takiego rozwiązania nie zastosował.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB sprzedaje tylko komplety. Powinieneś już do tego się przyzwyczaić.:)

 

Bo to są systemy, mają być niesłyszalne i dopasowane. Ile razy widziałem jak instalator skasował za takie kanały antybakteryjne.jpg a montował chińskie i z recyklingu WP_20151023_14_50_22_Pro (2).jpg.

Poza tym w komplecie jest najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sama skrzynka ?

 

 

 

To jest dobry pomysł. Zgłoś patent o ile to twój pomysł i nikt jeszcze takiego rozwiązania nie zastosował.

 

To prawda, testowałem u siebie takie rozwiązanie wrzucając na wspomaganie (wzmocnienie strumienia) po stronie nawiewu do pokoi wentylator o małym poborze a urządzenie odpowiednio pobierało mniej. Takie chałupnicze eksperymenty. Tak samo zwiększając powierzchnię kanałów udawało mi się urywać kolejne waty. Generalnie nauka na błędach i obserwacja. Mam jeszcze kilka innych pomysłów ale dopiero jak sprawdzę to dam znać.

 

Co do przepustnic to jeśli będziemy je zamykać to niestety urządzenie będzie pobierać więcej. Najlepiej byłoby zrobić przepustnice plus wentylatory. Pytanie czy jest sens... To urządzenie nie robi nie wiadomo jakich przegrzewów zimą w pokojach nie przesadzajmy. Latem też przy chłodzeniu tragedii nie ma.

 

Co do Midei to nie ona jedna jest na rynku ale trzeba przyznać jej duży plus za stosunek ceny do jakości. Aha, w kosmiczne COP nie wierzę tutaj wpływ ma wiele czynników. Trzeba by to obiektywnie pomierzyć gdzieś.

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem jeszcze jedno rozwiązanie ( przyszła paczka) Przepustnice regulowane skokowo, nawet 1-5% można ustawić skok. A wszystko terowane ze smartfonu lub tableta. Przy fajnej grafice, obniżanie i podnoszenie temperatury przez przeciągnięcie w górę czy w dół palcem po kafelku, będzie bardzo proste.

Obiecano też mi wstępnie oprogramowanie do zmiany nastawień na innych kanałach, przy ruch na jednym, wszak zmiana strumienia, w danym pokoju, zmienia strumień w pozostałych.

Zobaczymy. W każdym razie ogrzewanie powietrza z pompy ciepła wsparte niecentralnym elektrycznym, jest tak tanie i przyjemne, że nie mam wątpliwości, że niedługo nic innego się nie będzie montowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny szkodnik promujący centralne ogrzewanie nadmuchowe. Proponuję takie źródło zamiast pompy ciepła:

 

[ATTACH=CONFIG]334998[/ATTACH]

 

Wyjdzie taniej od pompy ciepła a przy tej cenie węgla koszty kwh tez będą na podobnym poziomie

 

Przepraszam Cie szanowny kolego, uraziłem Cię czymś?! Że wyzywasz mnie od szkodników? Poczytaj moje wypowiedzi i dowiesz się ze to o czym piszę wynika z moich doświadczeń i przekonań które uległy zmianie na przestrzeni czasu. To, że teraz ogrzewam dom i płacę mniej niż gazem to jestem szkodnikiem.... Śmieszne... i to że proponuje to innym jeśli mają ochotę to jakiś problem. Jak ktoś nie chce to niech pali w piecu jak moja znajoma czym popadnie. Prosiłbym o trochę kultury bo ja nikogo nie obrażam i szanuję wypowiedzi innych prowadząc względnie dyskusję popartą argumentami. Tyle, Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie szanowny kolego, uraziłem Cię czymś?! Że wyzywasz mnie od szkodników? Poczytaj moje wypowiedzi i dowiesz się ze to o czym piszę wynika z moich doświadczeń i przekonań które uległy zmianie na przestrzeni czasu. To, że teraz ogrzewam dom i płacę mniej niż gazem to jestem szkodnikiem.... Śmieszne... i to że proponuje to innym jeśli mają ochotę to jakiś problem. Jak ktoś nie chce to niech pali w piecu jak moja znajoma czym popadnie. Prosiłbym o trochę kultury bo ja nikogo nie obrażam i szanuję wypowiedzi innych prowadząc względnie dyskusję popartą argumentami. Tyle, Pozdrawiam, Grzegorz
To nie było do ciebie kolego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było do TB który zawsze wyzywał tych co instalują centralne ogrzewanie od szkodników. Teraz sam takie promuje. Mało tego - usiłuje wpakowac inwestorów w dwa systemy grzewcze w jednym domu. Czekam z niecierpliwością jak jeszcze dołoży do tego kominek, ogniwa fotowoltaniczne i piecyk gazowy na wszelki wypadek. A potem okrasi to mądrymi teoriami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje :) sorry ale jakoś mi tak utkwiło że jak coś trochę napiszę podobnego do Pana T.B. to od razu ogień na mnie. Widzę, że nieźle wam tu za skórę zalazł...oj nieźle.......Czekam jednak na sprostowanie od coulignon
Zalazł za skórę to raczej nie ten przypadek. Śmieszny jest gościu a z tym swoim uporem w powtarzaniu idiotyzmów raczej rozczulający niż denerwujący. Wkurza tylko jak sadzi te głupoty komuś, kto faktycznie potrzebuje porady. Jakoś to administracji tego forum nie przeszkadza. Albo mają to w nosie albo potrzebują małpki do rozweselania gawiedzi. Trudno zgadnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...