Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Bo Heniek jest wredny ;) i musi liczyć , ten typ tak ma . Może dlatego że mikołaj przyniósł mu kiedyś kalkulator pod choinkę a może dlatego że na tej szerokości geograficznej ludzie muszą liczyć by zbudować dobrze dom? i nawet jakby Heniek mieszkał w środku afryki to też by liczył ,tylko nie ogrzewanie a klimatyzowanie.

Na pańskim miejscu Panie TB też bym zbytnio nie liczył ....... że ktoś uwierzy w to co Pan tu w tym temacie wypisuje.

Wiara - to nie fizyka. jak nie zna się fizyki - to można uwierzyć w OZC itp.

Definicje - są jednak inne

Spotkałem np. coś takiego %  izolacji.jpg w podręcznikach czy materiałach KAPE --- to dyskwalifikuje autora - Podawanie strat ciepła w % - to ubliżanie fizyce . No chyba, że ktoś ma zamiast wiedzy bezkrytyczną wiarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Perlit nie jest izolatorem

A izolacja fundamentu --- jest na stronach firm tym się zajmujących np isover

[ATTACH=CONFIG]222868[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]222869[/ATTACH]

 

Można i tak jak producent izolowanych fundamentów w Michałowicach, ale PO CO GRZAĆ ŚCIANĘ I FUNDAMENT?:

[ATTACH=CONFIG]222870[/ATTACH]

 

1. Perlit - czyli wszyscy ktorzy to sprzedaja i podaja paramtery produktow z jgo zastosowaniem to klamcy ??? "Nie wydaje mnie sie...."

Idealnie nie bedzie ale lepiej juz tak. Ta piekna strzalka z Pańskich rysunkow bedzie "cieńsza" ;)

2. Rysunek Isover - po norwesku czy wikingowemu nie rozumiem. Poza tym to zdaje sie kawalek jakiegos systemu z drenazem, a juz napisalem ze go u mnie niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Pan nie założy, że to liczenie jest do niczego. Przecież zostało wymyślone przez ciepłowników typu ITC itp? A rolą izolacji termicznej jest pozbycie się ITC z budownictwa.

Definicja współczynnika przenikania ciepła - tak naprawdę wyklucza liczenie!!!

- utrzymanie stałych parametrów przegrody, przy zmiennej różnicy temperatur, przy zmiennej różnicy ciśnień - jest niemożliwe

- zachowanie prostopadłego kierunku przepływu ciepła - też nie jest możliwe

- marginalizacja roli odbiornika w wielkości strumienia ciepła - to zwykłe oszustwo

- cel obliczeń - zapotrzebowanie... zupełnie bezsensowny przy standardzie zeroenergetycznym

Dlaczego Pan nie przyjmie, że ITC musi zwalczać izolowanie domów! po prostu musi!

Panie Tomaszu, jeżeli ktoś podaje jakieś dane, np. ( 0.1W/m2 xK) , to przypuszczam, że robi to w konkretnym celu.

Mogłem się tylko domyślać, że chodziło Panu w tym wypadku o wartość wspólczynnik przenikania ciepła przegrody (U) z taką izolacją.

Po zapisie jednostek tego parametru widać, że nie ma Pan zielonego pojęcia do czego ten parametr służy.

Pisać o tym, że "to liczenie jest do niczego" może tylko kompletny dyletant.

Aby usprawiedliwić swoją głupotę kłamie Pan w żywe oczy.

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.

Życzę Panu tego serdecznie, bo przecież życie w ciągłym kłamstwie do lekkich nie należy.

 

Wiem już, że zadanie, które Panu postawiłem przerastało Pana wiedzę i możliwości intelektualne.

Wyjaśnię więc krótko - Przegroda z izolacją o grubości 30cm może (chociaż nie musi) mieć wartość współczynnika przenikania ciepła U<0,1W/(m2*K) (proszę zwrócić uwagę na jednostki - są one w tym wszystkim istotne).

Co oznacza ten współczynnik?

Umożliwia on obliczenie ilości ciepła przenikającego przez przegrodę - w podanym przeze mnie przykładzie będzie to :

0,1 [W/(m2*K)] * 10 [m2] * 20 [K] = 20 [W] - jest to oczywiście moc.

Aby uzyskać ilość ciepła musimy uwzględnić jeszcze czas - w tym wypadku 1h.

20 [W] * 1 [h] = 20 [Wh] = 0,02 [kWh]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Heniek jest wredny ;) i musi liczyć , ten typ tak ma . Może dlatego że mikołaj przyniósł mu kiedyś kalkulator pod choinkę a może dlatego że na tej szerokości geograficznej ludzie muszą liczyć by zbudować dobrze dom? i nawet jakby Heniek mieszkał w środku afryki to też by liczył ,tylko nie ogrzewanie a klimatyzowanie.

Na pańskim miejscu Panie TB też bym zbytnio nie liczył ....... że ktoś uwierzy w to co Pan tu w tym temacie wypisuje.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja współczynnika przenikania ciepła - tak naprawdę wyklucza liczenie!!!

- utrzymanie stałych parametrów przegrody, przy zmiennej różnicy temperatur, przy zmiennej różnicy ciśnień - jest niemożliwe

 

Możliwe, możliwe. To, że Ty sobie z tym nie radzisz, to nie pisz, że niemożliwe, bo liczy się dla skrajnych warunków !

Jak żeś wariat, to możesz liczyć przypadki dla każdej temp. zewn. i wewnętrznej z gradacją co 0,1oC, tylko po co ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara - to nie fizyka. jak nie zna się fizyki - to można uwierzyć w OZC itp.

Definicje - są jednak inne

Spotkałem np. coś takiego [ATTACH=CONFIG]222914[/ATTACH] w podręcznikach czy materiałach KAPE --- to dyskwalifikuje autora - Podawanie strat ciepła w % - to ubliżanie fizyce . No chyba, że ktoś ma zamiast wiedzy bezkrytyczną wiarę.

Jak widać niektórym procenty kojarzą się tylko z jednym :(.

Aby usprawiedliwić swoją głupotę, kłamie Pan w żywe oczy.

 

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.

Życzę Panu tego serdecznie, bo przecież życie w ciągłym kłamstwie do lekkich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle sie tu roztrzasa mostek do gruntu, wystarczy plyta a jak nie to lawy z thermomuru izolowane od spodu i dalej sciana tez z tego samego.

 

Bedzie ciaglosc i polaczenie izolacji gruntu, posadzki i sciany od wewnatrz, problem staje sie pomijalny, 1 okno z U 1,0 wieksze straty przyniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usprawiedliwiam głupoty - raczej z nią walczę. Choć - zwalczanie izolacji domów - to cynizm ze strony ciepłowników a nie głupota.
Przecież o tym piszę :

Aby usprawiedliwić swoją głupotę, kłamie Pan w żywe oczy.

Tu zaś proponuję Panu najlepszy sposób na walkę w Pana głupotą :

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.

Życzę Panu tego serdecznie, bo przecież życie w ciągłym kłamstwie do lekkich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle sie tu roztrzasa mostek do gruntu, wystarczy plyta a jak nie to lawy z thermomuru izolowane od spodu i dalej sciana tez z tego samego.

 

Bedzie ciaglosc i polaczenie izolacji gruntu, posadzki i sciany od wewnatrz, problem staje sie pomijalny, 1 okno z U 1,0 wieksze straty przyniesie...

Mostków w izolacji nie ma, jest ciągła z definicji. Ale tu nie o to chodzi. Ważna też jest grubość, nieruchome powietrze, zawartość wilgoci... i ekonomia.

 

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania - prof. K. Żmijewski

hodzi o budowanie ekonomicznych, komfortowych domów 0-20kWh/m2 rocznie. Do dziś można spotkać opinie, że takie domy są droższe od tych z "katalogu".

Do dziś liczy się zapotrzebowanie... a przecież wiadomo, że standard zero i tak wejdzie.

Chodzi o ochronę rynku kosztem inwestora. Cynizm ciepłowników - to zrozumiałe ! Ale radość inwestora, że został wydymany? Tego nie bardzo mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.
Może mi Pan podać na której? Gdzie uważa się OZC za zwykłe oszustwo i wyrzucono ogrzewanie z uczelni?

Która uczelnia w 1990 roku uczyła o izolowaniu? O odzysku ciepła z wentylacji ? Do dziś absolwenci uczelni nie potrafią budować za normalne pieniądze domów 0-20kWh/m2 - a ile trwa nauka? A ile zostało do 2020?

Oszukiwanie inwestora - to nie jest wiedza Panie Henryku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy, proszę o szybką pomoc. Jak wiecie chcę zbudować energooszczędny domek i chce ogrzewać go gruntową pompą ciepła. Może moje pytanie będzie odbiegać od toczącej się tu dyskusji, ale proszę o wyrozumiałość.

Właśnie robię plan zagospodarowania działki i trafiłem na informację, że dolne źródło (poziome spiralne) nie może znajdować się pod utwardzonym terenem np. wybrukowanym kostką. Ja właśnie planowałem teren mad DZ wybrukować bo będzie tam dojazd do domu i garażu i taki placyk przed domem. Mogę tak zrobić czy nie? Nie wiem, dlaczego ktoś napisał, że tak się nie robi, dlatego proszę Was o opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziome spiralne)
z tego co pamiętam w jednej książce wyczytałem że spirala .. to nie porozumienie.

To takie dziwne oszukiwanie samego siebie, liczy się ile rura może pobrać z mb ... a potem się to zawija.

:mad: to że ktoś tak spier .. to nie znaczy że trzeba tak pseudo oszczędzać, tu będzie się liczyć ... powierzchnia ..

a nie długość rury ! zwiniętej w prosięcy ogonek.

 

WAT
wiejska akademia techniczna .. i wszystko jasne.

choć lepszy byłby CzAT.. bierze tych czereśniaków i z wsi i miasta w jeden wór .. nikogo nie rozdziela ... a adekwatnie określa.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi Pan podać na której?

Mogę tylko zacytować Pana wypowiedź :

Umiem pisać i czytać, a ze studiów... wyrzucili mnie pod samo koniec z WAT za wiersz.

Zdaje się, że za ten :

Boże Narodzenie1981 – Wydawnictwo Epoka W-wa Hibnera 11

Zomotywa

 

Stoi na placu oddział milicji

Silny i zwarty, pełen ambicji. Bój się milicji!

Stoi i sapie, dyszy i chrzęści

Wśród łbów zakutych pały i pięści

Łup anarchistę, łup ekstremistę, łup syjonistę

Już ledwo myślą, już ledwo czują

Lecz oni nigdy nie zastrajkują.

 

Do nich działacze się przyczaili

Tłuści, obłudni przewrotnie mili

Chcą na Syberii urządzić biwak

Pierwszy z nich Wojciech, drugi zaś Siwak

Trzeci Olszowski doczekał chwili

Że Solidarność w łeb będą bili

 

Czwarty w z tej paczki, to sam Rakowski

Piąty brew marszczy, to Obodowski

Szósty Czyrek, uczeń Edwarda

Mas robotniczych to awangarda.

 

Wszyscy są oni zdania jednego:

O sile wielkiego Związku Radzieckiego

Że choćby przyszło miliard Chińczyków

I każdy zjadłby miliard klopsików

Sraliby potem przez miliard lat

To nie zasraliby Kraju Rad.

 

Nagle gwizd! Nagły świst

Gazy buch! Pały w ruch!

Najpierw powoli jeszcze z umiarem

Ruszyła gromada zbójców ospale

Zabili siedmiu, chyba za mało

Więc wali i wali pała za pałą

Po głowach, po nogach i gna coraz prędzej

Górników, hutników łomocze i pędzi

 

I skądże to, jakże to, czemu tak gna

Że wali, że bije, że strzela aż strach

To aktyw partyjny, on wprawił to w ruch

To aktyw partyjny ratuje swój brzuch

To aktyw, co z biura teleksem do sztabów

A sztaby rozdają już pały wśród drabów

Ci biją i walą i znów kogoś gonią

A tamci do sztabów wciąż dzwonią i dzwonią

 

Ach dokąd, a dokąd, a dokąd to tak

Z pałami, z tarczami, przez miasto i wieśœ

Czołgami, SKOTami zastraszyć lub zgnieść

Przerazić, zagłuszyć, zagonić do bud

A potem bagnetem do kopalń i hut

 

Do pracy, do pracy, do pracy, do pracy

I z pracy do pracy, i z pracy do pracy

Do pracy i z pracy, i z pracy do pracy

O, kurwa! jak długo tak można? Rodacy!

Nawet dobry !

Szkoda tylko, że aby usprawiedliwić swoją głupotę, kłamie Pan w żywe oczy.

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.

Życzę Panu tego serdecznie, bo przecież życie w ciągłym kłamstwie do lekkich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...