Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

W każdym razie ogrzewanie powietrza z pompy ciepła wsparte niecentralnym elektrycznym, jest tak tanie i przyjemne, że nie mam wątpliwości, że niedługo nic innego się nie będzie montowało.

 

jednak wątpliwości trzeba mieć bo nie wiadomo co technologia jeszcze przyniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to było do TB który zawsze wyzywał tych co instalują centralne ogrzewanie od szkodników. Teraz sam takie promuje. Mało tego - usiłuje wpakowac inwestorów w dwa systemy grzewcze w jednym domu. Czekam z niecierpliwością jak jeszcze dołoży do tego kominek, ogniwa fotowoltaniczne i piecyk gazowy na wszelki wypadek. A potem okrasi to mądrymi teoriami.

 

Ok, zwracam honor :) pozdrawiam! wybacz za zagotowanie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241834-jaki-rekuperator-do-ma%C5%82ego-domu-90m2-u%C5%BCytkowej/page5

 

tu polecam stronę 4 i 5 - zobaczysz z jakim jajcarzem masz do czynienia. Chorobliwe konfabulacje to jego specjalność. W sumie to gościa szkoda - mam kuzyna z taką przypadłością - nie mozna wierzyć w ani jedno jego słowa w związku z czym stał się pośmiewiskiem wśród ludzi którzy go znają. A żona właśnie się z nim rozwodzi bo jakoś zorientowała się że wszytko co mówił jest wytworem chorego umysłu. U TB widzę dokładnie te same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, ważne by w nowym domu, ogrzewanie nie przekraczało tych 10kWh/m2 - bo więcej to wstyd dla instalatora. Prawda?

 

Dlaczego akurat 10 kWh/m2, jeszcze nie tak dawno było to 30 kWh/m2, a za niedługo będą wstydzic wszyscy ci którzy nie zejdą ponizej 5 kWh.

Nie jesto to zaden wstyd, pomijajac instalacje totalnie skopane.

Wracając do meritum mozna zapytac na jakim poziomie COP planuje Pan zakonczyc swoje kosztowne bądz co bądz eksperymenty.

Mówiac szczerze podoba mi sie ten rozdzielacz elektrycznie sterowany, a automatyczna regulacja przepływów to jest bardzo dobre rozwiazanie dla ogrzewania nadmuchowego, które nie wszysvy lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem.... PC nadmuchowe, bufory powietrza i praca on/off... dmucha nie dmucha, to XX wiek.....

Straty w rurkach.... centralnego nadmuchu....

 

To nie tak, rozwiazania TB to absolutny top, zgodne z jego teoriami, taki full wypas, to ze jest centralne ogrzewanie nadmuchowe to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem jeszcze jedno rozwiązanie ( przyszła paczka) Przepustnice regulowane skokowo, nawet 1-5% można ustawić skok. A wszystko terowane ze smartfonu lub tableta. Przy fajnej grafice, obniżanie i podnoszenie temperatury przez przeciągnięcie w górę czy w dół palcem po kafelku, będzie bardzo proste.

 

Czy ja dobrze czytam że poleca Pan centralne ogrzewanie nadmuchowe?

A czym to się różni od ogrzewania podłogowego- wodnego?

Oczywiście poza nośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było do TB który zawsze wyzywał tych co instalują centralne ogrzewanie od szkodników. Teraz sam takie promuje. Mało tego - usiłuje wpakowac inwestorów w dwa systemy grzewcze w jednym domu. Czekam z niecierpliwością jak jeszcze dołoży do tego kominek, ogniwa fotowoltaniczne i piecyk gazowy na wszelki wypadek. A potem okrasi to mądrymi teoriami.

 

Nie wyzywał, a uważał za mało inteligentnych i źle wykształconych. Jak nazwać kogoś kto szkodzi innym? Ogrzewanie hydrauliczne jest z założenia głupie i nic się na to nie poradzi.

Był Pan na Bartyckiej, tłumaczyłem Panu długo, nie wiem czy skutecznie, ale jeżeli jest Pan osobą nieco inteligentniejszą od ciepłownika, to zapewne założył Pan Sobie ogrzewanie niecentralne i odzysk ciepła z wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wątpliwości trzeba mieć bo nie wiadomo co technologia jeszcze przyniesie...

Jeszcze 6 lat temu robiliśmy gwc, technologia przyniosła tanie inwertery, okazały się bardzo skuteczne i pobierające tyle co centrala przy gwc. Teraz trzeba czekać na mniejsze i jeszcze ekonomiczniejsze pompy ( już widziałem na targach w Monachium sprężarkę 1cm3) . Ale co by nie wynaleziono, to grzanie zasobnika i rozprowadzanie ciepłą rurkami, zostanie jednym z głupszych pomysłów ludzkości.

Poza tym, co by technologia nie przyniosła, to ciepłownik będzie z tym walczył. Jedno urządzenie do wszystkiego jest tak zakorzenione w wypranych mózgach ciepłowników, że zatracili już w ogóle zdolność samodzielnego myślenia.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie wyzywał, a uważał za mało inteligentnych i źle wykształconych."

,,Jedno urządzenie do wszystkiego jest tak zakorzenione w wypranych mózgach ciepłowników, że zatracili już w ogóle zdolność samodzielnego myślenia."

,,Nie znam nic głupszego od centralnego nadmuchowego ogrzewania. "

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, odzysk ciepła z wentylacji"

A nie sądzisz Tomaszu,że promowanie odzysku ciepła z wentylacji przy pomocy rekuperatora p-p , jest dwuznaczne skoro istnieją małe pompy ciepła?

 

By mała pompa była faktycznie mała, odzysk ciepła się bardzo przydaje. Znacznie mniej musi chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym się przydaje ? W generowaniu kosztów dla inwestora? Skoro powietrzna pc wyciągnie ze zużytego powietrza dwukrotnie więcej energii niż rekuperator,to jaki jest sens rekuperatora?

A to jakim cudem? Co ma wyciągać? Odprowadzam nadmiar ciepłą pompą ciepła na zewnątrz. Powietrze wewnątrz jest chłodniejsze niż na zewnątrz, więc wentylacja naturalna nie działa. Musi być wentylacja mechaniczna. Jeżeli teraz będę tłoczył do domu powietrze rozgrzane, to pompa ciepła więcej zużyje kWh i musi mieć większą moc. Dlaczego powietrze wywiewane nie ma schłodzić nawiewanego ? I jakim cudem powietrze wywiewane z domu poprawi sprawność pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakim cudem? Co ma wyciągać? Odprowadzam nadmiar ciepłą pompą ciepła na zewnątrz. Powietrze wewnątrz jest chłodniejsze niż na zewnątrz, więc wentylacja naturalna nie działa. Musi być wentylacja mechaniczna. Jeżeli teraz będę tłoczył do domu powietrze rozgrzane, to pompa ciepła więcej zużyje kWh i musi mieć większą moc. Dlaczego powietrze wywiewane nie ma schłodzić nawiewanego ? I jakim cudem powietrze wywiewane z domu poprawi sprawność pompy?

 

Halo !!! Mówimy o sezonie grzewczym . Trzeba grzać a nie chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję i polecam pompę ciepła powietrze powietrze do chłodzenia. Zastąpiłem nią montowane przez 19 lat gwc. Jest w cenie gwc, zużywa tyle lub mniej kWh niż centrala współpracująca z gwc i można na niej sterować strumieniem, co przy wentylacji było trudne. Naprawdę wentylacja z odzyskiem ciepła, bardzo dobrze schładza wchodzące powietrze.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to z całego serca polecam Panu kable grzewcze w podłodze na gruuuubym styropianie, ustawia Pan Sobie bardzo dokładnie temperaturę podłogi w każdym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...