Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie? Proszę pokazać! Proszę zobaczyć od pierwszego tu postu i od 25 lat, ogrzewanie podłogowe na grubym styropianie uważam za najlepsze.

Myślałem, że tylko Szanowny asolt nie rozumie.

 

Nikt tego nie rozumie, bo tego zrozumiec nie mozna, najpierw były kable i dziesiatki kW mocy, potem staniały pompy p-p i zaczeło sie promowac centralne ogrzewanie nadmuchowe, jednoczesnie piszac ze to najgłupszy wynalazek, teraz do tego dorabia sie skrzynki rozdzielcze z przepustnicami aby nieco ograniczyc brak regulacji ale dalej jest to centralne ogrzewanie, nastepnie pisze Pan ze tego Pan nie promuje. Co nowy wpis to zaprzeczenie poprzedniego. Panie Tomaszu my naprawde tego nie rozumiemy. Mamy co prawda wyprane mózgi (kazdy ciepłownik ma) ale nie do tego stopnia aby nie rozumiec słowa pisanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Proszę pokazać!

Proszę bardzo :

Bardzo się cieszę, że tanieją kanałowe inwertery,

Na dom 150m2 można już dobry kupić za 5000-6000zł brutto do tego np taki niedrogi rozdzielacz [ATTACH=CONFIG]334947[/ATTACH] kilkadziesiąt mb kanału izolowanego, najlepiej antybakteryjny, kilka anemostatów i mamy najtańszą kWh ogrzewającą i chłodzącą powietrze.

 

[ATTACH=CONFIG]334948[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]334969[/ATTACH] Nie stosuję z regulacją mechaniczną, bo w cenie "do przyjęcia" są dwu pozycyjne.

Z kanałówką 5 kW midea i 60mb izolowanej 125 antybakteryjnej z anemostatami - 7600, brutto

Robimy próby z rozdzielaczem "wzmacniającym" strumień a nie tłumiącym, czyli ciche wentylatorki zamiast przepustnic. Pompka na większym strumieniu zyskuje nawet 20% na efektywności.

Tłumaczenie, że grzanie jest "tylko przy okazji" jest żadnym tłumaczeniem, ponieważ inwerterowy klimatyzator ograniczający się tylko funkcję chłodzenia jest znacznie tańszy niż urządzenie zawierające dodatkowo funkcję grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie hydrauliczne jest z założenia głupie i nic się na to nie poradzi.

Ciekawe, kto takie założenie przyjął i jak długo jeszcze będzie ono "prawdą objawioną" ?

Nie tak dawno taką prawdą były "pompy ciepła stosowane tylko do zabytków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie rozumie, bo tego zrozumiec nie mozna, najpierw były kable i dziesiatki kW mocy, potem staniały pompy p-p i zaczeło sie promowac centralne ogrzewanie nadmuchowe, jednoczesnie piszac ze to najgłupszy wynalazek, teraz do tego dorabia sie skrzynki rozdzielcze z przepustnicami aby nieco ograniczyc brak regulacji ale dalej jest to centralne ogrzewanie, nastepnie pisze Pan ze tego Pan nie promuje. Co nowy wpis to zaprzeczenie poprzedniego. Panie Tomaszu my naprawde tego nie rozumiemy. Mamy co prawda wyprane mózgi (kazdy ciepłownik ma) ale nie do tego stopnia aby nie rozumiec słowa pisanego

 

Nie nikt a tylko ciepłownik. Pan nawet nie rozumie dlaczego OZC nie jest fizyką tylko marketingowym oszustwem.

Od pierwszego postu piszę, że ogrzewanie jest elektryczne, a gruntowy wymiennik ciepła, który "pracował" zimą i latem, zamieniłem na inwerter.

 

Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto zalewa rurki w podłodze to może być trudne, ale nie wszyscy mają tak małą wiedzę o termodynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nikt a tylko ciepłownik. Pan nawet nie rozumie dlaczego OZC nie jest fizyką tylko marketingowym oszustwem.

Od pierwszego postu piszę, że ogrzewanie jest elektryczne, a gruntowy wymiennik ciepła, który "pracował" zimą i latem, zamieniłem na inwerter.

 

Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto zalewa rurki w podłodze to może być trudne, ale nie wszyscy mają tak małą wiedzę o termodynamice.

 

Jak ciepłownik to znaczy kazdy, jedynym który rozumie (??) panskie idee jest Pan sam, cała reszta to ciepłownicy. Tak, tak, zamienił Pan centralne gwc na centralne ogrzewanie nadmuchowe, dla przypomnienia najgłupszy wynalazek ludzkosci. Skoro to centralne ogrzewanie nadmuchowe daje rade prawie w 100% to dziesiątki kW kabli pozostały do drenowania kieszeni nieswiadomych inwestorów. Ach przepraszam zapomniałem o kolejnym super wynalazku chociaz całkowicie nieopłacalnym, czyli dedykowanej pompie ciepła cwu. Robi sie nam z tego tani (???) dom

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie nam z tego tani (???) dom
Nie tylko tani, ale jeszcze komfortowy.

Wszystko zależy od punktu widzenia (lub siedzenia). Ten dom będzie tani dla sprzedawcy (niskie koszty, wysoki zysk), dla niego bądzie tez komfortowy (szybka i sprawna sprzedaż). Dla użytkownika może być już zupełnie inny, ale jemu zawsze można wmówić, że to nie wina instalacji, tylko niedouczonych inżynierów, którzy policzyli OZC (bo nie znają praw fizyki) lub zaprojektowali dom zużywający powyżej 10 kWh/m2 rocznie (którego przecież nie powinno się projektować, tylko wykonać wg wytycznych sprzedawcy, bez żadnych obliczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :

 

 

Tłumaczenie, że grzanie jest "tylko przy okazji" jest żadnym tłumaczeniem, ponieważ inwerterowy klimatyzator ograniczający się tylko funkcję chłodzenia jest znacznie tańszy niż urządzenie zawierające dodatkowo funkcję grzewczą.

 

Nie wiem co to znaczy przy okazji :) jak klimatyzator ma funkcję pompy ciepła to i grzeje i chłodzi. Więc to przy okazji nie jest... Ostatnio rozśmieszyła mnie sytuacja kiedy to w przychodni dla dzieci w gabinetach dogrzewano się farelkami a w każdym pomieszczeniu znajdował się klimatyzator inwerterowy, który zrobiłby tę robotę o wiele wiele taniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy przy okazji :) jak klimatyzator ma funkcję pompy ciepła to i grzeje i chłodzi. Więc to przy okazji nie jest... Ostatnio rozśmieszyła mnie sytuacja kiedy to w przychodni dla dzieci w gabinetach dogrzewano się farelkami a w każdym pomieszczeniu znajdował się klimatyzator inwerterowy, który zrobiłby tę robotę o wiele wiele taniej!

 

Pan HenoK jest ciepłownikiem, więc szkoda tłumaczyć czym się różni klimatyzacja ON/OFF od inwertera, Panowie perm i V... zwrócili się na początku wątku, by nie zwracać na nich uwagi, będą tak sobie nabijać posty. A pan asolt, uważa, że OZC to jakaś wiedza związana z fizyką a nie czyste oszustwo marketingowe. W ogóle Panowie zatrzymali się na XX wieku i tylko centralna jednostka do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan HenoK jest ciepłownikiem, więc szkoda tłumaczyć czym się różni klimatyzacja ON/OFF od inwertera, Panowie perm i V... zwrócili się na początku wątku, by nie zwracać na nich uwagi, będą tak sobie nabijać posty. A pan asolt, uważa, że OZC to jakaś wiedza związana z fizyką a nie czyste oszustwo marketingowe. W ogóle Panowie zatrzymali się na XX wieku i tylko centralna jednostka do wszystkiego.

 

Nie wiem kto tu kim jest :) czy ciepłownikiem czy zimownikiem :) ja tylko uważam, że warto eksperymentować i sprawdzać nowe/inne technologie/rozwiąznia. Jeśli mają dawać jakąś korzyść to czemu ich nie wykorzystywać. Co do przy okazji to akurat Pan pisał, że przy okazji grzeje. Dla mnie jak instaluje się ją dla grzania i chłodzenia to nie jest to przy okazji ale z zamiarem :) to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tu kim jest :) czy ciepłownikiem czy zimownikiem :) ja tylko uważam, że warto eksperymentować i sprawdzać nowe/inne technologie/rozwiąznia. Jeśli mają dawać jakąś korzyść to czemu ich nie wykorzystywać. Co do przy okazji to akurat Pan pisał, że przy okazji grzeje. Dla mnie jak instaluje się ją dla grzania i chłodzenia to nie jest to przy okazji ale z zamiarem :) to tyle

 

NIe tu jest problem czy klimatyzator równiez grzeje bo grzeje i nikt tego nie kwestionuje, problemem są albo nie głupoty wypisywane przez TB, jest on przeciwko jednostkom centralnym do wszystkiego a sam promuje centralne ogrzewanie nadmuchowe i centralne chłodzenie. Okreslenie ciepłownik w opinii TB oznacza ludzi ułomnych umysłowo, zeby nie powiedziec podludzi, jedynym ktoremu nalezy sie miano prawdziwego człowieka, a zarazem geniusza ktorego teorii nie jest w stanie nikt pojac jest TB. Wynika to z niewątpliwie wysokiego ilorazu inteligencji połaczonego z głebią wiedzy której my zwykli ciepłownicy nie jestesmy w stanie nigdy zrozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą głupotą jaką TB przedstawia to klimatyzacja kanałowa za 6-8k do domu jak w temacie ... Taki dom nie potrzebuje klimatyzacji, chyba, że ktoś go nieźle spieprzył przy projektowaniu.

 

Poza tym to nic innego jak chłodzenie centralne, czyli coś gorszego niż ogrzewanie centralne. Przecież w domu chłodzić potrzebujemy pomieszczenia tylko od południa, więc po co pchać chłód do pomieszczeń które tego nie potrzebują ? Można to oczywiście poprawić wstawiając elektronicznie sterowane przepustnice na każdą odnogę kanału. Ale to przecież potężne koszty, które rosną już do kilkunastu tysięcy złotych za chłodzenie domu, który nie powinien go potrzebować!

 

Co za absurd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu... PC P/P ktora potrafi ogrzewac i chlodzic nie jest zadnym nowym rewolucyjnym wynalazkiem.

W np. S conajmniej od 10 lat ludzie takie instaluja aby sie pozbyc ogrzewania bezposrednim pradem grzejnikami ktore kabareciarz poleca i handluje na

http://www.nie-co.pl

 

Wszystko aby oszczedzac prad, gdzie dla niego elektryczne podlogowe to ideal.... '

a potem rachunki obniza PC P/P nie grzejac ( wyraznie napisal w tym watku )

 

Nikt nie kwestionuje ze PC P/P dzialaja, nawet bardzo dobrze. Ale NIKT , nawet producenci nie osiagneli sprawnosci ktore on tu opisuje.

I gdzienawet twoje spostrzezenia obalaja jego klamstwa.

 

Dalej, nie rozumie jak dziala PC P/W, ze ma Inverter, inny tryb pracy dla C/O inny dla CWU.... ze moca wcale nie musi sie roznic od "klimatyzatora".

 

I wez teraz takiemu tlumacz ze sa PC G/W z Inverterem.... dla niego to nie do pojecia gdyz zyje w czasch gdy sam sprzedawal czy tam instalowal jakies

styare "Leonardy" on/off do domow izolowanych... a wiec juz wtedy ludzi oszukiwal i naciagal ;)

 

Dla niego czas tam sie zatrzymal....

 

Zreszta prosilem.... poczytaj watek a zrozumiesz....

 

No właśnie ludzie z USA mnie w sumie nakręcili na korzystanie z tych urządzeń i masz zupełną rację tam grzeją tym już od lat. Pisząc z nimi nie spotkałem się z rewelacjami o wysokim współczynniku COP. Niemniej jednak potwierdzają, że jeśli te inwertery działają na jak najmniejszych "obrotach" to odpowiednio dają więcej w porównaniu z pracą na maksa. Ale nie obserwowali COP na poziomie 20 :)

 

Co do pomp ciepła w systemach hydraulicznych to oczywiście że są inwertery, nawet do CWU można mieć pompę inwerterową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak dla mnie jedynym racjonalnym wytlumaczeniem, pisze to zupelnie powaznie teraz.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudologia

Pseudologia różni się tym od zwykłego kłamstwa, że osoba opowiadająca sama nie jest w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji.

I to jest chyba sedno sprawy. Gość jakaś tam inteligencję ma. To że złapany na kłamstwie idzie w zaparte wynika z tego że on nie za bardzo odróżnia swoje fantazje od rzeczywistości. Ot i cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe tu jest problem czy klimatyzator równiez grzeje bo grzeje i nikt tego nie kwestionuje, problemem są albo nie głupoty wypisywane przez TB, jest on przeciwko jednostkom centralnym do wszystkiego a sam promuje centralne ogrzewanie nadmuchowe i centralne chłodzenie. Okreslenie ciepłownik w opinii TB oznacza ludzi ułomnych umysłowo, zeby nie powiedziec podludzi, jedynym ktoremu nalezy sie miano prawdziwego człowieka, a zarazem geniusza ktorego teorii nie jest w stanie nikt pojac jest TB. Wynika to z niewątpliwie wysokiego ilorazu inteligencji połaczonego z głebią wiedzy której my zwykli ciepłownicy nie jestesmy w stanie nigdy zrozumiec

 

Jakby na to nie patrzeć to jest to rodzaj centralnego systemu. Ja to nazywam inne niż tradycyjny system ogrzewania centralnego. Bo jak to inaczej opisać skoro jednostka centralna jest, są kanały zamiast rurek. Więc to rodzaj centralnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...