Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Przecież o tym piszę :

Aby usprawiedliwić swoją głupotę, kłamie Pan w żywe oczy.

Tu zaś proponuję Panu najlepszy sposób na walkę w Pana głupotą :

Mimo wszystko liczę na to, że przełamie Pan wreszcie efekty tej traumy, którą musiało być dla Pana wyrzucenie z uczelni i zacznie się kształcić.

Życzę Panu tego serdecznie, bo przecież życie w ciągłym kłamstwie do lekkich nie należy.

Witam. Mistrzu, najlepszy doradco od energooszczędzania, wybacz mu bo on jest od domów izolowanych, a Ty od stalowych mostków termicznych, które nie przenoszą ciepła. Kto ma rację pokaże rok 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tego co pamiętam w jednej książce wyczytałem że spirala .. to nie porozumienie.

To takie dziwne oszukiwanie samego siebie, liczy się ile rura może pobrać z mb ... a potem się to zawija.

:mad: to że ktoś tak spier .. to nie znaczy że trzeba tak pseudo oszczędzać, tu będzie się liczyć ... powierzchnia ..

a nie długość rury ! zwiniętej w prosięcy ogonek.

wiejska akademia techniczna .. i wszystko jasne.

choć lepszy byłby CzAT.. bierze tych czereśniaków i z wsi i miasta w jeden wór .. nikogo nie rozdziela ... a adekwatnie określa.

Witam. Profesorze, ale dlaczego nie można tego prosięcego ogonka umieścić pod betonowym podjazdem? Czy są przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry . zajefajny.

o miłości, o winie

o ślicznej dziewczynie

o dawnych latach

i nieważnych już datach

o rzecznych nurtach

obijanych falą burtach

o motywach zużytych

małżeństwach rozbitych

o wierności jak pies

i wieczorach pełnych łez

o tańcu na parkiecie

o zasranym świecie

o śpiewaniu falsetem

przez długi kontakt z bufetem

nawet o zbawiennym wpływie błonnika

piszmy, byleby z szacunkiem dla czytelnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam w jednej książce wyczytałem że spirala .. to nie porozumienie.

To takie dziwne oszukiwanie samego siebie, liczy się ile rura może pobrać z mb ... a potem się to zawija.

:mad: to że ktoś tak spier .. to nie znaczy że trzeba tak pseudo oszczędzać, tu będzie się liczyć ... powierzchnia ..

a nie długość rury ! zwiniętej w prosięcy ogonek.

 

wiejska akademia techniczna .. i wszystko jasne.

choć lepszy byłby CzAT.. bierze tych czereśniaków i z wsi i miasta w jeden wór .. nikogo nie rozdziela ... a adekwatnie określa.

 

Nie, rozumiem ze nie o dlugosc rury tu chodzi a o powierzchnie gruntu. Teraz pisze z telefonu ale jak bede przy kompie to podam linki ile wychodzi watow z klektora spiralnego. Z tego co zapamietalem to jest to okolo 1500 W ze spirali dlugosci 15 m i szerokosci 1,5 m. Oczywiscie zalezy to jeszcze od gruntu , ale srednio tak wychodzi.

Ale nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie. Czy Waszym zdaniem moge wybrukowac kostka teren nad kolektorem czy nie? Jedyne co minprzychodzi do glowy na nie, to to ze ta kostka moze sie pofaldowac z uwagi na wysadziny. Kurcze, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAT

wiejska akademia techniczna .. i wszystko jasne.

choć lepszy byłby CzAT.. bierze tych czereśniaków i z wsi i miasta w jeden wór .. nikogo nie rozdziela ... a adekwatnie określa.

Co Pan ma do wsi?

Ależ z Pana prymityw. Dobrze, ze nie ma obowiązku czytania Pana postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunrise121 ... zamiast głosić puste slogany

weź sobie ściągnij program SAT... i policz ...

http://www.mostkicieplne.pl/typowe-przyklady.html tu masz przykład jakie są to wartości ! ale przebicie idzie przez izolację do muru !

:mad: przestań po po prostu ... nas pouczać ... jak sam nie potrafisz nawet U przegrody policzyć !

A ty wpierasz że coś co jest przykryte ... izolacją będzie mostkiem ! opamiętaj się.

Będzie fakt coś tam coś ... ale to jak pierdnięcie komara !

 

Co Pan ma do wsi?

Ależ z Pana prymityw. Dobrze, ze nie ma obowiązku czytania Pana postów.

no piszę że nic !

że do jednego wara czereśniactwo ... z wsi i miasta ... wieśniak ... obraża

pana ze wsi ... a jak mieszczucha ... obrazić ? to wspólnym mianem czereśniak .

 

Ależ z Pana prymityw.
Pan to robi tak delikatnie że aż miło :) można to jak komplement odebrać ... niczym piwo karmi.

Pan masz talent do pisania wierszy ... szacun.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozumiem ze nie o dlugosc rury tu chodzi a o powierzchnie gruntu. Teraz pisze z telefonu ale jak bede przy kompie to podam linki ile wychodzi watow z klektora spiralnego. Z tego co zapamietalem to jest to okolo 1500 W ze spirali dlugosci 15 m i szerokosci 1,5 m. Oczywiscie zalezy to jeszcze od gruntu , ale srednio tak wychodzi.

Ale nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie. Czy Waszym zdaniem moge wybrukowac kostka teren nad kolektorem czy nie? Jedyne co minprzychodzi do glowy na nie, to to ze ta kostka moze sie pofaldowac z uwagi na wysadziny. Kurcze, nie wiem.

W sprzyjających warunkach można tyle wyciągnąć. Jednak wybrukowany podjazd takich sprzyjających warunków nie zapewnia - ogranicza w znaczny sposób penetrację wody opadowej, która jest głównym nośnikiem zapewniającym szybką regenerację dolnego źródła. Wysadziny powstaną jedynie wtedy, gdy będziesz bardzo intensywnie czerpał ciepła z dolnego źródła, a nie będzie ono miało szansy się zregenerować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunrise121 ... zamiast głosić puste slogany

weź sobie ściągnij program SAT... i policz ...

http://www.mostkicieplne.pl/typowe-przyklady.html tu masz przykład jakie są to wartości ! ale przebicie idzie przez izolację do muru !

:mad: przestań po po prostu ... nas pouczać ... jak sam nie potrafisz nawet U przegrody policzyć !

A ty wpierasz że coś co jest przykryte ... izolacją będzie mostkiem ! opamiętaj się.

Będzie fakt coś tam coś ... ale to jak pierdnięcie komara !

Mostki cieplne nie występują w izolacji. Takie głupoty może pisać tylko ktoś kto nie zna podstaw fizyki!

Przypomnę... długość i szerokość przegrody są nieograniczone !!!!!! Warto wiedzieć zanim się jakiegoś wroga izolowania zacytuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostki cieplne nie występują w izolacji. Takie głupoty może pisać tylko ktoś kto nie zna podstaw fizyki!

Przypomnę... długość i szerokość przegrody są nieograniczone !!!!!! Warto wiedzieć zanim się jakiegoś wroga izolowania zacytuje!

No normalnie poezja :).

Taki talent i tak się marnuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie. Czy Waszym zdaniem moge wybrukowac kostka teren nad kolektorem czy nie? Jedyne co minprzychodzi do glowy na nie, to to ze ta kostka moze sie pofaldowac z uwagi na wysadziny. Kurcze, nie wiem

No właśnie o tym pisałem ...właśnie przez nadmierny pobór ciepła z gruntu !

Po to daje się prostą rurę ... aby grunt miał czas się regenerować, a spirala jest niczym rura od odkurzacza postawiona nad talerz zupy.

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/21435/ogrzewanie-domow-z-zastosowaniem-pomp-ciepla.html o tu ... pisało , za 50 zł będziesz wiedział nawet jak zrobić swoją pompę gruntową :) pisze tam dlaczego nie robi się takich spiral ...

Normalny płaski wykop 1,2-1,5 metra max ... rury co bodaj 70cm... minmum .. aby miał skąd grunt się regenerować !!

oto chodzi ... tak jak z głębokością ...

ciepło w gruncie do pochodzi w 100% od słońca ... i od tego zależy ... nie może być 2m pod ziemią .. bo w lecie się kolektor nie naładuje ...

Powietrze brateńku przelatuje przez wymiennik ciągle ... a grunt stoi !

musi przez przewodzenie ciepła ... wyrównać temperaturę ! stąd taki kolektor to porażka ! wiem że tani...

 

 

Mostki cieplne nie występują w izolacji. Takie głupoty może pisać tylko ktoś kto nie zna podstaw fizyki!
no to swojego współplemieńca powstrzymaj.

 

Szkoda że Pan mimo wszystko który studiował na WAT... tak nie naukowo pochodzi ...

do tematu.

 

Pisałem Panu skąd brały biorą straty w ... ogrzewaniu kablami .

Pan na to odpowiedź znalazł, że to grunt odbiera ciepło, ja wiem że tony herezji teraz ciężko odwołać, bo nie wiem boi się Pan że będziemy tańczyć ... że w końcu ?

 

 

Rozumie pan opór cieplny ?

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek praktyki w temacie kolektora gruntowego:

PC zalozona gdzies 8 lat temu. Nie wiem nic na temat modelu, parametrow. DZ to rurki co 70-80 cm, 400mb, 200 na glabokosci 2,2 i nad tym 200m na 1,7m. Wszystko w piachu.

Z relacji szwagra wydajnosc spada zima po pewnym czasi 4-krotnie - zbadal grzejac 300 litrowy zbiornik z CWU.

Od 2 sezonow - ma juz piec na ekogroszek. 50k poszlo do piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek praktyki w temacie kolektora gruntowego:

PC zalozona gdzies 8 lat temu. Nie wiem nic na temat modelu, parametrow. DZ to rurki co 70-80 cm, 400mb, 200 na glabokosci 2,2 i nad tym 200m na 1,7m. Wszystko w piachu.

Z relacji szwagra wydajnosc spada zima po pewnym czasi 4-krotnie - zbadal grzejac 300 litrowy zbiornik z CWU.

Od 2 sezonow - ma juz piec na ekogroszek. 50k poszlo do piachu.

Można powiedzieć klasyczny przykład tego, jak nie powinno instalować się pompy ciepła :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek praktyki w temacie kolektora gruntowego:

PC zalozona gdzies 8 lat temu. Nie wiem nic na temat modelu, parametrow. DZ to rurki co 70-80 cm, 400mb, 200 na glabokosci 2,2 i nad tym 200m na 1,7m. Wszystko w piachu.

Z relacji szwagra wydajnosc spada zima po pewnym czasi 4-krotnie - zbadal grzejac 300 litrowy zbiornik z CWU.

Od 2 sezonow - ma juz piec na ekogroszek. 50k poszlo do piachu.

Dlaczego za brak izolacji wini się ogrzewanie - nie projektanta?

Co do pomp ciepła w systemie centralnym - jeżeli była możliwość zamontowania kotłowni w miejsce pompy ciepła - to bym tego od pompy ciepła za genitalia powiesił. Już na początku lat 90-tych pisano, że instalacja do centralnego ogrzewania pompą ciepła jest inna niż do kotłowni !!!

Tu się z Panem Henrykiem zgadzam - Pan poda firmę która PC montowała - uważam, że należy przestrzec innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...