Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle, e od jakiegoś czasu TB, Dudą się nie podpiera - może wynika to z tego, że nazywa Go oszustem ?

 

Przytoczyłem dr Dudę w jednej jedynej kwestii, 30 cm styropianu od gruntu.

Na walkę z akumulacją, na niecentralne ogrzewanie, na klimatyzację zamiast gwc, musiałem Go długo przekonywać. Teraz jest przekonany.

A nie zgadzam się z Nim, że OZC jest do czegokolwiek potrzebny oraz że ten program nie jest oparty o fizykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłem dr Dudę w jednej jedynej kwestii, 30 cm styropianu od gruntu.

Teraz jest przekonany.

No i widzisz Aslot. Dudę przekonał to Duda wrócił do łask.

Was przekonuje i jeszcze ma jakąś nadzieje, że przekona.

Mnie wyklął i wygnał na banicję stąd ten zaszczytny mój, podkreślam mój tytuł ciepłownika Nr 1.

Panie Tomaszu jeszcze trochę więcej pracy a i może jakiś argumentów a wszyscy oni (prócz mnie ) zmiękną i będą jedli Panu z ręki, trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby w tak dużym domu nawet pompą mieć tak mały rachunek to trzeba mieć go już bardzo dobrze zaizolowany a i tak będzie to dwa razy więcej niż mój zużyje czystym prądem.

 

Przecież Ty masz 700 złotych wydać ? To tyle, co ten dom 220m2

A dom ponad dwa razy większy, a ociepleniu daleko do Twojego, więc.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus zmartwychwstał. Ktoś widział, że go nie było tam gdzie być powinien po śmierci i o tym napisał, a inny powiedział o tym jeszcze innemu, o czym tamten również napisał. Jezus mówił, że zmartwychwstanie, więc sprawa jest oczywista.

 

Tak samo Tomek i jego domy. Ktoś napisał, że wydaje mu się, że taki dom może istnieć, Tomek mówi że istnieje, więc chyba sprawa jest prosta.

 

Jest trochę cudów, jak choćby wynalezienie rekuperatora, czy invertera, więc może Tomku zarejestruj związek wyznaniowy? Kościoły budujcie ze szkła na 40cm styropianu, na ołtarzu niech będzie COP=12, a władcą ciemności współczynnik U.

 

Kiedy nie będzie od kogo kupować gazu i ropy, to religia ta masz szansę stania się państwową, więc być może nasze prawnuki będą Brzęczkowskianami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał, nie byłbym tak atakowany. Poza tym wykonujemy instalacje 25 lat!

No to już jest jakiś sukces. Ja w czasie o połowę krótszym zajmując się kolektorami machnąłem ładnych kilkaset instalacji. Ale jakoś mnie, choć mam tak ubogie doświadczenie z racji tak małego stażu nikt nie atakuje. Sądzę, że przez 25 lat można łatwo macnąć z 1000 instalacji gdzie w skali roku jest ich około 40.

Proponuję konferencję prasową z udziałem Pana Tomasza aby o swoim doświadczeniu głównie praktycznym nam poopowiadał bo teoryę już znamy.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus zmartwychwstał. Ktoś widział, że go nie było tam gdzie być powinien po śmierci i o tym napisał, a inny powiedział o tym jeszcze innemu, o czym tamten również napisał. Jezus mówił, że zmartwychwstanie, więc sprawa jest oczywista.

 

Tak samo Tomek i jego domy. Ktoś napisał, że wydaje mu się, że taki dom może istnieć, Tomek mówi że istnieje, więc chyba sprawa jest prosta.

 

Jest trochę cudów, jak choćby wynalezienie rekuperatora, czy invertera, więc może Tomku zarejestruj związek wyznaniowy? Kościoły budujcie ze szkła na 40cm styropianu, na ołtarzu niech będzie COP=12, a władcą ciemności współczynnik U.

 

Kiedy nie będzie od kogo kupować gazu i ropy, to religia ta masz szansę stania się państwową, więc być może nasze prawnuki będą Brzęczkowskianami?

 

Komuś kto zalewa rurki w wylewce, nie wytłumaczy się pewnych spraw. Jeżeli Szanowny asolt nie zna fizyki, to i dał Sobie wcisnąć OZC.

Ale zapewniam Pana, że nawet największych tłumoków można czegoś nauczyć. Czy to będzie za rok, czy za dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz Aslot. Dudę przekonał to Duda wrócił do łask.

Was przekonuje i jeszcze ma jakąś nadzieje, że przekona.

 

No i komu teraz wierzyc, doktorzy oszusci, profesorzy tez, reszta to nieuki i szkodniki, chyba dzisiaj nie zasnę, wszystko sie zmieniło jak w kalejdoskopie, jak tu klientom w oczy spojrzec, ech ciezkie to zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś kto zalewa rurki w wylewce, nie wytłumaczy się pewnych spraw. Jeżeli Szanowny asolt nie zna fizyki, to i dał Sobie wcisnąć OZC.

Ale zapewniam Pana, że nawet największych tłumoków można czegoś nauczyć. Czy to będzie za rok, czy za dwa...

 

Cóz poradzic,jeden sie rodzi i pojmie fizyke w lot, drugiemu pisane jest nieuctwo, bo tłumokiem sie urodził i tłumokiem umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz-dzięki ze potwierdziłeś że taki dom istnieje

przynajmniej nie ma domysłów

ale ja się podpytam jaki mam azymut mam przyjąć

do tego czasu będę pedałować na stacjonarnym

 

Z pompą ciepła powietrze powietrze, nawet stary dom z cegły zrobię 10-watowym na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz poradzic,jeden sie rodzi i pojmie fizyke w lot, drugiemu pisane jest nieuctwo, bo tłumokiem sie urodził i tłumokiem umrze.

 

Przecież OZC to gadżet. Pan naprawdę tego nie rozumie? Jak można znać podstawy i pisać U ściany - ściana to skończony element!

Jak można z lambdy (delta T 1st.C i warunki stabilne) wyliczać U?

Jak można liczyć wentylację grawitacyjną czy szybę, gdzie przewodzenie jest drugorzędne?

Jak można liczyć straty do gruntu? Tu już Szanowny czołgista pokazał symulacje. Przecież izotermy w gruncie tak nie mogą się rozchodzić, to dla dzieci grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompą ciepła powietrze powietrze, nawet stary dom z cegły zrobię 10-watowym na ogrzewanie.

 

Z nieba mi spadasz.

Moi rodzice mieszkają w dużym (~200m2) domu z lat '70, spalają 10t flotu na sezon i myślą, co z tym zrobić.

Zrobisz im te 10W/m2 ?

Ja to ładnie wszystko obfotografuję, pomierzę i będę pierwszym aktywnym użytkownikiem Forum, potwierdzającym Twoją wiedzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież OZC to gadżet. Pan naprawdę tego nie rozumie? Jak można znać podstawy i pisać U ściany - ściana to skończony element!

Jak można z lambdy (delta T 1st.C i warunki stabilne) wyliczać U?

Jak można liczyć wentylację grawitacyjną czy szybę, gdzie przewodzenie jest drugorzędne?

Jak można liczyć straty do gruntu? Tu już Szanowny czołgista pokazał symulacje. Przecież izotermy w gruncie tak nie mogą się rozchodzić, to dla dzieci grafika.

 

Panie Tomaszu mozna cos wiecej z tymi szybami, o ile pamietam nigdy Pan sie szerzej nie wypowiadał na temat strat i zysków przez okna. Wiem ze sie nic nie powinno liczyc, bo wszystko jest juz ustalone wczesniej, ale jakos mnie ciagnie do liczenia. Wiem ze to szkodliwa przypadłosc ale jak to mówią przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Powinni pozamykac te politechniki jako jaskinie ciemnoty, a przynajmniej wydziały ciepownictwa, ale poki co nie zanosi sie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieba mi spadasz.

Moi rodzice mieszkają w dużym (~200m2) domu z lat '70, spalają 10t flotu na sezon i myślą, co z tym zrobić.

Zrobisz im te 10W/m2 ?

Ja to ładnie wszystko obfotografuję, pomierzę i będę pierwszym aktywnym użytkownikiem Forum, potwierdzającym Twoją wiedzę w tym temacie.

 

kanałóweczka.jpg Nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...