Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W moim ciezkim domu z silki i posadzce min 8cm czas reakcji waha sie w przedziale 1-2h o 0,1oC.

 

Od planowanej 13:00 do 17:00 mam 4h. Nie mam jednak akumulacyjnych ścian zewnętrznych, a wewnętrzne to większość 8cm, i kilka m2 - 12cm. Liczę, że będę miał mniejszą bezwładność niż ty.

Oczywiście zależy wszystko o temp. zewnętrznej. Przy mocno minusowych i braku zysków słonecznych bedę wchodził coraz głębiej w 1 taryfę, ewentualnie dogrzewał jeszcze nad ranem, jeśli dobowy spadek temp. będzie zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że mistrz się nie wypowiada. Pewnie przedawkował bozony i teraz grawitacja nie chce z nim współpracować.

Na szczęście generator jest inwerterowy, więc niedługo powinno się wszystko zwrócić.

 

Jak uznam, że ktoś ma tak małe zdolności intelektualne, że nie zrozumie o czym pisze, to po co dalej kontynuować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uznam, że ktoś ma tak małe zdolności intelektualne, że nie zrozumie o czym pisze, to po co dalej kontynuować?

 

Ciężko za tobą nadążyć, więc nie gwiazdorz mi tutaj, tylko napisz w praktyce jak to widzisz. Wystarczy folia, czy jednak musi być izolacja?

 

Przemek i po co to Tobie było.

 

A ty go rozumiesz? Przecież on się sam nie rozumie, więc to żadna ujma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że mistrz się nie wypowiada. Pewnie przedawkował bozony i teraz grawitacja nie chce z nim współpracować.

Na szczęście generator jest inwerterowy, więc niedługo powinno się wszystko zwrócić.

 

Izolacja to podstawa im więcej w dachu tym lepiej bo różnica pomiędzy 25 cm a 45 cm jest odczuwalna latem czy zimą pod dachem. Inna sprawa, że dobra klima ogrzeje nawet i w większe mrozy. U mnie dzisiaj w nocy poszło 3kwh na ogrzanie całego domu który rewelacyjny nie jest i wszytko załatwiła kanałówka. Split ścienny nie rozprowadzi nam łatwo powietrza po całym poddaszu chyba że będzie jedno pomieszczenie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie człowiekowi spokój. Chłop ciężko pracuje nad grawitacją czy tam lewitacją a wy mu dupę zawracacie pierdołami.

Panie Tomaszu pan się nie przejmuje artysta zawsze miał pod górkę za swojego życia.

 

Nie mam pod górkę i się nie przejmuję. Przecież wiem, że jak ktoś zakłada sobie hydrauliczne ogrzewanie, dopuszcza montowanie grzejników pod oknem, drabinek w łazience, w XXI wieku stosuje gruntowe pompy ciepła, czy uważa OZC za wiedzę, to nie jest zbyt inteligentny, czym więc się przejmować?

Ludzie o małej wiedzy, starają się tu bardziej siebie przekonać, że ja nie mam racji. Lepiej się będą wtedy czuli. To normalna praktyka, proszę poczytać Schopenhauera erystykę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja to podstawa im więcej w dachu tym lepiej bo różnica pomiędzy 25 cm a 45 cm jest odczuwalna latem czy zimą pod dachem. Inna sprawa, że dobra klima ogrzeje nawet i w większe mrozy. U mnie dzisiaj w nocy poszło 3kwh na ogrzanie całego domu który rewelacyjny nie jest i wszytko załatwiła kanałówka. Split ścienny nie rozprowadzi nam łatwo powietrza po całym poddaszu chyba że będzie jedno pomieszczenie tylko.

 

Spróbuję jakoś tanio wełnę załatwić i zamiast 50cm na stropie, to zostanie 30cm grafitu na dole i dołożę 15cm wełny między krokwie. Objętość 150m3, samo powietrze, więc żeby ogrzać o 20 stopni potrzeba 1kWh. Mocniejsza farelka, kwadransik, 60 groszy i ciepło.

 

Chciałem tylko na tej wełnie zaoszczędzić, bo teraz mistrz nie zaleca izolacji... a 25m3 wełny to jednak ze 2500zł. Chyba Tomek sam nie wie co o tym myśli... teraz mu moja inteligencja nie odpowiada.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ciezkim domu z silki i posadzce min 8cm czas reakcji waha sie w przedziale 1-2h o 0,1oC.

 

Uwielbiam to forum . Mówienie o niczym lub TB .

Tymczasem dane podawane przez kolegów istotne dla podjęcia decyzji o sposobie budowania są olewane.

I co z tego karolek ,że Ci spada o 0,1oC/2h .I co z tego krzysiek b-b ,że masz tak ciepło pod domem . I w końcu co z tego że jeden ma 30cm pod posadzką,a drugi 10cm izolacji .Ważne że TB ogarnia grawitację i co w drugim poście wstawia mantrę :

,,Przecież wiem, że jak ktoś zakłada sobie hydrauliczne ogrzewanie, dopuszcza montowanie grzejników pod oknem, drabinek w łazience, w XXI wieku stosuje gruntowe pompy ciepła, czy uważa OZC za wiedzę, to nie jest zbyt inteligentny, czym więc się przejmować? ''

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel obiaśnił: "bez słońca temperatura wewnątrz jest zbliżona do tej na zewnątrz". Jeśli ktoś miał szklarnię, to wie jakie tam są temperatury, i że ogrzewanie tego to studnia bez dna.

Mój kolega ma przeszkloną (nieogrzewaną) przybudówkę - zimą zimno jak na zewnątrz, latem gorąco nie do zniesienia. Czyli bez sensu, a koszty budowy zazwyczaj wyższe niż w zwykłym dudynku.

 

Ano, wkleiłem, trochę jako ciekawostkę przyrodniczą ;), a trochę w temacie "zysków'' od słoneczka zimą. Ostatnie dwa tygodnie- słońce 2 razy, owszem widziałem. Raz od 14-15, drugi od rana do 9.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie olewane. Jak ktoś ma ciepło pod domem, to znaczy że mu z domu wyciekło, nie? Jak komuś wolno dom reaguje na dostarczenie jednorazowo dużej ilości energii, to znaczy, że:

- okresowa zmiana temperatury jest trudna i prawdopodobnie nie ma sensu,

- można zastosować grzanie akumulacyjne, co oznacza niskie koszty instalacji kabli, wysoką niezawodność i stosunkowo niski koszt eksploatacji, przy zachowaniu dobrego komfortu.

 

Dodatkowo te zawsze zimne ściany z silki dobrze schładzają powietrze w upały, przenoszą sporo energii w sezon przejściowy jesienno-zimowy, a do tego są mocne i dźwiękoszczelne. Dobry materiał na warstwę konstrukcyjną ściany po prostu.

 

A jak ktoś pisze głupoty jak Tomek, to nie można z nim mądrze dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...