Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Teza dotycząca izolacji od wewnątrz,wg. TB, dotyczy zysków słonecznych zimą,przejmowanych przez goły mur.Innymi słowy, ocieplając od zewnątrz zasłaniamy ściany od zysków słonecznych zimą.

 

Poniekąd racji w tym jest tyle że jak kto ktoś "mądry" kiedyś powiedział są plusy dodatnie i ujemne :) bo latem jak grzeje to też mamy problem z nadmiarem ciepła, nieprawdaż? trzeba chłodzić! A ostatnio mam takie wrażenie że u nas gorsze lata od zim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poniekąd racji w tym jest tyle że jak kto ktoś "mądry" kiedyś powiedział są plusy dodatnie i ujemne :) bo latem jak grzeje to też mamy problem z nadmiarem ciepła, nieprawdaż? trzeba chłodzić! A ostatnio mam takie wrażenie że u nas gorsze lata od zim...

 

Odnoszę wrażenie ,że mówimy o innych sprawach .

Przy izolacji od wewnątrz,ściana latem jest nagrzewana i długo akumuluje ciepło nawet po zachodzie słońca. Przy izolacji na zewnątrz,jest chroniona.

Przy izolacji od wewnątrz,ściana zimą jest schłodzona i długo akumuluje chłód w ciągu dnia. Przy izolacji na zewnątrz jest chroniona a tynk to tylko milimetry.

Gramy w coś,czy nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie ,że mówimy o innych sprawach .

Przy izolacji od wewnątrz,ściana latem jest nagrzewana i długo akumuluje ciepło nawet po zachodzie słońca. Przy izolacji na zewnątrz,jest chroniona.

Przy izolacji od wewnątrz,ściana zimą jest schłodzona i długo akumuluje chłód w ciągu dnia. Przy izolacji na zewnątrz jest chroniona a tynk to tylko milimetry.

Gramy w coś,czy nie rozumiesz?

Nydar, żeby nie było to zgadzam się z Tobą całkowicie, ale dla czego i czym sugerował się Barth3z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po południu i wieczorem dlaczego grzać nie ma sensu? ;)

Widzisz, u mnie wieczorem w sypialni jest chłodniej, (lepiej się śpi) ale rano w łazience mam już przyjemne ciepełko (łatwiej się wstaje). Ty teoretyzujesz, ja piszę o namacalnych faktach.

 

Ale rzeczywiście - może piszę nie w tym wątku. Nie zauważyłem że tu sami teoretycy, wpychający trociny w ścianę, bo im lambda nie wychodzi.

 

Domy pasywne to piękna idea, ale w naszym klimacie nierealna.

 

Mieszkasz w domu pasywnym ?

Jeśli nie to masz takie samo pojęcie jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Jaki sens ma obniżanie temp. przy masywnych ścianach działowych z silki .Jeżeli obniżysz o 0,5oC kilkadziesiąt ton ,to potem musisz je doładować.

 

Nie muszę. Grześ kilka postów dalej napisał dlaczego.

 

Ty tak z własnej nie przymuszonej woli sobie to zrobileś? Ciekawe jak do tego styro zamontujesz coś cięższego i ile to kosztuje!

Tak styropian od wew jest strasznie niepraktyczny....

 

Cholera, zapomniałem o fortepianie ...

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do grzania akumulacyjną wylewką 8-10cm grubości lepsze będą na górze panele, parkiet, czy płytki? Jak uważacie?

Zastanawiam się nad podkładem pod panele i ciekawi mnie, czy zastosowanie takiego o większym oporze przewodzenia ciepła nie wpłynie pozytywnie na komfort. Wylewka musiałaby dłużej oddawać zgromadzone ciepło, co oznaczałoby po prostu bardziej stabilną temperaturę w domu przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Varme prosił, by nie zwracać uwagi na jego posty.

A ja podaję dane z pracujących urządzeń.

 

Panie Tomaszu, może Pan zatem podać dane z obecnego poboru dla kanałówki którą ma Pan tam opomiarowaną? U mnie teraz bierze 490W -3C na zewnątrz. W domu 22C góra i 20 dół. Przed chwilą był defrost.

 

Ile teraz konsumuje Pana toshiba w sklepie? Jakie warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, może Pan zatem podać dane z obecnego poboru dla kanałówki którą ma Pan tam opomiarowaną? U mnie teraz bierze 490W -3C na zewnątrz. W domu 22C góra i 20 dół. Przed chwilą był defrost.

 

Ile teraz konsumuje Pana toshiba w sklepie? Jakie warunki?

 

Nie ma nikogo w domu. Ale skoro wyszło za dwa miesiące niecałe 300kWh to średnia jest 200W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...