Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak tam prace przy tym ogromnym budynku? Powinien już koniec być mi się wydaje :) Może już jakieś pierwsze efekty? Ile u Pana Toshiba w sklepie teraz zjada? Ja ostatnio bawiłem się znów kanałówką i dałem odczyt temp. powietrza "na powrocie" zamiast na sterowniku co zaowocowało zmniejszeniem poboru energii przez urządzenie, komfort bez zmian, temperatura taka jak na sterowniku. Nie wiem co to za przyczyna ale jest lepiej. W tym tygodniu będę testował wspomaganie wentylatorami.

 

Tak już midea pracuje. Jak na razie było tylko - 2 w nocy więc trudno ocenić na ile poniżej 20kWh/m2 zejdzie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nius z ostatniej chwili z COP21.

 

http://fakty.interia.pl/swiat/news-nowy-sojusz-klimatyczny-na-cop21-w-paryzu,nId,1935594

 

Unia Europejska + 79 potęg gospodarczych zrobią nam dobrze. Jeszcze można... znaczy trzeba będzie przyjąć z 5-ciu rosłych, muzułmańskich terr... uchodźców znaczy i będzie ciepło, a nawet gorąco. Z takim pakietem dom będzie plusenergetyczny, a nawet wybuchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero przykładów, zero zadowolonych klientów i tylko jedno pytanie Tomku: dlaczego ktokolwiek miałby ci uwierzyć?

Dla mnie, to może Pan wierzyć, że płacę czynsz na Bartyckiej od 25 lat i nic nie robię, poza pisaniem.

Gdyby ktoś był niezadowolony, O! to na pewno by napisał. A tak tylko zaśmiecanie czyjegoś wątku.

 

Ps. Pan, jak inwestor po przeczytaniu tekstów na forum, napisał z obawami do HenoKa i chyba asolta? (Chodziło o dom z 1990 r 280m2 ogrzewany gazem) ?

Inwestor się nie wycofał i zadowolony, więc lepiej zapomnieć, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do Asolta i HenoKa? Po co?

Za to pierwsza prywatna wiadomość jaką dostałem na tym forum była od ciebie - na temat Asolta, HenoKa i jeszcze "Szweda" właśnie.

 

Wszyscy zadowoleni, tylko nie ma ani jednego świadka. Dobre... ale jak może być ktoś niezadowolony, skoro zajmujesz się sprzedażą, a nie instalacjami?

 

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=a29bf765-2c51-42b7-a557-5757cb2d6150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero przykładów, zero zadowolonych klientów i tylko jedno pytanie Grzesiu: dlaczego ktokolwiek miałby ci uwierzyć?

 

Pierwsza sprawa to kanałówki wprowadziłem dopiero jakiś rok temu (pod wrażeniem tego jak świetnie radziły sobie w ostrych zimach w USA i Kanadzie). Wcześniej zajmowałem się "zmniejszaniem" rachunków w inny sposób i piszę o tym od początku tu na forum. Nie wiem jak mam przedstawiać tych zadowolonych klientów? Mam ich dane tutaj podać? Numery? Wybacz ale prywatność jest prywatnością. Jakie chcesz przykłady, zdjęcia podaj mail na prv podeślę ci (każdemu kto chciał wysyłałem). Nie ma problemu. Nie ukrywam też że nowe technologie rozprzestrzeniają się stopniowo. W przyszłym roku jeśli nikt się nie rozmyśli i nie zrobi sobie gazu czy węgla w domu to będziemy robić kilka takich instalacji w nowych domach (przynajmniej 3 wyceny już robiłem).

 

Wracając do zadowolonych klientów to dla mnie byłoby to podejrzane jak ktoś wchodzi na forum (inwestor) i nagle pisze i zachwala co to u niego nie zrobili itd. (tak jak na forum budowlanym, jakiś tekst i link... marketing szeptany)Jakiś przypadek się może zdarzyć ale nie przesadzajmy. Jak większość grzeje gazem czy węglem to nie problem spotkać się z pewnymi wypowiedziami które często dotyczą problemów z kotłami, spalaniem, kosztami itd. Tak jak dawniej mało kto miał podłogówkę tak podobnie jest z tym co ja proponuję. Spokojnie będzie jednak z roku na rok więcej bo jest to fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to kanałówki wprowadziłem dopiero jakiś rok temu (pod wrażeniem tego jak świetnie radziły sobie w ostrych zimach w USA i Kanadzie).

 

Jak sterujesz taką kanałówką ? Załóżmy, że mam 5 pokoi - salon 50m2, 3 pokoje po 15m2 i sypialnię 12m2. Jak różnicować ogrzewanie kanałówką w poszczególnych pokojach?

 

Przykładowo: Imprezka ze znajomymi, więc w salonie zrobiło się gorąco. Kanałówka wyłączyła się, ale w pokojach dzieci chciałbym utrzymać ogrzewanie.

 

Może jakieś kratki nawiewne sterowane (ręcznie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam przedstawiać tych zadowolonych klientów? Mam ich dane tutaj podać? Numery? Wybacz ale prywatność jest prywatnością. Jakie chcesz przykłady, zdjęcia podaj mail na prv podeślę ci (każdemu kto chciał wysyłałem). Nie ma problemu.

 

I ja to rozumiem. Rozumiem, że jak ktoś się tym zajmuje, to może zrobić komuś wycenę, albo podaj jakieś konkrety. Nie proszę o nic więcej i prywatnych wiadomości na razie nie wyślę, ale czuję, że można Cię traktować poważnie.

 

A ty Tomek? Jak cię traktować poważnie, jak ty "nie handlujesz przez internet", ale na forach internetowych reklamujesz swój geniusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie kratkami może dałoby się zrobić za pomocą głowic termostatycznych od kaloryfera. Nie wiem, czy to zadziała, ale gdyby były dwie suwające się po sobie żaluzje, a jedna przymocowana do tej nóżki w głowicy, to można by chyba ustawić temperaturę i termostat by zasuwał i odsuwał tę żaluzję. Taki luźny pomysł, do przemyślenia, bo nie wiem nawet jaki jest skok tego elementu wykonawczego. Może są jakieś prostsze w budowie termostaty, które mają ruch wychył kątowy w zależności od temperatury? Samochodowe może byłyby dobre, ale nie ta temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to rozumiem. Rozumiem, że jak ktoś się tym zajmuje, to może zrobić komuś wycenę, albo podaj jakieś konkrety. Nie proszę o nic więcej i prywatnych wiadomości na razie nie wyślę, ale czuję, że można Cię traktować poważnie.
Za to jest ban.

 

A ty Tomek? Jak cię traktować poważnie, jak ty "nie handlujesz przez internet", ale na forach internetowych reklamujesz swój geniusz?

Dokładnie tak. Nie handluje w internecie, nie wysyłam towaru (zawożę) . Nie reklamuje, a wyjaśniam i pomagam zrobić, by mieć dom 20kWh /m2 stary 10 kWh/m2 nowy.

Tępię też OZC, bo to zwykłe oszustwo mające na celu ratować rynek instalacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jest ban.

 

Dokładnie tak. Nie handluje w internecie, nie wysyłam towaru (zawożę) . Nie reklamuje, a wyjaśniam i pomagam zrobić, by mieć dom 20kWh /m2 stary 10 kWh/m2 nowy.

Tępię też OZC, bo to zwykłe oszustwo mające na celu ratować rynek instalacyjny.

 

Za co jest BAN ?

 

Ps. Panie Tomku, Pan to Ja czy Ja To Pan? Bo już sam nie wiem...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterujesz taką kanałówką ? Załóżmy, że mam 5 pokoi - salon 50m2, 3 pokoje po 15m2 i sypialnię 12m2. Jak różnicować ogrzewanie kanałówką w poszczególnych pokojach?

 

Przykładowo: Imprezka ze znajomymi, więc w salonie zrobiło się gorąco. Kanałówka wyłączyła się, ale w pokojach dzieci chciałbym utrzymać ogrzewanie.

 

Może jakieś kratki nawiewne sterowane (ręcznie) ?

 

Tłumienie kanałówki nie jest najlepszym pomysłem ponieważ pobiera wtedy więcej. Nie masakrycznie (choć w skrajnym przypadku może) więcej ale jednak. Dlatego można zrobić to na siłownikach czy też dodatkowo wprowadzić wspomagające wentylatory. Poza tym kanałówka działa razem z niecentralnym grzaniem w oparciu o grzejnki/maty/kable. Ja to nazywam systemem centralno-niecentralnym :). Kanały dobieram odpowiednio pod pokoje biorąc pod uwagę "wyjście" z urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie kratkami może dałoby się zrobić za pomocą głowic termostatycznych od kaloryfera. Nie wiem, czy to zadziała, ale gdyby były dwie suwające się po sobie żaluzje, a jedna przymocowana do tej nóżki w głowicy, to można by chyba ustawić temperaturę i termostat by zasuwał i odsuwał tę żaluzję. Taki luźny pomysł, do przemyślenia, bo nie wiem nawet jaki jest skok tego elementu wykonawczego. Może są jakieś prostsze w budowie termostaty, które mają ruch wychył kątowy w zależności od temperatury? Samochodowe może byłyby dobre, ale nie ta temperatura.

 

Samodzielny montaż takiego układu będzie mało opłacalny ... Może są jakieś termostatyczne kratki łazienkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie kanałówki nie jest najlepszym pomysłem ponieważ pobiera wtedy więcej. Nie masakrycznie (choć w skrajnym przypadku może) więcej ale jednak.

 

Dlatego można zrobić to na siłownikach

 

Za drogie.

 

czy też dodatkowo wprowadzić wspomagające wentylatory.

 

Rozumiem, że chodzi o jakieś wentylatory typu komputerowego ? Jak nimi sterować (najlepiej byłoby temperaturowo) ?

 

Poza tym kanałówka działa razem z niecentralnym grzaniem w oparciu o grzejnki/maty/kable. Ja to nazywam systemem centralno-niecentralnym :). Kanały dobieram odpowiednio pod pokoje biorąc pod uwagę "wyjście" z urządzenia.

 

Podłógówka ma dużą bezwładność. Zanim zareaguje to impreza się skończy i wróci ogrzewanie kanałowe. Wtedy w pokojach byłoby za ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...