Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

HenoK

 

mam pytanie,

po co uwikłałeś się w udowadnianie "wyższości świąt" panu TB w tym wątku.

Czytam niemalże każdą Twoją wypowiedź na forum, bo Wielką wiedzę niosą, ale w tym wątku...

Po co?

 

Spójrz na całość z dystansu.

Proszę!

Obrona, czegoś czego się obronić nie da. Rolą izolacji jest marginalizacja do zera - roli ogrzewania. Pan Henryk i tak się nie obroni, "ciepłowników" ze swoim OZC zastąpi pianka i ASIC. On zaaplikuje w każdym pomieszczeniu, dokładnie tyle ciepła ile potrzeba.

 

A jeszcze warto się zapoznać z erystyką Schopenchauera - gdy się nie ma racji, argumentów - należy ośmieszać adwersarza .

 

Domy izolowane i tak "wypłyną" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

HenoK

 

mam pytanie,

po co uwikłałeś się w udowadnianie "wyższości świąt" panu TB w tym wątku.

Czytam niemalże każdą Twoją wypowiedź na forum, bo Wielką wiedzę niosą, ale w tym wątku...

Po co?

 

Spójrz na całość z dystansu.

Proszę!

Zauważ, że nie czepiam się TB, tam gdzie ma rację (niektóre jego wypowiedzi na temat wentylacji mają sens).

Punktuję tylko jego bezsensowne wypowiedzi.

Jak z sensem na temat domów energooszczędnych może wypowiadać się ktoś, kto w życiu takiego domu nie zbudował?

Co więcej, nie zbudował żadnego domu.

Jedyne co robi od ponad 20 lat to handluje elementami instalacji (wentylacja, kable i maty grzewcze, grzejniki, itp.).

Za to z wielką werwą krytykuje każde rozwiązanie.

Poczytaj sobie np. jego dyskusję z j-j (sprzed 5-6 lat) - wmawiał mu, że nie uda mu się wybudować domu poniżej 40kWh/m2 rocznie, bo ma potężny mostek do gruntu.

Teraz, gdy ten dom jest wybudowany, podaje go za przykład.

Podobnie było z pompami ciepła - jeszcze niedawno twierdził (powołując się na swoje wielkie w tej dziedzinie doświadczenie), że pompy ciepła są tylko do zabytków. Dzisiaj sam ma je w swojej ofercie.

Takie przykłady można mnożyć.

 

Wiem, że Ty potrafisz oddzielić ziarno od plew, ale czy każdy to potrafi?

 

Przykład jego bezsensownej ideologii mam w tej chwili "na tapecie".

Gmina wybudowała w ostatnim czasie kilkadziesiąt mieszkań socjalnych.

Problem w tym, że urzędnicy dali się zwieść sloganom głoszonym przez TB, że ogrzewanie elektryczne jest najtańszym ogrzewaniem.

Oczywiście nie zagłębiali się w temat na tyle głęboko, żeby zaprojektować te mieszkania jako energooszczędne (lepsza izolacja ścian, lepsza stolarka okienna, wentylacja z odzyskiem ciepła). Nie wykorzystali nawet najprostszej możliwości oszczędności przy tego typu ogrzewaniu - grzaniu w tańszej taryfie i akumulacja ciepła.

Efekt jest taki, że mieszkańcy tych lokali zadłużyli się u dostawcy energii, i części z nich odcięto dostawę energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie płacze. Pan się podszkoli w izolowaniu - 10 cm styropianu od gruntu to brak wiedzy o cieple.

Tematem wątku jest komfortowe i niedrogie budownictwo 0-20kWh/m2 rocznie i ma Pan rację pisząc:

Znowu wyrywa Pan moje wypowiedzi z kontekstu.

Więc jeszcze raz :

Ośmiesza się Pan pisząc na temat budownictwa 0-20kWh/m2 rocznie, skoro w życiu nie zbudował Pan żadnego domu.

W dodatki ma Pan problemy matematyką i fizyką na poziomie szkoły podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie misia. Jakbyście w takiej budzie siedzieli przez dwadzieścia lat bez żadnych perspektyw na zmianę jak on to też pewnie bylibyście dziwni. Pewnie mógłby zrobić misiu karierę finansową w tym co oferuje ale w głowie ma pusto a i jakąś wrodzoną niechęć do książek również. Trudno by klienci tego nie zauważali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że nie czepiam się TB, tam gdzie ma rację (niektóre jego wypowiedzi na temat wentylacji mają sens).

Może Pan nie lejąc wody napisać gdzie nie mam racji:

1- minimum 30 cm izolacji ( 0.1W/m2xK) tworzącej termos ( bez mostków ) i nie przepuszczającej powietrza (pianka lub paroizolacja)

2-wentylacja z odzyskiem 90% ciepła

3-ogrzewanie elektryczne - najbardziej komfortowe to podłogowe

4-cwu

a - przy oszczędnym zużyciu (krany i prysznic bezdotykowe) - małe termy pojemnościowe niedaleko baterii.

b - przy większym zużyciu - zasobnik zintegrowany z PPCi

opcja:

5 - chłodzenie i dogrzewanie niewielkim inwerterem rozprowadzone kanałami - nawiew na ścianach 40-90 cm mad podłogą ( zimą dysza w dół, latem w górę) wywiew w głównym przedpokoju.

 

Może Pan poważnie odpowiedzieć - co jest głupotą, a co oszustwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan nie lejąc wody napisać gdzie nie mam racji:

1- minimum 30 cm izolacji ( 0.1W/m2xK) tworzącej termos ( bez mostków ) i nie przepuszczającej powietrza (pianka lub paroizolacja)

2-wentylacja z odzyskiem 90% ciepła

3-ogrzewanie elektryczne - najbardziej komfortowe to podłogowe

4-cwu

a - przy oszczędnym zużyciu (krany i prysznic bezdotykowe) - małe termy pojemnościowe niedaleko baterii.

b - przy większym zużyciu - zasobnik zintegrowany z PPCi

opcja:

5 - chłodzenie i dogrzewanie niewielkim inwerterem rozprowadzone kanałami - nawiew na ścianach 40-90 cm mad podłogą ( zimą dysza w dół, latem w górę) wywiew w głównym przedpokoju.

 

Może Pan poważnie odpowiedzieć - co jest głupotą, a co oszustwem?

Wszystko to jest głupotą. Nie trzeba mieć tytułu inżyniera by to dostrzec. Misiu dalej nic nie rozumie. Dokształć się misiu w końcu, poczytaj, to nie boli! Może w końcu przestaniesz pisać takie bzdury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- minimum 30 cm izolacji ( 0.1W/m2xK) tworzącej termos ( bez mostków ) i nie przepuszczającej powietrza (pianka lub paroizolacja)

Ciekawe skąd w takich samych warunkach wełna i pianka mają podobną lambdę.

EPS już nie może być bo nasz misiu wydał wyrok .

2-wentylacja z odzyskiem 90% ciepła
nie ma takich :p

3-ogrzewanie elektryczne - najbardziej komfortowe to podłogowe
grzanie prądem betonu ! szczyt kretynizmu ! potem cygan grunt

kradnie ciepło !

b - przy większym zużyciu - zasobnik zintegrowany z PPCi

opcja:

no widać że coś tam dociera ! ale bardzo wolno ! jest Pan rezystorem wiedzy !

 

5 - chłodzenie i dogrzewanie niewielkim inwerterem rozprowadzone kanałami - nawiew na ścianach 40-90 cm mad podłogą ( zimą dysza w dół, latem w górę) wywiew w głównym przedpokoju.
przy prawdziwych domach izlowanych takich głupot się nie robi ! ale to trzeba policzyć!

a nie pierdaszyć :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd w takich samych warunkach wełna i pianka mają podobną lambdę.

EPS już nie może być bo nasz misiu wydał wyrok .

- Ponieważ są różne materiały w nawiasie napisałem 0.1W/m2 xK - a EPS u nas z folią nie jest sprzedawany . Tu przekrój z 2000 roku dla Swisspor swisspor.jpg

nie ma takich :p
Ja mam - zapraszam, jest zimno można sprawdzić Onyx One.jpg

grzanie prądem betonu ! szczyt kretynizmu ! potem cygan grunt

kradnie ciepło !

Pod betonem jest 40 cm styropianu - a kto powiedział, że kable muszą być w betonie?

no widać że coś tam dociera ! ale bardzo wolno ! jest Pan rezystorem wiedzy !
Od samego początku, gdy firma AUER mnie zaprosiła na prezentację PPCi zintegrowanych z zasobnikiem ( 10 lat temu) i gdy to sprawdziłem w praktyce - o tym piszę!

przy prawdziwych domach izlowanych takich głupot się nie robi ! ale to trzeba policzyć!

a nie pierdaszyć

Chyba, że liczenia ma służyć zwalczaniu izolacji. Jeżeli ktoś zna fizykę, nie napisze, że można policzyć mostki termiczne ( bo są one dynamiczne), że można podawać lambdę gdy jest ruch powietrza czy wilgoci w przegrodzie.

No i ten język...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że liczenia ma służyć zwalczaniu izolacji. Jeżeli ktoś zna fizykę, nie napisze, że można policzyć mostki termiczne ( bo są one dynamiczne), że można podawać lambdę gdy jest ruch powietrza czy wilgoci w przegrodzie.

No i ten język..

ha ha :lol2:

Po to liczy się ryzyko kondesnacji aby z du nie wyciągać takich rzeczy !

Nigdy Pan nie ubierał wełnianego swetra ? fajnie wiało przez niego ... ale jak dodałem kurtkę która zatrzymuje wywiewanie ...gotowanie !

ja wiem co to znaczy czyste przewodzenie do powietrza przy -25!! co to znaczy brak tego Rse 0,04

http://www.kgp.agh.edu.pl/pliki/c9.pdf a tak się to liczy ! Ty nawet tyle liczb w życiu nie wiedziałeś ... bo byś nie gadał głupot ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan nie lejąc wody napisać gdzie nie mam racji:

1- minimum 30 cm izolacji ( 0.1W/m2xK) tworzącej termos ( bez mostków ) i nie przepuszczającej powietrza (pianka lub paroizolacja)

2-wentylacja z odzyskiem 90% ciepła

3-ogrzewanie elektryczne - najbardziej komfortowe to podłogowe

4-cwu

a - przy oszczędnym zużyciu (krany i prysznic bezdotykowe) - małe termy pojemnościowe niedaleko baterii.

b - przy większym zużyciu - zasobnik zintegrowany z PPCi

opcja:

5 - chłodzenie i dogrzewanie niewielkim inwerterem rozprowadzone kanałami - nawiew na ścianach 40-90 cm mad podłogą ( zimą dysza w dół, latem w górę) wywiew w głównym przedpokoju.

 

Może Pan poważnie odpowiedzieć - co jest głupotą, a co oszustwem?

Inni już odpowiedzieli, ale dopowiem jeszcze. To co Pan pisze, to puste slogany. Jeżeli skonfrontuje się je z innymi Pana wypowiedziami, to okazuje się, że sam Pan sobie zaprzecza.

Rozbiorę na czynnik pierwsze tylko pierwsze zdanie (na pozostałe naprawdę szkoda czasu).

a) Dlaczego akurat 30cm ? Z czego to wynika, z Pana rzekomych badań, których nikt na oczy nie widział i nie zweryfikował ? Jeśli 30cm, to izolacji o jakiej lambdzie ?

b) Czego dotyczy to 0.1W/m2xK ? Pisałem już o tym, ale najwyraźniej nie dotarło. Jeżeli ma to być wartość współczynnika przenikania ciepła U, to jego jednostką W/(m²*K). Poza tym jak może Pan posługiwać się takimi wartościami, skoro ciągle twierdzi Pan, że współczynnika przenikania ciepła przegrody nie da się policzyć?

c) Termos, bez mostków ? Wielokrotnie pisałem o tym, że nie rozumie Pan pojęcia mostka cieplnego. W praktyce nie istnieją przegrody bez mostków cieplnych. No może kula ze styropianu wydrążona w środku byłaby takich mostków pozbawiona. Każdy otwór w takiej przegrodzie, każdy element konstrukcyjny o lepszej przewodności cieplnej jest mostkiem cieplnym. Oprócz tego istnieją jeszcze dwu- i trójwymiarowe mostki geometryczne.

d) Nie przepuszczająca powietrza ? Nie ma takich przegród. Każda w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza powietrze.

 

Ale o tym wszystkim można dowiedzieć się pogłębiając swoją wiedzę (samodzielnie lub z pomocą innych) i doświadczenie (tu najlepszym poligonem jest budowa domu, własnego lub czyjegoś).

Pan od wielu lat nie pogłębia ani wiedzy, ani doświadczenia. Żyje Pan iluzją, że to co Pan kiedyś wymyślił, to prawda objawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - zapraszam, jest zimno można sprawdzić [ATTACH=CONFIG]224386[/ATTACH]

Gdzie tu jest 90% odzysku ciepła? Moc pobierana z powietrzem z wnętrza 1268W, moc dostarczona z powietrzem nawiewanym 921W.

Sprawność odzysku ciepła 921/1268=72,6%.

Ale to trzeba umieć z takiej tabelki odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha :lol2:

Po to liczy się ryzyko kondesnacji aby z du nie wyciągać takich rzeczy !

Nigdy Pan nie ubierał wełnianego swetra ? fajnie wiało przez niego ... ale jak dodałem kurtkę która zatrzymuje wywiewanie ...gotowanie !

ja wiem co to znaczy czyste przewodzenie do powietrza przy -25!! co to znaczy brak tego Rse 0,04

http://www.kgp.agh.edu.pl/pliki/c9.pdf a tak się to liczy ! Ty nawet tyle liczb w życiu nie wiedziałeś ... bo byś nie gadał głupot ...

Prosiłem bez lania wody.

I nie akurat 30 cm a minimum 30 cm - ( może Pan to zobaczyć już w katalogach ISOVER ROCKWOOL< KNAUF URSA...( oczywiście nie z .pl)

A dlaczego minimum tyle... by wyeliminować ciepłowników z budów. Po co oszukiwać ludzi, że pseudoliczenie jest ważniejsze od izolowania .

Gdyby znał się Pan na izolowaniu nie dałby Pan Sobie 10 cm styropianu od gruntu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...