Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Gdyby nie to, że chcemy mieć możliwość "zasłonięcia" okien to na pewno zrobiłbym tak.

[ATTACH=CONFIG]352290[/ATTACH]

Jest sporo racji w tym co pisze perm. Bo skoro zimą jest tak mało słonecznych dni to trzeba myśleć o słońcu rozproszonym a nie bezpośrednim

 

Jeśli sądzisz, że będziesz miał ciemno z okapem to zaprojektuj większe przeszklenia. Same zalety.

 

Z drugiej strony jak sobie przypomnę te najbardziej słoneczne dni to w poprzednim domu nikomu nie przeszkadzały spuszczone do samego dołu rolety.

 

To ja już wolałbym włączyć klimę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdyby nie to, że chcemy mieć możliwość "zasłonięcia" okien to na pewno zrobiłbym tak.

[ATTACH=CONFIG]352290[/ATTACH]

Jest sporo racji w tym co pisze perm. Bo skoro zimą jest tak mało słonecznych dni to trzeba myśleć o słońcu rozproszonym a nie bezpośrednim

...

To może podobna osłona rozkładana na lato? Na upartego, by było prosto, można by zostawić belki podtrzymujące a na lato porozkładać lamele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z dniami wolnymi od pracy i szkoły ?

U mnie nie ma znaczenia, czy jestem w tym czasie poza domem, czy w domu. Nie muszę opuszczać rolet. Mam jasno i słońce nie wpada do wnętrza. A to, że się pojawi po 16-tej nie stanowi problemu, ponieważ nie zdoła przegrzać domu.

 

Zdziwisz się jak zamieszkasz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolałbym włączyć klimę ...

 

A tego za .....nie rozumiem . Z jednej strony walczymy o ułamek wata, a tu taki lapsus.

Przypomnę ,że średnia temp. lipca to 18-19oC . W zasadzie należało by grzać dla komfortu.

Z tego wynika,że olać bliską pasywność a komfort realizować dostępną technologią . Choćby PC z COP ok.5 i w nosie mieć mostki ,izolacje ,szczelności itd. A o przegrzewaniu latem nie ma co gadać ,wszak jest klima.:lol2::lol2:

 

ps. Ciekawe czy ktoś liczył koszt super szczelnego ,super zaizolowanego domu wobec przeciętniaka z dobrą PC.

PC niby droga ale szczelność tak wielkiej bryły i brak mostków za darmo nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego za .....nie rozumiem . Z jednej strony walczymy o ułamek wata, a tu taki lapsus.

Przypomnę ,że średnia temp. lipca to 18-19oC . W zasadzie należało by grzać dla komfortu.

Z tego wynika,że olać bliską pasywność a komfort realizować dostępną technologią . Choćby PC z COP ok.5 i w nosie mieć mostki ,izolacje ,szczelności itd. A o przegrzewaniu latem nie ma co gadać ,wszak jest klima.:lol2::lol2:

 

ps. Ciekawe czy ktoś liczył koszt super szczelnego ,super zaizolowanego domu wobec przeciętniaka z dobrą PC.

PC niby droga ale szczelność tak wielkiej bryły i brak mostków za darmo nie są.

O cholera , tego już się dłużej nie da ukryć :jawdrop::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego za .....nie rozumiem . Z jednej strony walczymy o ułamek wata, a tu taki lapsus.

Przypomnę ,że średnia temp. lipca to 18-19oC . W zasadzie należało by grzać dla komfortu.

Z tego wynika,że olać bliską pasywność a komfort realizować dostępną technologią . Choćby PC z COP ok.5 i w nosie mieć mostki ,izolacje ,szczelności itd. A o przegrzewaniu latem nie ma co gadać ,wszak jest klima.:lol2::lol2:

 

ps. Ciekawe czy ktoś liczył koszt super szczelnego ,super zaizolowanego domu wobec przeciętniaka z dobrą PC.

PC niby droga ale szczelność tak wielkiej bryły i brak mostków za darmo nie są.

No właśnie... Cóż tutaj liczyć skoro przy moim szałasie :) jaki mam kanałówka robi mi taką robotę że ogrzewanie za ten sezon kosztowało mnie 1 tys. Zł. Przy cenie za kwh 0,62 gr. Przypomnę 5\8cm styro od gruntu, 10cm sciany, 25/35 dach. WM z reku. No i 4 z 6 pokoi 5mm ocieplenie od środka różnego rodzaju celem testów. Temp. Od 20,5 do 24 w zależności od pomieszczenia i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumiesz?

Ty też wolisz zasłaniać dom roletami i siedzieć z włączoną lampką tylko dlatego żeby nie przegrzać domu ? ... Paranoja !

Żeby też nie było... To oczywiście lepiej zbudowany dom pozwala na jeszcze lepsze wyniki oraz komfort. U mnie np. Podlogowka na razie odpada ale już kombinuje co z tym zrobić. Każdy ma też swoje preferencje i może lubi zasłaniać rolety i mieć nocny nastrój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumiesz?

Ty też wolisz zasłaniać dom roletami i siedzieć z włączoną lampką tylko dlatego żeby nie przegrzać domu ? ... Paranoja !

 

Nie rozumiem jednego . W lipcu średnia dobowa to 18-19oC a dom potrzebuje klimy. Tylko dla tego ,że jakiś gostek napisał,a reszta powiela,że jak najwięcej okien od południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego . W lipcu średnia dobowa to 18-19oC a dom potrzebuje klimy. Tylko dla tego ,że jakiś gostek napisał,a reszta powiela,że jak najwięcej okien od południa.

 

Lepiej od południa, niż od wschodu, bo łatwiej zabezpieczyć się przed bezpośrednim słońcem. Wystarczy markiza, pergotenda, czy okap. Przy dużych przeszkleniach od wschodu nie jesteś w stanie zabezpieczyć domu, bo słońce operuje na niskim poziomie.

Imrahill to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...