Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Gość TwojPan
T... P... Patrząc na twoje wypowiedzi to dochodzi się do wniosku że wszyscy i wszystko co robią czy próbują zrobić jest be ...

Opis może jak powinien wyglądać ten idealny budynek i jakie będą jego koszty ...?

Fajnie jest sobie klepać posty czasami trochę oderwane od świata rzeczywistego ale w normalnym życiu nie wszystko jest takie jak sobie napiszemy ...

jasiek...to nie tak.Jestem realistą,ze świadomością że poeksperymentować to sobie mogę budując dom na drzewie dla synka-ale nie dom za cięzko zarobione przez lata pieniądze.

Sprawa jest prosta,buduję zgodnie z zasadami architektury,za pieniądze jakie posiadam na koncie.Ma być wygodnie,komfortowo i wcale nie musi być tanio.Ważne,by nie wyrzucać kasy w błoto.Biednych ludzi,nie stać na tanie rzeczy.

A posty to nie klepię ja,popatrz np. na swój "licznik"...

FM to w większości science fiction..i to jest straszne.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karolek...nie trzeba być geniuszem aby z poprzedniej Twojej wypowiedzi:

 

wywnioskować ,że jeśli chodzi o geologię i temat studni głębinowej-jesteś dyletantem i nie próbowałeś nawet zgłębić tematu zanieczyszczeń wód podziemnych-inaczej wiedziałbyś do jakiej głębokości mogłyby zostać skażone wody podziemne.Więc studni głębinowej nie masz.

Chyba że studnię masz,a pytanie było tylko złośliwym żartem.

 

A problem zanieczyszczeń przez rolnictwo jest duży,czy Ci się to podoba czy nie.

Pierwszy lepszy raport o stanie środowiska:

W zależności od prowadzonej przez człowieka działalności gospodarczej wskazuje, że największy udział w dotychczasowym

zanieczyszczaniu wód podziemnych mają sektory:

rolnictwo i hodowla – 33,2%,

przemysł – 17,8%,

inwestycje w zakresie ochrony środowiska – 16,8%,

innego typu działalność gospodarcza – 21,4%.

żródło:http://www.krakow.pios.gov.pl/

 

Wiec od ilu metrow problem zanieczyszczaniu wód podziemnych nie istnieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wiec od ilu metrow problem zanieczyszczaniu wód podziemnych nie istnieje ?

Należałoby zapytać raczej-gdzie istnieje.To jest istotna informacja dla kopiących studnie.

Ja u siebie sprawdziłem i wiem co i jak.

Jak chcesz zgłębić temat zanieczyszczenia wód podziemnych-wiki jest cała Twoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chcesz to zbadać, zanim nie wywiercisz studni. Potrzebny jest odwiert próbny na nieznanym terenie (cenowo równoznaczny wywierceniu studni), lub opinia sanepidu, wydana na podstawie znanego stanu obecnego. Powiedz mi czy nie łatwiej postawić flaszkę potencjalnemu sąsiadowi i popytać go o to co tu było i czego się spodziewać? Czy tu ludzie mają studnie to można zobaczyć zza bramki, a o próbkę wody zwyczajnie poprosić i zanieść do sanepidu. Można też przyfilować i zobaczyć co robią tubylcy, czy się tego bać, oraz jakiego można mieć haka.

 

I zapytam jeszcze raz. Po co ci studnia? Jak to uzasadnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie wiem jak chcesz to zbadać, zanim nie wywiercisz studni. Potrzebny jest odwiert próbny na nieznanym terenie (cenowo równoznaczny wywierceniu studni), lub opinia sanepidu, wydana na podstawie znanego stanu obecnego. Powiedz mi czy nie łatwiej postawić flaszkę potencjalnemu sąsiadowi i popytać go o to co tu było i czego się spodziewać? Czy tu ludzie mają studnie to można zobaczyć zza bramki, a o próbkę wody zwyczajnie poprosić i zanieść do sanepidu. Można też przyfilować i zobaczyć co robią tubylcy, czy się tego bać, oraz jakiego można mieć haka.

 

I zapytam jeszcze raz. Po co ci studnia? Jak to uzasadnisz?

Nie trzeba żadnych odwiertów próbnych aby to sprawdzić.Takie informacje posiadał geotechnik (pewnie z informacji ogólnokrajowych z gov) robiący odwierty przed rozpoczęciem budowy.Ten sam,który potem wiercił studnię..

I zapytam jeszcze raz. Po co ci studnia? Jak to uzasadnisz?

A ja raz jeszcze odpowiem.Bo pozwoli mi zaoszczędzić ponad 100pln/mies.Latem przy 10arowym ogrodzie-pewnie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geotechnik pewnie wie, że sąsiad wywoził pół roku temu na twoją działkę zużyty roztwór chromu z malarni proszkowej...

 

Oszczędność ponad 100zł/m-c na wodzie to zwyczajne oszustwo. Chcesz coś pokazać, ale pokazujesz jedynie dupę; w dodatku bladą i z pryszczami, bo przy zużyciu 10m3/m-c i koszcie 25zł nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Geotechnik pewnie wie, że sąsiad wywoził pół roku temu na twoją działkę zużyty roztwór chromu z malarni proszkowej...

 

Oszczędność ponad 100zł/m-c na wodzie to zwyczajne oszustwo. Chcesz coś pokazać, ale pokazujesz jedynie dupę; w dodatku bladą i z pryszczami, bo przy zużyciu 10m3/m-c i koszcie 25zł nie ma takiej możliwości.

Wiedziałem ,ze dyskusja z Tobą tak się skończy.Miałem już okazję w Twoim wspaniałym dzienniku dyskutować o wiązarach.No nic.

Znów sprowadzany do poziomu głupoty i pokonany.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Takie male deja vu mam...

karolek to to się masz...Jak nie syndrom (znany już chyba na całym FM) -"zimnej stopy",syndrom twierdzy-a teraz "deja vu mam" :)

Przepraszam za złośliwość.Miłej niedzieli Panowie-bijcie sobie piankę dalej.Normalnie,jak to na FM :cool:

100k postów niebawem w zasięgu....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek to to się masz...Jak nie syndrom (znany już chyba na całym FM) -"zimnej stopy",syndrom twierdzy-a teraz "deja vu mam" :)

Przepraszam za złośliwość.Miłej niedzieli Panowie-bijcie sobie piankę dalej.Normalnie,jak to na FM :cool:

100k postów niebawem w zasięgu....

Pozdrawiam.

 

TP. To nie jest bicie piany a tylko przedstawianie różnych pkt. widzenia,koncepcji, podejść do energooszczędności.

Z tego co pamiętam,to gdyby ludziska nie kombinowali to byśmy na drzewach a najlepszym wypadku w jaskiniach skończyli. Pewnie ,że część naszych pomysłów jest bez sensu ale niech trafi się co kilka lat jeden co zaoszczędzi kilka procent na ogrzewaniu domów. Razy skala,jest to coś.

Wk....wia mnie,że nikt nie wypowie się na temat nasłonecznienia co ma salon od północy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę 12 ale to nie ma znaczenia bo cień od okien południowych pada tak samo przez cały okres penetracji tylko że się przesuwa. Dokładnie zrobiłem szkic bazując na danych o kącie słońca względem ziemi. Mimo że godzina 12 to jeszcze 21-go każdego miesiąca. Możesz dac mniejszy okap tylko że wtedy więcej słońca wypada Ci w okresach przejściowych.

 

No to patrz jaka gigantyczna ilość promieni słonecznych dociera mi mi dzisiaj przy okapach 1m i 1,75m. (słońce jest prostopadle ustawione do okien, kąt dachu 30st.)

 

2016-04-16 13.55.39_sypialnia.jpg

2016-04-16 13.55.12_salon.jpg

 

Czyli to co pokazujesz na szkicu dla kwietnia i okapu 1,5m ja mam teraz przy okapie 1m. Okapu już nie skrócisz, a zasłonić się zawsze możesz dodatkowo.

Lepiej dać mniej niż przesadzić w drugą stronę.

2016-04-16 13.55.39_sypialnia.jpg

2016-04-16 13.55.12_salon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jeszcze nie zamieszkał,a już zaskakuje go "ilość chłodu z jego żwirowca"....Jeden odczyta to z przymrużeniem oka,bo wie że pusty dom to nie to samo co dom z 4 osobową rodzinka,włączoną pralką,plazmą,laptopami i gotującym się obiadem ;)

Drugi czytający,przeczyta to dosłownie i będzie zdziwiony,że przy 35 stopniowym upale przez 2-3 tygodnie-jego tania klima Made in ForumMuratora-nie działa....

 

Rozumny człowiek odczyta to tak jak napisałem, że w największe upały - do 40oC, powietrze z GWC miało max. temp. 16oC (to nie była temperatura powietrza w domu !!! ). Czy taka temperatura powietrza wystarczy do schłodzenia domu zależy od wielu innych czynników, jak np. straty przez ściany, dach, sposobu ochrony przed słońcem, ilość domowników, czas przebywania w domu itp.

Jeśli ktoś odczytał z moich postów, że taki GWC schłodzi każdą chałupę to jego problem, bo ja nigdy czegoś takiego nie napisałem.

 

Co zaś tyczy się temperatur z GWC, to swój zachwyt wyraziłem dlatego, iż nie oczekiwałem tak niskich temperatur. I nie spotkałem się, żeby komuś GWC tak nisko schładzało powietrze. Nie wiem czy i w jaki sposób moje zamieszkanie wpłynie na temperaturę powietrza wyrzucanego z GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja raz jeszcze odpowiem.Bo pozwoli mi zaoszczędzić ponad 100pln/mies.Latem przy 10arowym ogrodzie-pewnie więcej ;)

 

Ile zużywasz wody miesięcznie i ile płacisz za 1m3 ?

Ile kosztowała Cię studnia wraz z pompą głębinową ?

 

Jakie masz parametry wody z tej studni ? Jaka twardość, jakie stężenie żelaza, manganu itp. ? bo chyba dałeś już próbkę wody do sanepidu ?

Jakiej mocy masz pompę i o jakiej wydajności.

 

Powyższe pozwoli precyzyjnie określić, czy i kiedy zwróci się taka studnia.

 

Wg mnie, studnia ma szansę się zwrócić tylko przy bardzo dużym zużyciu wody, czyli podlewanie ogrodu.

 

PS. Przy wodzie ze studni możesz tanio nawilżać powietrze w zimie :p

 

Chcę być niezależny i bezpieczny.

Studnia głębinowa+eko oczyszczalnia+zbiornik na deszczówkę

 

A po co Ci zbiornik na deszczówkę przy wodzie ze studni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumny człowiek odczyta to tak jak napisałem, że w największe upały - do 40oC, powietrze z GWC miało max. temp. 16oC (to nie była temperatura powietrza w domu !!! ). Czy taka temperatura powietrza wystarczy do schłodzenia domu zależy od wielu innych czynników, jak np. straty przez ściany, dach, sposobu ochrony przed słońcem, ilość domowników, czas przebywania w domu itp.

Jeśli ktoś odczytał z moich postów, że taki GWC schłodzi każdą chałupę to jego problem, bo ja nigdy czegoś takiego nie napisałem.

 

Co zaś tyczy się temperatur z GWC, to swój zachwyt wyraziłem dlatego, iż nie oczekiwałem tak niskich temperatur. I nie spotkałem się, żeby komuś GWC tak nisko schładzało powietrze. Nie wiem czy i w jaki sposób moje zamieszkanie wpłynie na temperaturę powietrza wyrzucanego z GWC.

 

Temperatura powietrza nawiewanego to jedno a strumień energii to drugie ...

Z jaką wydajnością pracował wentylator ,przez ile czasu ,czym był sterowany i jak zasilany ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powietrza nawiewanego to jedno a strumień energii to drugie ...

 

Otóż to!

 

Z jaką wydajnością pracował wentylator ,przez ile czasu ,czym był sterowany i jak zasilany ...?

 

Nie mam dobrego miernika, a takimi chińskim za parę złotych wyszło mi ok. 200m3/h. Wentylator nie był sterowany, tylko podłączony do zasilacza 24V i tak pracował non stop od zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...